Kdy jít ke gynekologovi? Jsem těhotná

petcep
19. bře 2013

7.2 jsem měla poslední menstruaci. Minulý týden jsem si udělala test a byly tam dvě čárky 🙂 Žádné problémy nemáme, cítím se fajn, nezvracím. Teď jen uvažuji, kdy jít ke svému gynekologovi.... nechtěla bych, aby mně doktor poslal domů s tím, že je ještě brzo, že tam ještě nic nevidí.
Prosím, poraďte mi

jaja01k
19. bře 2013

@petcep Nejlepší bude, když doktorovi zavoláš a on ti poví, kdy máš přijít 🙂

rainyday
19. bře 2013

Já jsem měla poslední MS 13.7. a k doktorce jsem šla 13.8., ale bylo to strašně, nebylo skoro nic vidět... 🙂 sama si mě objednala pak o týden později a to už byl vidět gestační váček, tak mě pak objednala za další 2 týdny a to už bylo i srdíčko 🙂 takže bych řekla, že se můžeš objednat třeba na příští týden úplně v pohodě 🙂

lucyvivien
19. bře 2013

tak ja by som išla cca za 2 týždne, to by si teoreticky mohla byt nikde v 6tt 🙂

veri25
19. bře 2013

ja byla na gynde kdyz jsem byla v 6.tydnu a to byla videt jen malinkata fazolka, ale pozve te za mesic na dalsi kontrolu, ale urcite bych si tam zasla, zavolej a zeptej se a sestricka ti poradi 🙂

evitaa
19. bře 2013

Podle poslední ms jsi dnes 6+3, takže můžeš klidně vyrazit. Když nebude vidět srdíčko, pozve si tě za týden znovu. Každopádně gestační váček by měl být vidět.

petcep
autor
19. bře 2013

@evitaa Vše je teď pro mně nové, proto se chci zeptat, co znamená to 6+3 ?

evitaa
19. bře 2013

@petcep Jsi těhotná 6 týdnů a 3 dny, takže v 7. týdnu. Počítá se to od poslední ms, takže jsou do toho započítány přibližně dva týdny navíc, kdy jsi vlastně fyzicky těhotná nebyla.

petcep
autor
19. bře 2013

Myslíte, že kdybych šla k doktorovi až 8.4., tak je to pozdě?

terunka88
19. bře 2013

Jsi v 6. týdnu, 5tt+5, objednala bych se na příští týden 😉

terunka88
19. bře 2013

@petcep Já bych šla dřív, ale třeba na to budou mít ostatní jiný názor 😉

evitaa
19. bře 2013

@petcep Klidně můžeš počkat. Jak říká moje mamka: teď se na všechno moc pospíchá. Jejich generace těhotenství odhalily až ve 2. nebo 3. měsíci a také se nic nestalo.

betysek
19. bře 2013

@petcep Nejlepší je tam zavolat a domluvit se, kdy máš přijít....

danny617
28. bře 2013

Říká se, že nejlépe počítat jako dvě vynechané MS a pak jít, aby bylo již něco vidět 🙂

angelsb
10. dub 2013

@petcep ja měla poslední ms 20.2 jsem 7+2 a už kde krásně viděti byla jsem včera jinak po prvé jsem byla v 5+4tt😉

angelsb
10. dub 2013

@petcep ja si nevšimla datumu no to si určitě už byla a už i srdíčko viděla 😉

domca89
10. dub 2013

ahoj, já měla poslední MS 12.3., teď jsem to nedostala a na testu mám dvě čárky, takže se můžu objednat k doktorce na vyšetření?

domca89
10. dub 2013

tohle je jinak poslední test z dneška.

terunka88
10. dub 2013

@domca89 Objednala bych se někdy koncem dubna (24.-30.), samozřejmě pokud nebudeš mít žádné komplikace 😉

petakk
29. dub 2013

@domca89 já měla poslední ms 13.3.,u doktora jsem byla 22.4. a těhotenství bylo zřetelné,ale na srdeční rytmus bylo brzo,pozval si mě na 6.5.

hanka.
22. črc 2013

Holky, chtěla bych znát i názor druhých. Myslíte, že je v pořádku pozvat těhotnou na první kontrolu až v 10 tt.? I když má dovolenou, měl by se na ni podívat jiný doktor a potvrdit těhotenství, že?

aguaverde
22. črc 2013

@hanka. podle mého by bylo ideální nejpozději kolem 7tt navštívit dr minimálně kvůli možnému mimoděložnímu těhotenství
Nemáš možnost jít k záskoku?

hanka.
22. črc 2013

@aguaverde taky si to myslím, ale prý pokud je vše v pořádku, tak i mimoděložní nehrozí. to by asi hodně bolelo břicho. spíš mi jde i o zamlké těhu.

aguaverde
23. črc 2013

@hanka. no myslím že ze začátku mimoděložní nebolí 😔 to až pak když ti praskne vejcovod třeba ..... no asi bych zkusila nějakého jiného gynekologa zda tě vezme aspoň na jednu prohlídku 😉

baruska86
17. srp 2013

já měla poslední ms 7.7. a doktorka mě pozvala na 28.8. , to se mi zdá normální. Touhle dobou jsem byla i s prvním dítětem poprvé na kontrole na gynekologii.

elastiq
6. zář 2013

K lékaři jsem šla zhruba v 5.-6.týdnu

linduska78
19. zář 2013

Ahoj 🙂 Mám dotaz, píšete, že k lékaři je třeba jít v 5 - 6 týdnu, ty týdny se ale prý počítají od začátku poslední menstruace. Já jsem objektivně vě 3. týdnu (počátek menstruace byl ale před 5 týdny), kdy tedy doporučujete jít navštívit gynekologa, prosím?
A ještě jeden dotaz (jsem těhotná poprvé🙂) - pobolívá mě v podbřišku, nejsou to žádné super křeče, ale v noci na dnešek mě to vzbudilo. Je to pocit, asi jako když menstruuju první den nebo když mám hodně silnou ovulaci. Je to normální? Má smysl kvůli tomu jít na ambulanci (žádný doktor mě tu dříve než za 3 týdny neobjedná)...
Děkuji moc předem za rady

pellullinka
19. zář 2013

@linduska78 já sem se objednala 7týdnů od prvního dne poslední menstruace. Není kam spěchat,takže pokud to vydrzis ještě vyckej nebo se objednej za těch cca 14dnu aby na ultrazvuku už bylo něco vidět.
bolení v podbřišku je normální,pokud to nejsou nesnesitelné křeče,na pohotovost v případě,že zacneš krvácet nebo tak.
hodně štěstí 🙂

linduska78
20. zář 2013

@pellullinka moc dekuji🙂

vera_vila
20. zář 2013

@linduska78 mě sestra řekla, že mám přijít až tak za 6 týdnů (byla jsem přesně 2 týdny po ovu a v den, kdy měla přijít MS jsem měla //), že dřív to stejně nemá cenu a objednala mě za těch 6 týdnů rovnou na UZ... Ale určitě minimálně těch 5-6 týdnů od MS - klidně i 8 týdnů - protože jsi mohla otěhotnět později a třeba by i po těch 6 týdnech nemusela být vidět srdeční akce... Bolesti a tlaky jsou OK, pokud nekrvácíš nebo to nejsou silné křeče, tak je to normální... Kdyžtak si klidně zavolej svému gyn-dr., co ti řeknou, kdy máš přijít na první kontrolu... každý dr. to dělá trochu jinak... někteří třeba hned zkontrolují váček a krev, jiný opravdu čeká až do 7-8tt na srdeční akci...

locinnka
23. zář 2013

Ahoj holky,mám takový dotaz,poslední MS byla 1.8 k oplodnění podle mě došlo k 28.8.,cykly mám 40-50 dní,jak spočítat který týden těhotenství jsme když mám dlouhé cykly?Dnes jsem byla u dr.,ale nic tam neviděl,jen je zvětšená sliznice,objednal mě až za měsíc,prý by už tam mohlo být něco vidět,co si o tom myslíte?Děkuji 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru