Jak zmenšit riziko potratu na minimum?

kata76
20. bře 2007

Ahoj vsem maminkam i snazilkam,
jmenuju se Kata a bohuzel jsem dvakrat prisla o miminko.
At uz se vam to stalo jednou nebo vickrat nebo treba prochazite IVF nebo se vam nedari otehotnet, myslim, ze si muzeme vzajemne pomoci sdelenim zkusenosti.

Diskusi zakladam protoze by me by zajimalo jake muzou byt Priciny potratu a jak snizit riziko na minimum > o jake testy nebo vysetreni je dobre pozadat lekare, jakou upravu zivotospravy provest atd. abysme si jednou mohly pochovat sve zdrave miminko 🙂

Vim, ze tohle neni tema vesele, ale myslim, ze je potrebne!!

Prosim piste sve zkusenosti, at pomuzete ostatnim!

mima11
27. bře 2009

Ahojte, rada by som sa pridala k vašej téme.

Ja som práve po 1. IVF, včera som si volala aké sú výsledky (10. deň od ET) a sestrička mi povedala, že to vyzerá, že som tehotná. To som mala však od pondelka špinenie a práve včera som už začala normálne krvácať. Tak si myslím, že z toho asi nič nebude. Mali ste niektorá podobnú skúsenosť. Myslíte, si že je to ešte nádejné???

bettynka222
27. bře 2009

mima no vyzera to, ze sa to neuchytilo. ale ako zistili, ze si tehotna? ved baby co boli na UO predsa dostavaju rozne injekcie s tehu hormonom a taaaak, takze to chce asi dlhsi cas - aspon to som citala.
ja som otehotnela prirodzene. vysadili sme antiku a bolo to...a uz z toho bol aj potrat, kyret...ale hcg stupa takze to vyzera na mimomaternicove ☹
a ako som zistila,z e nieco nie je v poriadku? zacala som spinit, potom krvacat a dokopy som krvacala 14 dni. po kyrete sa to stoplo, ale hcg dalej rastie, tak som z toho uz mimo aj ja a nie len ten plod.... 😖

mia.
27. bře 2009

Ahoj, aj ja som potratila, vo februári, obišla som bez čistenia, na kontrole po ms vyzeralo vsetko ok, ale teraz ma začína chytať zápal moč. ciest, mála som ho aj pred otehotnením v decembri. Otehotnela som tesne po tom, ako som dobrala antibiotiká... Mala niektorá z vás problémy s moč. cestami, predtým, ako potratila? Prvé tehotenstvo bolo úplne v pohode.. Ďakujem.

vika34
27. bře 2009

mima nerada ti to píšem ,ale ak krvácaš ako pri menzese,tak to nevidím dobre,uvidíš ,ked pôjdeš v pondelok na krv ,ale zázraky sa dejú,len mne sa vyhýbajú.Ja ked som vždy začala krvácať,tak to neveštilo nič dobré a vždy som aj potratila,sorry za úprimnosť

bettynka222
27. bře 2009

suhlasim s vikou. a co sa tyka toho zapalu mocovych ciest...ja som zase ochorela pocas zapalu priedusiek...ono to bude skor tymi antibiotikami. ale ved si saj spravit testy na bakterie...
baby co si myslite, je to mimo alebo nie?

haninaha
7. kvě 2009

Dobry den.Jsem tady poprve a nevim proc se mi tady nezobrazuje pridat prispevek ale jen odpoved tak snad to nebude vadit.Mam druhy den po revizi.Slo o zamlkle tehotenstvi v 11tydnu.Nedokazu myslet na nic jineho a snad taky neni chvile kdy by se mi do oci nedraly slzy.Nejradeji bych se do dalsiho snazeni o miminko pokusila hned coz vim ze nejde.Ale jelikoz jsme se s manzelem o miminko snazili dlouhe 4roky jsme totalne na dne a ja mam pocit ze tohle neprekonam!Chci pozadat nekoho o radu po jake dobe je mozne snazit se o miminko znovu a jaka je sance ze se neprihodi stejna tragedie.Moc dekuji za jakouliv odpoved.Je mi 30let tak uz mam precejen obavy.Preji vsem hodne stesti a hlavne zdravicko vsem maminkam i miminkam i tem jeste nenarozenym!!

pikola
29. kvě 2009

Haninaha z vlastnej skusenosti aj skusenosti mojich znamych mam dojem, ze to dalsie otehotnenie sa uz zadari rychlejsie a je velka sanca ze sa vydari. Ja som prave tiez potratila ☹ , uz druhykrat, ale medzi tym sa mi narodilo zdrave babo. Aku treba mat pauzu neviem, to je asi individualne. vela vela stastia

dominkira
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adulik76
3. črc 2009

haninaha, mňa postretlo niečo obdobné, len my sme boli po IVF, bábo sa nevyvíjalo a 17.6. som bola na čistení. Viem si úplne presne predstaviť, čo cítiš, lebo ja som si tým prešla fakt nedávno a ešte ani teraz nemôžem povedať, že je všetko OK. Ja už mám 32 rokov a o bábo sa pokúšame už 5 rokov. Máme ešte zamrazené embryjká, tak len čakám, kedy budem môcť to skúsiť znova. Neboj sa, čas vylieči všetky rany.

nanarusi
25. zář 2009

Ahojte. Ja som tu prvýkrát. chcem sa podeliť o moje zážitky, také asi nikto z vás nemá. Prežila som za krátku dobu trikrát po sebe odumretie plodu. A pred niekoľkými rokmi ešte spontánny potrat. Dvakrát mi hneď urobili kyret, ale tretíkrát to bolo už v 16. týždni, tak mi museli vyvolávať. Tri dni som sa trápila v bolestiach, šesťkrát mi dali do krčka gél na otvorenie - strašne to bolelo a dvakrát infúziu. Na tretí deň sa to konečne podarilo, bola som vyčerpaná a mala teplotu. Mám dlhý tuhý krček maternice, preto som ani nemohla porodiť normálne, mám za sebou dva cisárske. Po tejto skúsenosti som sa rozhodla, že už v živote nechcem otehotnieť a bola som presvedčená, že odchádzam z nemocnice poslednýkrát. To by nič nebolo, ale teraz po dvoch mesiacoch som otehotnela, som taká zúfalá, keď si predstavím, čo zas prežijem. Nespávam, nejem, len sa modlím, aby som začala krvácať do 12. týždňa. Držte mi palce. Potom sa ozvem, ako to dopadlo,

pajinka111
25. zář 2009

ahojky všem ,tak asi patřím i sem,jinak jsem na clostilkách 😉..Mám za sebou také 2 samovolné potraty a 1 porod zdravé holčičky,ted má 10let.Porvé jsem potratila ve 14 tt přestalo tukat,mudr neznal příčinu,podruhé jsem potratila ve 12 týdnu,taky přestalo tukat,po třetí když jsem otěhotněla,mi zjistil že nemám hormon který udržuje těhotenství,chodila jsem každý týden na utz,taky zjistil že miminko zase moc neroste,tak mi píchnul nějakou injekci,pak kontroloval hormony v krvy a dle výsledků jsem dostávala injekce,asi od 4 měsíce jsem už nic nebrala a těhotenství probíhalo normálně ba přímo skvěle..ted ovšem už několik let nemužu otěhotnět.. ☹

pajinka111
25. zář 2009

nanarusi ,mooooc ti držím pěstičky at je všechno v pořádku a at se ti narodí zdravé miminko,u mě ten ddruhý potrat byl taky dost hororový..hlavně se pořádně vyspi a musíš jíst,jinak když se budeš takhle nervovat si ještě nějak ublížíš..skus se snažit být v pohodě a skus si to užívat,uvidíš že ted už se to povede 😉

aknomis
28. zář 2009

ja som potratila v prvom tehu v 7-mom týždni. kyret mi nerobili. počkali sme jeden cyklus a skúsili sme. nevyšlo to, na testíku bola len /. teraz čakáme na dalšie plodné dni a skúsime znovu. a ešte čakáme aj na výsledky genetiky, které mali byt pred týždnom, ale ked som tam volala, tak povedali, že mám počkat ešte 2 týždne.. tak čakáme na výsledky, aj na plodné dni..

kajca50
28. zář 2009

Ahojte, ja som tu nová.Aj ja som 22.6.prekonala kyret 2x kôli nedostačujúcej výžive - trombofília, je tu aj nejaká medzi vami , ktorá by mi poradila, čo mala potom zdravotné problémy? V čase ovulky mávam bolesti - pravý vaječní aj ked mám dostať men. tak ma tam bolí. Aj keď by som bola rada keby neprišla, pretože lekár nevidí problém ,prečo by sme si mali dávať pozor.Predtým som mala ovu.hlien terz ho už nemám

pajinka111
29. zář 2009

ahojík vše,přečetla jsem vaše smutné příběhy..všichni máme za sebou hrozný zážitek s miminkem které se nikdy nenarodí,je to hrozné,ale aspon všichni víme že otěhotnět jde,ted hledat příčinu jak donosit miminko,když se to podaří..musíme tomu všichni věřit,důkazem jsou ty co se jim to povedlo a mají za sebou taky léta léčení a čekání..Mš se právě rozbíhá další MS ,tak začíná nový cyklus,tak snad bude úspěšnější..i vám přeji brzo //

bleee
3. srp 2010

ahojte, 2x. som potratila, vzdy rovnaky priebeh v 6 tyzdni som zacala krvacat. V oboch pripadoch sa plod vobec nevyvijal, len plodovy obal. Druhykrat to bolo pred tyzdnom. Citim sa dobre, takze sme sa rozhodli pokusat sa otehotniet ihned... Doktor odporucil 1 cyklus pockat, ale vraj pozna vela pripadov, ked zena otehotnela hned po potrate, nemala ani 1x menzes. Po prvom potrate som otehotnela po 13 mesiacoch a aj tak som potratila, cize v dlzke cakania to asi nebude

amanda3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sorciera24
21. čer 2011

@amanda3 teraz myslis na dosledky?...pred tym si robila co?...to by bolo zatazko pred tym natiahnut gumu? haaa? ak si si nevsimla v tejto teme su zeny,ktore sa snazia o dietatko a nedari sa im ho donosit, a ty prides, ze ho nechces, lebo priatel sa do teba urobi?......ty si co za zensku? 😠

ined77
4. pro 2013

Dobrý den milé snažilky, těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/zamlkly-potrat/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti i s ostatními těhulkami a maminkami, které právě možná zažívají to samé a hledají informace a rady.

Své příběhy a zkušenosti můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ..."

Moc děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .

@sorciera24 @bleee @pajinka111 @kajca50 @nanarusi @adulik76 @haninaha @vika34 @bettynka222 ... a další 🙂

kethrin471985
20. lis 2014

@kata76 Držkám vám babenky palčeky všetkým...ten prístup doktorov je hrozný naozaj oni to neberú ako dieťa ale len plod ktorý je príroda a buď sa udřží alebo zial..ja už jeden mám za sebou samovólny pred rokom presne..Teraz čakáme babetko som 5 týždni a sledujem sa každú chvílu...pred včerom som mala špinenie tak mi zvíšili dávku duphastonu a teraz len dúfať a nebáť sa🙂)))

ad3l
23. říj 2015

Taky se podělím o můj příběh poprvé když mi doktorka řekla že jsem těhotná tak jsem byla šťastná ale vůbec jsem to neplánovala ale bohužel se nakonec ukázalo že je to mimoděložní jelikož jsem začala špinit a lekla jsem se. Na vánoce mě operovali a řekli že bohužel ale museli mi vzít i levý vejcovod o rok později jsem byla opět těhotná a zas neplánovaně ale to dopadlo ještě hůř vůbec jsem o tom nevěděla a najednou jsem začala mít hrozné bolesti tak jsem jela k dr tam mi řekli že se jedná i mimoděložní těhotenství a že mám jet ihned do nemocnice. V nemocnici mě kontrolovali ultrazvukem a nějak se jim to nezdálo ale jakmile jsem slezla z kozy tak jsem začala krvácet a ihned jsem jela na sál. Měla jsem prasklé mimoděložní těhotenství a měla jsem za dělohou a plnou dělohu krve tak to bylo za pět 12 co mě dovezli na sál. Po operaci mi zdělili že mi museli vzít i druhý vejcovod a už nejsem normálně plodné jedině přes umělé oplodnění. Tak jsme se s manželem přihlásili na kliniku a dostala jsem hodně injekcí které jsem si musela píchat sama a léků ale nevadilo mě to. Pak jsem byla na odběru vajíček. Po pěti dnes jsme šli konečně na oplodněn ale bohužel první ivf nevyšlo. Po 3 měsících jsme šli znova a to se tentokrát povedlo ale bohužel k mé smůle jsem v 6 tt potratila. Máme už jen jedno zamražené embrio tak doufám že to už výjde. Ráda bych nějakou radu jestli je tady některá paní/slečna která byla taky na umělém oplodnění a povedlo se to co k tomu pomůže aby to bylo úspěšné až do konce.

capkovanada
9. dub 2017

Ahojky maminky bohuzel i ja pridavam smutny prispevek prisla jsem o miminko ve 20 tydnu a vubec mi z toho jeste neni nejak moc dobre .
Urcite co je dobre tak uzivat v celom tehotenstve utrogestan a vitaminy pro miminko .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru