Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

januliina
5. únor 2012

@eficka Jéééé 😀 Tak ty nevolnosti u mě teda ještě možná přijdou... 😝 achjooo. Se netěším.

januliina
5. únor 2012

@averena jj 😀 A tobě zle zatím není?

eficka
5. únor 2012

@januliina no pokud uz ti ted trosku byva zle tak te nechci strasit ale asi prijdou... 😝

januliina
5. únor 2012

@eficka Ach jooo...tak uvidím no. 😝 A do práce normálně chodíš , i když je ti tak zle?

eficka
5. únor 2012

@januliina Chodila jsem jen do 20.1 protoze jsme delali takove vyprodeje kalendaru a to obcas musel dojit manzel jinak bych se na miste pozvracela... 😖 a ted uz nechodim,diky bohu! 😉 mela jsem to tak i u prvni dcery,jenze kdyz jsem byla tehotna poprve tak mi to snad pripadalo ze mam nejakou otravu,nemohla jsem pit ani oslazeny caj(vadil mi tam ten cukr) 🙂 a ted je to podobne..pouze na neochucenych vodach, a to i ty neuchucene mam vybrane protoze mi nektere pripadaji ze stejne nejakou chut maji 😀 vse mi smrdí,mamzelovi jsem zakazala doma používat parfemy a některy pach z jídel je neunosný..muj nazor bych ze nemocemskou by meli davat na prvni 3-4 mesice tehotenstvi kdyz ti je tak zle a pak az ke konci protoze mezitim se citis uplne fajn.. 🙂

januliina
5. únor 2012

Ach jooo. To mi ani neříkej. 😝 Mě začalo být šoufl tak před týdnem. Chvílemi takový ten pocit, že nevím, jestli půjdu na wc nebo ne.... 😖 Ale co jsem vypozorovala, že mi to nedělá, když jsem najedená. 🙂 Takže se snažím tak každé 3 hodky aspoň něco slupnout. Snad se to nebude moc zhoršovat. Dělám ve 4řech školkách vedoucí stravování, takže si nedovedu představit, že bych letěla na wc pokaždé, když ucítím nějaký pach. 😀

darazv
5. únor 2012

Ahoj holky blbol mi net ale už to vyzerá oki,ako sa mate? utorok idem na odber krvi ale začinam mat pochybnosti pretože posledne čo som vám ukazala testy 6,8,9 den po ket som si nerobila až dnes na 12 den po ket citlivost 25(iny nemam) a mám tam len ducha,, neviem čo si mám mysliet pretože už som čakala hotovu dialnicu,,,bojím sa že budem mat to čo pri prvom ET tiež som mala ukažkové testy hcg tiež a potom začalo klesat došla mrcha a bolo to v prdeli- biochemicka gravidita

eliss2
5. únor 2012

@darazv ja jsem mela jeden taky mene citlivý a neukazal nic, a pak zas v pohode.. tak vydrz bude to ok.

eliss2
5. únor 2012

Dneska tchyne prisla se skvelym napadem.. (vi ze jsem tehotna) ze pojedeme ke znamym na navtevu, ja s pritelem si zatim zalyzujem na sjezdovce a ona si tam popovida ... ty jo mne jezima pri 15ti nad nulou, a ja pojedu na umrzlý technický sníh někam do -15 na sjezdovku, jeste kdyz na lyzich stojim jednou za rok a to jeste nahodou.. 😝

januliina
5. únor 2012

@darazv Ahojky, já bych zatím moc neplašila. Uvidíš. Já třeba měla testy taky jen s duchama (a jeden neukázal ani to) a pořádná čárka se objevila až po vynechání menstruace. Budu moc držet palce, aby to vyšlo.

januliina
5. únor 2012

@eliss2 No to jooo...to jsou nápady. :D

eliss2
5. únor 2012

@januliina mam rada bezky, ale v tyhle desny zime, to nejde, trasne mi omrza obličej..mam rada teploučko. Chystas se rano do prace? copak delas mohu li se zeptat :o)

januliina
5. únor 2012

@eliss2 Já taky. Miluju jaro a léto a jakmile klesne teplota pod 15°C, tak už se mi to nelíbí. 🙂 Zimním sportům moc neholduju. JJ, ráno jdu do práce. Moc se mi nechce. Dělám vedoucí školní jídelny v mateřince. 🙂 A co ty děláš?

eliss2
5. únor 2012

@januliina delam obchodniho zastupce pro jeden drevopodnik, rano hned porada tak to bude brzky budiček. Kolik tam mate svěřencu? :o).. ja jezdim vařit na detske tabory, pekne na kamnech vareničko. Jake je nejoblibenejsi detske jidelko?

januliina
5. únor 2012

@eliss2 Tak to musí být docela stres, že? Já mám těch školek několi , kvůli malým úvazkům. Celkem mi to dělá 4 kuchyně a v nich 200 malých strávníků a 32 dospělých. Z hlavních jídel mají asi nejraději špagety po italsku, rajskou, buchty, kuře na smetaně, sekanou atd. Je to u každého indivindi. Máme ale i děti, které mají úplně zkažené chutě a pomalu nic nejí.

eliss2
5. únor 2012

@januliina stres mam hlavne na silnicich.... ty jo a v čem to psočiva? Vedouci kuchyne? je objizdis, objednavas jim zasoby? nadavas jim za bordel?

januliina
5. únor 2012

@eliss2 No , já mám stres z toho množství práce, ale jen před závěrkama a při velkých návalech práce. Chystám se trochu zvolnit a popř. opustit jednu školku. Mám už teď nadúvazek. Práce spočívá v objednávání jídla, sestavování jídelníčku, dodržování vyhlášek a zákonů, sledovat správné složení stravy a plnění spotřebního koše, dohlížení na práci kuchařek, dohlížení na dodržování HACCP , vedení HACCP, příprava podkladů pro účetnictví, kontrola a počítání plateb od rodičů za stravné a školné...atd. atd. atd.

eliss2
5. únor 2012

@januliina ty jo tak to si dokazu predstavit a je to peknej vopruz asi.. a kdo Te jako zapmestnava? čtyři utavy na tohle je fakt hodně...tak pekne si nekoho vytrenovat, co bude za zastup :o)

januliina
5. únor 2012

@eliss2 jj, je toho někdy fakt dost. Mám zajetý systém, takže se to dá zvládnout, ale jakmile se stane něco nečekaného, už mám skluz. Přemýšlela jsem, že bych aspoň část práce mohla třeba dělat doma v klidu. Ve školce je totiž i docela dost bacilů. Dětičky chodí kolikrát se spálou a chřipajzny jsou v jednom kuse -toho se docela bojím. Zaměstnává mě každá organizace zvlášť, tedy ředitelka. A co ty ? Jak to plánuješ s prací?

eliss2
5. únor 2012

@januliina tak ze jsi jako na živnost? No tema bacilama ve školce bych to nějak moc nepodcenovala, i kdyz mozna jako ucitelka je horsi, musis chodit zadnim vchodem :DD.. No ja bych chtela jezdit tak do kvetna, pokud mne v praci nenastvou :D.. pak uz to nechci riskovat, a uvidim jak dlouho tu svoji praci budu zvladat psychicky.. mame takovy zvlastni produkt...ale nejdriv to tehotenstvi musi byt trochu "jiste", pak musej začit hledat noveho obchodaka, kterym ja musim udelat kolečko po zakaznicich (jsme dva na republiku) tak ze to je mesic a pul.. a pak teprve se muzu odebrat na gauč.

januliina
5. únor 2012

@eliss2 nene, mám pracovní smlouvu, ale jen na malý úvazek (0,3 na školku). Zadním vchodem to nejde. Mám malé školky a všude jsme ve styku s dětmi. Kolikrát mě navštěvují v kanceláři nebo je třeba pomůžu občas oblíct na procházku a to ti třeba prskají do obličeje apod. :( Kolegyněn učitelka šla hned na nemoc. a druhá zas dělala do konce, tak nevím. Ráda bych pracovala, protože doma bych asi umřela nudou, ale uvidím. No, to musíš mít taky pěkný stres ti řeknu, když jste jen dva na republiku....

eliss2
5. únor 2012

@januliina porad se o tom asi se svym mudr radeji... tech prvnich 12tt je na ty nemoci nejhorsi, tak treba aspon tu dobu aby te nechaly trochu delat doma.. mame celou republiku dva, ale zas v nasem oboru neni moc zakazniku, ja jich mam asi jen 120. tak to jde.

januliina
5. únor 2012

@eliss2 Asi jo. Ve středu tam jdu, tak se zeptám. Díky za názor. Nechci zas vypadat jak hypochondr. 😒 Bývá ti už špatně? Dopoledne jsme to tu řešily. 🙂) Mě se udělá občas šoufl, ale pak to zas přejde, ale prdím jak amina. 😅 😎

eliss2
5. únor 2012

@januliina no tak jsme si pripadala ja kdyz jsem se doktorky ptala jak si mysli ze se da delat dlouho ta moje prace, kdy najezdim mezi 5000 - 6000km mesične a D1 jsem denně. Navic v kancelari u zakazniku se taky dosti nachazeji bacili, nebot kdyz k nim prijdou zaznici, vetsinou nečekaj az budou zdravy..proste verejne misto.. a mudr na men koukala jak kdyby mi neslo o nic jineho nez jit na nemocesnkou. A spatne? hele 11.2 jsme jeli z Tater a začlo mi byt špatně.. naprosta nechut, nejim od te doby sladke ani, Co je teda ted parada, chodim pravidelne na zachod, ale to je i tim ze jem začla zodpovedne jist v malych davkach pravidelne a dle pravidel.. a ted uz mi spatne jen občas, ne spatne, ale spis ta nechut, vyslovene na zvraceni mi je sem tam občas..ale dost mne bolej prsa, škube mne v nich, a picha v podbrisku.

januliina
5. únor 2012

No , já jsem taky zvědavá, co mi řekne můj MUDr. 🙂 Mě bývá tak 2x denně blivno, ale přejde to, když se najím. Prsa mě taky bolí, v podbřišku píchá a lechtá( někdy tam dostanu jakoby křeč 😕 , ale jen na chvilku), záda mě jaksi víc bolí, v krku mě lechtá...no, úplný hypochondr. 🙂 Ale jsem úplně šťastná. 😵

januliina
5. únor 2012
eliss2
5. únor 2012

@januliina haha tak to mam stejné :o) a to j aprave jim kazde dve a pul hodiny, ale taky jsme zjsitila z ekdyz to nestihnu, tak mi je tak pak blbe ze se mimoc aninic jist nechce ale neco do sebe dam a je to OK.

lili1986
5. únor 2012

Tak 28 jsem taky měla dvě čárky sice slabou ,ale byla tam:D T 😀 ED UŽ JE SILNĚJŠÍ NEŽ TÁ KTERÁ TÁM MÁ BÝT:

januliina
5. únor 2012

@eliss2 JJ, tak nějak. Tys minule psala, že máš kočeny, nebo se pletu?

januliina
5. únor 2012

@lili1986 Ahojda, tak to gratuluji. 🙂 Vítej mezi námi. Už jsi byla na ultrazvuku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru