Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

januliina
18. únor 2012

@averena Ahoj. To mě moc mrzí. ☹ ☹ Asi to tak příroda chtěla. Příště se to určitě vyvede!!!!

averena
autor
18. únor 2012

@nettaa nevim co se stalo, prostě se dušička přišla juknout jak to u mě vypadá a zase šla 😉

sunnymood
18. únor 2012

@averena jee tak se drž a neztrácej dobrou náladu! 😉

eliss2
19. únor 2012

Ahoj děvčátka takhle v neděli.. Tak za 24 hodin budu sedět už v čekárně a budu čekat na brazek s tlukoucim srdičkem. Už aby to bylo. Jakpak se citite?

sunnymood
19. únor 2012

@eliss2 dobré ráno...tak držím paleček a šup sem pak s fotečkou 😉
cítíme se mírně naštvaní, neb jsem na válečném poli s přítelem - a poprvé s ním nemluvím od večera 😒

eliss2
19. únor 2012

@sunnymood to jsou asi nejake skvrny na slunci, bo ja se s nim včera taky chytla, mluvim s nim to jo, to ja zas dlouho nevydrzim, ale vytočil mne fest...Tak hlavne jestli to ma cenu se spolu nebavit.

sunnymood
19. únor 2012

@eliss2 ja jsem tvrdohlavá...takže dokud nezačne on, nebo se neumluví, tak to vydržím...já se taky omluvím, když chybuji a tohle dělá často, nehodlám ho nechat, aby si zvykl - chlapi zatracení!

januliina
19. únor 2012

Ahoj holky, já bych měla jít ve středu. Tak jsem zvědavá. Chlapi jsou z jiné planety 😀 takže hold občasnému hádání se nevyhneme nikdo. Udělejte si snídani do postele a je to. 😉 😉
@eliss2 Těším se na fotečku. Jak jsme se bavily o té knížce...tak už mám část přečtenou. Mám trochu rozporuplné pocity. Vadí mi názor, že za všechno co se stane dítěti může bezpodmínečně matka a její pocity. Myslím si, že strach o zdraví má snad každá maminka. A to,že zrovna při početí se musíš bezpodmínečně cítit superpříjemně a mimi hrozně chtít ty i otec, jinak bude s mimi něco v nepořádku, mi taky přijde dost hrozné. A názory na umělé oplodnění.... Jistě jsou tam ale i názory vhodné k zamyšlení. 😉

eliss2
19. únor 2012

@januliina Jani,ft doufam dodam, nevim jestli nebudu za pako kdyz si o ni reknu, pokud mi ji nenabidne.. a k te knižce.. Musim uznat, ze pokud jde o tuto samostatnou knihu, muze prijit ze Jordanva je velice striktni v tom c ovlivnuje prichd ditete na svet.. Ja se naučila z tehle knih brát jen to co potřebuji. Navíc, neni od věci, si od ní přečíst i jiné knihy, díky nim poznáš jak moc zanechali na Tobě i tvý rodiče, i kdyz nevedomě. Ona i sama rika, ze vsichni delame vetsinu veci tak jak si myslime ze to je nejlepsi, a také to že nejdůlezitejsi je odpustení, nebot vsechno deláme z nejakého důvdu.. a někdy i to špatné nakonec dobrým muze byt. .. Má dobrou knihu Souvislosti, Láska.. a i jiné. A strach o dítě.. myslím ze kazdá máma má strach o dítě.. ale neni strach jako strach.,, meli jsme na tabore kloučka, (syn segrine kamaradky) puvodne ho maminka ani nechtela pustit, ze nevi jak by to zvladnul..byl vypusten se strachem a s plnou tastickou ptrebnych leku na ruzne alergie a astma a podbne nemoce.. kluk za 12 dni v lese, v dost naročnych podminkach (delame dost behaci tabory) nemel jeden jediný problém, a když měli za ukl, na ohni udelat kynute plnene knedliky byl tim tak nadseny, ze byl jediny mezi klukama a prvni mezi holkama, kdo se hlasil o recept aby je doma mohl udelat.. prijel z tabora, a nikdo ho nemohl ani pznat, uplne jinej kluk..ale maminka ho neustale drzi ve sterilnim prstredi a tak je porad necim nemocnej... proste kazdej musi znat tu miru....a strach je prirozeny, ale vseho moc škodí. A tak to asi myslela i Jordanova. kazdpadne kazda vime v tomhle stadiu, ze nic moc neovlivnime, a meli by jsme to mit na salamu.. nemame.. ale nelezime 24hod, s nohama na hore, vemem tasku s nakupem, tak si myslim ze to je je jeste OK. 🙂

januliina
19. únor 2012

@eliss2 určitě nebudeš za pako. Pokud tam už půjde něco vidět, tak ti to asi i sama nabídne si myslím. 🙂
To máš pravdu. Nic se nemá přehánět. Hlavně ty bakterie jsou hrozně důležité. Každý člověk má přijít do styku denně s mnoha bakteriemi , aby si pak vytvořil imunitu proti nim. Když budem furt něco desinfikovat, zajistíme si akorát špatnou imunitu a pak nás něco ofoukne a už máme nějakou virozu. A cpát děcko od mala lékama asi taky není to pravé ořechové. 😝

eliss2
19. únor 2012

@januliina ano ano spravne :o) tak se to musi brat.. moje segra treba pri prvnim diteti (mela ho hodne brzy) tak omejvala neustale kliky savem..a ted po 14ti letech kdy ma ročni holčičku, tak uz to tolik neresi. Kdyz jde do supermarketu tak teda košik, kde se dite drzi kdyz v nem sedi, utre vlhčenym ubrouskem, kvuli žloutence, ale kdyz je u nas, kde mame v obyvaku tho velkyh psa, tak malej neco upadne na zem, a strči to do pusy, tak nevyvadi.. proste vseho s mírou :o)

januliina
19. únor 2012

@eliss2 Skáču na baloně. 😀 😀

eliss2
19. únor 2012

@januliina tyy jooo dobrýýý, ja ddelala dvoje nehty, coz je cele odpoledne, hupsnu na bosu ale asi jen 5min a pujdu spati.. pred 5. zas budiček.

januliina
19. únor 2012

@eliss2 Si myslím...ale to je dnes můj jedinný pohyb. Jinak jsem úplná zdechlina. 😀 V kolik chodíš spat?

eliss2
19. únor 2012

@januliina tak větsinou se snazim do 22hod, zalest do postele, ale dnes bych měla o neco driv, pritel vyjizdi o pulnoci, tak abych aspon vedle nej usnula.. 🙂.. v kolik ty?

januliina
19. únor 2012

@eliss2 Tak to jo...mě se právě zdálo, že jsi tu docela dlouho a když pak tak brzo vstáváš...já bych asi umřela. 😝 Já chodím taky kolem té desáté a vstávám v šest. Ale v noci se převaluju, tak spím možná tolik co ty. 🙂 Ještě by se mi líbilo, kdybych si mohla po obědě chvíli dáchnout...to se mi v práci vždycky zavírají oči. 🙂

januliina
20. únor 2012

@eliss2 Tak coooo? 🙂

eliss2
20. únor 2012

@januliina Hezké pondělí.. tak mam foto maleho fličku ve většim fličku :D.. srdičko nam bije a podle UZ jsem 7tt+3, a zatím vše v pořádku. Na kotrolu za měsic a na odběry 13.3... tak zas v klidečku. 🙂

januliina
20. únor 2012

@eliss2 Jééé a kde máš ten flíček? Uka. 🙂

eliss2
20. únor 2012

@januliina lochneska :D

januliina
20. únor 2012

@eliss2 Jůůůůů. Zatím to moc na človíčka nevypadá, ale on to dožene. 😀 Co to jde vidět? A bříško už ti trošku povyrostlo?

nettaa
20. únor 2012

@eliss2 Ahojky, no krásná lochneska 😉 Snad zítra už taky uvidím a uslyším tu svoji 🙂

nettaa
20. únor 2012

@januliina Ahojky, a jak ty jsi na tom s hledáním nového doktora? Už jsi nějakýho našla? 🙂

januliina
20. únor 2012

@nettaa Ahojky, už mám dobrý tip. Je to doktorka a specializuje se mimo jiné i na reprodukční medicínu, takže snad bude mít pochopení pro těhule. ;)

nettaa
20. únor 2012

@januliina Tak to je super! Držím pěsti, ať to vyjde! A kdy se tam chystáš? 🙂

eliss2
20. únor 2012

@nettaa Ahojky, zitra musis hned dat vedet
@januliina mne povyrostlo bricho uz na podzim, kdyz jsem se cpala čokoladama, tak ze ja to uvidim az tak v 5. mesici.. mozna :D

eliss2
21. únor 2012

Tak kde mame dnesni zpravy z prohlidky??

nettaa
21. únor 2012

Ahojky těhulky, takže hlásím, že naše první prohlídka úspěšně za námi a vše je v naprostém pořádku 🙂 Byla sem objednaná až na 17h, tak proto píšu až teď 😉
Jsem podle UZ 7+3 (nejsem si teď jistá tím druhým číslem, ale myslím, že tak to paní Dr. říkala 🙂 ) Byla sem pochválena, že zobu kyselinu listovou už od června a na další kontrolu jdu za dva týdny, kdy bude měření mimíska a pak odběry jo a dostanu už i průkajdu 😀 Dr. mi předepsala ještě i listovku, páč ta moje co mám, tak už mi dochází a ještě nějaký vitamíny ...něco z pohanky. A fotečku sem taky dostala, ale musela sem si o ni říct 😀 Tak snad bude i nadále vše v pořádku. A co vy ostatní?

eliss2
21. únor 2012

@nettaa juuu juuu no tak fotečku, at to muzu porovnati, zjsitila jsem totiz ze moje lochneska tam ma oproti jinym pekny jezero kolem :D... mne na pozadani uz merila ze ma 12mm :o),.. a o foto jsem si taky musela rict.Jinak mas moc ochotnou doktorku.. super.. tak na tehu jsme temer stejne ja dnes 7tt+4.. ja si mela o tu listovku rict :(.. a ja na nabery az 13.3... tak budes tentokrat mit naskok 🙂

nettaa
21. únor 2012

@eliss2 Fotečku sem si nafotila do mobilu, ale zrovna se mi to podařilo všechny fotky vyfocený z února z telefonu při přenosu do PC smazat...sem to šikovná, fakt☹ Vyfotím znova, ale až zítra, ju? Co se týče jezírka, tak musím říct, že tvoje lochneska má fakt větší oproti té mojí 😀 U mě taky něco měřila a podle toho se jí ukázalo kolik tt jsem, ale neuvědomuju si, jestli říkala kolik že to má mm, páč já měla oči přilepený na tu obrazovku a něco sem asi i přeslechla v tom tranzu 😀 Jo a i srdíčko nám "blikalo" 🙂 Moje Dr. je fakt super. Byla sem zároveň i na preventivce. Docela dobře jsme pokecaly a několikrát mi gratulovala k mimi 😀 Já jdu na KO přesně 9.3, takže chvilinku náskok budu mít, ale ne zase tolik 😉 Listovky mi předepsala 3 balení a mám brát 3x denně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru