Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

tannawe
16. črc 2008

Deathy, ty jsi mysak...necim je to stejne krasny, kdyz je clovek zamilovany, jak ceka na ty smsky, na ty emaily, telefonaty a pak se lame v kolenou. Jo jo...vzpominam jaky to bylo kdyz se pan dulezity ozval, dva dny jsem nespala a resila v deniku co to asi jako melo znamenat, ze mi zavolal. Holky...procitala jsem to po tech peti letech kvuli tomu, abych si osvezila jaky byl porod atd. A nestacila jsem se divit jak jsem byla naivni...a faktem proste je, ze clovek si to musel odzit, aby mohl pak jit dal. Urcite nejde se od toho uplne odstrihnout...ehm, obzvlast, kdyz moje dcera jako by z oka vypadla svemu biologickemu tatkovi... 😲
Ale, a to ale je velke, nedavej ve svem zivote prilis mnoho mista lidem, kterym na tobe zalezi jen malo a nebo vubec. Vis co jsem udelala ja? Najela jsem na stranky o potratech, nasla fotku jak doktor drzi mezi prstama titerne nozky a poslala jsem mu to emailem...protoze obrazek rekl mnohem lip to, co ja stezi dokazala vyslovit.
Ale stejne, tech devet mesicu tehotenstvi byla dobra skola a fakt je, ze nelituju. A to rikam uprimne, protoze nakonec chlapu je fakt dost a dost, ale to dite to je jen jedno. 😉

deathy
autor
16. črc 2008

Uf,prave jsem mu definitivne potvrdila,ze na potrat nejdu,ze se pripravim na rozchod,a ze tomu diteti dam veskerou lasku kterou mel on... Sice nerekl nic o rozchodu,zatim,ale sem rozklepaná,v krku knedlík a asi mám i teplotu...tak sakra už dost..je to děsný

emmaelzer: Sice je to jeho máma, ale taky je to babička mýho dítěte..a pro mě je důležitý aby to jeho rodiče věděli...

kili
16. črc 2008

ja ťa chápem, že jej to chceš povedať, ako si písala, mohla by mu dohovoriť, resp. dať mu iný pohľad, a je to lepšie teraz ako po mesiaci doťahovania sa, či sa rozísť-nerozísť... 😝

emmaelzer
16. črc 2008

to ano deathy, ale to nie je tvoja zodpovednost oznamovat im to, taktiez nevies ako budu reagovat, preto by to mal riesit mlady....

deathy
autor
16. črc 2008

On jim to neřekne, teprve třeba když se rozejdeme, tak se budou ptát kde jsem..pak to poví, nebo prý až si všimnou břicha..a to teda ne. Chci aby to věděli tak jako moje rodiče..

deathy
autor
16. črc 2008

Bože tak teď mě sakra vytočil..jak prý má naplánováno s kamarádem a kamarádkou na příští rok festival ve Španělsku, protože teď už to nestihne, a jak bude konečně jezdit na hory..bože já mám takovej vztek, že kdyby se mi teď dostal do ruky tak vážně zabiju! A tohle je otec mýho dítěte? Ježiš jak já byla blbá, naivní kráva... A ještě před dvěma měsícema mluvil něco o svatbě, jak já mu to mohla kruci vůbec uvěřit? Aaaaaaaa!

wobludka
16. črc 2008

Heh, Ti chlapi fakt budou radši dvacet let platit alimenty, než aby se na něco zmohli 😅 já bych mu řekla, ať si sežene hlídání, protože dítko donosit musíš, přenecháváš ho tatínkovi a odlétáš do Austrálie za prací 😀

wobludka
16. črc 2008

pánové si ještě nezvykli na představu, že by na dítko taky mohli zůstat sami 😉

deathy
autor
16. črc 2008

Nechat mu samotnýmu dítě? To ne, to ne, to bych jako matka byla teda pěkná ... Právě mi řekl, že jim to nechce řikat, protože podle nich nikdy nic nedokázal, škola, práce.. Fajn, ale třeba zrovna když jim řekne že má dítě a když se k tomu postaví zodpovědně, tak to zrovna může být ta věc, kterou podle nich nikdy nedokázal a konečně to změní..no, to sem mu taky řekla, tak nevim co on na to.

svoma
16. črc 2008

Ahoj Deathy,promiň,ale on asi opravdu není normální.Jen své rodiče utvrdí v tom,že je k ničemu.Vždyť přece,kdyby se dokázal postarat o tebe a vaše dítě,tak by dokázal,že za něco stojí.Založit rodinu a dokázat se o ní postarat,to není jen tak.Co jim jako dokáže,když bude obrážet večírky a jezdit si po horách,řekla bych,že jedině to,že je nezodpovědnej.Přijde mi,jak kdyby mu bylo tak 15.

deathy
autor
16. črc 2008

On mi taky přiznal, že se na tolik taky cejtí, a proto se nechce pouštět do dítěte... Taky sem mu řekla, že tímhle rodičům dokáže, že na to má, ale pokud uteče a nechá mě s dítětem, tak co mu asi řeknou..

svoma
16. črc 2008

Aha,na dítě se necejtí,ale na to,co tomu předcházelo jo?Normální sobec.Kašli na něj,teď s ním normálně nekomunikuj a uvidíš,třeba přijde,když ne,jeho chyba,to on bude jednou litovat.

janka1874
16. črc 2008

Ahojte tak teraz som si to všetko dočítala.
deathy zatiaľ to zvládaš všetko bravúrne neboj budeš úžasná mama a zvládneš to všetko hlavné je že stojí pri tebe Tvoja rodina. Mala by si to však oznámiť aj jeho rodine, ale robila by som to až po návšteve Dr. nie síce po 13 týždni, ale hneď po prvej návšteve nech sa to nedozvedia od niekoho cudzieho keď ich syn to sám urobiť nechce. Mám kamošku čo dopadla podobne a teraz keď sa malý narodil by sa najradšej od nich nepohol síce ona sa k nemu nevrátila, ale má rád malého a to jej stačí možno aj u Vás to nakoniec takto dopadne aj keď trošku o tom pochybujem lebo on sa fakt správa ako malé decko ale sex to sa mu páčilo.

emmaelzer
16. črc 2008

deathy, nehnevaj sa na mna, ale co cakas od 20rocneho chalana? Moj muz mal 26 rokov, ked sme sa zoznamili, a trvalo mu to 3 roky, kym sa zacal citit, ze moze byt otcom....
V kazdom pripade deathy, sustred sa na seba a tvoje babo. Teho je fyzicky a psychicky narocny stav. Pokus sa zachovat si optimizmus. Hlavu hore, my zeny sme silnejsie ako chlapi....

janka1874
16. črc 2008

no podľa mňa to nie je o veku môj drahý má 25 a malú chcel a strašne sa aj teraz z nej teší a ja mám radosť pomáha mi s ňou ak je doma nemá problém sa o ňu celkovo postarať len nakojiť ju nevie 😀

ale nie vážne, každý chlap je iný ale v jednom má emmaelzer pravdu my ženy sme silnejšie ako chlapi

wobludka
16. črc 2008

proboha já nemyslím, že by jsi mu ho měla nechat 😅 ale vyhrožovat mu tím můžeš, věř mi, že to pro něj bude horší, něž pochlubit se rodičům 😀 je to dítě a chová se tak

tannawe
17. črc 2008

Deathy...vzdycky zapnu komp a koukam co je zase noveho...je to zvlastni pocit videt holcinu co zaziva podobne veci jako jsem si zazivala dal, mozna proto to clovek tak resi a fandi ti. Jen jsem ti chtela napsat at si zachovas vlastni hrdost a neponizujes se. Mic je na strane tveho pritele, takze si myslim, ze alespon v jedne veci by mel mit elementarni uctu k tobe a rict svym rodicum, ze se mu podarilo splodit detatko a ne se vztekat, ze nemuze jet na vylet...mladi je krasny, ale to, ze clovekem zmitaji emoce,nema dostatek zkusenosti ani financi veci fakt neusnadnuje. Jsem rada, ze uz jsem zase o kus dal...a vidim to ted s tim nadhledem co mi tenkrat chybel.
Hlavne by ses nemela ted stresovat, mimi je v prvnich mesicih hodne citlive /vazne, i zarodek citi tvoje stavy a je dost dulezite si s nim o tom "promluvit". Vysvetlit mu, ze ty ho mas rada, ze je u tebe v brisinku v bezpeci a uvidis, ze se ti ulevi...mimi je tvuj spojenec. 😉 /
tvuj pritel je proste nezraly, nechape dopad veci, nevidi ten fakt, ze jsi si vybrala tu cestu, kterou on odmita prijmout, ale dite z delohy nezmizi jen proto ze on se o nem odmita i bavit...
Nevime sice jake ma rodice, ale zrejme pokud pro synatora videli svetlou budoucnost, studium na vysoke, kariera, dobry plat, stavba domu /takova ta klise...jak se nam ten hosan povedl, ze?/ tak mozna jejich reakce nemusi byt uplne pozitivni, protoze mohou reagovat tak, ze si s ditetem znici zivot /ach ta klasika...jako by deti byly nejaci teroriste.../a tim padem posili jeste jeho duveru v tom, ze on se rozhoduje spravne.
Nebo mu muzou rict, uplacal jsi si fakana tak se koukej postarat mladej a jdi makat!!
Kazdy rodic je jiny...a urcite pokud podpori jeho teorii, ze deti kazi mladi a zivot obecne, tak bych fakt sla z ringu, a sla bych s hlavou hrde vztycenou, protoze v tomhle pripade jsi moralni vitez ty.
Tak se drz!!

cirrusa
17. črc 2008

deathy: tak co, už přiznal, že když to řekne svým rodičům a postaví se k tomu jako chlap, že to tak bude lepší?

deathy
autor
17. črc 2008

tannawe: Díky, díky díky. Já vůbec nevím co na to říct, protože toho mám v hlavě pořád moc, a některý myšlenky nestíhám. Ale jedno pozitivum, dnes jsem se konečně vyspala. A dlouho... Je mi dobře, né jako včera. Tak budu doufat že vše bude pro mě dobrý, ať tak jako tak. Rodina mě drží, radí, to je fajn. Tak uvidím co na to časem jeho rodina..snad na tom budou stejně jako moje.

Všem ostatním, taky díky. Veškerý vaše názory mi moc pomáhají, moc. Nebýt toho, tak bych se asi celé dny plácala v hrozným srabu. Děkuju

janka1874
17. črc 2008

priebežne nás informuj čo a ako s Vami.
Držím Vám palce

campi
17. črc 2008

No, oni chlapi ten rozmnožovací pud moc nemají (teda rozsévačský pud je jim vlastní 😖), takže je hodně chlapů, co si na dítě netroufnou. Jenomže nejdřív jsou moc mladí a pak se zase cítí staří (můj manžel v 34 letech dítě vůbec nechtěl, že už by ho nezvládnul). Pak to nešlo a on bude mít sviště ve 39🙂. Určitě jsou výjimky, třeba jeden z mých ex byl připraven už ve 24 - i proto jsme se rozešli, že já dítě zatím nechtěla.

Holky mají pravdu, jeho rodičům bys to měla říct asi dřív než ve 13tt. Zvlášť jestli hrozí nějak, že by se to dozvěděli jinak. Oni se za tebou potom asi sami nevypraví, budou to případně řešit přes něj a může dojít k různým nepochopením a pak už se Vám to bude blbě řešit.

To věřím, že by rád jel do Španělska, však ať si tam jede... Až budeš mít dítě, tak zjistíš, že by se Ti bez něho stejně nikam odjíždět nechtělo. A chlapi to mívají zase jinak - jeden kamarád co 2 měsíce mizel do ciziny, protože je dítě velmi náročné a on si musí odpočinout - no, debil.

funy
17. črc 2008

deathy,

nas sa minule niekto vonku z kamosov pytal, co by sme robili pred 6 rokmi, ak by som na zaciatku nasho vztahu po kratkej dobe prisla do pozehnaneho stavu. moja odpoved bola jednoznacna, ze by som si dieta nechala. mala by som 21 rokov co si myslim, ze by som na to vek mala. som tehotna az teraz a poviem ti uprimne ze sme si pockali kym sa nam podarilo.
mozno som naivna ak ti napisem, ze aj keby moj vtedy este priatel nebol pripraveny vychovat nase dieta, ja by som zi urcite nechala. uskromnila by som sa a urcite by mi aj rodina pomohla.
nemohli by sme vtedy vopred vediet ze spolu ostaneme a vezmeme sa, ale byt plnoleta, mat zamestnanie a dat si zobrat mimi nie je podla mna spravne.
to je ale moj nazor, ja ti drzim palce aby ste spolu ostali a stasni vsetci pekne po kope.
drzim palceky

mikesova25
17. črc 2008

Deathy,nezoufej a vůbec nepřemýšlej o potratu /i když jsi určo už rozhodnutá si miminko nechat/,já jsem přišla poprvé do jiného stavu v 17 letech a protože přítel to nechtěl a já jsem ho nechtěla ztratit,tak jsem šla na potrat.
S přítelem jsme se rozešli ale po 2 měsících jsme se dali zase dohromady. Když jsem dodělala školu,začali jsme spolu
bydlet a po roce bydlení jsme se vzali s tím že si pořídíme miminko,bohužel jsme na mimčo čekali 3,5 roku a to jsem
mezitím 3x potratila.

Ve stejné situaci jako jsi ty,byla moje sestra,když byla těhotná přítel jí opustil 2 měsíce před porodem,že se na dítě necítí a víc se neozval.Ségra porodila krásnou holčičku Andrejku a hádej kdo za ní přišel do porodnice,nevíme do dneška jak se to dozvěděl ale přišel a navíc si ségru i s malinkou odvezl z porodnice domů a do dneška jsou spokojený a v září až bude Áje rok,tak budou mít svadbu.

Deathy drž se,užívej si těhotenství,protože je to krásná věc,co by za to spoustu jiných žen dala,který na to čekají dlouhý roky a pořád nic.Navíc já pořád říkám,že když se k tomu chlap nepostaví čelem,ať si jde,není jediný na světě.

Držím ti palečka ...
🙂

tetadolly
17. črc 2008

ahoj Deathy, tak to ti gratuluji k miminku, a se školou si hlavu nedělej, mě taky chybí poslední rok školy, já osobně jsem to ve škole nahlásila a pravda je že místo roku 2009 budu maturovat až o rok později, ale co hlavní je jestli se na mimčo těšíš, a víš co ještě, zvládli to jiné, tak to zvládneš i ty 😎

marianeta
17. črc 2008

Cau Deathy
Tak podla mna,chlap,ktory sa zene cakajucej jeho dieta otoci chrbtom nema chrbtovu kost a kozu na tvari.
Teraz sa nesmies stresovat neprospieva to ani tebe a hlavne tomu malemu clovieciku ktoreho mas v brusku.
Uzivaj si tehotenstvo je to fakt prima ked prvy krat pocitis ako sa v tebe hybe.Aj keby ste sa rozisli tak az sa to babatko narodi uvidis ze ti ho milion krat nahradi.
Ked si chce chlapec lietat po svete nech ide on pride o vsetko to krasne ked sa babatko narodi a bude rast.
Ja som sa v podobnej situacii neocitla ale viem si to predstavit.To keby mne moj pritel(manzel) povedal ze to dieta nechce tak to by bolo jeho posledne viac by som ho nechcela asi vidiet aj keby si to casom rozmyslel a ospravedlnil by sa.Samozrejme kazdy moze ostat takou spravou "som tehotna" zaskoceny ale ak je prvotna reakcia" ja to dieta nechcem" taky chlap podla mna za vela nestoji.
Silno drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo. Neboj zvladnes to.

tetadolly
18. črc 2008

Ahoj Deathy: vykašli se na chlapa, nám to s mladym taky neklape, takže to vypadá, že se asi rozejdeme, tak co kvůli tomu se svět nezboří, můj se taky s počátku k tomu stavil, že to nechce a dneska je za to rád a to je mu 30,chápeš, chlapy maj prostě v době našeho těhotenství pocit, že je tím omezuješ, tak jdou prostě do útoku, tak to je s tím nic nenaděláme, kolik že je tomu tvýmu?21?

deathy
autor
18. črc 2008

tetadolly: Ahoj, jo jo, 21.. I kamarádka mi řekla, ať mu vzkážu, že jestli se nebude chovat normálně, tak že mu to pěkně vytmaví 🙂 A taky řekla, to co už tu bylo psané, že chlap který mě "nutí" do potratu za nic nestojí... Já si to uvědomuju, a moc dobře, ale pořád je tu ta láska i když se chová jako největší hovado na světě. Kdybych ho měla jen o trochu míň ráda, bylo by to pro mě jednodušší..ale bohužel, nějak se ho srdce nechce vzdát..ale toho dítěte taky ne. Dnes mi od jedný paní přišly plenky, takový ty NewBorn...bože jak je to malinký! Já si to ani nedovedla představit a tohle mě fakt dostalo..takový prťavý..no holky, to byl pocit.. Jinak školu já vynechat, resp. odložit nechci, protože bych se už nedokázala vrátit. Nejsem milovník studia, proto by to bylo těžký. Musím si máknout první pololetí, a pak prostě to nějak udělat. Sranda bude, že někdy v únoru máme maturitní ples, a já termín v březnu...och to bude překrásná róba 🙂

S přítelem se bavíme asi tak nějak normálně, radši už nic neřešíme, jen se bavíme třeba o jiných věcech. A je to lepší. Sice pořád je to takový chladnější nebo divný, a bude to asi dlouhou dobu, ale kamarádka říkala a spoustu vás tady, že chlapů je všude dost, a některý třeba nemůžou mít rodinu, tak co by za tohle dali..to je ale krajní řešení, pokud to s "tatínkem" nedopadne..
V podstatě už jsem na tom o dost líp, ale straší mě to, že máma s přítelem dnes odjeli do Chorvatska, a já jim hlídám byt a psa..tak tu budu přes týden sama..to bude děs..nuda, spoustu času na přemýšlení a to je blbý.. Ale tak přežila už jsem horší věci..tak to bude OK.

tetadolly
18. črc 2008

neboj to bude dobrý, já si myslím, že nakonec dáš přednost dítěti před vším ostatním, dokonce i před přítelem, ale z toho co píšeš mám pocit, že je on jediný koho máš? nebo se pletu?

deathy
autor
18. črc 2008

Jako jestli nemám někde nějakýho v záloze? Ne ne, to fakt nemám. Jak říkám, tohodle blba nějak moc miluju, na to abych měla někde něco rozděláno..a i kdyby, s dítětem nevim jak by jsem někde něco klofla 🙂

tetadolly
18. črc 2008

ne to jsem nemyslela, ale to je jedno, čoveče nebudeš tomu věřit, ale od tý doby co mi je vidět bříško, tak mě normálně balej chlapy. 😀 nedávno se mi stalo, že jdu za mužem do práce a jeden mužskej na mě z auta křičel, že si mě klidně vezme i těhotnou 😀 no pako prostě, tak jsem mu řekla že muže mám a ten trubač mi vrazil z auta vizitku, že kdyby mě opustil ať se ozvu 😠 podle mě to byl nějakej úchyl,jinak to neni možný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru