Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

averena
autor
15. únor 2012

@eliss2 a mne je porad horko bez zimy 😀 😀

eliss2
15. únor 2012

@averena prtze ty jsi horkokrevna :D

bellys
15. únor 2012

ahoj holky, tak jsem tu po delší době 🙂 přispěju svou troškou do mlýna: mě není nic, akorát zima a mám vlčí hlad 🙂 je to docela sranda, první tři týdny nechutenství a teď ani ne chuť, ale hlad jako blázen... a nemusím sladký i když normálně ho miluju...

sunnymood
15. únor 2012

no já jsem taky děsný cpavec...k obědu bylo knedlo zelo, nacpala jsem se k prasknutí a teď jsem do sebe natlačila bagetu z pekárny 😀 a když si vzpomenu jak jsem před půl rokem držela dietky tak se musím smát, budu jak velryba 😉

hanucha
15. únor 2012

Ahoj holky, tak to mě je teda dost špatně ☹ pořet mě bolí žaludek a jsem unavená

eliss2
16. únor 2012

Dobre ranko. Tak co vsechny blinkate a nepišete? Ja dnes opět dovolenou, mame tu všude uzavřene silnice, tak že se nehodlám nervovat.

Januli co cvičeni?

sunnymood
16. únor 2012

dobré ráno...závidím domácí pohodu..já jen doufám, že nebudu muset jako včera celý den pobíhat po stavbách - přeci jen mě to už unavuje, ale musím vydržet! ještě 2 týdny 😀 tak si dnešek všichni užívejte!!!!

nettaa
16. únor 2012

Čáááu holky, já neblinkám. Ale unavená sem furt.
@eliss2 Ty se máš 🙂 Nucená dovolená skrz počasí, to mě se stát nemůže asi... Včera při cestě do práce i z práce mi to hezky klouzalo (ty kozajdy bez podrážky), ale na štěstí mě přidržoval mužíček 😀 Jinak bych se asi válela po zemi.. 😖
@sunnymood ty ještě 2 týdny a jsi ve 13tt, viď? 🙂 A co děláš za práci, že běháš po stavbách?

eliss2
16. únor 2012

Děvčata ja nemam nucenou dovlenou.. leda tak ze jsem si ji vynutila já. Tady je to vsechno zameteny vymeteny nebo nameteno a nebudu se cely den nervit v autě jestli do nekoho vrazim nebo ne...uz tu zase snezi 😒 , ..ale uz mne to doma nebavi, nevim co budu delat v červenci az pujdu na rizikve :o(

sunnymood
16. únor 2012

@nettaa jj teď jsem 10+4tt 😀 ale kamarádka se mi včera smála že je to na mě už vidět, a divila se že v práci si toho nikdo nevšiml..tak maskuji jak se dá ..ale hned po screeningu bych to ráda oznámila 😉
já dělám v architektonickém ateliéru - a včera jsem lítala po celé Praze a procházela stavby 🙂
jo a jinak kdyby jste někdo viděl jak dnes vypadá Žižkov 😠 jedna velká ledovka a já bydlím zrovna v taak prudkém kopečku...to půjdu jak důchodce domů, abych nespadla 😅

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood juu to musi byt zajimava prace... a co tam delas? ja jednou kdyz jsem dělalal pro jednu stavebni firmu, meli jsme pr Italy delat repase drevenych časti (kna dvere) v jednom domě kusek od Kampy.. a ja tam byla merit a fotit.. byl to takovej starej opustenej dum, jen prez dvur bydleli asi dve rodiny ktere se odmitali vystehovat.. merila jsem v pdkrovnim "byte" a sla jsem na chodbu.. a zabouchla jsem si v tm byte kliče.. a samozrejme jsem si zamkla pred tim i vchodove dvere.. tak ze jsem tam byla pekne zafligrovana nebot u tech kliču jsem měla položeny i mobil.. tak jsem asi pul hodiny volala a delala opičky prez dvur na ty obyvatele. Pan tak k 60. mne nastesti zahledl, nasel zebrik, vylezl ke mne na balkon a dvere vypacil :D..,tak v tomhle Ti to nezavidim, jinak jooo 🙂

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 😀 tak zaměřování občas dělám pokud je to třeba malý byt, na větší objekty si najímáme jiné lidi, já navrhuji většinou bytové domečky, rodinné, wellnessy, ale teď i kanceláře...dělám vše od studie, územní rozhodnutí, stavebko až po prováděcí projekty, občas návrh interiéru včetně nábytku ..ale nejradši mám územní rozhodnutí, no a jak vidíš občas lítám po stavbě a kontroluji, radím, fotím atak 🙂 ale naštěstí jsme malý ateliér tak je tu taková pohodička, žádné velké stresy 🙂 ale stejně teď mám myšlenky jinde a nejradši bych někde odpočívala a těšila se na mimi 😀

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood juu takt o jsi mc šikovná a plno starostí :o)..a to tu soustredenost chce. Já mám nábytkářskou průmyslovku, a vzdycky jsem dělala kolem navrhu interieru, pripravy výroby.. jen pak jsem chtěla jit zpatkyna Vysočinu tak sice delam obchodaka v dřevovýrobním podniku, ale bohužel náš srtiment nenabízí žádné velké tvůrčí nápady.. a ani neni příliš veselý. No co ale peníze tu mám stejné jako jsem měla v Praze, tak si asi nemuzu stěžovat..i když hodně lidi řika že by to nědělalo.. sem tam si bčas navrhnu nějakou kuchyn, neb když chce někdo znamý poradit. To ty by jsi mi mhla pradit jak pstavit chatku kdyz se tam nesmi stavet 😀

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 hi hi postavit když se tam nedá stavět? to záleží z jakého důvodu...když chceš někde postavit třeba dům v parku, tak to je běh na dlouhou trať - vyjednávat změnuúzemního plánu, výjimku, ukecat sousedy a všechny úřady a nejlépe ještě nějaké organizace typu matky země aspol..a nebo musíš být hodně bohatá a drzá a vyšlapat si cestičku zlaťákama ( občas trnu, co se kolem děje..) o iluze jsem přišla hned první rok po škole 🙂
no a pokud máš práci dobře placenou, tak buď ráda ;) moje práce je krásná, ale musí se dělat z čisté lásky, zisk není to první - to jen ostatní si myslí, jak si nevyděláme, protože většinou vidí ty úspěšné velké ateliéry a tedy pokud takový zrovna nevlastníš 🙂

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood No tak 50 mesicne nemam.. 🙂 mam tolik kolik jsem mela v Praze a to jak si kazdej mysli tak ruzve to tam taky neni, na to kolik stojej nájmy.. a na to kolik si toh bytu za cely den uzije :D...
Drzá nejsem a bohatá taky ne.. máme louku cca 700m d vesnice a za ni les, chtela bych tam chatičku, nic velkeho.. mame male stredisko ekolgycke vychovy, a stara bouda kam se jezdilo spadla.. a je to Lesu ČR a oni s tim nechteji uz nic delat.. a tak by jsme si tam chteli postavit chatičku u nas. Uzemni plan se schvaloval loni, tak ze cca za 4 roky se az bude dělat dalsi. A stejně nedávají stavební povolení (udajne) na stavby mimo zastavěnou plochu obce nebo jak to formuloval.

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 zastavitelnou - to mají právě v plánu vyznačeno, kam chtějí ubírat rozvoj a mimo ty plochy se to moc nepovoluje...prostě jedině podat žádost na změnu územního plánu, nebo o výjimku, sepsat obsáhlý elaborát, proč by to tam mělo být, dodat nějakou studii, jak by to bylo krásné, nejlépe podbízet líbivě stylu starosty či úřednice stavebního úřadu, ale samozřejmě záleží na jejich ochotě jednat ..

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood a co stavba do 20m čtverečnich a 2,5m výšky? 🙂

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 no teoreticky, pokud nebudeš dělat základy a nepotřebuješ přípojky, pak je to jednoduchá stavbička tak by neměl být problém... 😉

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood tak uvidime.. Hele uz mate vybrane jmen pr kinder?

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 jj máme holčička Sofinka, klučina Ondrášek 🙂
a co vy?

eliss2
16. únor 2012

@sunnymood krasna jmena. U nas holka jednoznačně Viktorka, no a u klučíka moc nevime, zatim tu proběhl Daniel, ja chtela Jonaše..Jonyho.. ale to muj moc nece.. :D, tak prave hledam inspiraci..

sunnymood
16. únor 2012

@eliss2 Viktorka je neteřinka - pěkné! já měla jasno1-Ondrášek 2. Vojtíšek 3. Kuba 🙂

snanok
16. únor 2012

Hurá...hlásím, že srdíčko bije, vše je ok a dnes jsem 6+6.....🙂

eliss2
16. únor 2012

@snanok hurááá hurááááá to jsi 6+6 podle MS?

eliss2
17. únor 2012

tak jsem to zakřikla.. je mi zas zle :(

snanok
17. únor 2012

@eliss2 jj, to je podle ms.....podle ultrazvuku to vypadalo na 6+2...ale to je přece jen brzy hodnotit 🙂
A taky mi je jak na houpačce. Někdy je to normální, ale někdy mě bolí žaludek tak moc, že bych ho nejradši vyměnila 🙂 A unavená jsem taky, ale to bude asi jen a jen horší 🙂

januliina
17. únor 2012

Ahojdááá holky, jdu vás tady pozdravit. 🙂 Ta knížka co jsem psala se jmenuje: Tvoje dítě jako šance pro tebe a je od Zdeňky Jordánové. Doporučil mi ji pan masér. 🙂
@eliss2 Cvičit jsem ještě nezačala...já ostuda...od pondělka se furt v noci budím a pak jsem celý den ospalá a nemám na cvičení ani náladu. 😝 Snad začnu od soboty. 😉 Ty spíš kolik hodin, když pak tak brzy vstáváš? Já s tím buzením tak 6-7 a je to hrůza teda. Přijde mi, že je mi pak ještě hůř od žaludku. Ale ještě to není úplně hrozné. Mísu zatím neobjímám, jen je mi divně blbě od žaludku a tak všeobecně. 🙂
V práci jsem to už oznámila...ať berou trošku ohled a nezahlcují mě furt blbinama. 😉 Uvidím, zda to zafunguje.
Dnes jdu na malé mecheche s kamarádkama. Tak hezký začátek víkendkuuuuuuu!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eliss2
17. únor 2012

@januliina Jani tu knizku mam doma, psala jsem tu uz o ni, je uzasna, ono vsechny knizky od Zdenky Jordanový jsou uzasny. Začátkem března jdu na nejí přednášku, uz podruhé.. doporučuju'!!

averena
autor
17. únor 2012

Ahoj holky tak já už jsem bez mimi, tak vám to jen říkám abyste se nedivily ,že jsem zmizla.... Tak vy se držte a nepusťte 🙂 mooooc vám to přeju a my se pokusíme zasejc někdy jindy 😎

nettaa
18. únor 2012

@averena Ahojky, to je mi moc líto ☹ Co se stalo? Držím pěstičky, ať se brzo zadaři!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru