Test pozitivní, na UTZ nebylo nic vidět

miskamysicka
2. zář 2017

Ahoj, ve ctvrtek jsem byla na vstupni prohlidce k novemu gynekologovi a pri te prilezitosti jsem panu doktorovi rekla, ze jsem v kvetnu vysazovala po 6 letech HA, a ze mam ted (v ten ctvrtek) uz 15 dni zpozdeni.
Nabidl mu ultrazvuk a odebrani krve na test HCG hormonu. Kyvla jsem na oboji, na ultrazvuku nic nevidel, jen mi rikal, ze to vypada jako kdyby uz mela brzy prijit menstruace.
I tak mi krev odebrali a hned druhy den - tj. v patek mi volal, ze test byl pozitivni a ze by me potreboval do tydne videt, aby udelal znovu ultrazvuk a vyloucil mimodelozni tehotenstvi a tak. Rikal mi i hodnotu HCG, ale nejsem si jista, jestli rikal, ze to bylo pres 1, 10, nebo 100. Vubec se v tom nevyznam a v tom "soku" jsem to zapomnela. 😀
Nyni jsem objednana na pristi patek a mela bych se dovedet vic. Ale proc sem pisu - vrta mi hlavou, ze pan doktor na ultrazvuku nic nevidel, ale test krve byl pritom pozitivni. Je mozne, ze je TO jeste tak malinkaty, ze nebylo videt??
Porad si to neuvedomuju, mam hroznou radost, ale zaroven to porad neberu vazne. Jsem strasne zvedava na ten dalsi ultrazvuk. 🙂🙂

cartney
2. zář 2017

je normální, že nic neviděl....bývá vidět, že zduřelá děložní sliznice.....brzy by tam už měl být vidět i plodový váček 🙂

chiara1990
2. zář 2017

Je možné ze nic neviděl ze je brzo ale uvidíte v týdnů držím palce aby bylo vše v pohode

blecha94
2. zář 2017

Ano, velmi ranná těhotenství cca do 5. týdne nelze vidět na ultrazvuku, ale hCG hormon, který se v těle tvoří v těhotenství, je v krvi přítomen krátce po splynutí spermie s vajíčkem.

pasteta
2. zář 2017

Pokud si u něho bylo v ranném stádiu, tak na UZ nic vidět ani nemůže.Já šla k němu taky moc brzo a za 14dní už bylo vidět víc.Zkoušela sis dělat doma test?

pavlinar
2. zář 2017

Ahoj, já jsem byla na normální kontrole den před tím, než měla dojít MS. Dr říkala, že mám nízkou sliznici či co... jinak velká prokrvenost a citlivost běžná před MS. A byla jsem už těhotná 🙂 Taky jsem si říkala, jak to, že to jako neviděla, nebo aspoň že je něco jinak. Jak píšou holky, nejde to hned vidět.

verunka15
2. zář 2017

U mě to samé.byla jsem tam cca 14.den těhu a taky nic neviděl a poslal me domu.za měsíc už byl vidět krásné.takže se vůbec neboj😉

neria55
2. zář 2017

@miskamysicka na uzv jde něco vidět (malinkatý gestační vacek) až při hcg nad 1000 🙂 ... Při 15dennim spozdeni nemůže jít opravdu nic vidět 🙂

andelka
2. zář 2017

Při 15 denním zpoždění už je to 6tt,takže něco by v děloze mělo být vidět, dutinka,a // úplně jasné a hcg vysoké. Ale.. po vysazení může být cyklus nejistý a k ovulaci může docházet nepravidelně,takže to asi nebude zpoždění,ale pozdější ovulace a delší cyklus,proto je nízké hcg a není nic vidět.
Držím palce.

miskamysicka
autor
3. zář 2017

Dneska ráno jsem si udělala Clear blue test a výsledek je takový. 🙂🙂

andelka
3. zář 2017

@miskamysicka tak to souhlasí s tím že v děloze nic není a hcg je ještě nízké. Ovulace byla teprve nedávno. Určitě ne před měsícem,jak by to bylo kdybys měla 15 dní zpoždění.
Gratuluju a držím palce ať těhotenství zdárně pokračuje.

lady25
16. led 2021

Dobrý den. Mám otázku. Minulý týden jsem zjistila že jsem těhotná. Vyšli 4 pozitivní testy. Problém je že menstruaci jsem měla naposledy v listopadu 2020. Jenže jsem měla docela stres protože jsem akorát dělala autoškolu. Doktor mě poslal do nemocnice aby vyloučili mimodelozni těhotenství. Jenže tam mi nevzali ani krev a chtějí mě hned operovat. Já si myslím že je to kravina. Že je ještě brzy. Špinění trochu bylo, lehké bolesti v podbřišku taky. Ale jinak nic. V pondělí jdu znovu na vyšetření. Bojím se že mě budou chtít znova donutit podstoupit operaci aniž by si byli jisti.

ema90
16. led 2021

@lady25 A co ultrazvuk? Ten vam preci museli udelat.
A o krev jste si mela rict i sama jako samoplatce.

lady25
16. led 2021

@ema90 ano ale krom zvětšené sliznice není nic vidět. Jen na levé straně u vaječníků je něco co ale nejsou schopni popsat. Jde vidět i žlutá tekutina. Těhotná jsem poprvé a strašně se bojím že dojdse k něčemu a bude brzy.

lady25
16. led 2021

@lady25 krev mi nasbíral můj gynekolog hodnoty Hcg 756. V nemocnici mi ji odeberou v pondělí. Ale to už chtějí provést zakrok

ema90
16. led 2021

@lady25 Kdy presne byla posledni ms?

lady25
16. led 2021

12.11.2020. Ale do prosince byli testy negativní.

ema90
16. led 2021

@lady25 Tak tam nechodte ne? Kdyz hcg stoupa, tak ocividne tehotna jste.
Ale je docela divny, ze by vas posilali na zakrok jen tak pro nic za nic, ze. Takze bud tady nerikate presny info, nebo jsou doktori masochisti 🤷🏼‍♀️

lady25
16. led 2021

Říkám co se mi dělo včera. Doktor rekl že buď je brzy a nebo mimodelozni. Ale stejně chce abych pokud v pondělí nepůjde nic vidět šla na laparoskopii

lady25
16. led 2021

S tímhle jednáním se i já setkávám poprvé proto se ptám tady

ema90
16. led 2021

@lady25 Podle ms 12.11. by jste mela byt uz nekdy v 9tt, pokud na utz nejde nic videt, tak ano, nedivim se, ze vas posilaji na zakrok.

lady25
16. led 2021

@ema90 ale nemohlo se stát že jsem byla jen ve stresu z dodělání autoškoly? Tu jsem dodělala 30.11. A mohla jsem otěhotnět až v prosinci? Je možné že se spojily tyhle dvě věci?

ema90
16. led 2021

@lady25 No tak je dost mozne, ze jste otehotnela i v prosinci. Ale jelikoz v prosinci ms neprisla, tak je vic pravdepodobne otehotneni v tom listopadu.
Ale asi bych verila doktorum, oni vi co delaji a urcite by vas neposilali na zakrok jen tak pro nic za nic.
Navic i kdyby jste otehotnela az v prosinci, tak si myslim, ze by uz ted sel videt aspon gestacni vacek 🤷🏼‍♀️
Nicmene tedy pro svoji jistotu bezte asi i k jinemu lekari na konzultaci.

lady25
16. led 2021

Děkuji.

pe90tra
21. čer 2023

@miskamysicka dobrý den. Prosím jak jste dopadla mám to podné 🙏🍀🙆‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru