Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

eliss2
5. únor 2012

@januliina Koho? jaky kočeny?

januliina
5. únor 2012

@eliss2 Kočičky...nebo to byl někdo jiný? 😕

eliss2
5. únor 2012

@januliina Nene to byl nekdo jiny, ja ne, ja mam doma fretku a anglickyho mastifa (telatko), ale jsou u nasich, ja jsem ted u pritele mame zrekonstruovane patro a tady mame labradora, pak si sem vemu fretaka, a mastif zustane doma, bo to by asi pritele mamka neprezila :D

januliina
5. únor 2012

@eliss2 Jo aha, mám v tom guláš. 🙂 My máme dvě kočeny. Jedna mi tu teď furt aportuje hračku a vyžaduje si mou pozornost. 😀 Máme je pořád doma, nepouštíme je ven, tak jsou to takoví rozmazleňoši. 🙂 Tak freťák...to je skoro jak ta kočka. 😀

lili1986
5. únor 2012

@januliina Ahoj 🙂 Jelikož jsem byla na kyretaži po potratu 7.12 a doktorka mi výslovně řekla že nejdřív po 3MS tak se ji bojím🙂) Je to brzy ale budu doufat v dobrý konec🙂 Jinak jsem minule byla v 5týdnu a pak jsem měla jít za 14 dni tak ted už pujdu až v 7 týdnu až už jde vidět srdíčko🙂 dřív to nemá cenu. Přiznaky už poznám a test nelže tak už to je jen na přírodě🙂

januliina
5. únor 2012

@lili1986 Aha, tak to je mi líto. Já se taky trochu bojím, aby to dobře dopadlo, ale věřím, že je vše ok. Jinak, já jsem letěla k dr. týden po vynechání mens a už bych to podruhé neudělala. Jsou to akorát nervy, když tam dr nic nevidí. Na další kontrolu mám přijít ve středu, tak jsem zvědavá. Ani nevím , v kolikátém jsem přesně týdnu. Podle mens asi 6tt a něco, ale bude to nejspíš 5tt, protože na utz nebylo vidět to, co by mělo být vidět v tom stáří. Věřím, že je mimi v pořádku. A jak se zjistilo, že u tebe není něco ok?

lili1986
5. únor 2012

@januliina Posílam těh kalkulačku nahoře vyplníš svou poslední MS a ukaže ti to datum porodu a ve kterém jsi týdnu ale je to taky zběžné🙂 Jinak jsem začala v 5 týdnu krvácet stím že jsem měla pohmožděny čípek. Jinak mi pak oznámili že mám jinak nakloněnou dělohu že to bylo sexem tak ted žáden škrt nikde to přimo nezakazují ale znovu riskovat nebudu. Pokud začneš krvácet máš šanci 50:50 a pokud se to nezastavi do 3 dnu žena potratí a ted veselejší věci🙂 věřím že to bude v pohodě neboj moc na to nemysli do 12 týdne se opatruj🙂http://tehotenstvi.academy.sk/index.php

januliina
5. únor 2012

@lili1986 Díky. Já vím, v kolikátém mám být týdnu, ale asi je mimi mladší, protože na utz bylo menší. 🙂 Tak jsem to myslela. No, my jsme tady všichni na začátku těhu, tak musíme věřit, že to všchno dobře dopadne. 🙂

januliina
6. únor 2012

Dobré ráno holky, je tu někdo? 🙂

nettaa
6. únor 2012

Ahojky holky, tak sem si v rychlosti přečetla, o čem jste přes víkend diskutovaly, abych byla v obraze 🙂
Já zobu jen listovku a to myslím od června minulého roku. Kujuju běně v lékárně. Jak sem zjistila, že jsem těhu, tak sem zvýšila dávku na 2 tabletky denně, jak píší na obale.
Kávu nepiju asi od ledna, v práci si ráno dělám Caro s mlíčkem🙂 Nevolnosti zatím nemám, jen moc nemám chuť na jídlo a taky sladký nemusím. No a dnes bych měla být 6+1 tt podle mens. Na první kontrolu jdu 21.2. 🙂
Joo a jinak vítám tu nové nastávající maminky 🙂

nettaa
6. únor 2012

@januliina Ahojky, já tu sem 🙂

januliina
6. únor 2012

@nettaa Ahojky. Ta kosa venku je naprosto příšerná. 🙄 Já pojídám Calibrum. Koupil mi ho můj v lékárně. Když chtěl čistou listovku, tak mu řekli, že ta je jen na předpis...tak nevím teda. 😕 V práci si taky dělám Caro. Je to mňamina. 🙂 Ale prý není problém pít jedno, dvě kafe denně. Prý je to lepší, než nízký tlak.

nettaa
6. únor 2012

@januliina Jj, zimena je veliká. A u mě v kanclu v pondělí ráno taky chladno docela chladno, na štěstí tu mám i topeníčko na el. a už mi svítí do oken sluníčko, tak je tu teplejc, ale už aby bylo aspoň jaro. Zimu moc nemusím. Jen teda Vánoce na snížku mám ráda, pak už může být teplo 😀
Já v lékárně řekla, že chci kyselinu listovou a dala mi na výběr mezi dvěma - jedna byla ještě s příměsem vlákniny a 30 tablet a dražší a druhá obyč a 60tablet levnější, tak sem beru tu levnější a 60 tablet v lahvičce. Slečna lékárnice říkala, že až na tu vlákninu tam žádenj jinej rozdíl není 🙂
Jinak co se kafča týče, tak já mám ráda i Nescafe 3v1 nebo taky Late Machiato, ale to teď vynechávám a dávám si to Caro. Ale později určitě si dám i to kafčo s mlikem, ale přehánět to nebudu.
Jinak dáváš si pozor i na to co jíš? Myslím tím, jestli vynecháváš nějaký potraviny nebo jídla, který by se v těhu neměli jíst?

januliina
6. únor 2012

@nettaa Co se týče jídla, tak jím normálně. Já už před otěhotněním nejedla tučná jídla a salámy apod. Ale dávám si pozor, abych nezapomínala na zeleninu, s ovocem je to horší. Čokoládičku si normálně dám a teď cucám i bonbony, když se mi třeba udělá šoufl... Ani nevím, jakým jídlům bych se měla vyhýbat... ty jo? Taky děláš v kanceláři? A jak to tam plánuješ? Chceš jít marodit, nebo zůstaneš do konce?

nettaa
6. únor 2012

@januliina Taky se snažím jíst aspoň nějaký ovoce za den, ale musím říct, že v tomto období na něj moc chuť nemám. Ale sanžím se. A zeleninu bych měla taky přidat víc do svýho jídlelníčku. U mě je problém, že v práci nechodím na teplý obědy. Vařím si až když dojdu z práce. Takže teplý jídlo jím až tak po páté hodině. I když někdy teplej obídek mám, ale není to pravidelně :-/ Já vím, že by sme se měly vyhíbat třeba sýrům jako je hermelín nebo niva a ty já mám ráda, ale teď je nejím. Pak tepelně neupravený maso, ryby (to mě překvapilo), čerstvá vejce a potraviny s "prázdnýma kaloriema" což jsou např. chipsy, cukroví, bílé pečivo... No to bych asi pak nejedla nic jinýho, než jen ovoce a zeleninu 😀
V práci chci zůstat co nejdýl to půjde, ale mám obavu přes léto...to nevím, jestli budu zvládat, ale tak uvidíme. Ty to plánuješ jak? A kdy máš termín porodu? Já to počítala podle poslední MS a to my vyšlo na 30.9. a podle ovulace na 2.10. 🙂

eliss2
6. únor 2012

Uz tu jsem i ja..Ahoj děvčata... šef nam naplanoval predvadeci akci na Slovensku... tak ji asi naplanuju na zari :D.. wopruz.. zima je desna u nas rano -22 stupnu, ted uz jen -15

nettaa
6. únor 2012

@eliss2 ahojky 🙂 Tak to už se asi v září na tu akci do SK nedostaneš 😀 Zima je, ale u nás teď aspoň hezky svítí sluníčko...z okna to vypadá moc hezky 😎

januliina
6. únor 2012

@eliss2 ahojdaaaa 🙂

eliss2
6. únor 2012

@nettaa no to doufam ze se na tu akci uz nedostanu.. je totiz uplne zbytečná. :o).. jo z aoknem a u topeni to vypada dobre.. jinak mas podle MS dva dny naskok :o)..ja jsem 5tt+6

eliss2
6. únor 2012

@januliina uz jsem mela v noci divoky sny z toh ojak se nemuzu dočkat KO u mudr :D.. tak tise zavidim ze Te chce videt porad :o)

januliina
6. únor 2012

Aha...ty sýry asi kvůli listerioze, ale ta by se měla varem zničit, takže já jsem normálně papala nivovou máčku k těstovinám. Bez čokolády bych to asi nezvládla...aspoň kousek. Včera jsem teda zhřešila...sežrala jsem celou tabulku 😕 😒
Já teď hodně holduju ledovému salátu a červené paprice. Snažím se jíst i hodně ryb...aspoň v konzervě, když už nic nebo si udělám čerstvou. Pak piju furt čaje..voda mi moc nejede v té kose. Bílé pečivo normálně jím i celozrnné. On je tam rozdíl jen v těch zrníčkách....že je to lépe stravitelné a je tam vláknina, jinak to máš taky energii, jak říkáš prázdnou. 🙂 Ale obiloviny, včetně pečiva, by měly tvořit základ jídelníčku. Pak ovoce a zelenina, pak maso a mléčné stejným dílem a nakonec cukry a tuky. Toho ovoce a zeleniny tolik ale určo nesním. V létě jo, ale teď. Ani není výběr. V obchodech všechno hnije mi přijde...ble.

januliina
6. únor 2012

@eliss2 no , ono to zas není takové boží, když tě pokaždé straší. 🙂 Ale snad to bude ok ve středu. A tvůj gyn ví o mimi a přesto tě objednat na tak pozdě?

januliina
6. únor 2012

Holky, já se poslední dobrou dost v noci budím. Stává se vám to taky nebo spíte jako buci? 😀

eliss2
6. únor 2012

a j aholky snedla platek hermoše!!.. no sodoma gomora.. ja teda se snazim jisti zdrave, stejne jako nettaa nemam vubec chut na skaldke..a kdyz uz tak ne jako chut ale spis myslenku ze bych si dala, ale zakazala jsem si ji, nebot jsem dost pribrala pred, tak dokud mne nehonej chute tak toho chci vyuzit... Jinak ledový salátek pekne papej, je v nem listovka. A pečivo by se mělo žitné, bo i to tmave celozrne je stejne z psenice a vetsinu jen dobarvuji, ja si teda kupuju ty chlebiky vakuovane, lisovane z žitne mouky šrotové.... a s tema rybičkama v plechovce bacha jakou maji upravu.. kamaradka je mala drobna a za tehotenstvi pribrala 30kg, kdyz sla do mesta tak se zastavila v kazde cukrarne a dala po trech zákuscích :D

eliss2
6. únor 2012

@januliina jj mudr vi o tom, ale ze to driv stejne nema smysl.. neni skoro nic videt, a je to fakt, driv tak časte kontroly nebyly a fungovalo to, a jestli to bude met vyjit tak to stejen kontrolou neovlivni.. ale ta nejistota a ta nedočkavost to je zabijak :D.. a ja se teda budim,porad s emi zda v jakem jsem tydnu, co na ultrazvuku uvidi.. jestli to je je jen sen a nebo skutečnost :D

nettaa
6. únor 2012

@januliina Jj sýry s ušlechtilou plísní. Ale tak podle mého bys to musela jíst každej den, občas to snad můžem 🙂
Co se týče těch ryb, tak sem si právě dnes přečetla tohle : "Ryby: Mořské ryby mohou obsahovat rtuť, sladkovodní bývají kontaminovány pesticidy a dalšími toxiny. Toxiny bývají především akumulovány v tuku, takže je vhodné omezit především příjem tučných ryb." Ale nevím, který ty ryby sou tučný?
S tím buzením...no spíš že potřebuju na WC,ale to je spíš k ránu. Jinak docla často vytuhnu brzo u TV a nechce se mi vstávat😀

januliina
6. únor 2012

@eliss2 hehe...taky tomu pořádně ještě nevěřím. My se jako úplně nesnažili...jen jsem vysadila HA, protože mi nedělala dobře a tak jsme si řekli, že to zkusíme a když to vyjde, tak to vyjde. A ono to vyšlo docela brzo....jsem z toho trochu na větvi. 😉

nettaa
6. únor 2012

@eliss2 Já myslím, že plátek hermoše je v poho...podle mě by se to nemělo jíst třeba denně, ne? 😉 Já už tak sem docela oplácaná, tak když mě chutě zatím nehodí, tak sem jen ráda 😀 Všechny kalhoty zatím dopnu, tak je to dobrý. A ty jdeš kdy na KO?
@januliina ty jdeš na další KO ve středu, že? To už třeba půjde vidět i něco víc, ne? 😉

nettaa
6. únor 2012

Holky, až já uvidím tu naši fazolku na ultrazvuju a uslyším srdíčko, tak pak tomu taky snad už uvěřím 😀 Zatím jsou to "jen" dvě čářky na TT... Ale těším se...za 2 týdny...jupííí 😀

januliina
6. únor 2012

@nettaa tučné ryby jsou zejména: losos, tuňák apod. Ale toš nevím, to bys nemohla nic. V hovězím kuřecím a vepřovém jsou zas hormony a antibiotika. To leda kupovat BIO. My máme kamaráda, co má BIO farmy, tak od něj nakupujem telecí a skopové, ale i tak....to nejíš furt. V zelenině a ovoci máš pesticidy a na povrchu postřiky...když do toho ani červíci nelezou. 😝 V mléčném máš různé aditiva....jako škroby, zahušťovadla, želírující látky, protistékavé látky, konzervanty a já nevím co. A to nemluvím o mykotoxinech, které jsou taky skoro ve všem. Já se snažím co nejvíc číst info na obalech, kupovat pokud možno české výrobky a české produkty a tak. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru