Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

nettaa
10. únor 2012

Dobré ránko, holky. Včera sem dolezla z práce a nebyla sem schopná ničeho. Nebylo mi zrovna nejlíp. Asi na mě zase něco leze... Dnes je to o něco lepší, ale mám kašel a to není nic příjemnýho ☹ Snad to v práci utečer rychle. Jak já se těším na víkend, až spočnu 🙂 Už sem si přečetla vaši včerejší diskuzi, tak sem opět v obraze 😵

sunnymood
10. únor 2012

Zdravím všechny diskutující..tedy to koukám, co to ještě dnes je za doktory, vůbec bych neváhala a okamžitě šla jinam, na co čekat? On je tu pro nás a má se snažit a na jeho blbé kecy není nikdo zvědavý! Ano jsou dvě sorty lékařů, většina mužů se přiklání k nebrání vitamínů, tedy samozřejmě pokud není nutné něco doplnit a strava je vyvážená, ale kyselinu listovou doporučují snad všude! Já jak jsem řekla lékařce, že se snažíme tak hned na mě mrkla: a kyselinu listovou a hned mi dala seznam doporučené stravy apod..a to jsem ještě 23.12.nevěděla že už jsem týden těhotná 😀 Nyní jsem dnes přesně 9+5, za sebou mám u paní doktorky 2 kontroly,maličké"tančící fazolce" srdíčko tlouklo od prvního ultrazvuku, už mě hlídají v trombocentru a příští týden mám krevní testy spojené se screeningem v 1trimestru v Gennetu na Letné..je to moje první těhu a je mi 30 a i tak mě paní doktorka ochotně poslouchá a radí, žádně stresování, a jen povzbuzuje..Musím říct, že jak jsem občas vyplašená - únava, zácpa, u mně večerní nevolnosti apod. tak jediné čemu stopro věřím, je moje lékařka a uklidňuje mě pocit, že se na svou pečlivou a milou paní doktorku můžu vždy obrátit..Januliino! nedej se..není na co čekat, já bych mu už nevěřila a nečekala na žádný jeho další chybný krok;) uf to jsem se zase rozohnila 😀 asi hormony...držím všem těhulkám palečky! pěkný den!

nettaa
10. únor 2012

@januliina Musím taky reagovat na toto tvýho doktora...je to blb, ti povím! Jak holky píšou, hledala bych si jinýho. Já mám svou doktorku a ta na kyselinu listovou nedá dopustit. Vím, že kámoška když byla těhu a nebrala nic, tak jí ji hned předepsala a divila se, že ji nebrala ještě před otěhotněním. Podle mého, je ten tvůj Dr. ze staré školy ☹
Jinak mám radost z té tvé fazolky 🙂 A máš i fotečku z UTZ nebo ti nic nedal?

sunnymood
10. únor 2012

na prvním ultrazvuku jsem nic nedostala,jen jsem koukala na tu tečku jak tam tluče srdíčko..teď na druhém vlastně v 7+5 jsem už dostala fazolku 😉 jinak paní doktorka říkala ať na ultrazvuj toho 29.2. do Gennetu vezmu přítele, že tam už bude něco pořádně vidět 😀 tak se strašně těším!!! 🙂

nettaa
10. únor 2012

@sunnymood Mooc gratuluju 🙂 Já jdu na svou první prohlídku až 21.2. a to budu podle mens. 8+2 takže srdíčko by už mělo být taky slyšet a snad nám dá paní doktorka i fotečku 🙂 Už se nemůžu dočkat.

augustka
10. únor 2012

Ahojka holky, tak jak se dnes máte?

@januliina Taky si dovolím reagovat na tvého doktora, jak psaly holky, já bych vzala kartu a hledala si jiného doktora. Já jsem se bavila s doktorkou jak v lázních, tak se svojí a ty doporučovaly brát listovku už 3 měsíce před otěhotněním, tedy i době snažení. Já beru listovku a nic jiného 🙂 Jak si psala s těma infekčníma nemocema, tak si myslím, že kontakt s takovými nemocemi není vhodný.

sunnymood
10. únor 2012

určitě dá ;) moje lékařka se trochu zapotila, pořád se omlouvala že jí prcek utíká ze záběru a že se jí třese ruka ale říkala, že se snaží udělat krásné foto pro tatínka ;)...budu držet palečky! já se trochu bojím testů, ale na druhou stranu - když už tady jsou, tak by byla škoda je nevyužít,že? ;) určitě bude vše v pořádku!!! pro všechny!

nettaa
10. únor 2012

@sunnymood Snad jo 🙂 Fotečku ti udělala hezkou, už sem koukala na tvůj profil 😉 Každý testy budou pro mě trochu stres, aby bylo vše v pořádku. Ale to zvládnem 😉

nettaa
10. únor 2012

@augustka Ahojky, už ses tu dlouho neukázala, mám pocit 🙂 Jak tobě se vede? Tvá kontrola u Dr. se už blíží, viď? 😉

augustka
10. únor 2012

@nettaa Jj, máš pravdu, dlouho jsem tu nebyla, nějak mě z toho PC bolí oči, tak se to snažím omezovat. Na kontrolu se chystám v pondělí, moc se těším 😉 Snad vše bude OK a já uvidím toho svého prďolu 😉

sunnymood
10. únor 2012

@nettaa děkuji děkuji...já se přihlásila teprve včera tak koukám, jak to tu chodí ;) dnes mám volno, neboť v poledne jedu s přítelem na prodloužený víkend do Jindř.Hradce trochu si zarelaxovat 😀 už se těšííím! pracovní týden byl šílený, ještě jsem o těhu neřekla v práci, tak se snažím maskovat..čekám po testech na konec ultrazvuku..ale všechno nám dopadne dobře! Budu nám mačkat palečky! Všem holky! 😉

nettaa
10. únor 2012

@augustka Jj u PC mě to taky docela zmáhá. Sedím u něj v práci 8hodin a doma pak už se mi moc nechce, ale zapnu ho 😀 Tak pak dej vědět, jak dopadla kontrola. Budu držet pěsti! 😉

nettaa
10. únor 2012

@sunnymood Ty se máš, že máš volno. Ten prodloužený víkend si pořádně užijte a zrelaxujte se 🙂 U mě v práci to taky zatím nikdo neví, je ještě moc brzo a dokonce ani rodině sme to neřekli. Víme to jen já a manžel...no a holky tady z diskuze 😉 Počkám, až budu mít po kontrole a budu mít nějakou tu fotečku, abych se mohla pochlubit rodině a v práci až tak po genetice...

januliina
10. únor 2012

@augustka, @sunnymood, @nettaa Holky díky podporu. No chovali se ke mě, jako bych byla nějaká hysterka. A když mi ještě ta sestra řekla, že když to budu tak řešit, že dostanu psychozu, tak to už byl vrchol. Nepřijde mi, že bych to nějak moc řešila. Neležím v knihách ani na netu....vyjma vás tady. 😉 Jak jsem opouštěla ordinaci, tak jsem přemýšlela, jestli jsem fakt tak hrozná a hysterická matka a jestli mě čeká ta psychoza..... Máme v rodině psych. onemocnění a to vám pak teda nepřidá. Byla jsem z toho úplně zdrblá. Opravdu mi pomáhá, že na to máte stejný názor jako já. Díky. A teď už z veselejšího soudku. 😀 Jak se máte takhle v pátek??? Pár hodin do víkendu. Jupíííí. 😀 Máte nějaké plány? @ sunnymood Závidím ten relax víkend.... 🙂

nettaa
10. únor 2012

@januliina Jaňuli, nejsi blázen! To ten doktor se svoují ženou jsou divní! Asi si spíš rozumí s pacientkama v přechodu, než s čerstvýma těhulkama! Já už se na víkend těším, jak si odpočinu. I když jdem k našim a tam mám dvě neteřinky a ty když přijedu, tak jejich maminka jde stranou (moje ségra) a mají jen tetu 😀 Tak už se na ně těším zase. A co u tebe v práci, už ti tam to topení opravili a jsi v teple?

januliina
10. únor 2012

@megy Ahojky, díky za ohlas. Jsi hodná. Psala jsem i holkám...že jak jsem odcházela z ordinace, říkala jsem si , jestli vážně nejsem nějaká divná, hysterická nebo mám snad divné otázky...a taky mě dostali tou psychozou. Mám v rodině psych. onemocnění a tak jsem se vážně vylekala, že snad něco takového třeba dostanu. No nervy na pochodu. 🙂 Myslím, že takové věci by neměli vůbec pacientům říkat. A ještě těhulím, když mají zblázněné hormony. 😉 Jsem ráda, že to s holkama vidíte stejně. Budu si hledat nového dr.
A abych doplnila...právěže v práci mám kolegyni, která otěhotněla a dr ji hned nechal doma...od prvního dne, co to zjistili (ale byla učitelka), proto jsem se ho na to ptala. No a s tou listovkou...kupoval mi ji přítel a tam mu ji nechtěli dát, že je prý na předpis a nabízeli mu pouze kombinované vitamíny pro těhule. Tak mi vzal to calibrum. Také mi přijde zbytečné, ládovat se tím denně, když se snažím jíst zdravě a vyváženě. Dávám si tak dvě tabletky za týden. Dr mi teda nakonec s kecama předepsal přímo to acidum folicum, jak píšeš. To je teda něco trochu jiného? Já se v tom vůbec nevyznám. Ale v lékárně mi ani nic jiného nenabídli. Měj se moc hezky a mimi i ty ať jste hlavně zdraví. 🙂

januliina
10. únor 2012

@nettaa tak to máš super vyhlídky. Ale přibal si pořádné sněhule a asi snad i kombinézu. Mají být prý arktické mrazy a teploty až k -40°C. 😕 To bude paráda teda. My jsme měli jet s přáteli na chatu...košt slivovice (u mě bez slivovice). 😀 Nakonec to asi odvoláme, kvůli těm mrazům. Skoro tcháni mají malé štěně, tak bych ho chtěla vzít poprvé ven...tak snad nezmrzneme. JInak plánuju pohodku doma. Topení neopravili...musím to vydržet ještě příští úterý v mraze. Ostatní dny jsem naštěstí na jiných školkách a tam je teplo. Naopak dnes mám v kanclu přímo tropy. Je tu pokažené čidlo a topení si myslí, že je tu asi arktida, takže tu můžu mít cca 32°C možná snad i víc...mohla bych tu sedět v plavkách. 😀

megy
10. únor 2012

@januliina to není pravda, já kupovala kys. listovou bez předpisu, to je i nějaká čudná lékárna 😀 teda

januliina
10. únor 2012

@megy Asi jo 😀 Nebo jsem tam možná měla zajít spíš já a neúkolovat chlapa. 😀 Tak příště zajdu sama a zkusím jinou lékarnu. 😉 Díky. Já nevěděla, že je víc druhů. Myslela jsem ,že je jen jedna.

megy
10. únor 2012

@januliina http://www.lekarna.cz/kyselina-listova/ to jen ať víš, že jich je více, kdyby jsi natrefila zase na nějakého ťulpase 🙂

nettaa
10. únor 2012

@januliina No tak v mrazech já nevytáhnu paty z baráku. Už tak sem nechlazená 😖 Budu doma přilepená k radiátoru 😀 Taky máme u našich takový přerostlý štěně 7měsíční, tak to je vždycky taky veselo, když dojedeme. Skáče nám až skoro na hlavu 😀
Jo tak ty tak přecházíš z jedné školy do druhé, tak to je fajn, že tam nemusíš mrznout každej den, ale že se i jinde ohřeješ, ne-li přehřeješ. 32° je fatk na plavky 😀 😀 😀 Sem zvědavá, jestli se letos do plavek vůbec dostanu 😀

nettaa
10. únor 2012

Tak tuhle já už zobu od června 2011 😀 http://www.lekarna.cz/kyselina-listova-super-tb...

januliina
10. únor 2012

@nettaa Jééé, to máte taky veselé s psíkem. Co je to za rasu, že skáče po hlavách? 😀 😀 U nás je to bandog. Má 3měsíce...pěkný divoch. Kvůli té zimě právě ještě nebyl pořádně venku, tak jsem ho chtěla o víkendu vytáhnout...no uvidím jaké bude počasí. Už mě to štve. Já už jsem vyhlížela jaro. před pěsícem u nás pomalu nakvétal trávník a zpívali ptáci jako na jaře. 😝 Chjooo. Tak snad se brzo dočkáme. Na ten krčík si zkus kloktat vincentkou...to mi také moc pomáhá. Mě taky různě pobolívá v krku. Na začátku těhu jsem chytla streptokoka a asi tam furt je, mrcha. Ale už je mi jako dobře, jen někdy v tom krku trochu škrabká. Dále jsem dostala recept na lektvar na imunitu od kolegyně..prý super boží. Rozmixuješ 5celých BIO citronů, 30str. česneku, zajiješ studenou vodou, necháš na sporáku trochu jakoby napěnit, ale ne vařit a pak se to cedí a dá do lednice. Pije se štamprdla denně 30 dní a pak je týden pauza a zas 30 (myslím teda) A prý to má pročistit tělo a zamezit infekcím...tak piju. Už 3. týden. 😀

januliina
10. únor 2012

@nettaa díky za tip. Úplně hledím. Tak to mi mohl ted dr. klidně říct, ať si koupím tohle a nedělat takové tiátry. 😝

sunnymood
10. únor 2012

@nettaa tak tuhle jsem také brala ale asi před týdnem jsem se na ní vybodla, neb jsem po všem co obsahuje B-čko opupínkovaná jak puberťák :( měla jsem to tak vždycky, ale teď to bylo děsný, připadala jsem si hnusná, tak jsem vysadila..hormony zmatený 😀

augustka
10. únor 2012

@nettaa Tak já jsem doma, tak mám pohodičku, ale to bych tady mohla sedět i celý den a doma nic neudělám 😉 Samozřejmě, že dám vědět, jak jsem dopadla🙂

averena
autor
10. únor 2012

@januliina ty ole bandog to je pěkný telátko 🙂

januliina
10. únor 2012

@augustka a ty jsi na rizikovém, že jsi doma? Asi mi to uniklo... 🙂

augustka
10. únor 2012

@januliina Buď v klidu, bych se tím nějak nestresovala, asi mají nějaký komplex, no 😉 Zkus mrknout po jiném doktorovi a uvidíš. S tou listovkou se divím, že mu ji nechtěli prodat, je volně prodejná, já jsem si ji kupovala bez receptu 😠 Nic vyjímečného na víkend neplánujeme, moje drahá půlka jde do práce, tak já alespoň v klidu uklidím a vyžehlím 🙂

augustka
10. únor 2012

@januliina Já jsem na neschopence po akutním slepáku, byla jsem pak v lázních a nějak se to sešlo, že se nám to podařilo, už na neschopence zůstanu, já budu 100% na rizikovém vzhledem k tomu, že se léčím ještě pro další onemocnění 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru