Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

sonulkaaaa
9. únor 2012

@nettaa tak ať ti to rychle uteče a pak šupky dupky do postýlky a odpočívat 😉 .

averena
autor
9. únor 2012

@nettaa čajíky, bylinky, čajíky a zase bylinky

eliss2
9. únor 2012

Záázvorovýý čajíík s medem a citronem.. Ahoj děvčata, taky mam strach o Januliiii :(

januliina
9. únor 2012

Ahoj holkýýýýý, už jsem tu. To je milé, že na mě tak myslíte.

eliss2
9. únor 2012

@januliina Jezisi majráá tak pis, ja si malem umačkala palce a vymejslela uz katastroficky scenare ze lezis v nemocnici!!

januliina
9. únor 2012

Ahoj holkýýýýý, už jsem tu. To je milé, že na mě tak myslíte.

januliina
9. únor 2012

@eliss2 Coooo? To snad neeee. No, včera jsem došla docela pozdě dom a pak jsem byla jakási celá zdrblá...že jsem ani nepsala a šla spat. No musím vám to všechno povykládat, protože jsem plná dojmů.

januliina
9. únor 2012

No, mimi je větší asi 2x než minule (nebo ten žloutkový vak nebo co to je) a doktor říkal, že jednu chvíli jakoby zahlédl náznak srdíčka...ale jen chvilinku. Stáří podle utz 4tt+5 a podle mens 6tt+3 tak uvidím. Dostala jsem už těhu kartičku

eliss2
9. únor 2012

@januliina Ty kráásno paráda.. tak tuky tuk at to nezakriknem.. ja si rikala, tak bud to dopadlo dobre a ted stestim skače po partnerovi ze na nas nema čas, a nebo to je špatne a enchce nas tu desit.. kurna ja mam radost :o)) super, tak to bych uz tam mohla pak mit taky neco videt 🙂

januliina
9. únor 2012

@eliss2 No a pak jsem se chtěla dr zeptat na pár věcí. Říkala jsem mu, že pracuju v mš a teď aktuálně tam je spála a neštovice a chřipky střevní...jestli by mi mohl říct, jestli je v tom problém nebo tak ...tak na mě hleděl a pak že Podívejte se , to byste nemohla ani do trajflu ani do obchodu, aby jste tam n epotkala např. vietnamce s tuberou
tak jsem kulila oči...
no a prý že co mi vadí...že to jako jsem s tím bacilem ve styku nebo co no a tak jsem říkala, že jsem v ředitelně, ale že ty bacily jsou asi ve vzduchu a že s dětmi jsem taky v kontaktu normálně....tak kroutil hlavou, jako stylem, že jsem asi divná
tak už jsem pak mlčela.....
no a to není vše....
no pak mi ukazoval ,že jestli chci, tak si můžu koupit vitamíny no a tak jsem mu říkala , že už nějaké mám...calibrum
ale že mi přijde zbytečné, jíst je denně...že mám asi vyváženou stravu....ale že bych měla zájem o kyselinu listovou o které jsem četla , že je přínosná...ale ta že je na předpis
no a on, že at jím ty prášky...a já že mi to přijde zbytečné jíst je denně...tak na mě hleděl a pak mi řekl, že ty dnešní těhotné jsou úplně zblblé a nasraně si tukal na čelo, že si myslíme, že nějakýma vitamínama si zajistíme zdravé děcka atdd
a pak přišla sestra (jeho manželka) a kývala hlavou že je to pravda
že oni do třetího měsíce nic nevěděli a ani nic neřešili a nic nejedly a děcka měly také zdravé...víš a tak škaredě mi to říkali...jakobych je obtěžovala
a doktor pak naštvaně vyrval té sestře z ruky propisku a předepsal mi tu listovku...že jestli ji teda mermomoci chci, že mi ji předepíše...a tak mi pak začaly téct slzy, protože jsem si připadala jak debil
že jsem asi hysterka nebo co podle nich
a sestra se mě pak vedle ptala, že co mi je...že bulím a já že si teď připadám jak hysterka a ona, že ty vitamíny je jen reklama a nic víc a že my divné těhule jen čteme něco na netu a jíme všechno naráz atd
já jsem jí říkala, že nechci nic mermomoci, že právěže proto, že mi to přijde zbytečné, chci jen tu listovku, protože je to prý důležité pro 1.trimestr a prevenci vývojových vad
a ona že oni taky nic takového nejedly a byly...a pak mi řekla, že si to tak nemám brát a že se mám uklidnit, že když budu taková a furt něco číst na netu, že můžu skončit jak jiné jejich pacientky v kromclu s laktační psychouzou...tak to už mě dostalo úplně
připadala jsem si jak idiot...jak blázen ..ještě teď mě z toho bolí břuch a v noci jsem se vzbudila a pak jsem nad tím přemýšlela...
je fakt, že hormony mám asi na pochodu a víc to prožívám...ale já ti nevím...fakt si přijdu jak nějaký snad blázen nebo co.. Už měli nárypky jak jsem tam byla poprvé...že jdu moc brzo a že ty dnešní těhule jdou hned, jak uvidí čárku na testu, že to za nich nebylo....

januliina
9. únor 2012

Tak jsem se vám holky potřebovala svěřit, abych slyšela i váš názor na to. 🙂 Ale já mu dám, doktořiskovi. Jestli nebude při příští návštěvě sekat latinu , tak letím od něj a už tam nepáchnu. 😀 Takhle mě nervovat zbytečně.

eliss2
9. únor 2012

@januliina hele a to tam nemate nekoho lepsiho? kolik tomu doktorovi je? Ani se nediivm ze jsi z toho byla včera tak vyrizena.. driv sice nebyli zadny vitaminy, ale byl uplne jiny zivotni styl, daleko větši umrtnost novorozenat (to je statisticky dokazano vim o čem mluvim jsme z oboru ze).. jezisi to jsou pitomci.

eliss2
9. únor 2012

@januliina hele a moje mudr teda na mne taky koukala ze plasim sotva jsem si počurala papirek, ale listovku teda doporučuje konzumovat jiz pri snazeni.. a kdyz bude priste prudit tak mu rekni " Vite pane doktore, na internetu psaly, ze pri tehotenstvi ma bejt hlavne klid a nemáme se stresovat tak mi dejte kartu ja si jdu hledat nějakyho vstřicnejšiho gynekologa".. kdy jdes priste?

januliina
9. únor 2012

@eliss2 JJ, určitě tady je spousta jiných dr. K tomuto chodím od prvopočátku a přišel mi ždy jako bručoun ,ale jako profesionál, co tomu rozumí a má reálný pohled na problém. Ale v tomhle mě teda dost zklamal. Já myslím, že spousta maminek, prvorodiček, chce dát svému mimi, i když je ještě v břichu, to nej a nechce ho vystavovat zbytečným rizikům. Nepřipadám si ,že bych ležela v knížkách a furt cosi byflovala. Právěže jsem to nikdy moc neřešila a před tím, než jsem zjistila, že jsem těhu, tak vůbec. Toto mě dost zklamalo a jak jsem jela z ordinace výtahem tak jsem chvíli přemýšlela, jestli jsem fakt normální...když si oni toto myslí o mě a hážou mě do jednoho pytle s hysterkama a psychopatkama v Kroměříži (na psychině). Můj mi hned říkal, ať odejdu, že je placený za dobré slovo a radu a ne za blbé pindy. 😀 Což je fakt. Tak si to nechám ještě projít hlavou a za 14 dní uvidím. To jdu na druhou kontrolu.

sonulkaaaa
9. únor 2012

@januliina no huráááá, my se už o tebe bály 🙂 , tak to je fajn, že je vše ok a z doktora si nic nedělej, připadá mi jako stará škola, kolik mu je proboha....? Listovku mi můj doktor doporučil i při předchozím těhu a teď také. Buď v pohodě a hlavně klid 🙂 . Kdy máš další kontrolu?

eliss2
9. únor 2012

@januliina normalne rozhod site po kamoškach co uz maji deti jake maji zkusenosti s jakyma doktorama v okoli a klido to zmen, neboj se toho. jako nejsme v totači aby jsi potrebovala jednoho protivnyho doktora. Znama se v Kromerizi lečila, mela za sebou hodne potratu :o(.. a švagrovo bratrankovi loni odesla zena ven s odpadkama ze se jde projit zatim co on krmil malou.. a našli ji za Bystrici podchlazenou a uz ji nezachranili :o( zustal sam s trema detma.. laktačni psychoza neni zadna sranda :((.. tak s tema srovnavat Tebe kdyz jen nevis co se deje.. jako zeptat se na kyselinuneni nic spatneho.. ja chapu ze jsou asi z tech dotazu otraveny, ze "chytrych" ženskych jim tamprijde denne hafo, ale mela by jsi ty praci kdyby jsi na kazdyho kdo prijde stekala?

januliina
9. únor 2012

@sonulkaaaa ahojda. Tipovala bych mu před důchodem...nejspíš proto je takový brumla. 😝 Další kontrola je za 14 dní, tak uvidím.

sonulkaaaa
9. únor 2012

@januliina ha už to vidím, za 14dní, tak jestli tě opět rozesmutní necita jeden, tak alou někam jinam....

januliina
9. únor 2012

@eliss2 Jo to jo, já to všechno úplně chápu. Určitě je hrozné, mít nemocnou duši. Ale proč mě tím deprimuje....když jsem těhotná. Místo, aby mě popořil a povzbudil v té radosti, tak mě tady hned děsí potratama a psychozama. A od toho tu přece je, aby nám poradil co a jak...já jsem mu tam ani nevnucovala žádné své názory. Byly to jen dotazy no a tak mě zklamalo, že takto reagovali. A tu psychozu snad nedostanu z toho, že si čtu info na netu a řeším své těhu ne? nebo jo?

eliss2
9. únor 2012

@januliina no prave z emi prijde dost divny jeho reakce kdyz Ti naopak prijde zbytečne do sebe cpat nejake tablety a jde ti jen ot listovku ktea je fak overene dobry a soporučuje ji vetsina lekaru.. ja by teda sla jinam. ma zazity z komunismu ze se s nicim nepare. podle mne by Te mel taky podporovat v radosti, ale kdo vi jestli se s manzelkou nepohadali.. i kdyz by mne zajimalo, kdyz oba delaj v gynkologii jaky maji doma sexualni zivot :DDD kdyz dotoho koukaj cely den :D

januliina
9. únor 2012

@eliss2 😀 hehe...taky mi přijde , že si možná trochu léčí nějaký problém na nás. Jakoby na těhule byli alergičtí nebo co.

sonulkaaaa
9. únor 2012

😀 Zrovna jsem chtěla napsat, že mu ta jeho sestřička asi nedala a tak měl blbou náladu 😀 . A jak ti dělal UTZ spodem?

januliina
9. únor 2012

@sonulkaaaa jj, spodem...to pokaždé. Ono by to vrchem nebylo vůbec vidět, jak je to malé. 😀

averena
autor
9. únor 2012

@januliina ježišmajdá to je to dlouhý 😀

averena
autor
9. únor 2012

@januliina tak musim reagovat znova.....no pro ně je to rutina, ale neměla by se u lékařů vytrácet empatie obzvláště u těhulí navíc, když jsou těhu poprvé. Dá se to říct i jinak....s úsměvem a pochopením ☹ třeba jeho pani neprožívala svoje těhu s nadšením (což je krásný a parádní vzhledem k tomu ,že to ty drobci vnímaj) nebo na to zapomněla... 😒

januliina
9. únor 2012

@averena Ahojky, díky za podporu. 🙂))

averena
autor
9. únor 2012

@januliina ahoj, nemáš zač dívko, pán je klobása 😠

januliina
9. únor 2012

@averena 😀 jj

terrik
10. únor 2012

Ahoj holky, tak po delší době jsem zde, odběhla jsem si od mísy 😀 A ani nestíhám vše dočíst,jak jste ukacané 🙂
@januliina Prosim tě na toho tvýho doktora by jsem se z výšky vyprdla a našla někoho jinýho, nebo Tě bude akorát při každý návštěvě stresovat. Má zastaralý názory a navíc je nevychovanej a sestra taky.. Měl by raději odkráčet do důchodu.. Kdyby se dělalo všechno jako za dob krále klacka, tak žijeme ještě ve středověku a pouštíme si žilou..
Jen tak mimochodem, když jsem byla na konzultaci u genetika a ten se dozvěděl, že jsem před otěhotněním neužívala kyselinu listovou, tak mi málem vynadal,Prý" K vyší pani doktorce se to ještě nedoneslo, že se má užívat..?" A to jsem si já připadala, že jsem sto let za opicema..
No nic jsem se rozohnila 😀 Ale jinak samozdřejmě blahopřeju k mrnouskovi 😵

Jo jinak včera jsem byla na další kontrole, tak mimi krásně roste a srdíčko už blikalo jéééé 😵

megy
10. únor 2012

omlouvám se, že tady vpadávám ,ale nemohla jsem si nevšimnout to krásné prožívání začátku těhu - gratuluji budoucím maminkám. chtěla bych ale reagovat na
@januliina právě proto, že přicházíš do styku s infekčním onemocněním jako spála, neštovice - tak to bys měla být na sto pro mimo tento dosah, moje kamarádka dělá na dětské příjmovce a jak zjistila, že je těhu, tak dr.ji okamžitě vystavil nemocenskou pro rizikové pracoviště. ten dr. je vážně debil a ta jeho sestra taky. ten jeho přístup se mi vůbec nelíbí a divím se, že tam ještě u něho jsi :-/ já bych utekla hned pryč 🙂 a to ti radím jako zdravotní sestra, která prošla pod rukama podobným debilem.
jinak kys. listovou si můžeš volně koupit v lékárně na to nepotřebuješ žádný recept, teda pokud to není přímo acidum folicum. já ji brala cca do 12 tt, žádné další vitamínky do sebe jinak neláduju, přijde mi to zbytečné, když mám vyváženou stravu a možnost si koupit čerstvou zeleninu a ovoce 🙂 jinak v tomto období si dám občas cucavý celaskon - vit. C -, kterým se předávkovat nemůžeš.

krásné těhulkování všem a ty, co se snaží, brzké // 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru