Kdy po pozitivním těhotenském testu jste šly k lékaři?

arwen2010
20. říj 2013

Holky, chtěla jsem se zeptat kdy po zjištění pozitivního TT jste šli k lékaři a co už šlo vidět?
Já si říkala, že bych šla tak 2 týdny po vynechání MS vychazí to asi 5+5 půjde už něco vidět? 🙂

svanhild
20. říj 2013

já bylo poprvé 6+0 a srdíčko už bylo🙂 ale většina holek ho měla o pár dní dýl. jestli nemáš žádný problém, šla bych o týden dýl, to už by mělo být vidět určitě🙂

ninive211
20. říj 2013

@arwen2010 Zavolej si na gyndu a doktorka tě sama většinou objedná tak, aby už to srdíčko bylo vidět, pokud nemáš třeba bolesti nebo tak (pak je kontrola dřív kvůli podezření z mimoděložního těhotenství, tak to měla sestra). Ale pokud nejsou nevolnosti, tak většina doktorů objednává opravdu nejdříve ty 2 týdny po vynechané MS, spíš i později.

lumanima
21. říj 2013

Mě řekla Mudr, ať si zavolám a objednám se 14 dní po pozitivním testu (po vynechání menstruace) a objednali mě pak v 7.týdnu (6+3) a srdíčko už bylo vidět.

lusicka
9. lis 2013

Ahoj,já jsem minulý týden zjistila,že jsem dnes jsem si to potvrdila testem z rána a k dr. jsem objednaná na čtvrtek 😅 😅 😅 😅 😅 😅 jsem na to zvědavá je to potřetí a nečekané i tak se,ale hrozně těším a doufám,že to bude o.k. Ve čtvrtek to bude 6+1 tak doufám,že už bude něco vidět ..Vyšly mi dva testy a víc jak týden meškám tak snad to bude ono 😀 😀 😀 😀 😀 😀

71victoria
10. lis 2013

já jdu až 8+1, což je za 2 týdny, docela se bojím, ať se do té doby něco nepodělá... ale doktor je nemocný takže snad bude za 2 týdny vše ok...až by mělo jít aspoň všechno vidět.

sylvik0000
10. lis 2013

Pokud můžu doporučit, běž až déle 🙂 Já šla hned v 6. týdnu, na ultrazvuku ho viděli, ale odezvy od srdíčka žádné, začala jsem plašit ☹ no a po 2 týdnech při další kontrole jsem dostala obrázek mini miminka a slyšela ten nejkrásnější zvuk na světě - to srdíčko 😅

koada
10. lis 2013

Já šla v cca 5tt, ale řekli mi jen, že těhotná jsem a že je moc brzy, dva týdny jsem čekala a pak znova, to už potvrdili, že je vše kde má být. Takže za mě cca 6-7 tt, ať se zbytečně nestresuješ.

hanninkad
11. lis 2013

ahojík já jsem se šla k Dr objednat když jsem měla 14 dní spoždění...sestra mě objednala na příští týden což budu už 3 týdny se spožděním MS tak jsem zvědavá..ale řekla mi že je možné že ještě nic neuvidí

71victoria
11. lis 2013

ahoj, mě doktor objednal na 7+4 podle poslední MS, ale myslím, že jsem otěhotněla později než v půlce cyklu, myslíte, že půjde vidět srdíčko? po prodělaném samovolném potratu, kdy srdíčko nebylo ani v 8+5 mám strach. tentokráít to musí dopadnout dobře! 🙂

jessinka23
2. pro 2013

Ahoj. Chtěla bych se zeptat: Poslední MS byla 27.10 - další se nedostavila, tak jsem si včera udělala test a byl pozitivní! Chtěla bych si udělat ještě tak dva a dát je manželovi pod stromeček 🙂 A k doktorce jsem chtěla jít v půlce ledna. Není to pozdě? Vloni jsem byla na konizaci čípku, takže je větší rizik potratu - navíc jsem Rh-... Tak teď nevím-nechci se tam hnát moc brzy, ale taky nechci něco zanedbat....

andatko
4. pro 2013

@lusicka
Ahoj, koukám, že máme podobný osud 🙂 taky jsem teď zjistila, že mám již potřetí pozitivní testík 😀

trija
21. pro 2013

Tak mi doktor řekl, že až se nám podaří, tak ať přijdu 7 až 10 dní od vynechané MS, prý aby se hlavně vyloučilo mimoděložní těhu. já měla poslední MS 17.11. cyklus mám tak 26 dní. těhu test jsem si dělala 13.12. a pozitivní, takže teď v pondělí jdu k dr. srdíčko nebude, ale budu alespoň vědět, že je mimčo tam kde má být. budu klidnější, než celé svátky čekat. 😀

schwarzova4
14. zář 2014

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat též na názor. Mám 5dní meškanou MS, před 3 měsíci jsem vysadila po 7 letech HA.Nu a druhý den meškání jsem udělala testík a byl tam dušík... Zítra ráno zopakuji, bude to po 3 dnech, tak by měl sílit.Shodou okolností jsem objednaná na gyndu na 29.9. takže bych to nechtěla přesouvat dříve.Podle výpočtů, tak nějak asi vím, kdy k oplodnění došlo, bych mohla být cca v 2 týdnu, což je velmi brzy, ale pokud by se to počítalo podle poslední ms, tak už by to byli 4 týdny.Myslíte, že to toho 29. půjde něco vidět ? Děkuji 🙂

aneriska
22. zář 2014

@schwarzova4 něco vidět určitě bude 🙂 Já bych měla být teď v 7. tt a abych řekla pravdu, nějak se mi ještě nechce k doktorovi. Jednak jsem tam od loňského zamlklého těh. nebyla a mám z toho celkově smíšené pocity.. Držím palce

schwarzova4
25. zář 2014

@aneriska Děkuji za odpověď.Dle ms bych měla být v pondělí 6+5tt tak uvidíme 🙂Tobě moc držím palečky!!Určitě to bude ok!!!😉

jaenik
26. zář 2014

@schwarzova4 Já objevila // v sobotu, v úterý ráno jsem vyrazila k doktorovi a ten těhotentství potrvdil. Byla jsem ve 4tt + 5 a byla vidět šmouha s černou tečkou (plod ve vajíčku). Na kontrolu mám přijít po 3 týdnech, tj. 14.10., budu v 7tt + 5 a bude to už i se srdíčkem.

schwarzova4
29. zář 2014

Ahojky holky, tak jsem dnes byla pro potrvzení u dr a nevím, mám smíšené pocity.Těhu mi tedy potvrdila, ale když jsem se zeptala na UZ, tak mi řekla, že by nic nebylo vidět a na první půjdu až ve 12 týdnu, což mi připadá trochu déle.. Máte někdo stejnou zkušenost?

mapet85
13. říj 2014

Ahoj holky, já zjistila dvě čárky v neděli ráno (konec 5 tt) a hned v pondělí jsem se objednala k doktorce, termín mi dala na příští týden, tedy 7. tt, tak už se strašně těším ...

mannon
2. lis 2014

Ahojky holky, no tak ja už mám 10 dní zpožděnou MS, ve středu 29.10. jsem si dělala odpoledne testík a hned dvě čárečky, tak 10.11. jdu k doktorce na potvrzení, zda je vše, jak má být a chci se zeptat, myslíte, že už půjde něco vidět? bude to 18 dní po zpoždění MS.

dasus
6. led 2015

Ahoj holky. Poslední MS u mě byla 22.11., 26.12. se objevilo trochu silnější špinění, trvalo asi 4 dny. Test jsem dělala 24.12., byl negativní, ale 30.12. se na testu objevila slabá čárka 🙂. Testovala jsem ještě dvakrát, vždy ob den. Naposledy 3.1., kdy čárka už byla velice výrazná. Dnes jsem byla u dr. a na UTZ byla vidět "pouze" taková větší černá tečka - dle dr. zatím neměřitelné. Máte některá stejnou zkušenost? Na kontrolu jdu znovu za 2 týdny..
Příliš už si nepamatuji, jak to bylo u prvního těhotenství, přece jen už je to 6 let.. Ale mám pocit, že to bylo tak nějak podobně, tak doufám, že za dva týdny už uvidím vše a se vším všudy!
Myslíte, že by to mohlo být nepravidelností cyklů? Ovulaci jsem u sebe nikdy nepoznala..

mikulilinka
17. led 2015

Ja mám 10dní zpoždění,na testu porad //, v pondělí se dozvim výsledek z krve, na ulrazvuku jeste nic neslo videt, v patek dalsi ultrazvuk.Paní doktorka mě uklidnila ,ze je to velmi brzo, že jsem musela otěhotnět před těma pár dny.Tak budu doufat.🙂

lenka.han82
26. led 2015

@dasus Ahoj, já jsem taky asi šla brzy a to jsem měla ty silné čárky až po 10.1.2015 a MS se měla dostavit 2.1.2015, takže 8 dní po vynechání a až 13.1. jsem měla opravdu dálnici. Na kontrolu jsem šla minulý týden 21.1. a doktor viděl vaginálním ultrazvukem jen gestační váček (oplodněné vajíčko), zatím nic víc a při tom v 6+3tt už bývá někdy vidět i srdíčko...takže teď čekám na další kontrolu 12.2. (strašně dlouhé 3 týdny) a uvidíme, co bude vidět... je to dlouhé a doktor říkal, že se mám zatím normálně chovat jako těhotná a že k otěhotnění mohlo dojít později, než uprostřed cyklu, kdy je obvyklá ovulace, tak uvidíme. Držím palce!!! 🙂

alubif
26. led 2015

7-8tt. V 6tt uvidí jen bublinu a nic víc a a dva týdny pujdeš znovu.

carolyncassady
26. led 2015

@arwen2010 Já byla v 5.týdnu, srdíčko ještě nebylo vidět

dasus
27. led 2015

@lenka.han82 Leni, já byla na kontrole včera, dle poslední MS bych měla být 9+něco, ale dle včerejšího utz jsem byla 7+6, takže k otěhotnění určitě došlo později, měla jsem to tak i u prvního dítěte - trochu jsem lovila ve starých zápiscích 😀. Určitě to bude totéž i u tebe! 🙂 akorát to čekání, to je děs!!
Jinak u mě byla vidět slabá srdeční akce už 5+6, ale to je individuální. Včera už srdíčko bilo jako o závod 🙂.

ronyx
27. led 2015

@alubif U každého je to jinak 😉 Já v 5+6 neměla jen bublinku ale už krásné embrijko i se srdeční aktivitou

alubif
27. led 2015

@ronyx tak jsi asi otěhotněla trošku dřív.

ronyx
27. led 2015

@alubif Podle doktorky sedí termín podle utz s termínem poslední ms,takže jsem dřív neotěhotněla 😉 U každého je to hold jinak

starbucks
27. led 2015

Tehotenstvi jsem zjistila minuly tyden o vikendu cca 7tt + 1a na kontrolu me objednala sestricka az na zitra, vychazi to na 8 tt + 4. Uz jsem se nemohla dockat a posouvam cas 🙂)

betelgeuzz
27. led 2015

Poprvé jsem šla v 8 tt a po druhé asi v 10. Nevidím důvod tam chodit dřív, pak je to tu samá diskuze, že v 6 tt není vidět srdíčko, doktor je straší zamlklým těhotenstvím, posílá na revizi apod. Než se takhle stresovat, šla jsem tam radši, až bylo srdíčko téměř jisté.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru