Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

deathy
autor
21. črc 2008

dicinka: Pokud si mi sama ty prášky nepodávala tak nevíš jak já je brala..a můžu tě ujistit že jsem je brala velmi poctivě, jelikož jsem nechtěla aby se třeba minulost opakovala. Na to jsem si dávala velkýho bacha. Je mi líto že tobě to nevychází, to jo. Nezávidím ti to. Ale to že máš takhle blbou zkušenost z tebe ještě neděla vševěda o anatomii a pochybuju že by si vymyslela nějaký dobrý odůvodnění proč jsem teda i přes antikoncepci těhotná. Chápu tedy i tvůj přehnaný názor na potraty. Vždyť tobě pán Bůj dítě nechce dopřát, proto tě štvou ty co na potrat jdou. To je jedno. Nevím sice jak myslíš že se mi to jednou vrátí..na to nějak nemůžu přijít, ale pokud je to tvůj názor, fajn. Až mě ten osud jednou dožene, ozvu se.

dicinka1
21. črc 2008

evamik...to bol moj nazor...chcela nazor od bab...a nikomu ho nevnucujem....nepotrebujem to...

deathy
autor
21. črc 2008

dicinka: O tenhle názor nestojím. Mohla si snad pochopit z toho co se tu psalo, že na potrat nyní nejdu..bylo to myslím až dost jasné.

evaviki
21. črc 2008

dicinka a ty si vazne dokazes predstavit, ze by si nosila 9 mesiacov v sebe dieta, ktore by ti pripominalo ten otrasny zazitok? To, ze by si ho nenavidela by mu dalo do zivota otrasny zaklad. Detske domovy su plne deti, ktore nikto nechce. A to, ze dieta nechces, sa rozhodne podpise na jeho psychike. Mam adoptovaneho bratranca, strasne ho teta s ujom chceli. Uz ma vyse 30 rokov, ale nasledky, ze ho rodicia nechceli a dali na adopciu si nesie doteraz. Dokonca sa ako pobertak pokusil o samovrazdu.
Mas pravdu, aj adopcia je riesenie.. I ked v niektorych pripadoch asi nie moc vhodnee. ☹

bambi7
21. črc 2008

ahojte no ja som mala 2Xmissed a velmi by som uz chcela aj s manzelom mimco ale aj tak si myslim ze je kazdeho vec ako sa rozhodne,tiez nie som za potrat ale aj tak nech sa kazda zena rozhodne....

bambi7
21. črc 2008

a okrem toho keby ma niekto znasilnil idem na UPT to su take pripady......

evaviki
21. črc 2008

tetadolly 😀 ja somsi vazne myslela, ze mas doma mimco a tie mena su jeho prezyvky 😀 😀 😀 A ze cakas rovno druhe 😀 to si ma fakt pobavila..

dicinka1
21. črc 2008

evaviki..nie som silno veriaca...ale veriaca som..viem,ze cesy neveria v boha,...no a co.....mna to vobec nezaujima...ale vobec...vulgarne vyrazy..no prepac...kde su?ser na to..a jasne ze idem s tejto temy prec....ja s nou nemam nic spolocne...ale som rada,ze nie som taka osoba,ako niekto...cmuky 😀

dicinka1
21. črc 2008

nie je to prehnane...ale kazdy sme nejaky a mame svoj nazor....ako ja a ty...

petimat
21. črc 2008

dicinka-dívej, já jsem také věřící a taky si vážím života. Ale pochop, že ne každý měl štěstí, že žil v láskyplném prostředí, kde měl zázemí a dostal do života to nejlepší. Já také s potraty nesouhlasím, ale není naši úlohou soudit-na to nemáme právo. Je spíš potřeba pochopit druhého i v situaci, která je pro Tebe nepochopitelná a snažit se mu pomoct! To že je někdo věřící má druhým přinášet spíš úlevu a ne vzbuzovat dojem fanatika, který lidi děsí. vždyt v bibli se píše-kdo je bez viny, at první hodí kasmenem... Já vím,že pro Tebe musí být moc bolestné číst o potratech když sama toužíš po dítěti a moc Ti držím palce, aby se ti to co nejdříve podařilo.

deathy: moc na Tebe myslím a fandím Ti, raduj se z dě´tátka a držím palce, aby tvůj přítel brzo pochopil, jaký poklad ve vás dvou má! chlapům holt všechno dochází později 😉

elischqa
21. črc 2008

dicinka: To s tou adopcí se lehko říká, ale dokud neodnosíš 9 měsíců miminko v břiše, nepochopíš jak silné pouto to je.. a těžko se pak budeš odkazovat na to, co jsi si řekla..

A propo.. co se potratu týče.. myslím, že je to dost irelevantní.. A nikomu z nás nepřísluší řešit, zda-li je to dobře, nebo špatně.. V kůži matky samoživitelky, bez jakékoli pomoci ostatních, kdy doslova živoří a nemá na sunar pro hladové dítě, vyhlídky do budoucna mizivé... ani v kůži ženy, která se o dítě zoufale snaží a ví jaká je bolest z každého zklamání.. Každý má své důvody.. ale žádný nemůžeme odsuzovat.

Já měla dítě v 19ti, školu jsem úspěšně dokončila, vdala se, žili jsme z jednoho platu.. a to ne vysokého, šli jsme bydlet do podnájmu. A dneska po necelém roce, máme vlastní byt, skvělé finanční prostředky a především KRÁSNÉHO ZDRAVÉHO SYNA!

tetadolly
21. črc 2008

dicinka: o co ti jde? Jestli jsi si nevšimla, řešíme tu téma, které se tě netýká, tady jsou těhotné, které se nesmí rozčilovat, tak si založ sama téma o potratech, třeba tam najdeš někoho kdo bude mít stejnej názor jako ty a nech nás řešit své téma. 😠 díky

dicinka1
21. črc 2008

evaviki...ano viem si to predstavit....ale aj tak..nedokazala by som s tym, zit..ze som to dieta zabila..vedome....radsej vynosit a dat na adopciu...vies kolko ludi na to caka?ja zatial nie....ale viem ako je zit bez dietata...vravim,ze serte na to..bol to moj nazor....tak som ho sem napisala..drz sa..a vaz si to male co nosis pod srdieckom.....a nedaj si ho za ziadnu cenu..nic zle ti neprajem....ani aby sa ti to vratilo..ale vecsinou to tak byva... 😖

deathy
autor
21. črc 2008

petimat: Děkuju za podporu. Už jsem se smířila, že chlapi prostě musí vše přijímat tak trochu jinak...blbě. Ale doufám že vás všechny na dálku uslyší a zachová se tak jak říkáte. Díky

dicinka1
21. črc 2008

mam susedu co si brali malu hned z nemocnice..zena odrodila..dieta zobrali..a uz...

deathy
autor
21. črc 2008

Příde mi mnohem horší dítě donosit a pak mu říct Ahoj, já tě nechci tak tady máš náhradní...uf

elischqa
21. črc 2008

Pozn. taktéž jsem otěhotněla přes antikoncepci - přes injekce.. Provera 😉 Takže to možné prostě je !

dicinka1
21. črc 2008

petimat...ano..je to pre mna tazke...nechajme to tak...dala som tu svoj nazor..serte na to... a elis.....este nemam mimi..a uz teraz ho milujem....tak si predstav ake puto to bude az ho budem mat v brusku..a kedsa narodi... tetadolly...a tebe o co ide..uz som to pisala asi 6 krat..ze to nechajte tak...a aj tak s tym zacinas...tak potom komu o co ide?neriesila som tu len potraty...ale aj to co by som urobila ja na jej mieste...ak si si to nevsimla...

deathy
autor
21. črc 2008

Tak to jsem ráda že nejsem sama..né že bych to přála, ale tak prostě je mi líp že nejsem jediná komu se to takhle "nepovedlo", a když to někomu řeknu, tak na mě kouká jak na blázna..no co teprve až se mě zeptá doktor..snad se ptát nebude 🙂

tetadolly
21. črc 2008

evaviki: moje vyzitka měla pobavit, já myslím, že mi těhu máme dost přecitlivělé dušičky, nic jiného k pobavení mě nenapadlo než tohle 😀 já si založím svojí galerii a ty fotky tam dám, ať je to všem jasné 😀 ale řeknu ti že to byl fakt mazec, no a teď co se tu píše to je taky mazec, já jenim napsala, že je to hrozný vidět jak to vipadá ta UPT, tím že jsem zdravodník tak to vím, ale vůbec bych si nedovolila někoho za UPT odsuzovat, kdyby mě teď nebylo skoro 28 a bylo mi 18 tak bych na tu UPT šla taky, ale v tomhle věku si to nedovolim 🙂 a hlavně je prada proč to řešíme tady viď deathy? ☹

evaviki
21. črc 2008

Prima, na foto sa tesiiim 🙂 Urcite si ich tam daj..

deathy
autor
21. črc 2008

Tak tak

deathy
autor
21. črc 2008

Já až budu u dr, tak bych chtěla aby mi tu fotku z ultrazvuku vytiskl..taky bych si jí sem dala.

elischqa
21. črc 2008

Taky jsem zdravotník 😉

Deathy : je to malá šance.. ale nějaké ty "nadsamice", kterým se to "povede" jsou.. ale mně to vůbec nevadilo. Mimi jsme plánovali.. ale právě až tak za rok.. no a co, teď ho máme a jsme be happy !

dicinka : Přeji Ti moc štěstíčka, určitě se to povede, když ne teď, tak příště. Dítě je ten nejkrásnější dar a nejmilejší věc na světě. Dokáži si představit, jak moc ho miluješ.. jsem máma. A tak to nevzdávej a věř, že jednou si VÁS TO ŠTĚSTÍČKO NAJDE. 😵

tetadolly
21. črc 2008

teda holky kam jsme to zabrousili? já nevim, že všude se objeví nějaká rejpalka co? 😀 hele deathy, nejsi jediná kdo otěhotněl přes tak úžasný prášky zvaný HATC, mioje kámoška hned 2krát, poprvý k nim brala ATB a po druhý jenom čichla ke slipům a už to bylo 😀,vem si, že já prášky brát nesmim kvůli křečovkám, mám dvě křečovky po celé dýlce vena safena magna, takže je docela vopruz v horku nosit ty krásný punčošky 😀 , práška jsem nikdy nebrala a již dříve jsme se s bývalým snažili o dítě to mi bylo asi 23 nebo nějak tak a nic no a po pár letech najdu současného muže a když jsme si dávali pozor, tak se to stejně stalo a ani jsme nechtěli 😀 ona si přiroda řídí všechno sama 😀 potvora jedna viď 😀 ale uživej si to, krásnější dar pro ženu neexistuje 😎

deathy
autor
21. črc 2008

teta: No jo, už si to asi užívám, sice né naplno tak jak bych chtěla, ale jo. Už to malý registruju, jako třeba že nejsem sama.. Křečovky nezávidím, i když nevím co je to to safena magna...ale asi to neni příjemný 😀 Každopádně se fakt bojím výrazu doktora, jestli se mě třeba zeptá jestli to bylo plánované, a já mu řeknu Ne, já brala prášky...co si asi bude myslet, nebo co mi řekne..

campi
21. črc 2008

Deathy: moje klientka otehotnela taky pres HAK. Moc se tomu divila, ale dr. ji rikala, ze k tomu obcas dojit muze - staci nebrat prasky vzdy uplne presne po 24 hodinach, vzdyt vsude pisou, ze jsou ty preparaty slaboucky a potom nejaky hormonalni vykyv - v jejim pripade navrat pritele po delsi dobe z ciziny a mimino je hotovo.
Já nemohla otěhotnět 5 let a to víš, že jsem si nejdřív myslela svoje o tom, že ty neplánovaně a ještě k tomu dvakrát. Jenomže každej máme ten osud jinej, některá ženská je prostě chytlavější a jiný není přáno. S tím potratem ses musela přeci vyrovnat Ty a ne já.... Nebudu posílat ty druhý do pekla, když jsem neprožila jejich situaci a sama si přeji totéž: aby mi nikdo nekecal do života a nesoudil mě.

Dicinko: přeji Ti, abys otěhotněla, ale s nenávistí v srdci to bude těžký, děti chtějí k šťastnej maminkám - deathy si jedno vybralo, tak jí to přej. Neříká se: přej a bude Ti přáno?

evaviki
21. črc 2008

Campi, krasne si to napisala 🙂

tetadolly
21. črc 2008

prď na to ať si každý myslí co chce, je to tvuj život, ty ho žiješ sama za sebe a ne za druhý, nikdo nemá rpávo ti do života mluvit, poradit ano, ale ne ti vnucovat co musíš a nemusíš? Názor jiného je důležitý, protože máš možnost volby, ale znáš to, stejně si uděláš to co považuje ty sama za nejlepší 😀 Hele mě dneska fakt neni nějak valně, asi si půjdu lehnout, mrňos dneska zlobí o sto šest, někdy mám fakt pocit, že jsou tan dvě a že se perou 😀 tak zatim pa a buď v klidu 🙂

deathy
autor
21. črc 2008

teta: Jo jo, odpočívejte. Ahoj

campi: Jo, zrovna jsem prožívala hodně šťastný období, tak jak mi někdo řekl..ta dušička si tě prostě našla a vybrala si tě jako mámu, tak to přijmi.. Já přijala a nedala se zvyklat okolím. Chápu že někdo kdo nemůže mít prtě je hodně nešťastnej, chápu, ale není správný soudit tak jak to udělaly některý slečny.. Samozřejmě jim názor neberu, ať si ho mají, ale budu se bránit. To je asi jasný. Všem těm nešťastným přeju do budoucna hodně štěstí, ať si je taky najde nějaká ta dušička, já mám asi štěstí v neštěstí, protože mě si našla i když jsem o ní zrovna ani nepřemýšlela.. Takže asi tak. Je špatný být zahořklá..tak holky buďte ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru