Jsem těhotná a nemám gynekologa, co teď?

akrrash
14. črc 2013

Ahoj holky,mám problém. Dělala jsem si test a vyšel pozitivní.
Ovšem je mi 22 a ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa,vždycky jsem zněho měla strach.Co teď?
Bojím se,že mi gynekolog nadá když mu řeknu,že jsem ještě u žádného nebyla a jsem těhotná :(
Vubec nevím co mám dělat.
Děkuji za každou vaši odpověd

myspule1
14. črc 2013

🙂 nezbývá, než si nějakého najít 🙂, já mám třeba gynekoložku, doktora jsem nechtěla.

jamys
14. črc 2013

Jestli Te to uklidni, kamaradka byla u gynekologa ve triceti poprve. Heled, najdi si nejakeho, musis, musi Te co nejdrive prohlednout, jestli je vsechno v poradku, Nech si nekoho doporucit, odkud jsi? Ja si hledala gynekologa podle referenci kamaradek a jsem spokojena, Nebo jdi k doktorce.... osobne preferuji chlapa, gynekolozky byvaji drsnejsi 😉 Pokud jsi z PRahy, mohu doporucit. drzim palce a neboj se, jednou tam musis a pokud jsi tehule neni na co cekat.

svoba
14. črc 2013

Pozor: Jelikož toto je Otázka, každý může odpovědět jen jednou.pro lekare znamenas penize, uklidni se. Vezme te. Najdi si nejakeho mileho. Neboj, vezme te.

lukava
14. črc 2013

neměj zbytečné obavy, já mám např. výbornou gynekoložku, zkus pohledat podle referencí na www.znamylekar.cz, ve vašem okolí jistě někdo dobrý bude 🙂 kvůli tobě i miminku je to teď důležité! dá ti těhotenskou průkazku, budeš k ní/němu chodit na kontroly, on/ ona za to bude mít peníze, takže hodně štěstí! a zbytečně nepanikař, rozhodně to není takový problém 😉

kajovaevicka
14. črc 2013

Upřímně, nemá ti co nadávat. A i kdyby, tak důležitější je, že ti řekne, že ty i prcek jste OK a tak to pro jednou vydržíš... A já osobně mám lepší zkušenost s gynekology- muži, než s doktorkami. A to i potom v porodnici...
Tak šup šup nějakého najít a pak už se jen těš z prcka v bříšku🙂 Hodně štěstí při hledání

lucavka
14. črc 2013

Gyndaře si určitě najít musíš najít. Taky bych si nechala poradit od kamarádek nebo si prošla reference na internetu. Určitě ti nekdo řekne kde je spokojený. Nejdřív si rozmysli jestli radši chceš gyndaře nebo gyndařku.

martina_z
14. črc 2013

22, jsi dospela, svepravna, volebni pravo a obcanku mas 🙂 tak si nejakeho najdi, hlavu Ti neutrhnou a jeste radi vezmou do pece. Osobne mam lepsi zkusenost s lekari nez lekarkami, ale vzdy zalezi na konkretnich lidech a komu co vyhovuje.

antarres
15. črc 2013

Já měla nejdřív doktorku, ale teď mám doktora a jsem spokojenější, doktor je citlivější. 🙂 Ničeho se neboj...

prcekverunka
15. črc 2013

Tak asi Tě nepochválí, nejspíš Ti udělá přednášku o prevenci, ale to jednou přežiješ a hlavně budeš vědět, jestli jste oba v pořádku. Už jsi velká holka, tak hlavu vzhůru 😉

xsenova
15. črc 2013

mozes povedat ze menis gynekologa z osobnych dovodov. Nemusis sa nikomu spovedat ze si este u ziadneho nebola. To je Tvoja osobna vec. Ulohou doktora je, sa o Teba postarat ako o pacienta/mamicku a nie Ti robit prednasky. Od toho tu mas v Tvojom veku uz len vlastne svedomie. Vobec nemaj obavy a najdi dobreho doktora ktory sa o Teba postara. Skus sa spytat niekde v diskusii BRNO na MK, ci nahodou niekto nema dobreho doktora a nespyta sa o volne miesto 🙂

olasek
15. črc 2013

Ahojky, určitě ti nevynadá. Je logické, že pokud jsi nepotřebovala nic řešit - antikoncepci, očkování nebo neměla problémy, že jsi ho zatím nepotřebovala. Jsi mlaďoučká 🙂 Rozhodně tohle neřeš a spíš si nech někoho doporučit od kamarádek nebo mrkni na www.znamylekar.cz , kde si gynekologa vyber podle recenzí. Pokud bys měla zájem - mám v Brně těhotnou kamarádku - můžu se jí zeptat ke komu chodí, Několikrát mi říkala, že je moc spokojená. Pohodové těhotenství 😉 !

zuzamik
15. črc 2013

Ahojky, neboj se toho, já šla poprvé na gyndu ve stejném věku 😉 (šla jsem si tenkrát narychlo pro prášek "po") Mám doktorku, nikdo mi nenadával, všichni jsou tam fajn. Je to člověk od člověka, já jsem si nechala poradit, kdo je dobrý...

kessa
15. črc 2013

Myslím, že ti rozumný doktor nadávat nebude, tak se neboj 😉 A zkus MUDr. Karla Nevrlku (teda jestli platí, že jsi z Brna)- nevím jestli bere nové pacientky, ale je skvělej a rozhodně ti nebude dělat přednášku 😉

ilonne
15. črc 2013

Tak urcite ti nevynada, ale taky te nepochvali. Ale rozhodne si nekoho najit musis. Podle me je jedno jestli doktor nebo doktorka. Zalezi na kvalite. Mela jsem oba a oba skveli. Ted mam zrovna doktorku.

petrusew
15. črc 2013

Klidně mu řekni, že jsi u gynekologa vůbec poprvé. Hlavu ti určitě neutrhne i když se možná bude divit🙂 Teď nějakého mít musíš, ničeho se neboj.Já třeba měnila doktora na začátku těhotenství a jsem strašně moc spokojená. Doktor je to skvělý, ale pro tebe trošku z ruky🙂 V Brně určitě dobrého gynekologa najdeš taky🙂

prcek91
15. črc 2013

není se čeho bát je to doktor jako každý jiný..:D a určitě ti nenadá spíš bude asi překvapenej ale to je asi tak všechno..😉 takže s chutí do hledaní ...🙂

adelka21
15. črc 2013

Nech si někoho doporučit,jako u všeho je to o lidech. Profík ti nadávat nebude, je a bylo to tvoje rozhodnuti,tvůj risk. Najdi si někoho co nejdrive. A dobře si vybirej, rozdíly v péči a přístupu jsou někdy obrovské, mluvím z vlastni zkušenosti 🙂

sarunatko
15. črc 2013

Pokud bys chtěla, můžu doporučit gynekoložku v Brně. Kdyžtak napiš do IP.

paulittav
15. črc 2013

Vůbec se toho neboj :o) Ten můj doktor říká, že za to že ženský nechodí ke gynekologovi, hlavy netrhá, že je to čistě každýho věc :o) Naše mamina teď na gyndu taky nepáchne, taky se bojí.... ale v těhotenství je doktor důležitej, takže jak říkají ostatní, neboj se, je především od toho, aby kontroloval, zda je všechno tak jak má být :o) Hodně štěstí a gratulace k pozitivnímu testu! :o)

vera_vila
15. črc 2013

No, prostě si doktora nebo doktorku najdi... V téměr každém městě je minimálně jedna ordinace, pokud jsi z velkého města, tam jich bude víc, tak si nech doporučit nějakého např. od kamarádek nebo od mámy nebo prostě koukni na net, kdo tam u vás v okolí ordinuje a zavolej tam... Nemá proč Ti kdo nadávat... Holt jsi ho doteď nepotřebovala a ne každá máma žene svou dceru v 15 na preventivku...

dana3262
15. črc 2013

To se snad nic nedeje, ze jsi nikdy nebyla u gynekologa kdyz jsi nemela problémy.. ja byla poprvé taky az v těhotenství ve 23. Byla jsem u známého u Apolinare a kdyz jsem mu řekla, ze nemam gynekologa, tak mi nabídl, ze muzu chodit rovnou k němu na kliniku. Do dalšího tehot.jsem si uz gynekologa nasla. Pocity typu strach z toho, ze ti vynada nebo podobně vypust z hlavy.

zabaza
15. črc 2013

Ahoj všem.....
Tak jestli můžu, a bydlíš v Praze, nebo poblíž, tak doporučuji pana doktora Jaroslava Hulverta, Na Florenci 9,Praha...tel.:222 326 662
Je bezvadný, hodný,moc příjemný Pan doktor a hlavně tomu rozumí.
Dělal my s Panem primářem Pánem operaci dělohy v nemocnici a připravoval mě na IVF.
Je primářem v Iscaru, tak tam jsem byla i na IVF a na podruhé se povedlo a tet jsem v 17 týdnu))
Má tedy hodně pacientek, ale zkus a uvidíš.
Neříkal nic, že by měl plno.
Ještě tam s ním pracuje Pani doktorka, tak je taky moc hodná.

speedygon
15. črc 2013

Jelikož je tazatelka z Brna, ale nevím, ze které části, těžko se radí. Já chodila od 16ti let k jedné gynekoložce a spokojenost největší. Sídlo v Židenicích na poliklinice Viniční, MUDR.Alena Čerešňáková. Milá paní dr s velice lidským přístupem, v těhu mi vždy po vyšetření pomohla zvednout se z té kozy. Moje sestra k ní chodí a názor stejný. 😵 Akorát tam tedy paní doktorka již tolik nebývá.... ☹

dora13
15. črc 2013

V Brne je vyborny taky MUDr. Libor Linhart, sidli na Lesne.

monikabie
15. črc 2013

Co nejdřív si nějakého najít. Top je snad samozřejmé

werumka
15. črc 2013

Doporučuju MUDr. Lázničkovou. Má pro takové jako Ty pochopení a zároveň s ní projdeš v pohodě celým těhotenstvím. http://www.cenap.cz/kde.php

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru