Jak zmenšit riziko potratu na minimum?

kata76
20. bře 2007

Ahoj vsem maminkam i snazilkam,
jmenuju se Kata a bohuzel jsem dvakrat prisla o miminko.
At uz se vam to stalo jednou nebo vickrat nebo treba prochazite IVF nebo se vam nedari otehotnet, myslim, ze si muzeme vzajemne pomoci sdelenim zkusenosti.

Diskusi zakladam protoze by me by zajimalo jake muzou byt Priciny potratu a jak snizit riziko na minimum > o jake testy nebo vysetreni je dobre pozadat lekare, jakou upravu zivotospravy provest atd. abysme si jednou mohly pochovat sve zdrave miminko 🙂

Vim, ze tohle neni tema vesele, ale myslim, ze je potrebne!!

Prosim piste sve zkusenosti, at pomuzete ostatnim!

lauritka
31. pro 2007

ahojte..aj mna zaujimaju tie bylinky 🙂 ja zacnem brat teraz zeleny jacmen. som po missed abort..teraz ma vo stvrtok cistili...
a neviete niekto, ci moze mat atypicky tvar maternice tiez pricinu pri potrate ? sice ja som mala MA asi v 8 tyzdni.a plodik mal len 1mm.
ale chcu mi urobit HSG v januari....mne lekari odporucali pauzu 3 mesiace.

ramonaa
31. pro 2007

Ahoj holky, můžu se k vám přidat, jsem po potratu v 21 tt, začala jsem rodit a nešlo to už zastavit, je to teprve pár týdnů, nemůžu se z toho vzpamatovat. Přemýšlím taky o tom cvičení od Mojžíšový a potřebovala bych ještě nějaký rady, co dělat příště. Děsím se toho, že se to bude opakovat. Neměla jsem to totiž jednoduchy už od začátku, těhotenství po IVF a celý první trimestr problémy s krvácením. Jenže mým největším přáním by bylo být zase co nejdřív těhotná, i když vím, že budu muset počkat, je to pro mě jediná vzpruha, protože mě jinak nic netěší ☹

lenkab.
31. pro 2007

ahoj ramonaa, to je mi moc líto co tě potkalo. Uvidíš že ale druhé těhu bude v pohodě,hlavně se nestresuj vím o čem mluvím,mě se to stalo v 20tt,nervovala jsem se pak 2měsíce a nakonec jsem si našla zabavení abych na to už nemyslela a bylo to hned. Zakázala jsem si číst těhu příběhy které končily špatně a s nikým jsem ani mé nové těhu nerozebírala aby mi neříkali co se komu stalo a já se znovu začala stresovat. Tenkrát mi jedna dr. v Itálii řekla at myslím pozitivně a nepřipouštím že by mohlo něco jít špatně a opravdu mi to hodně v novém těhu pomohlo. Samozřejmě obavy tam byli ale chce to opravdu myslet pozitivně,není nikde psáno že po druhé to musí být stejné. Tak se drž 😉 a přeji ti do nového roku brzy to mimnečko. Pá 🙂

ramonaa
31. pro 2007

lenkab...díky za povzbuzení, potřebuju ho ...já se taky snažím zabavit jinak, ale zatím je to příliš krátká doba. Ale samozřejmě doufám, že to příště bude ok a budu se snažit myslet pozitivně, jak píšeš 😉

Všem přeju vše nejlepší do roku 2008, at jsme všechny co nejštastnější 🙂

lenkab.
31. pro 2007

ramonaa, uvidíš že každá bolest jednou přebolí a brzy tě potká to věliké štěstíčko. Moc ti to přeji 😉 Zkus dlabat už ted před dálším snažením kdyselinu listovou je hodně duležitá pro správný vývoj budoucího miminka.Pá

ramonaa
31. pro 2007

lenkab, tu jsem jedla i jiný vitamínky, miminko bylo úplně v pořádku, o to je to horší....ted si musím dát stejně tak půl roku pauzu, ale zas se začnu včas vycpávat. Vím, že to přebolí, ale je to zatím dost těžký... Díky i tobě přeju všechno nej, nej v roce 2008 😉

iivka
31. pro 2007

lu777, aj mna velmi zaujimaju tie cinske bylinky. Prosim, napis, kde sa daju kupit a ako sa presne volaju. Urobila by som vsetko pre to, aby to na druhykrat vyslo. Aj ked som sa snazila aj pred prvym neuspesnym tehotenstvom 😢 . Mozno som len jednu vec pokazilo a to si vycitam. Pred sviatkami som sa dost namahala, upratovala, chodila po nakupoch. Lenze dovtedy mi nic nebolo, citila som sa dobre, nekrvacala som a 24. decembra prisiel missed abort. 😢
Teraz po niekolkych uplakanych dnoch sa musim spamatat. Chcem uz odteraz jest kyselinu listovu a pit alchemilkovy caj a dufam, ze o tri mesiace to vyjde.
Vsetkym Vam zelam uspesny novy rok bez bolesti. Nech je plny radosti a splnenych priani.

ramonaa
31. pro 2007

iivka...jsem na to trochu podobně, taky si vyčítám, že jsem v prosinci se moc namáhala a z toho ten předčasněj porod...škoda, že se to nedá vrátit zpět 😒

lu777
31. pro 2007

holky, Lenkab mi napsala, tak se ozývám:

koukněte sem: www.sanbao.cz
je tam všechno popsáno, je tam katalog, dávkování atd... dají se brát bylinné čaje, kapsle, tinktury apod. ..

já jsem toho brala hodně (kvůli zdr. problémům v minulosti, měla jsem únavový syndrom a problémy se srdíčkem, z toho jsem se dostala taky jen díky čínské medicíně, předtím jsem jen běhala od dr. k doktorovi a kde nic tu nic dohromady, byla jsem zoufalá... pak jsem zkolabovala a nechala se doslova odtáhnout k téhle doktorce)

pokud máte možnost, tak bych rozhodně doporučila tam aspoň jednou osobně zajít, aby vás dr. vyšetřila (vyšetřují úplně jinak než klasický doktor, pulsy na různých pozicích, povrch jazyka, kladou hodně otázek)...
zvlášť pokud máte jakékoli jiné potíže, ono všechno může souviset se vším jak jsem zjistila..

hodně je to i o stresu, dostatku spánku... já když si v životě "uklidila", tak jsem si hodně vydechla.. je fakt dobrý trochu zpomalit a zamyslet se, jestli ta každodenní hektika za to stojí (to jen hláška pro ty, co jsou workoholici nebo perfekcionisti jako jsem bývala já 🙄 )

jinak se připravte, že to chutná dost hustě 😅 tady holky na MK říkaly, že sliz ze lněného semínka před porodem není dobrý.. no já jsem tak vycvičená, že mně to vyloženě jede 😅

lu777
31. pro 2007

jo, jinak bych asi měla dodat, že jsem bývalá Kata76 😅 takže jsem tuhle diskusi původně založila 😅

lu777
31. pro 2007

Ramonaa: to naprosto chápu, mě taky nic jinýho netěšilo... nejdřív jsem prošla 3x IVF, fakt děs, měla jsem silné vedl. účinky po těch hormonech, takže mi bylo po prvním neúspěšném cyklu jen blbě asi dva měsíce... u druhého cyklu jsem otěhotněla, ale vzápětí potratila.. měla jsem pocit že život je k ničemu a všechno je prázdné, po takovém boji byli vždycky jen špatné zprávy, jedna za druhou.. a vždycky nějaká kombinace vzácných komplikací 😔
po třetí to taky nevyšlo... denně jsem brečela.. tohle všechno se odehrálo minulý rok, kdy 7 z mých asi deseti blízkých kamarádek porodilo.. když jsme šli na návštěvu, tak jsem musela několikrát říct manželovi, že se ode mě nesmí hnout a až mi dají malé pochovat, tak si ho má hned převzít, abych tam neomdlela 😔

pak jsem to vnitřně vzdala a požádali jsme o adopci, už jsme nemohli dál, hlavně teda já, úplně nám to ruinovalo život.. změnila jsem práci, přestěhovali jsme se a naplánovala jsem si x věcí na ty dva až tři roky, kdy budeme čekat.. a jak jsem věděla, že miminko je na cestě, tak už mi nevadilo, že musím čekat, jen když na konci budeme konečně rodina.. a ten klid asi taky hodně pomohl - proto tohle celé píšu 😉

teď je čas se rozmazlit.. dej si horkou vanu, kup si ledové vínko, přihlas se do kurzu, jdi na výstavu.. já vím, zní to jako klišé, mně vždycky tyhle rady připadaly jako blbiny.. ale teď je čas se postarat sama o sebe, abys byla na miminko připravená.. jak tu někdo na MK napsal: miminka chodí jen do veselého bříška.. já jsem si to opakovala, když na mě začala lézt deprese a vždycky jsem ji odrazlila

holky, strašně vám přeju štěstí a zdraví

ramonaa
31. pro 2007

lu777..napsala jsi to užasně, naprosto souhlasím, snažím se chovat podle toho, co píšeš, ale zatím je asi ještě moc brzo, aby to pomáhalo, ale snažím se... Koukám, že máš taky šílený zážitky, to obdivuju, žes to zvládla v pohodě. Jsem na tom podobně, taky samé těhotné kamarádky nebo s miminkama. Jen trochu nerozumím, jak to u tebe dopadlo, adoptovali jste teda mimi nebo ne? Koukám, že jsi v 38 tt, to šlo přirozeně najednou?

lu777
31. pro 2007

Ramonaa: no, dopadlo to takhle: nemohli jsme věřit tomu, že je po všem, že s IVF je malá šance a bez žádná.. tak jsme hledali na netu a muž nakonec našel nějakého dr. v Německu, který ho byl ochotný operovat (neměl totiž vůbec žádné spermie).. bylo to hodně drahé (přes sto tisíc) a tady mu řekli, že jen vyhodí peníze a bude to hodně bolestivé.. šance byla asi tak 40 procent, když budeme mít štěstí a že ať od toho moc nečekáme, kdyby už se to povedlo, tak to trvá několik let, než se funkce obnoví.. plus tam bylo vyšší riziko potratu, protože hodně těch spermií by pak bylo nekvalitních...
my jsme holt hlavy dubový, takže jsme jim tady na IVF nevěřili, vybrali úspory a nasadili oba čínskou medicínu, já to cvičení Mojžíšový a muž studené koupele varlat a hodně vysoké dávky vitamínů a minerálů..
tohle jsme začli už před tou operací - s tím, že to asi vyjde za dlouho a nebo vůbec ne, ale aspoň uděláme co můžem a když tak budeme aspoň zdravější adoptivní rodiče..

no a ono se to povedlo první měsíc! 🤐 🙂 na IVF se nás pak ptali co jsme proboha dělali, že se muž dostal z 0 na mizerný spermiogram a pak na průměrný během několika týdnů 😅

lenkab.
31. pro 2007

lu777 moc děkujeme všichni za tvuj odkaz, já se na to určitě hned zítra mrknu hodně mě to zajímá. Přeji ti ještě jednou krásný nový rok a klidný zbytek těhu a krásného chlapečka 😉

ramonaa
31. pro 2007

lu777 tak to tedy velká gratulace, moc ti to přeju....také doufám, že se stane zázrak a na IVF už nebudeme muset a vše dobře dopadne 😉

ramonaa
31. pro 2007

lu777, ještě se chci zeptat, na té operaci jste teda byli nebo ne? nějak mi to z toho není jasný..

gesska
2. led 2008

ahojte ja by som mala otázočku či má to nejaký vplyv ked som otehotnela počas chrípky alebo nádchy. Môže to mať nejaké následky?

susik77
2. led 2008

ahoj gess: myslim, ze nie, prve tri tyzdne ak sa zarodok poskodi-bud liekmi, virusom alebo alkoholom, nema to vplyv-existuje totiz princip vsetko alebo nic-bunky este nie su diferencovane tak bud sa zregeneruju a ziadne poskodenie nvznikne, al. zarodok zanikne a odplavi sa sliznicou-mozes mat trosku oneskor.menstruaciu-takze ani nemusis vediet, ze si bola tehu, ak si si neurobila test...

estela
27. únor 2008

Ahojte! Vidim, ze mnohe su nestastne z toho, ze stratili malinke a to mi je naozaj luto.Ja som trosku iny pripad.Momentalne este dietatko necem a na velke prekvapenie som s pjiatelom nechtiac otehotnela. Nevie niekto ako je mozne este tomuto predist????Dakujem vopred za neaku odpoved, cim viac tym lepsie

evikmi
27. únor 2008

jako že jsi těhotná a nechceš to miminko?

kacka.va
27. únor 2008

estela: předejít už tomu asi nemůžeš, když už jsi těhotná.

jojo1
27. únor 2008

estela, tohle je blbá provokace!!! víš, kolik tu je žen, co by chtěly být na tvém místě, ale na rozdíl od tebe by byly šťastné???

poleva
28. únor 2008

estela kde si sa podela ?

drafi22
31. srp 2008

ahoj . chem vas vsetky pozdravit a vsaksom smutny ze sa musimspytat nieco co sa musim spytat ledbo som v koncoch a neviem co mamrobit preto prosim o uplnu radu zo srdca nie vulgarnu prosim ale serioznu!!!stala sa mne a mojej partnerke taka vec ze nam nevydrzala ochrana a ma strach ze otehotnie. mame strach to povedat rodicom co sa stalo lebo ma este pred sebou dva roky nadstavboveho studia . jestvuje nejaky sposob ktory zabrani otehotneniu bez pomoci tabletiek a interupcie? ja viemje to kruta otazka a ani neviete ako velmi sa za nu hambim ☹( .. nemozeme si dovolit teraz dieta . este somlen zacal pracovat . keby som mal nieco nasetrene bolo by to ine ale este nieje ☹( nedokazali by sme dietatko uzivit.. preto vas prosim ako zabranit otehotneniu stalo sa nam to prvy krat a velmi sa bojime a bojim sa. milujem ju a nechem jej pokazit zivot hoci viem ze mat dieta je uzasne . prosim vas o normalnu odpoved a pomoc

macous
31. srp 2008

Ahoj drafii, a kdy se vám to přesně stalo? Den a hodinu

drafi22
31. srp 2008

ahoj macous . stalo sa nam to pred dvoma dnami nieco tak okolo 19 a 20:00

macous
31. srp 2008

Aha, tak to už je pozdě, (když se tohle stane, tak je možnost dojít ke gynekologovi a nechat si píchnou zajišťovací injekci. Teďka už je na to pozdě, a kdy měla tvoje slečna poslední menstuaci - myslím první den? A pak jestli má menstruaci pravidelně po 28 dnech?

macous
31. srp 2008

Já už jdu spát, tak už ti jen napíšu, že pokud má pravidenou menstruaci každých 28 dní, tak má pravděpodobně plodné dny 10-15 cyklu, tzn. počítá se od prvního dne menstruace včetně. Pokud se vám nehoda stala v tyto dny, tak je možné těhotenství, jinak budete muset počkat, jestli se další menstuace dostaví nebo ne a popřípadě dojít k lékaři, nic jiného ti poradit nemůžu...... Snad jen, že jste na to dva a řešení se vždy najde, tak hodně štěstí 🙂

lili17
23. bře 2009

ahojte ako mozem potratit ked som tehotna

lauritka
23. bře 2009

lili nechapem tvoju otazku? ty sa pytas na sposob, alebo ako sa to moze stat ? 😕 prirodzeny potrat si nikto nezela, proste sa to stane, ak si tehotna a dietatko chces, tak nad tym ani neuvazuj...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru