Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

emilyz
21. črc 2008

dicinka velmi krasne si to napisala, potrat je vrazda... maleho nevinneho dietata
to iste pre katku 73

titkovamiriam
21. črc 2008

Ja by som za deti aj zivot dala 🙂 ,no niesom radikalne proti potratom,je to na kazdom a jeho svedomi.No ked sa mi narodil marek a prve dni bojoval o svoj zivot a lezala som sama v porodnici a oproti boli izby kde lezali baby po zakroku ,,nenavidela som ich,, 😠 .Moj maly synacik bojuje o zivot a oni svojmu nedali ani sancu.alebo nespravili stastnu zenu co nemoze mat vlastne deti ☹

dicinka1
21. črc 2008

dakujem....ja to odsudzujem..pretoze je to bez charakterne...za toto by tiez mali davat do basy...a duplom..lebo dospely clovek sa ako tak ubrani..ale toto male sa neubrani nijako...pozrite si tie linky...

dicinka1
21. črc 2008

je ich tam veela..velmi vela tych videiii...ako tam trhaju rucicky..ja by som zomrela od zialu...

deathy
autor
21. črc 2008

Tak to dámy teda pardon, dávat ženský který to podstoupily do basy...sorry, ale s tím fakt nesouhlasím. Jasně že se mi potrat nelíbí, a kdybych na něj tenkrát nemusela, nešla bych. Ale být na začátku střední školy, být sama ještě "dítě"...já zase odsuzuju tyhle názory typu: Vražda, co je to za ženskou která to udělá! Někdy sou ty důvody opravdu vážný, a rozhodnutí jít na potrat není vůbec lehký jak si asi myslíte, to mi věřte. A to s čím pak ženská žije není o níc krásnější! A to že máte žaludek na to se dívat jak se trhají nožičky a ručičky...divím se že na to máte když tady tvrdíte jak je to strašný! Omlouvám se, ale tohle mě docela naštvalo.

tetadolly
21. črc 2008

Ahoj holky tak jsem vyděla ty videa, hrozný, představa,že by takhle dopadlo moje mimi, děsný ☹ mi jsme kdysi dávno ve škole koukali na video o potratu přes ultrazvuk a jmenovalo se němí výkřik a bylo tam vidět jak se to mimi už v 9tt brání a pak záběr jak křičí když se ho dotkne odsávačka, no příšerný ☹

deathy
autor
21. črc 2008

Pokud jde o potrat kdy už je dítě částečně vyvinuté, jo to je hnus...to ani já nechápu, pokud k tomu opět není nějaký šíleně vážný důvod, ale je jasné že ženská která má v sobě už znatelné dítě by se asi jen tak nerozhodla podstoupit to. Já byla na miniinterupci, kdy jde vlastně jen o ten váček nebo já nevím jak to přesně je, prostě je to hned v prvních týdnech..ale dítěti se to nepodobá. Ano, nejsem na to hrdá, ale stalo se, a teď, když se stalo že jsem těhotná i přes tu vyhlašovanou antikoncepci, která by teda měla ženě zaručit že se nebude muset přesně o tomhle rozhodovat..tak já si to dítě užiju. Protože musím, protože jiná volba není, protože chci být dobrá máma..ale tady v téle diskusi jsem řešila víceméně něco jiného než otázku potratů, to ste určitě mohly pochopit z předchozích příspěvků..nechci se tu bavit o tom jak jsou ženy vražedkyně když to podstoupí..to teda nechci. Myslím že bylo docelela jasné z toho co jsem psala, že na potrat nejdu, tak proč to tu teď řešit a začínat o potratech, když to není nic příjemného. Před dvěma dny jsem vlezla do metra, zavřely se dveře, povídali jsme si o našem dítěti...já se koukla na dveře, a co tam nebylo...fotka roztrhaného minitělíčka. Ano, není mi to příjemné, to teda ne. Tímto končím svůj názor a debatu o potratech...

tetadolly
21. črc 2008

Ahoj deathy, tak jak ti to dopadlo s přítelem? dobrý? Víš já sice s přítelem dítě chtěla, tedy naše 1. je nechtěné, a tak teď chtěné, jemu je třicet a z počátku byl pěkně v šoku a vem si, že já to zjistila až v 6tt, jenže ještě před tím náš kamarád to poznal hden z kraje května a chudák muž byl úplně nervní a když jsem šla poprvý k doktorovi, tak ani nešel semnou jenom zavolal, tak co? A když jsem si uděla test a hned tam byly dvě čárky, tak jsem dělala ještě druhý před ním a jeho slova byly: proč to nezmizí a pak se šel do hospody opít, ale když viděl v 8tt fotku z utz, tak celý roztál a řekl, jěžiš, tak tohle je muj malej? 😀 a teď spolu koukáme na netu na kočárky, postýlky, oblečky a jiné věci pro mimi, ale stejně mi včera řekl, že tomu nemůže věřit. My jsme plánovali mimi až za rok, ale co já se příšerně těším 😀 😀 😀 😀 😀

evaviki
21. črc 2008

Deathy ma pravdu. Mali ste si najprv precitat od zaciatku, ze si chce babo nechat a nie ju napadat.
A este jednu vec, nemate pravo odsudzovat zeny, ktore sa rozhodli ist na potrat.. Taketo "slecny dokonale" ma vedia neskutocne vytocit.. Ja si tiez nemyslim, ze potrat je nieco skvele, ale mam okolo seba pripady, kedy baby isli na potrat a nezazlievam im to.. Jednej prikladal priatel pistol k hlave, ked spala, uplne mu preskocilo, vyhrazal sa jej, bil ju.. Viete si predstavit, ako by s nim mohla mat dieta? Bala sa, ze ju zabije.. Druha mala doma male dieta a povedali jej, ze tehotenstvo neprezije, ak nebude brat lieky a lieky zase zabiju to nenarodene dieta. Tak co mala robit, zomriet? A keby vas znasilnili, tiez by ste boli happy z toho, ze si dieta nechate? Alebo ako deathy, mala 15 rokov, ak sa na to necitila fyzicky ani psychicky, tak kto ste vy, ze ju chcete odsudzovat????
Uff, deathy prepac, ze som sa ti tu tak rozpisala, ale teda niektore veci fakt nepochopim.. a normalne ma tu dviha zo stolicky.. ☹

deathy
autor
21. črc 2008

Aho teto, no, tak já takový štěstí nemám, ten můj se o tom nechce bavit, radši. Jak jsem psala někde předtím, do budoucna něco vymyslel, jako společnou budoucnost, ale taky mi radši řekl, ať ještě neblázním, že jméno se mnou vymýšlet fakt nebude, to samý výbavička, nákupy atd. Že prý ještě nemám tak úplně vyhráno, pořád se s tím ještě nesmířil a bude mu to chvíli trvat..tak snad foto zabere. Já mám asi na takových 98,5% jisté, že se mnou k dr. nepůjde, když jsem to po něm chtěla jednou když jsem šla na na obyč. prohlídku, jen aby prostě šel nahoru a počkal na mě v čekárně, tak ani to ne..zůstal dole před barákem a čekal. No, takže na tyhle věci prostě budu nějakou dobu sama. Dokud nepochopí/nepřijme že je fakt táta a že prostě jinak to nebude... Ale sme spolu, to je pro mě teď důležitý.

deathy
autor
21. črc 2008

evaviki: Díky, fakt. Přesně tyhle názory typu vražda jsou šílený. Jak můžou tohle říct, když to nezažily? Fakt to není nic krásnýho a tyhle názory mě ubíjí! Prostě to nechápu. Tobě díky za názor se kterým souhlasím

tetadolly
21. črc 2008

deathy: neboj až ucítí první pohyby tak mu to konečně dojde a to bude mazec, ale z druhý stránky, to že ještě nemáš vyhráno, je pravda v tomhle je rozumný, ten múj se o tom do včerejška taky moc nechtěl bavit, řekl, že až překleneme I. trimestr, tak pak se můžem bavit a plánovat, dokonce ještě jsme nezačali budovat ani hnízdečko pro nás a pro mimi, na tohle je fak ještě čas, neboj za dva měsíde bude prvně kopat a to je pak paráda, hlavni je, že se na tebe nevykašlal úplně, potřebuje čas 😉

deathy
autor
21. črc 2008

teta: Jo, přesně tak. Čas..to je přece největší lék 🙂 No jestli bude za 2 měsíce kopat, to už asi budu ve škole..to bude sranda, jestli si bude ukopávat při výkladu, asi se neubráním chechtání 😀 Ježiš to bude studium, to bude síla. Ale říkám si, že až se třeba budu učit, můžu to tomu malýmu pěkně číst, a třeba pak ono bude chytrý..hmm

evaviki
21. črc 2008

Tetadolly, mam dotaz. To uz viete, co budete mat? 🙂) Teda sudiac podla udajov, ktore mas napisane v pase.. 🙂
A vazne mas doma 4-mesacne mimco? 😀

dicinka1
21. črc 2008

deathy..to si nevedela ze treba aspon gumu ci tabletky?alebo oboje naraz?prepac..ale trebalo ti ju potom zasit nitkou... 😖 lebo ak si bola este dieta..naco si do toho sla..pozri..mna to nesere...bude to srat teba..ze si zabila....raz ti to Boh da pocitit...

tetadolly
21. črc 2008

deathy: 😀 to jo v tý škole to bude síla, už se hrozně těšim na to až kolem mě budou holky běhat a chtít si šáhnout jak kope 😠 a netěšim se na to kodrcání v autobuse s pupkem 😲 , no ale která mamina může říci, že její dítě aniž by se ještě narodilo, tak je z něho maturant 😀

deathy
autor
21. črc 2008

dicinka: Čti pořádně co píšu, brala jsem prášky, tenkrát i teď.. Tobě možná lepší zašít ústa když si schopná něco takového říct, přála bych ti abys byla ve stejný situaci jako já, pak bys pochopila a neříkala tu takové bláboly..přesně tohle totiž říkají ty, co to nezažily.. a na pána Boha já nevěřím

dicinka1
21. črc 2008

chcela som vidiet nieco o babetkach..a nasla som toto....a povedala som si...ked toto zena moze urobit s dietatom...tak to uz musi byt riadna...za ziadnych okolnosti by som si to nedala vziat...stredna skola...ze by si ju neskoncila?preco pozeras len na seba?ani keby som nemala kde byvat..nikdy by som si to nedala vziat..kazda situacia sa da nejako vyriesit...tak ako som uz napisala..je to tvoja vec....

deathy
autor
21. črc 2008

teta: No jo, ty si taky vlastně studentka.. 😉 No já mám auto, a už minulý rok jsem jezdila jen autem, protože bus bytostně nenávidím 🙂 Taky jsem teď řešila jak to bude, protože autem mi to trvá jen půl hodiny, ale v autě je i riziko, autobusem to trvá hodinu a půl a je riziko že mi bude zle.. No, musím to pak nějak vymyslet.. Ach jo, co říkáš na ty názory na mě? Hezké že...

evamik
21. črc 2008

Dicinka, nemyslíš, že to trochu přeháníš?? Asi nikdo si tady nemyslí, že potrat je super a bude ho někomu doporučovat... Ale myslím si, že Deathy má svých starostí teď dost i bez Tvých mravokárných řečí! Ty bys to nikdy neudělala, měla bys výčitky svědomí - fajn, nikdo Ti to nebere, ale nevnucuj takhle demagogickým způsobem své přesvědčení ostatním, zvl. když o to očividně tady nikdo nestojí...

abinka
21. črc 2008

Tak dámy to od vás opravdu pěkné nebylo.Než se do něčeho vložíte tak si přečtěte co se tu řeší.
Souhlasím s Deathy pokud je potrat nutný nebo by to té mladé holce mělo zbabrat celý život tak proč ne.Je to každého věc.A to že má od chlapa odejíd to je kravina.Chlapy prostě potřebují čas.

Deathy to že s tebou nechce řešit jméno tak na to je opravdu čas.No a co se týče nakupování tak to pro mého chlapa bylo tabu to ho nezajímalo a nezajímá do teď a to je malej chtěnej.Dej mu čas neboj až uvidí fotečku z ultrazvuku tak to bude lepší,ale neboj myslím si že to nakonec dopadne dobře 😉

evamik
21. črc 2008

Deathy, držím Ti moc palce, ať se situace vyřeší a jsi spokojená! A tímhle se nenech nijak vystresovat! 🙂

deathy
autor
21. črc 2008

dicinka: Pokud bych tenkrát odešla ze školy, už bych jí nedodělala, to je taky riziko, protože jak bych to dítě uživila? No pověz jak? Jaké by mělo možnosti kdyby jeho máma měla jen základku? No to sakra né moc velký..nebylo to jen o škole, ale i o problémech, nebo taky o tom, že otec toho by nebyl, byl taky na střední, ale to ty už nevidíš, radši mi tu budeš předhazovat jak jsem špatná a jak mě za to Bůh potrestá a já nevím jaké ještě nesmysli. Zkus si představit to čím jsem prošla, zkus si představit jak se mi žilo..i když jsem na potrat nešla tak úplně schválně a dobrovolně, i přesto si myslím, že už jsem si prožila dost..tak teď nestojím o tvoje urážky. S těma si jdi jinam..tady je to o něčem jiném

dicinka1
21. črc 2008

ked neveris..je to tvoja vec...ja len pisem,ze sa ti to raz vrati....tak nejak divne si tie prasky brala....pretoze antikoncepcia brani ovulacii...mozno viem o tom trosku viac ako ty...hrabem sa v tom uz pomaly 4-ty rok....a je to jedno v akom stadiu je ta zena tehotna..ci je to 5 tt,alebo 17 tt....pretoze je to zive...a je to zivot....novy zivot... ser na to..uz to neni podstatne...uz si to vtedy urobila...ja len ze neurob tu istu chybu znovu.,..postav sa na nohy...neboj,nejak to zvladnes...chcela si pocut..alebo vidiet nazor...tak tu je...

evaviki
21. črc 2008

dicinka, mala by si si uvedomit, ze v cechach je velmi malo veriacich, v porovnani so slovenskom je to brutalny rozdiel.. Takze odkazovat tu niekoho na Boha, nie je zrovna trefne. Ale aj keby, tieto veci by mal posudzovat Pan Boh a ak sa nemylim, tak ty nim nie si. Pokial chces niekoho kritizovat, tak zacni u seba, alebo bez do inej temy. A na to, ze si tak strasne veriaca, nehanbis sa, ze pouzivas vulgarne vyrazy? 😀

deathy
autor
21. črc 2008

evamik, abinka: Díky holky!

tetadolly
21. črc 2008

evaviky: promiň přehlédla jsem tvuj dotaz. Mám 4.měsíční kotátka, ale jsou to moje děti protože jsem je sice neporodila, ale vychovala jsem je od 3.dne narození, protože jim umřela maminka a byl to mazec sama nevím jak jsem to zvládla, škola práce kojení 😀. Pohlaví našeho mimi se dozvíme na 80% až v pátek na genetice, jinak se to dá zjistit až v 5. tak přinejhoršim to budu vědět v září 😀

dicinka1
21. črc 2008

evaviki..nie som dokonala..iba si vazim zivot..kazdy pozera len na seba...neskoncim skolu.....kde budem byvat...manzel ma zabije.......rozhodla by som sa tak...ako by som sa rozhodla....a ak by som bola znasilnena..tak by som pockala kym sa to narodi..nech to ide na adopciu..ak by som k nemu nic necitila...

terinda
21. črc 2008

No, po přečtení mi to nedá, ale to jsou teda hlody dicinko 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru