Jak zmenšit riziko potratu na minimum?

kata76
20. bře 2007

Ahoj vsem maminkam i snazilkam,
jmenuju se Kata a bohuzel jsem dvakrat prisla o miminko.
At uz se vam to stalo jednou nebo vickrat nebo treba prochazite IVF nebo se vam nedari otehotnet, myslim, ze si muzeme vzajemne pomoci sdelenim zkusenosti.

Diskusi zakladam protoze by me by zajimalo jake muzou byt Priciny potratu a jak snizit riziko na minimum > o jake testy nebo vysetreni je dobre pozadat lekare, jakou upravu zivotospravy provest atd. abysme si jednou mohly pochovat sve zdrave miminko 🙂

Vim, ze tohle neni tema vesele, ale myslim, ze je potrebne!!

Prosim piste sve zkusenosti, at pomuzete ostatnim!

dadula118
26. bře 2007

ježíši to jsem nikdy neslyšela.až budu příště těhu(jestli budu)tak si to napíšu do kalendáře a v ten datum nikomu nedám 😀 😀 😀

masacek
27. bře 2007

taky jsem něco podobného slyšela ale nepřikládala k tomu důležitost.Holky je to strašná věda.Až budu těhu tak budu jen sedět jíst a pít 😀 .Ale to bude děsná nuda 😢

dadula118
27. bře 2007

dělání dětí je alchymie 🙂 😒

lienik
27. bře 2007

Ahojte dievčence.Chcela by som poradiť. Najprv niečo o mne. Mám 27 rokov a o prvé mimi sme v decembri prišli. Bol to missed abortion v 11 tt. Tehotenstvo bola ok, nebývalo mi zle a na pravidelnej poradni doktorka zistila, že nepočuje srdiečko. Bolo to hrozné. Na úpríčinu neprišli, robili mi mnohé vyšetrenia. Vraj príroda selektuje....
Teraz sa už môžme snažiť, tak sme sa aj, ale zatiaľ nič. Dnes mi zistili zvýšený prolaktín, lebo som od potratu strašne schudla, som stále unavená, mám veľa vyrážok. Predpokladala som štítnu žľazu, tá vraj neliečená spôsobuje potraty nemáte s niečím takým skúsenosť? Neviem či je to dôsledok potratu, alebo práve on rozbehol problémy. Čítala som o problémoch s otehotnením, tak ma to vystrašilo.

albertova
27. bře 2007

ahojky, môžem sa lienik spýtať? a koľko ti zistili prolaktín??

Inak pri čítaní mi vyhrkli slzičky. ☹ 😝

mmarky
27. bře 2007

lienik, to je smutne 😒 . a byla jsi na utz i driv?? nebo az v tom 11tt

albertova
27. bře 2007

Prepáč, pýtam sa len preto lebo aj mne pred časom zistili vysoký prolaktín, ale bol len 26 a norma je do 20. Vraj sa má meriať doobedu, ale až tak okolo 10 - tej hod. keď je žena už kludná a mne to brali ráno o 6.00. Takže si myslím, že ho zvýšený ani nemám. Takže preto tie otázky 🙂

kata76
autor
27. bře 2007

ahoj Lieniku, ach jo, zivot neni lehkej, ja kdyz to ctu, tak si vzdycky rikam, ze jsem na tom jeste dobre..
ja se stitnou zlazou zkusenosti nemam, ted kdyz jsme prisli o mimi, tak jsem se na ni dr. ptala, ale oni mi ji pry vysetrovali a vsechno je ok

Ja byt Tebou, tak se podivam na internet a vyhledam si clanky. Treba i v jinych jazycich, je tam toho vzdycky vic. Da se to pak dat napr. na vyhledavac Altavista a tam je Babelfish, ktere Ti (zhruba) prelozi i blok textu. Mne to mockrat pomohlo.
A taky se muzes zeptat doktora a nechat se poslat na endokrinologii (tam maji stitnou zlazu pod patronatem).
Ono to muze byt i velky stres, nektere nemoci jsou primo z nej (napr. casto bolesti hlavy, patere, vyrazky, problemy se zaludkem apod.).
Jak se citis? Muzeme pro Tebe neco udelat?

Posilam objeti...

matulik
27. bře 2007

ahoj lienik,to mi je luto.. ☹
vies,osobnu skusenost(vdaka Bohu )nemam,cerpam zo smutnych skusenosti mojich blizkych kamaratok. ☹
vatsinov tie,velmi chude,mali pocas tehotenstva problemy alebo potratili-vraj koli nie velmi silnej(odolnej) maternici ☹
kamoska,ktora sa liecila cely zivot na stitnu zlazu (hypo alebo hyper-nepamatam),otehotnela a porodila bez problemov.
a moja sestra,ta,snad robila vsetko mozne,len si na seba nedavala pozor,a mala super tehotenstvo...
zivot je niekedy zvlastny,na kazdeho ma iny meter...
verim ze strata dietatka musi velmi boliet,nech je v akomkolvek tyzdni,
tak sa drzte baby,raz budeme vsetky mamicky... 🙂

illy
27. bře 2007

ahoj lienik, já jsem na tom úplně stejně - 27let, prosinec 06 missed abortion v 10tt. Od 12 let se léčím se štítnou žlázou - cysty, v 96 jsem byla operaci - odstranění 1/2 žlázy a teď bojejeme s doktorem zda odstranit nebo neodstranit i tu druhou půlku - zase cysty. Když jsem byla těhu, tak jsem byla 2x na vyšetření z krve, jestli mám dobrou hladinu něčeho a na sono. Vše OK až na ty cysty. Beru doživotně prášky a je pravda, že pokud máš něco se štítnou žlázou,musí se na to dávat velký pozor. Proto doporučuju endokrinologa. Já jsem naopak po propuštění z nemocnice přibrala - ale to přičítám tomu, že jsem nemohla sportovat a vánoční cukroví a tak.... 😀 Prostě jsem zimu proležela.... Držím palce, aby ses dostala do pořádku a vyřešilo se to.

lienik
28. bře 2007

Baby ďakujem za podporu. Fakt mi to pomohlo. Lieky zatiaľ neberiem, zajtra idem na sono štítnej žľazy. Stále nevedie doktori čo je so mnou. Dúfam ale, že maminou budeme všetky skoro.

Pre Albertova - prolakrín mám skoro 500 a vraj má byť okolo 300. Neviem podľa čoho sa to meria.

Mmarky - bola som v 4, 6 a 11 tt

Dám vám vedieť čo a ako. Prekný deň.

tucniacik
28. bře 2007

lienik - moja znama ma problem so stitnou zlazou a tiez potratila 2x... ten druhy krat to urite mala zo stitky, TSH, T3 aj T4 mala uplne mimo normy...takze suvis to urcite ma...
ten prolaktin,neviem v akych jednotkach ti tomerali, ale ma byt do 24... tebe asi merala v inych jendotkach...

leniik1
28. bře 2007

Ahojky tak jsem byla dneska na kontrole a děloha už je zavinovaná a Dr mi doporučila ten rok počkat nabídla mi hor. ant. tu jsem odmítla.Jsem ale ráda že už jsem v pořádku i když to pořád bolí moc.Laktaci nemám a ms mi ještě nedorazila, říkala že by v nejbližší době měla dorazit.

masacek
28. bře 2007

leniik1 Držím ti palce aby si se z toho rychle dostala a co nejdříve se mohli snažit o mimi.

dadula118
28. bře 2007

leník,nevím co na to říct.hodně na tebe myslím.přeju moc síly a držím pěstičky at se vše co nejdřív zahojí.

kata76
autor
29. bře 2007

Leniik, taky, myslim na Tebe, drz se a napis jak se mas!

jana123456
10. pro 2007

Ahojte dievcata neviete mi poradit ako mozem potratit doma bez lekara a tabletky???

jana123456
10. pro 2007

ako mam potratit doma bez lekara???a bez tabletky???

eva4444
10. pro 2007

jana tak to snad nemyslis vazne 🙄

jana123456
10. pro 2007

co nemam robit aby som potratila???

zuzka82
10. pro 2007

jana, to si vazne polozila tu otazku??? 😨

jana123456
10. pro 2007

prosim vas poradte mi co mam robit aby som nepotratila

arabeska
10. pro 2007

mas ty v hlave vsetko v poriadku?? 😲

musilka
11. pro 2007

jana dojdi si k psychiatrovi ty kačeno hloupá 😠

mery.maja
11. pro 2007

Ahojte Kata 76 precitala som si temu ktoru si zalozila a idem sa s vami aj ja podelit o skusenost.Takze pred necelymi 3 tyzdnami som sa vratila z nemocnice,bola som v 20 tt.a o babatko sme prisli pretoze mu prestalo byt srdiecko.Geneticke testy boli uplne v poriadku ja som sa citila skvele vsetko bolo tip top.
Az pokial som si neuvedomila ze zrazu mi nejak prestalo chutit uz to neboli tie tehotenske chute a napr.mi vobec nechutilo jest aj cele doobedie,a potom som zrazu zo dna na den prestala citit pohyby babatka tak som sla hned lekarke a ta mi povedala po ultrazvuku ze je to naozaj tak ze srdiecko mu uz nebije.Takze v ten den sa to vsetko zacalo hned ma prijali do nemocnice dali vyvolavacky a uz to slo.
Spominali ste tu Duphaston,tiez som ho brala ale lekarka mi ho dala preto lebo ked mse sa zacali snazit tak 2 mesiace som neotehotnela a tak mi ho dala po jeho uzivani som hned nedostala mrchu a nasledne ked som si spravila test tak bol pozitivny.Ale potom mi ho uz viac doktorka nedala co som sa velmi cudovala lebo je to aj na udrzanie plodu ale verila som jej.
A ked som sa spytala po vysledkoch preco sa to vlastne stalo povedala mi ze vsetko bolo v poriadku ze to mohlo byt zo stresu a ze prestalo papat a uz nerastlo.Ked mam povedat pravdu stres som vtedy naozaj prezivala ale zeby to mohlo viest az k tomuto ma nikdy nenapadlo.

iivka
28. pro 2007

Ahojte,
tiez som prisla o babatko v 9.t., tu strasnu spravu som sa dozvedela teraz na stedry den. Mala som slaby vytok, pre istotu som isla s manzelom na pohotovost a tak to dopadlo. Sme z toho nestastni, velmi sme sa tesili a planovali buducnost. Keby sme aspon mali istotu, ze sa to nezopakuje. Najradsej by som uz bola opat tehotna, len ma znepokojuju rozne nazory lekarov. Jedni tvrdia, ze po 3 mesiacoch, ini po pol roku. Nemate niektore osobne skusenosti s otehotnenim po 3 mesiacoch a vsetko vam prebehlo bez problemov? Myslite si, ze ked skor otehotniem, zvysi sa riziko dalsieho potratu?

dara9402
28. pro 2007

iivka no kamoska mala tiez to nestastie a v 9tt potratila ale otehotnela cca po 3mesiacoch a sice mali zakazany sex a tri mesiace lezala na rizikovom tak emca ma uz 3mesiace a je krasnucka a zdravucka 😵

lenkab.
28. pro 2007

iivka, neboj se určitě brzy znovu otěhotníš a bude to tentokrát trvat40tt. Já přišla v roce 2004 o mimi v 20tt a lékaři říkali vydržet 6 měsícu ja ale čekat nechtěla a tak jsme zkoušeli hned, povedlo se to za 3měsíce a bylo vše uplně v pořádku,jen jsme nesměli sexovat 9měsícu.Jinak ale v pohodě. 😉

lu777
29. pro 2007

Iivko: já jsem otěhotněla měsíc po tom co jsme přišli o miminko 😉

brala jsem na podporu čínské byliny a cvičila podle Ludmily Mojžíšové (předtím jsme o dvě miminka přišli, takže jsem tentokrát chtěla udělat všechno pro to, aby to vyšlo.. je to na přírodě, ale chtěla jsem alespoň vědět, že jsem udělala co jsem mohla a nemusím mít pochybnosti co by kdyby.. )...
snažila jsem se vyhnout absolutně čemukoli co by mohlo způsobit problémy, takže jsem jen ležela do 10.tt a i pak jsem byla hodně hodně opatrná.. snažila jsem se co nejvíc spát, co to jen šlo.. žádný sex do konce 4. měsíce, pak jen opatrně..

i k doktorovi jsem šla poprvé ve 12.tt, podle mě není vaginální ultrazvuk nebo prohmatávání bříška nejlepší věc hned na tom začátku.. já jsem třeba citlivá a když jsem předtím byla dvakrát na pohotovosti, tak mi dali léky a injekci, ale hned po vyšetření se to rozjelo ještě víc 😒

hlavně pomohla ta čínská medicína.. dvakrát jsem začala v I. trimestru krvácet - umíte si představit jak jsem byla vyděšená, že je to tu zase 😔 😔 🤐 ale tentokrát jsem měla tinkturu na hormonální výkyvy a na udržení..

takže místo abych šla tentokrát na pohotovost, tak jsem si okamžitě vzala tinkturu a lehla jsem si a vstávala jsem jen na záchod a k jídlu.. tinktura pokaždé zabrala velice rychle, díky Bohu

moc držím všem palce!

jinak ta čínská medicína byla i supr na regeneraci po potratu, během dvou týdnů mi bylo naprosto ok a měla jsem i chuť na sex, což jsem naprosto nečekala

lenkab.
29. pro 2007

lu777 mužeš nám napsat co to je za tinkturu na hormonální výkyvy a na udržení, název výrobku, výrobce a kde to koupit? Zajímá mě to, díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru