Kdy po pozitivním těhotenském testu jste šly k lékaři?

arwen2010
20. říj 2013

Holky, chtěla jsem se zeptat kdy po zjištění pozitivního TT jste šli k lékaři a co už šlo vidět?
Já si říkala, že bych šla tak 2 týdny po vynechání MS vychazí to asi 5+5 půjde už něco vidět? 🙂

adeleid
28. led 2015

@arwen2010 Ahoj, od doktora vím, že dřív než 10tý den po vynechané MS nemá cenu se objednávat 😉

smardik
28. led 2015

já se objednala tak aby to byl min. 7 týden, aby šlo vidět srdíčko, dřív mi to přišlo zbytečné jít, akorát bych byla nervozní kdyby vidět nešlo

lotuorien
29. led 2015

Holky, počítáte těhotenství od prvního dne poslední ms? Nebo od početí myslíte až ten 10tt? Já měla poslední ms 10.12 ale ovulaci jsem měla 14.1 teď už mám 6 TT pozitivní a k mudře jdu 3.2....

ivet1987
29. led 2015

@lotuorien Tak jestli jsi si jistá tou ovulací 14.1. tak si uprav i datum menses a nahlaš klidně 1.1.2015 a bude ti to vycházet 🙂 Takže pokud jdeš k mudr 3.2. tak je to tak na hranici, bude váček, ale pozve si tě za dva týdny znovu na srdíčko.

lotuorien
29. led 2015

jj, ovulací jsem si jistá, měřím si bazální teplotu, hlídala jsem si čípek a hlen a vlastně jsme to hlavní milování směřovali na ten ovulační den a ono to vyšlo 🙂 teď doufám že bude vše ok, popíchává mě na pravé straně, mám lehkou endometriozu, ale tak lehkou, že mi s ní nic nedělali, tak snad to nebude mimoděložní.

sluuniicko
29. led 2015

Poslední MS byla 12.7., poprvé se mi ukázal duch na testu 7.8. a k doktorce jsem šla 14.8. takže 4+5 tusim a byla vidět bublinka 🙂

terrra01
31. led 2015

lenka.han82 Mám to podobný jako ty. MS měla přijít 8.1., nepřišla, ale těhotenský test vyšel pozitivně taky až 8 dní po vynechání. Na kontrole jsem byla 27.1., a taky byl vidět jen gestační váček. Taky nic víc, a to jsem měla být už 6+4tt. Ale dokror se nad tím nijak nepozastavoval (jen uvedl, že určité riziko zamklého těhotenství tam být může), doporučil mi návštěvu až za dlouhé 3 týdny, takže já to budu vědět až 17.1., jak to se mnou vypadá. Jsem ted náká nervózní, ta nejistota. 🙂 Uvidím, snad nám to vyjde. Kdyžtak napiš, jak to u Tebe dopadlo. Jediný co je dobrý, že vidím, že někdo má stejný "problém" jako já 🙂

terrra01
31. led 2015

@lenka.han82 Mám to podobný jako ty. MS měla přijít 8.1., nepřišla, ale těhotenský test vyšel pozitivně taky až 8 dní po vynechání. Na kontrole jsem byla 27.1., a taky byl vidět jen gestační váček. Taky nic víc, a to jsem měla být už 6+4tt. Ale dokror se nad tím nijak nepozastavoval (jen uvedl, že určité riziko zamklého těhotenství tam být může), doporučil mi návštěvu až za dlouhé 3 týdny, takže já to budu vědět až 17.1., jak to se mnou vypadá. Jsem ted náká nervózní, ta nejistota. emoticon Uvidím, snad nám to vyjde. Kdyžtak napiš, jak to u Tebe dopadlo. Jediný co je dobrý, že vidím, že někdo má stejný "problém" jako já emoticon

zabzulka
31. led 2015

já jsem šla za tři týdny od vynechané MS a zjištění těhotenství..chtěla jsem si počkat už na srdce a případně se nestresovat, kdybych šla dřív, že by tam nic nebylo.

lenka.han82
2. únor 2015

@zabzulka Já jsem šla také až 3 týdny po vynechané MS a stejně tam byl jen gestační váček... Ono nejsou u každého ty 3 týdny stejné, protože je možné, že máme některé třeba ovulaci ke konci cyklu a ne uprostřed a to udělá hned min. týden rozdíl 🙂

zabzulka
2. únor 2015

@lenka.han82 tak jasně, pokud víš, že ovulace byla později, tak se tomu přizpůsobíš. Já jsem měla klasický cyklus s ovulací 14 den, v době vynechání MS bylo jasno.. pak jsem na kontrole měla srdíčko.

lenka.han82
2. únor 2015

@zabzulka To bohužel nevím 😀DD My jsme s přítelem otěhotnění nechali naprosto volný průběh, takže netuším, kdy mám ovulaci, nehlídala jsem se, netestovala, nic, prostě jen tipuji 🙂 Nebo spíš se tím uklidňuji 🙂, když v 6+3tt (podle MS) u mě byl vidět jen gestační váček, bez žloutkového a bez embrya. Uvidíme, ale bohužel až za 10 dní na KO :-/

lucinka58
2. únor 2015

Ahojky holky, já byla na kontrole v 5+2tt a to byl vidět jen gestační váček. Pak jsem šla za další 3 týdny a to už byl krásně vidět plod a srdíčko 🙂

zuzanazari
13. únor 2015

@arwen2010 je to jak u koho. U mýho prvního těhu už šlo v 5tt vidět a teď čekám zřejmě druhé mimi a pan doktor říkal, že vidí jen takový náznak. takže jdu až 25.2. na ultrazvuk. ale jsem si taková nejistá.........

kackarebicerova
13. únor 2015

Ahoj..ja jsem byla 8+3 a nevedela to..blo mi tyden zle a udelala 4 testy a hned // a k lekari jsem sla za dva dny po testech a jen potvrdil tehu..dnes jsem zacla 9+0 nebo 9+1 nevim presne jak to je...a mimi mi dava zabrat..jen pim a blinkam ale stoji to za to 🙂

barunka1985
5. bře 2015

Ahoj já mela pozitivní test v pondělí ukazoval 1 az 2tydny ale ve středu jsem musela na gyndu tam nebylo nic vidět ze je brzo ale vzala krev a ta vyšla.na utz prý nejdřív za týden.tak je strach 😢

snazilkaromulka
8. bře 2015

Ahojky holky 🙂 tak já si dělala testík v pátek a byla tam slabá druhá čárka, tak jsem to včera zkusila znova a opět tam byla slabounce, tak zkusím zítra znova pro jistotu 🙂 tak snad by to mohlo být.. Naposled jsem měla MS 19.1 ale nijak jsem se nestresovala dřív dělat testík, vždycky se mi to totiž opozdilo, nebo spíš jsem měla delší cyklus okolo 42dní, tak jsem proto dělala až teď 🙂 jen vůbec nevím v kterém jsem týdnu ani kdy bych měla jít na gyndu, mám docela těžkou práci tak bych si chtěla být jistá že jestli to je opravdu, stačilo by potvrdit ať vím kvůli práce.. 😒 jen nevím kdybych šla ve středu nebo čtvrtek zda to není brzo..

a1211
10. bře 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat jak snášíté období mezi pozit.testem a prvním UTZ. Já jsem po IVF a poz.testík jsem měla před 10dny. Na první UTZ jsem byla objednaná za 14 dní, ale jsem čím dál více nervozní a hledám asi ani co není. Poslední týden mám pocit jak kdybych neměla vůbec žádné příznaky, předtím mě aspoň trošku bolela prsa, teď jak když utne, absolutně nic. Test jsem si dělala, a je pořád stejný, ale mám pocit, že už snad ten týden nevydržím, jaký mám strach, jestli tam bude vše v pořádku. Jak to prožíváte vy?

barunka1985
10. bře 2015

@a1211 ahoj prožívám to úplně stejně. minulý týden jsem musela na gyndu a nic nebylo vidět, hcg vyšlo. jinak testuju a čárka sílí. včera jsem volala novému gynek. a objednal mně až 30.3.
bojim se ale snad ví co dělá, raději se nutim ani nic nečíst ☹

ludul
10. bře 2015

šla jsem po 3 týdnech a 4 dnech od vynechání ms a bylo vidět srdíčko, dřív než po 3 týdnech je to zbytečné tam chodit, na utz nepůjde nic vidět, max dutinka a ta nepotvrzuje zdárné těhotenství 🙂

keny123
30. lis 2015

dneska jsem volala k dr a objednali me na 15.12... ovulace byla 15.11.

mitchie
14. led 2016

Já čekala do 7 týdne, kdy už to má být videt, kdyby nic vidět nebylo tak ať se nenervuju 🙂

klami
21. led 2016

Kamarádku sestra objednala až na 15.2., to by měla být nějak 8+2, mě to přijde docela pozdě..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru