Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

anaconda
22. črc 2008

Dici, založ si, prosím, jinou diskuzi, na jiném serveru, nabídka je veliká a nekaž tu vzduch svými rádo by radami. Děkuji.

tannawe
22. črc 2008

Dobre ranko...
Deathy: doufam, ze je ti dnes rano lepe...preci jen, nejaka ta nevolnost k tehu patri 😅
Moji prckove jest spinkaji /vyjimecne dlooooouuuho..../ tak si dodelavam resty na kompu a tradicne jukam co je noveho na konikovi...
No a...
Dici: pokud jsi peclive procitala celou diskusi od zacatku do konce, tak mi to neda, abych te neupozornila na fakt, ze duvod proc se treba ja nachazim v tomto vlaknu je prostinky...muj pribeh byl kdysi podobny, byvaly pritel me zadal, abych sla na potrat. Jako reakci na jeho zadost jsem mu ja tehdy posilala fotografii titernych nozicek mezi dospelymi prsty /lekar proste drzel potracene miminko v prstech...byly videt jen ty nozky.../, aby si uvedomil, ze pro me je potrat proste tabu...
A o tom jsem na zacatku diskuze psala Deathy, tudiz zminovane fotky pozdeji v diskuzi odkazuji prave k zacatku teto diskuze...
Pokud tedy chci s druhymi sdilet sve nazory na verejne siti dozajista si predem prectu peclive vsechny prispevky, abych reagovala adekvatne. Net je verejny prostor, kazdy ma pravo na svuj nazor, ale abych byla uplne uprimna tak nechapu tvoji pritomnost v tomto vlaknu...My zde nejedname o potratech a neni fer, proste neni absolutne fer do teto diskuze propasovat tve ciste soukrome nazory na potrat.
Nemej mi to za zle, ale ja mam pocit, ze kdyby jsi cetla diskuzi poradne od zacatku, tak bys pochopila, ze Death od ZACATKU na potrat jit nechtela. A nejen proto, ze uz jeden za sebou ma...neni to asi tak, ze jdes na potrat a pak si das placku na batoh...byla jsem na potratu a jsem na to hrda!! Naopak, kazda holka ci zena, ktera ma za sebou at miniinterupci ci interupci jako takovou /a duvodu muze byt milion/ tak si projde osobnim peklem a je ubohe ji odsuzovat a pouzivat vyrazy jako vrazda atd. A to mam velice vyhraneni nazor na tyto veci, jen nemam potrebu je nekomu tlacit ci nekoho odsuzovat.
Nezapominej, ze svoboda jedne konci tam kde zacina svoboda druhe. RESPECT!!
🙂

abinka
22. črc 2008

tannawe moc pěkně napsaný 😉

tannawe
22. črc 2008

Abi: 😉 😉

anaconda
22. črc 2008

Abinka: dojemný a zatraceně pravdivý. Díky Ti 😉

anaconda
22. črc 2008

pardon, to mělo být pro Tannawe. 😅

tannawe
22. črc 2008

Anaconda:v pohode, uz jsem se na to jen nemohla divat... 😠

anaconda
22. črc 2008

Tannawe,
bohužel si myslím, že tu paní všechny příspěvky proti ní ještě víc bičují do útoku. Nepomůže nadávání, ani vlídné slovo, vše bere, jako útok a živnou vodu na její mlýn.
Její příspěvky nedělají nikomu dobře, jen jí samotný a myslím, že to každou z nás nutí přemýšlet o tom, co ji vede k takové formě psaní, napadání a urážení.
Jenže to mi nevyřešíme a jí zřejmě nedocvakne, že tudy cesta nevede. 😉

cirrusa
22. črc 2008

jejda mane, clovek tady vikend neni a cosetady nedeje... 😒

dicinko, dicinko...to si teda hodila na ty katoliky peknej obraz, to ti teda reknu....a neber to spatne, ale hlod, ze kdyby si byla znasilnena, tak si to nechas, odnosis a pak das na adopci mi pripada desne mimo - mela jsem tu možnost se s par takto "postizenyma" pobavit - musi to byt desne nosit to tech 9 mesicu, vnimat skytatni, kopani, pohyby...vedet. ze ti je treba 15 a nosis dite cloveka, který ti sebral detstvi, idealy....videt jak se ti mladistva kuze napina, ze tam zustanou jzvicky...na tele i na dusi...navzdy...
nerikam, ze pokud by se to stalo, ze bych sla na potrat...ale myslim si, ze to je kazdeho vec a ty do toho mas co mluvit kulove....A to jsem silne verici...

deathy: drz se, udelala si sprave! mas podporu nas vsech....

deathy
autor
22. črc 2008

Samozřejmě se mi nelíbí že to tady pořád jiskří...je škoda že když člověk napíše že se to tu už řešit nebude - poprosí o to, tak proč to zase řešit...taky chápu že je těžký nereagovat. Jsme přece jen ženský.

Dicinko: Dlouho jsem přemýšlela co ti vlastně napsat, protože je to docela těžké. V tvé kůži bych nechtěla být, touha po miminku je u tebe mnohonásobně větší než u kohokoli jiného, a já už se v tvém případě možná i bojím, že už ti to nedělá dobře... Nezlob se na mě. Jen píšu co je můj názor. Koukala jsem do tvého alba, ty by si za dítě dala opravdu i život. Ty to dítě potřebuješ, protože jinka si myslím že z toho akorát budeš mít problémy (nemyslím tady, myslím tvé osobní), protože tě to užírá... Nejsem žádný psycholog, nechci po tobě aby sis z toho co píšu něco odnesla, to je jen na tobě. Jen ti chci říct, že já tvojí bolest chápu, z toho vyplývá i nenávist k potratům..vše už tady bylo řečeno. A protože už to řečeno bylo, nechci aby se to tu řešilo znova. Nechtěla bych tu už vidět žádné "napadání" a neg. výměnu názorů. To neplatí jen pro tebe.. Myslím to na všechny. Pokud tu bude něco co se nelíbí...nechte to být, nereagujte na to..prostě jako by to nebylo..samozřejmě se to týká i mě.
Jak už jsem ti jednou psala, moc ti držím palce a přeju do budoucna hodně štěstí, aby si ta dušička co kolem někde poletuje vybrala za mámu tebe.. Mě si vybrala, i když jsem jí zrovna nevolala, ale jsem za to teď ráda. Fakt. Mám před sebou sice ještě hodně těžkou cestu než si to budu moct užívat, budu muset hodně makat, abych dostála svýmu slovu a dodělala s dítětem školu, ale nedělám to jen pro sebe, ale i pro to malý. Myslím že si zaslouží aby mělo v mámě nějakou oporu i po týhle stránce.
Takže tobě hodně štěstí, ať brzo najdeš //.. Petra

tetadolly
22. črc 2008

Ahoj holky,Deaty je supr holka, líbí se mi její postoj nad věcí 🙂
Deathy: Drž se jen tak dál, lépe bych to nenapsala 🙂 jsem si jistá, že budeš mocinky dobrá mamina 🙂 a co jinak jak ti je? Já už se nemůžu dočkat čtvrtečního UZV, jsem strašně zvědavá o kolik to mimi vyrostlo v 8tt skoro 7 cm a na konci 12tt má mít něco kolem 10cm, tak jsem strašně zvědavá, hele a s tim hádánim tady je to ještě slabý 😀 kdybys chodila semnou do třídy to bys teprve valila oči a tady u nas na vesničce jsou samé maminy a některé mají už dvě děti a přesvědčujou mě že dítě je v 8tt měří v milimetrech a ne v centimetrech, což je mě zdravotníkovy fakt k smíchu a nejlepší je, že ani nevědi kolik týdnů je od početí do porodu, takže docela si to užívám 🙄 nevím jestli mi závidí a nebo jestli jsou fakt tak tupí 😀 ale trápí mě to protože jsem na své mimčo hrdá, že správně roste, je sice trochu větší, ale je moje 😀

deathy
autor
22. črc 2008

Ahoj teto, prostě na ně nedej. Je to tvoje mimi a ať si roste podle tvé libosti.. Vůbec bych se s nima o tom nebavila.
No, dneska je mi asi líp, i když je to divný, motá se mi hlava a je mi tak divně od žaludku..no ještě že nikam nemusím. Nejradši bych spala, ale zase mi to nějak nedá a nejdu spát. Prostě šílený. Kdybych byla u sebe doma, tak bych si lehla na gauč a už bych chněla, ale takhle v cizím prostředí..hm. No a k doktorovi už bych šla nejradši hned, mám to tady od něj blízko, ale on má furt dovolenou.. taky se nemůžu dočkat až to uvidím a třeba mi už dá i průkazku, na tu se těším 😎 Jinak díky za to že myslíš že budu dobrá mamina...je milý to slyšet 😀

tetadolly
22. črc 2008

deathy: viď 😀 mě to řekla naše sousedka, jenom proto,že sem odkojila koťata, ale i tak je to fakt milé slyšet 😀 to víš ty nevolnosti k tomu patří ☹ mě bylo včera tak špatně, že jsem málem zvracela a děsně mě vytočilo, když muž přišel z práce a smál se že mám konečně nevolnosti 😠 v tu chvíli jsem ho probodla pohledem 😀 ale dnes to zatím jde, jen mám příšernou depku, ale zatím se držím 😎

deathy
autor
22. črc 2008

teta: Depku? Z čeho? No já si asi půjdu dát sprchu a fakt se asi natáhnu, není mi jako vyloženě blbě, ale divně..takže to dneska asi zapíchnu 🙂

dicinka1
22. črc 2008

tak naposledy...ja chodim na diskuziu inde..ale pokial sa tu bude spominat nieco o mne..tak samozrejme ze tu napiusem...mne je to jedno....ja to odsudzujem a basta..dajte mi tu s tym pokoj..kazdy nech sa rozhodne sam...a myslim si,ze ak som proti tomu,....ze to nie je zle...pre mna za mna chodte vsetky na potrat..co ja s tym mam...na potrat ma kazda z nas iny nazor...davajte si pozor na bruska....a prestante s tym... a tannawe...ano...spominala som potraty na zaciatku,moja...a potom som stym chcela skoncit..ale napisala jedna,druha...tak im o tom odpisujem...tiez som jej napisala co by som urobila ja.....nevyjadrujte sa o mne,...ani ja sa uz tu nebudem vyjadrovat..ja viem,ze v tejto teme nie som vytana...a pravdupovediac som chcela napisat iba 1 prispevok...ze so by som urobila ja...to je vsetko....vies co ma nuti tu pisat?ze ma tu ohovaras....nechaj ma napojoji,,..nic nikomu nerobim..ja reagujem na prispevky o mne....nechcem nikomu ublizit..tak s tym prestan...vykreslili ste ma tu ako dajaku spinu..nebudem vas o tom presviecat...sak jasne som spina,ked odsudzujem potraty....ze? 😉 to je v poho..najlepsie je pisat na rovinu...povedala by som to aj z oci do oci..ale bohuzial to nejde...tak to mam rada...a nie ohovaracky.....naco to je dobre?ked mi chces vynadat napis IP....A NEOHOVARAJ MA TU...ked nic o mne nevies....

dicinka1
22. črc 2008

deathy..a zase mas pravdu..predsa nenecham,aby tu mna niekto hadzal spinu..nepisala by som....keby sa tu o mne tak nevyjadrovalo..mam este dost veci na jazyku...ale radsej tu vsetko pisat nebudem...jedine ze zase sa tu o mne bude vykecyvat... cirrusa....ano som katolik...nie som silno veriaca...nema to nic spolocne s vierou o com tu pisem...je to jedno...aj tak si zase nieco najdete...jasne..najlepsi utok je provokacia...

anaconda
22. črc 2008

Dici - ÁÁÁÁÁMEN......nebo-li HAUX, DOHOVOŘILA JSEM, by úplně stačilo.

A poslouchejme Deathy, je to přeci její téma a nerada bych ani jí, ani sobě přivodila taky depku. Sice tomu počasí nahrává, ale zůstaneme nad věcí, ne? Dáme si dobrý papkání, pak si dáme šlofíka a budeme si spokojeně hladit pumpída.

To bude nejmoudřejší, nešťastnější a nejkrásnější 🙂 🙂 🙂

Posílám všem pusu 😨

deathy
autor
22. črc 2008

Nechci aby tu byly provokace a tyhle věci, nelíbí se mi to, a pokud vy se budete urážet a já nevim co, už se toho vůbec zúčastňovat nebudu.. to že jsem tohle téma založila neznamená že mi patří a že tu můžu rozhodovat. Už je mi to jedno, já vás prosila aby ste toho nechali, ale ne..fajn, dělejte si jak chcete. Nemám za potřebí pořád někomu říkat že je mi ho líto a na druhou stranu prosit o konec těchto hádek, dyť já mám spoustu jiných problémů než řešit sváry.. Pokud to někoho baví a má potřebu reagovat, prosím, nikomu nebráním..
Co se bude týkat tématu, na to budu odpovídat..co se bude týkat potratů a výše rozebíraných věcí, to budu ignorovat. Už mě to nebaví

deathy
autor
22. črc 2008

anaconda: Jo, počasí mi teda radost nedělá, ke všemu mi taky dneska neni dobře, nálada klesá každou minutu...šílené. Slibuju si že si dám sprchu, ale nemůžu se k tomu dokopat.. Tak nevím co budu dělat. Kdyych nemusela venčit toho psa, tak usnu a probudím se až večer..jeje

dicinka1
22. črc 2008

anaconda..amen 😉

anaconda
22. črc 2008

deathy,
pes je dobrý společník. Co máš za rasu?

deathy
autor
22. črc 2008

anaconda: Není to můj pes, já ho jen hlídám. Myslím že je to špic, takovej velkej..no chlupatý se špičatým čumákem 🙂 Jako jo, je to fajn společník, ale já nejsem zvyklá že musím se psem chodit každých pár hodin ven, já mám doma psa a to je venkovní hlídač - Jagdterier křížený s něm. ovčákem, a ta je venku. Takže tohle je pro mě někdy utrpení, že se musím vykopat z postele a jít ven...teď ještě když prší..brr 🙄

tetadolly
22. črc 2008

holky, já si myslim, že jestli něco máte proti dicince pošlete ji to IP, já to udělala, páč už mě to fakt nebaví, řešit žabomyší válku, konec 😠

anaconda
22. črc 2008

Ale, ale! Pobyt na čerstvém vzduchu, navíc se psem - taková paráda! Déšť sice není nic moc, ale vzpomeň si na holky, které dřepí 10 hodin v kanceláři a hned by si to s Tebou vyměnily. Aspoň na pár dní. 😉
Já mám Anglického buldoka, jak vidíš na fotce v pasu a to je teda neštěstí. Ven nechce, ani za nic!!! Celý den by prochrápal na gauči a snad by si i nechat bouchnout močák, než aby se šel vyvenčit. Když ho ale vylákám ven, nandám mu psí kšíry a několik mětrů ho rvu smykem, protože simuluje bolest tlapek, najednou hrooozně kulhá, tahá nohu za sebou, lehá si, hází smutný pohledy - jsme atrakce pro celou ulici 😀 😀 😀 😀

deathy
autor
22. črc 2008

tetadolly: Už to tu nechte být, mi už jsme si taky pokecaly přes IP, a tady prostě už nechci vidět jedinej neg. příspěvek.. A hotovo. Každý má názor, každý má problém..tak to prostě bude. Nechte to být..

anaconda: 😀 Tak to může být fakt pěkný. Já bych do kanclu ani za nic, já po škole tohle ani dělat nechtěla..teda myslím jako můj obor - peněžní manipulant, stručně řečeno bankovnice. Jen představa kanclu a dělaj se mi pupínky...já kdybych mohla tak pudu dělat kamioňáka 😎

anaconda
22. črc 2008

Kamioňákem jsem chtěla taky být!!! Jen doma se to moc nelíbilo. 😀

Peněžní manipulant? To je teď docela moderní povolání. Třeba ten Zelenka, manipulací s penězma si přišel pomalu na půl miliardy 😀 😀 😀 😀 😀

😀 😀 😀 😀 😀

deathy
autor
22. črc 2008

anaconda: No kdyby to byly tyhle manipulace, tak by se mi to taky líbilo. Když já fakt nejsem kanclovej typ, stačilo mi že jsem musela trpět půl roku 2x měsíčně praxi v bance, ježiš to bylo hrozný... Každej tam každýho pomlouvá, většina jich tam byla fakt namyšlená, koukali na mě jak..no nevim na co, a prostě já nikdy nebudu dělat práci ve který se budu muset přetvařovat..tzn. kostýmky, podpadky.. Nene. Ono to ani se mnou ani moc nejde, jelikož kroužek v nose, potetovaná ruka a "těžký boty" moc změnit nejdou 😀 😎

deathy
autor
22. črc 2008

No a vlastně taky tenhle obrázek matky s dítětem mě docela rozesmívá 😀

anaconda
22. črc 2008

jo, bude to vypadat vesele, ale lepší, než být upjatá! Fandím Ti 😉

deathy
autor
22. črc 2008

Díky. No jo, tak já se du přesunout do tý postele. Už o tom mluvím moc dlouho a pořád nic. Tak zatím přeju pěkný den..no, ačkoli s deštěm..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru