Kdy jste oznamovali rodičům, že čekáte dítě?

rilwen
28. dub 2013

Ahoj, kdy jste říkali rodičům a tchýni se tchánem, že budete mít dítě? Čekali jste na potvrzení těhotenství při první prohlídce, konec I. trimestru, nebo na výsledky I. trimestrálního screeningu? Chtěla bych předtím mít jistotu, že je vše vpořádku, ale zase je čím dál tím těžší dělat, že se nic neděje. Díky, Rilwen.

kamculenka
28. dub 2013

Já to řekla hned jak mi vyšel pozitivní těhotenský test, že zřejmě budou prarodiče. Nejsem nějaký zastánce tajení. Co se má stát, se stane. Můžeme "potratit" i týden před porodem. Tím chci říct, že si nemyslím, že čím víc lidí to ví, tím se něco zlého stane. Nebo pověra - řekneme to až po prvním trimestru, aby se něco nestalo. No just se může stát.

vendullka
28. dub 2013

Tak my to řekli po potvrzení od dr.

mimarse
28. dub 2013

Mé rodině jsme to řekli hned. Tchýni s tchánem až po screeningu. Minulý týden jsem to řekla šéfovi s prosbou o prozatimní diskrétnost. Jen aby to věděl. Respektuje to.

zlatelevizeedna
28. dub 2013

My jsme to rodičům řekli až po prvotrimestrálním screeningu. A příště bych to udělala stejně.

wahu
28. dub 2013

Hned, stejně bysme to dyl nevydrželi. 😀

gepe
28. dub 2013

@rilwen Po I. trim. screeningu (tj. po NT scrng.) a bylo to tak lepsi, mohli jsme rovnou odpovedet na otazky, ze je vse v poradku.

rilwen
autor
28. dub 2013

@kamculenka Nemyslím si, že čím víc lidí to ví, tím spíš se stane něco zlého. Spíš že zatím nemůžu odpovědět na ani jednu případnou otázku (jestli je to ok, jestli je miminko jedno, nebo dvě - máme v rodině hodně dvojčat). NT screening je přeci jen trochu stresující, takže je těžké rozhodnout, jestli na něj máme čekat jen my, nebo i prarodiče. Jestli jim tím neušetřím nějaký ten stres.

monikabie
28. dub 2013

Mamce jsem to řekla hned co jsem přišla od Dr. Tatkovi až jsem dostala průkazku a tcháni se dozvěděli na Silvestra cca ve 4 měsíci🙂

spagatice
28. dub 2013

Rodičům po pozitivním testu, tchánům po první kontrole. U případného třetího těhotenství bysme tak nespěchali. Neočekáváme totiž pozitivní reakce 😖

kamculenka
28. dub 2013

@rilwen Musí jim stačit že jsi v tom :D

kajalka
28. dub 2013

@spagatice A co komu do toho, jestli máte 2 nebo 3 děti?

marton
28. dub 2013

Hned 🙂 .Moji rodiče věděli i dopředu,že se budeme snažit o třetí 😉 .

samanta2208
28. dub 2013

Ahojky. My jsme to oznamovali mým rodičům po prvotrimestrálním testu,když jsme se dozvěděli že je prcek zdravý. no a rodičům snoubence až po triplu v 16.týdnu 😉 jenže my měli důvod oznámit to takhle pozdě. vzhledem k tomu že jsme o jedno v 8 tydnu těhu přišli tak jsme to nechali až na později.

spagatice
28. dub 2013

@kajalka No nikomu nic 😀 , máš pravdu 😉

lucifereeek
28. dub 2013

mamka to poznala na mě hned 🙂 a ostatní rodině jsme to řekli až na Vánoce - to jsem byla cca 19tt 😉 o první mimi jsme přišli v 8tt takže tentokrát jsme to řekli až později 🙂

terinda
28. dub 2013

Asi v 11.tt, protože byly Vánoce a dál bych to neutajila. Kdyby to šlo, tak klidně později 😉

petaov
28. dub 2013

sama jsem to zjistila až asi v 9.t. a pak jsem to hned vykecala všem 😀

samanta2208
28. dub 2013

@lucifereeek koukám že ste to měli stejné jako my

ladenka
28. dub 2013

U prvního těhu na 6tt, manžel byl z toho tak nadšený, že to vykecal všem kamarádům, tak jsme museli, aby se to nedozvěděli zprostředkovaně. U druhého jsme chtěli počkat mnohem déle, ale jelikož už od 6tt jsem pořád zvracela a bylo mi neskutečně zle a u našich jsme trávili hodně času, tak jsme museli s pravdou ven už na 8tt, déle už bych se nemohla vymlouvat na chřipku a něco špatně snězeného, navíc mojí mamce už to bylo jasné. 😉

lucifereeek
28. dub 2013

@samanta2208 jj, já nemohla rok otěhotnět a když se to povedlo konečně tak v 8tt konec :( po 7mi měsích jsem znovu otěhotněla a zas sem se hrozně bála protože jsem dostala hned na začátku těhu boreliozu 😢 ale nakonec vše ok a už máme doma 11měsíční holčičku 😉 a vy se koukám na podzim taky dočkáte 🙂

samanta2208
28. dub 2013

no nám se to povedlo hned napoprvé a v 8tt konečná ☹ nemohla jsem se s tím smířit v tu dobu jsem zhubla asi 10 kilo nemohla jsem jíst ani se smát kamkoli jsem se podívala všude jsem viděla dětičky.....nejhorší že jsem dělala v obchodě s hračkami myslela jsem že to vzdám. po skoro 5 měsících šup a na nový rok jsme si pořídili miminko a to se drží a drží ale stejně se pořád strašně bojím. doufám že to bude taky holčička 😉

samanta2208
28. dub 2013

@lucifereeek jsem tě zapoměla označit 🙂 to výše je pro tebe

tajemna30
28. dub 2013

my jsme to rodině oznámili na začátku 5. měsíce na mamčiny narozeniny 😉 okolí a známým ještě později. Nejbližší přátele ti to věděli dříve, ale tam jsem měla jistotu že to neprozradí, a překvapení zůstane překvapením 😉

delina81
28. dub 2013

Při prvním těhotenství jsme chtěli počkat do toho 12t, ale bylo mi strašně blbě (dokonce ¨jsem musela zůstat i doma), takže jsme to řekli někdy kolem 10t. Při druhém jsme to s manželem nevydrželi a řekli týden po pozitivním testu 🙂

lucifereeek
28. dub 2013

@samanta2208 taky jsem se pořád bála, aby v těhu bylo vše ok, a teď se bojím taky 🙂 toho strachu se už nezbavíme 🙂 taky sem si přála holčičku a přítel kluka a vyplnilo se to mě tak jsem ráda 🙂

elischka
28. dub 2013

kdysi jsem k tomuto tématu založila téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi... .o)

horakovatereza
28. dub 2013

Mamce jsem to řekla, když jsem byla na začátku 4.měsíce - ne proto, že bych čekala na konec prvního trimestru, ale prostě jsem nevěděla jak a asi jsem se trochu bála její reakce (dost, ne trochu🙂, manžel to svým rodičům řekl asi o měsíc později. Ve čtvrtém jsem to řekla i ředitelce v práci, kdyby se něco stalo, aby věděla co - protože jsem musela narychlo kvůli krvácení z hematomu do FN).

nebetka
29. dub 2013

Protože u nás těhotenství 2x dopadlo hned ze začátku špatně, tak jsme tentokrát počkali do 4. měsíce, pozvali rodiče na dobrý oběd, dali jim obálku s přáníčkem, ve kterém měli fotku z ultrazvuku a informaci, že v květnu budou mít vnoučátko🙂
Vůbec to nečekali, reakce byla nádherná a moc se na miminko těší 🙂 ... jinak ostatním, kamarádkám, v práci apod.
jsme to řekli až po tom, co to věděli rodiče ...

cermi77
29. dub 2013

Nevím, jak často se s rodiči vídáte, my to vzhledem k práci mimo ČR a hlavně mému věku 🙂 a předchozím komplikacím řekli až to bylo vidět a měla jsem všechna vyšetření za sebou, ve 22.TT, nakopírovala jsem fotku z 3D UZ, dala ji do rámečku, pozvala rodinu na oběd, moje máma to ale věděla od první chvíle, poznala to na mně sama a hned, nemusela jsem jí říkat nic 😵

alyssa.anna
29. dub 2013

My oznamovali po potvrzení od dr. - tj v 8tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru