Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

nettaa
10. únor 2012

@januliina U nás je to kříženec border kolie+retrivr a je to fena. Ale jako strašně divočí. Snad až bude starší, tak se zklidní 🙂 Mě už v krku nebolí, ale kašel mám a rýmu. Je to nepříjemný kašlat, když vím že mám v břichu toho malýho tvorečka a když kašlu, tak se mi to břicho třepe, ale snažím se moc nekašlat 😀 Snad to přejde. Ten lektvar...jak to chutná? A ty citrony celý aji se slupkou? Jinak já zase si kdysi dělala cibuli s medem, tak asi budu muset zase udělat. Mělo by to zabrat na ten kašel :-P
Je otázka, co tvá drahá polovička v lékárně opravdu chtěla. Já vždy říkám, že chci kyselinu listovou. Teď jak sem kupovala naposled, tak mi nabídla i tuhle, co sem ti poslala odkaz. Je tam navíc ten vitamín B. Tak sem ji zkusila. Ale jinak sem měla tu obyč, bez Béček a ta mi chutnala víc 😀

nettaa
10. únor 2012

@sunnymood Já tuhle zkusila teď poprvé, před tím sem měla tu stejnou, ale bez Béček. Ale teď, jak si napsala, že ti vitamín B dělá pupínky na obličeji, tak asi na tom něco bude. Taky poslední dobou mám na obličeji nějakej ten pupínek navíc. Myslíš, že by to mohlo být tím Béčkem? Dřív sem mívala před MS vždy tak jeden pupínek a tak sem poznala, že MS se blíží, ale teď MS nemám a pupínky jooo ☹ I když to není zase tak hrozný, ale pokud by to mohlo být tím Béčkem, tak to se asi taky vrátím ke své původní listovce bez B 🙂

januliina
10. únor 2012

@augustka aha, tak to jo. A jak je doma? Teď si to zrovna nedovedu představit, že bych byla jen a jen doma, ale to je asi o zvyku. Máš vycházky?

augustka
10. únor 2012

@januliina Doma někdy na budku, ale jinak dobrý, hlavně mám klídek a žádný stres 😉 Jj, vycházky mám a až se potvrdí těhu, tak doufám, že se mi vycházky protáhnou, i když já je až tak zase neřeším 😀

januliina
10. únor 2012

@nettaa No, chtěl kyselinu listovou a řekli mu, že proč jako. 😀 😀 Tak prý pro přítelkyni, co je asi těhotná (to bylo teprv po //na testu). Prý na něj valili oči a : No, to byste asi měl vědět jistě, jestli je těhu,ne??? 😀 😀 Tak se prý i začervenal. No, a prý mu řekli, že mají jen calibrum a že listovka je na předpis, ale toš chlap no...kdoví co tam komolil. 😀
Ty citrony i se slupkou, proto bych koupila BIO. Je to takové divně smradlavé...ani ne moc po česneku, spíš po tom citronu. Je to hořko-kyselá chuť, ale jde to vypít v pohodě. Je to recept lidového lékařství prej. Ty citrony nevím, ale v česneku je prokazatelně něco jak atb, které ničí bakterie v těle.
Toho kašlání bych se vůbec nebála. To třepání je přece mnohem horší, např při sexu 😎 nebo při sportu. Hlavně se pěkně vykašej, ať se ti uleví. 😉

januliina
10. únor 2012

@nettaa Holky, třeba ty pupínky znamenají, že se tělo čistí. Kámoška, když nemohla otěhotnět a dala se na nějaké homeopatika nebo něco podobného, tak celá olezla...hrozně a ještě prý i čurala úplně černou moč (asi dva dny). Dr na ni hleděl, že co to je, ale po dvou dnech to bylo ok. Třeba ty Béčka mají taky nějaký čistící účinek... 🙂 A nebo jsou ty pupeny z toho, že jste těhule.... 😀 😀

januliina
10. únor 2012

@augustka to věřím, že to musí být na bednu. Hlavně v tomhle počasí, kdy nemůžeš jít skoro vůbec ven 😝 A ty už jsi byla na nějakém utz nebo jdeš teprve poprvé?

januliina
10. únor 2012

@averena to jo, už teď je veliký a jakou má strašidelnou tlamicu. To snad bude kliďas a bude hodný na děti. 🙂

augustka
10. únor 2012

@januliina Já jdu prvně, nemám to ani potvrzené od doktorky 🙂 No, to počasí je hrozné včera tady zase sněžilo a dnes svítí sluníčko, ale stejně tu je -14 😒 To si člověk pak zvykne, ono mu nic jiného ani nezbývá 😉

januliina
10. únor 2012

@augustka Aha, tak testíky jsou prý 100%. A to už budeš v kterém tt?

augustka
10. únor 2012

@januliina No, tak podle posledni MS bych dnes měla být 7+2tt tím pádem v pondělí 7+5 😉

januliina
10. únor 2012

@augustka jůů. Tak to bude už asi i srdíčko. 🙂

augustka
10. únor 2012

@januliina No v to doufám a taky doufám, že budu mít i fotečku 😉

januliina
10. únor 2012

@augustka Já ještě fotku nemám. Nebylo nic moc vidět. Jen plodové vejce a uvnitř prý dr něco zahlédl...prý snad i srdíčko, ale hned to bylo pryč. Tak fotečka bude snad příště. 🙂

augustka
10. únor 2012

@januliina No, tak se necháme překvapit 😉

eliss2
10. únor 2012

@januliina Januli, hele jeste k tomu Tvymu doktoru.. jako ok, ze je mu vadi "snazive" maminky, ale kdyz sestra vidi, ze jsi z toho rozhozena, a tecou ti slzy a jeste te spusuje vic, tak ja by teda fakt hledala jinde.. bo si myslim ze by teda mela Te spis uklidnovat.. Jinak pekny hafiček :o).. kolik dorusta? ja mam anglickyho mastifa.. mate ho doma? a budete mit porad?

eliss2
10. únor 2012

Jinah ahoj děvčata, preji hezky patečný den :o)

eliss2
10. únor 2012

@sunnymood uzite si to v Hradci, a jdete se kouknout na betlem :o)

januliina
10. únor 2012

@eliss2 Ahojdáááá, jo, je to pipina. Půjdu jinam. Hafík je přenádherný, ale všechno okusuje a poskakuje po nás. Je to dovádivka. Je to pes a ti jsou většího vzrůstu a mívají kolem 80kg. Je to kříženec mezi mastinem a pitbulem. Dřív měli skorotcháni dva neapolské mastiny, ale byli to spíš gaučoví povaleči. 😀 SKorotcháni bydlí hned vedle našeho domku...jsou to sousedi a budou ho mít doma. Ty máš teda taky pěkného macka, koukám. 😕

januliina
10. únor 2012

@eliss2 no...čtu si teď ten svůj poslední kometář...ach ten češtine.... 😀 😀 😀

eliss2
10. únor 2012

@januliina Ty jo Tě sežere :o).. to naše je dietařka, tak že naštěstí jsme do ni neinvesotvali tolik, zato za veterinare porad.. to je rentgenek na pacicku, pak si nekde prisedneme na studeny tak mame zanětik, pak mame bolaky na puse.. hruuza.. kolegyne v praci si chtela poridit mastifa ale netušila ze to jsou asi nejaky starosti, pak se rozvadela a stehovala se do panelaku.. a psa davala pryč.. v 5ti mesicich.. nikdo ho nechtel..tak jsem ho ja 21. prosince dovezla domu, uvazala pred dvere, zazvonila a schovala se... Mamku malem kleplo :D.. je to uz tři roky.. ona tim jak malo zere a je fenka tak je mala, ma kolem 62.kg. Je desne hodna, řikame ji moulis.. teda je to Jessina, ale je to černa tlama :D.. milaček rodiny.. ale v listopadu jsme malovali, a uz jsou kemry zas az na strope, chlupu vsude šilene.. a nikdy nic neudela, ale nesmi ji nikdo nechat doma samotnou, to je fakt pak hodne nastvana :D.. dam sem foto.

eliss2
10. únor 2012

@januliina kasli na čestine, ja taky cvakam a nečtu po sobe .. dulezitej je obsah :D

eliss2
10. únor 2012

a tady je tříletá Jess loni s kamaradovo štěnětem španělskýho mastina.. bylo ji 6. mesicu kdyz se fotili :o).. a já s Jessulí

januliina
10. únor 2012

@eliss2 Jůůů. To je macíček teda. 😀 Že..nemocná pacinka, zánětík. 😀 Ale jo i ti naši mastini byli furt na hromadě. Moc jich v ČR není a asi jsou přešlechtění nebo co. Ale byli to mazlíčci (Kačenka a Matýsek)...až na ty gryndy všude a na ten hnědý blivajs na stěnách a na sedačce. 😝 Snad bude tento čistotnější. Čilejší je teda určitě. Žere zatím průměrně...tak uvidíme, jakou bude mít časem spotřebu. 😉 Taky sem pak dám nějaké foto. No a....konečně tě vidím. 😀

eliss2
10. únor 2012

@januliina jojo to jsem já :o)).. na foto už se tesim, miluju molosaky :o).. segra ma ročni holčičku, vzdycky kdyz jde Jess kolem ni tak uz si kryje oči protoze je svihne ocasem.. jinak po ni leze a jezdi na ni, a Jessina drzi.. čim krmite?

januliina
10. únor 2012

@eliss2 Jéé, to je paráda...ale tam zaléží hodně na výchově asi. Nevím, jak to dopadne s tímto raubířem, skorotcháni teď mají jakési moc pracovní vytížení..ale tak , třeba já trochu zapracuju. 😉 No, ani nevím, čím krmí...má to bílý obal (15kg) a je to pro štěňata.

eliss2
10. únor 2012

@januliina tak to je dobra specifikace :D..ono se rika u tehle psu ze co se donich narve prvni rok a pul to pak usetris na veterinarich.. ta bejvala majitelka varila Jessine maso a ted je to s ni peklo, samotny granule nesezere ani za nic, to tam muzou bej treba tri dny.. musime ji na to vzdy neco prihodit, omastek, omačku, cottage. Je to můra.. Nevim jak ten vas ale Mastif se moc vychovat neda.. teda ona posloucha, prijde (nekdy za potom co si objekt okoukne hihi) sedne, lehne, kdyz ji reknu zustan tak zustane, ale kdyz nechce tak neposlechne ani za prd, a rezat se nemuze, nebot maj tyhle plemena povahu ze se daj strasne rychle zradit, a pak se bojej a dlouho si pamatujou.. Kdyz jsem ji zezačatku treba placla ze jsem si pro ni musela dojit, tak uz k emne priste neprisla tuplem,, ona trubka čumi jako ze nevi za co :D

eliss2
11. únor 2012

Dobré ráno děvčata. Tak jsem včera od mojeho dostala knihu Velká kniha o matce a dítěti. Hned na straně 11, nebo . li druhe strance s textem, píší: Vývoj zárodku - Budete-li denne uživat kyselinu listovou v tabletách, budete mít větší jistotu, že se zárodek vyvíjí normálně. Užívejte ji v období před početím a v prvních 12 týdnech těhotenství.... tak ze janii vstříc novému lékaři :o)

januliina
11. únor 2012

Dobré dopoledne holky! U nás dnes krásně svítí sluníčkooooo. 😀 Je to paráda.
@eliss2 S čoklíkem jsem nakonec nebyla. Večer byla taková kosa, že se nedalo ani vyjít ven pomalu. S tím výcvikem uvidíme no. Snad bude Johník spolupracovat. 😉 Chválím tvojeho, že je takový snaživý. 😀 Já dostala od kámošky už cca před rokem Babyweb do ruky s Paroubkovou na titulce. Je taky celkem fajn. Už jsem si prohlížela obrázky. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru