Konec ledna, objev dvou čárek

averena
21. led 2012

Ahoj čerstvé dvoučárkovky, koukala jsem, zda se v nějakém tématu najdu, ale ve snažilkování se moc nedaří a v těhulích se téma čerstvého "zdaření" neobjevilo. Tak to zkouším s novým tématem...co najde se někdo? 😉

averena
autor
1. únor 2012

januliiina Pic 🙂

terrik
2. únor 2012

Ahoj holky 🙂 tak koukám krásně se tu rozmnožují dvoučárovky, to je skvělé 😵 vítám!!
Jinak hlásím, že máme bublinku s tečkou 😵 ale začíná mi být děsně blivno, tak Pc moc nezvládám a jiný činnosti taky moc ne 😖 prsa začínaji bolet ale větši je mám snad už od oplodnění 😀 což je dobře, protože normálně mám spíše takový piďi lentilky.
Jinak @janullina můžeš být v klidu, ta dutinka s tím žloutkovým váčkem to je v 5+ něco naprosto normální, nevím, co by ten tvůj dr chtěl jako ještě vidět.. já byla na konci 6tt,takže tak 5+ asi 6 a "jen" tečka, ale dr říkala, že to je úplně v pořádku..

averena
autor
2. únor 2012

@terrik ahoj 🙂 počkej až budeš mít prověšený pidi lentilky 😀

terrik
2. únor 2012

@averena 😀 to snad nenastane a jestli jo, tak pak snad jedině plastika 😀

januliina
2. únor 2012

@terrik Ahojky, holky na diskuzi mi taky psali, že je to normální. Že se běžně stává, že je mimi mladší, než podle poslední mens., ale v tu chvíli, co mi to doktor oznamoval, jsem se lekla. Já si totiž vůbec nepíšu termíny mens, ani ovu, dokonce jsem si nenapsala ani den, kdy jsem objevila // na testu. 😝 Kdy došlo k oplodnění, tak to taky nevím. Jsem případ. 😀

januliina
2. únor 2012

@averena hehe, to já na tom budu asi podobně. Snad tomu aspoň trochu zabrání nějaká dobrá podprda. Ježiš, no raději si to ani nepředstavovat.... 😀

nettaa
2. únor 2012

@januliina @helcas Ahojky holky, vyčetla sem tu, že řešíte, kdy jít na první KO k Dr. ...já jdu až 21.2. a to budu cca neco pres 8tt podle mens. 🙂 Se sestřičkou sem se o tom bavila a říkala, že už aspoň půjde slyšet i srdíčko a kdyby byl nějaký problém, tak že mám klidně přijít kdykoli bez objednání. Tak snad to ty 3 týdny ještě vydržím a bude vše v klídku, ale těším se!

nettaa
2. únor 2012

@terrik Grauluji k bublince s tečkou 😀 Už se těším, až taky uvidím tu naši "fazolku" 🙂Tak to mě blivno ještě zatím nebývá a snad ani nebude...uvidíme. Spíš nemám moc chuť na jídlo a třeba ani na sladkosti nemám chuť. Ale asi to příjde časem... No a prsa, ty už mě taky začínají tak nějak "bolet" a jsou věfší.I manžílek říkal 😀 Ale tak já je měla větší i tak... Ale jsou fakt citlivější.

eliss2
2. únor 2012

@terrik super, ja mela jen bublinku.. ale taky dobry :D

eliss2
2. únor 2012

Holky mam dotaz, jak jste na tom se sdělovanim sve radosti rodině a blizkemu okolí? Má představa původně byla to dlouze tajit, az bude vše tak nějak "jistější" a "jasnější".. avšak neumím moc lhát. Sestre jsem to teda rekal hned jak jsem oběvila //.. ale ta mlči.. včera jsem byla u našich, bylo mi špatně, a mamka na mne hned "Co uz uz?".. cukaly mi koutky, a koukala jsem se do tolu kdyz jem ji rikal a" Ne, jeste ne" .. tak ze ta uz to vi.. a protoze v praci dela v kolektivu, kde je jedna znama pritelovo maminky, tak jsme nechteli nic riskovat, a ted to rekli i ji.. Jenze samozrejme, ted poslouchat ty skepticke pripominky.. A nebo ted rikala ze mela strach ze kdyz jsem to moc chtěla tak se bala ze nam to nepujde (HA jsem vysadila v řijnu a pritel jezdi prez tyden pryč a ja na sluzebky take tak bylo tezke se strefit do ovulace). A ze nemame nikomu nic rikat, kdyby to dopadlo jinak.. a ja citim ze všechno je pro mne tak prirozene.. samozrejme ze vim ze stat se muze cokoli, ale ja osobne si to nechci pripoustet, a oni mne hlodaj :D...tak jak jste na tom vy? řict či neřict,a za jak dlouho?

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 Ahojky, tak u nás to vím zatím jen já a manžel 🙂 ... Zatím nemáme důvod to šířit dál. Polde mého je ještě dost brzo. Ale jak budeme mít po první kontorole u Dr., tak to určitě řeknem i mé mamce, ségře... teda pokud se mě na to nezeptají dřív 😀 Jinak tchýni to chci "tajit" co nejdýl to půjde, ptž. zatím s ní sdílíme byt a nemám potřebu pak poslouchat ty její "chytré" řeči .... až se odstěhujem, což doufám bude nejpozději na jaře, tak pak jí to třeba řeknem 😀 No a bojím si toho, že jakmile tu krásnou novinku sdělím mamce, tak ta se bude chlubit kde jen to půjde a o to taky nestojím. Taky kamarádkám to chci říct, ale až fatk bude aspoň po první genetice!

eliss2
2. únor 2012

@nettaa tak to je idelani stav, tak jsem to chtela taky, jenze to bych nesmela nikam chodit. Podle meho je totiz taky hoodne brzo, ale kdyz se mne zeptaji, tak to neumim zabrzdit.. a s přitelovo maminkou sdilime barak a (sice samostatne bytove jednotky ale stejne) tak ze odstehovani se v blizke dobe nedočkame. Tak jsem zvedava jak se to dlouho udrzi v tajnosti :o( zacatkem brezna mame firemni akci se zakaznikama, tak ze to uz budu muset rict i šefový a majiteli.. pokud bude co.. tak to tise zavidim ze to tutlate.

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 No zatím se nás nikdo přímo nezeptal, takže je to v pohodě 🙂 a vidět to na mě taky není no a nevolnosti taky zatím nemám. No sem ale zvědavá, jak se na to budou tvářit u mě v práci. Ale s tím přece musí počítat, že nebudu bez dětí do nekonečna a snad to poberou v pohodě. Přece jen nebudu první ani poslední, kdo ve firmě čeká nebo mám dítě 🙂 Ale tam to povím až taky nejdřív po genetice...

eliss2
2. únor 2012

@nettaa a muzu se zeptat co delas za praci?.. u nas uz to tuši že to brzy prijde, prave taky kvuli memu veku, tak to bude jeste veselé..

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 Já sem účetní 😀 takže sem v kanclu zaplavená fakturama a dalšíma dokladama, ale taky občas běhám do banky, na poštu a tak... Ty děláš co? A kolik ti je, jeslti to není tajný? Já mám 28, takže taky nejsem žádný "mládě" a s těhu už nemá smysl čekat... 😀

eliss2
2. únor 2012

@nettaa Je mi čerstvych 29.. a dělám obchodního zástupce, na D1 jsem každodenně tak že si nedělám iluze o tom že budu jezdit do 8. měsíce...což si vedení uvědomuje že nastane nějaká fofr akce..

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 Jéé tak to gratuluji k 29. Jsi teda ročník 1983 jako já🙂 Já budu mít 29 v září. No takový cestování autem a v těhu to asi fakt nehrozí moc dlouho... A tak třeba tě "přeřadí" na jinou práci aspoň do doby, kdy půjdeš na mateřskou?

eliss2
2. únor 2012

@nettaa děkuju :o).. jj krasny ročík 83.. u nas jiná "dočasná" práce neni, leda bych šla dělat na dílnu, a to je bud broušeni a nebo baleni.. mne by ani nevadilo marodit, rikam si ze duchodu uz si neuziju tak bych se povalela aspon tri mesice před porodem :D, něco si přečetla, uzila si to s mimčem v brisku a tak :o).. A nikdy jsem neměla neschopneku tak bych si to vyzkoušela. Tebe odvezou do porodnice s kalkulačkou v ruce? :o)

eliss2
2. únor 2012

A holky, která jste trochu čtivá, doporučuji knihu od Zdeňky Jordanove Tvoje dite jako šance pro Tebe.. kdyby jste se někdy dostali k predstaveni Jaroslava Duška Čtyři dohody.. je to uzasne predstaveni plne smichu a prikladech tam ukazuje jak nesmyslne prikazy se dávají děckám.. a co je puberta..

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 No na dílnu by tě asi snad nepustili 😀 Jo tak to mě by taky asi nevadilo být doma o něco dřív než při řádném nástupu na mateřskou, ale zas si říkám, že bych se možná doma i nudila a prašule taky budou potřeba. Ale kdo ví, jak to s náma bude... Já na neschopence byla za celou svou víc jak 4 letou kariéru účetní snad jen jednou... 😀 A nestraš....doufám, že mě poveze do porodnice manžel a bez kalkulačky 😀

eliss2
2. únor 2012

@nettaa :DD.. tak to ja makam uz 10 let, tak ze ja si ten "duchod" zalouzim :DD, jj finance je jedinej duvod proč vaham, jak dlouho riskovat tu dalnici.. ale nebudu chvalit den pered večerem že? :o) Tak že jsi vdaná?

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 ty jo...10 let? Tak to jsi hned po střední nastoupila do práce? .....já si po maturitě ještě užila rok na jazykovce a pak 3 roky ještě VOŠ....sem si hezky prodloužila studentskej život a super 🙂 no a po zdárném dokončení VOŠ sem si udělala prázdniny a pak nastoupila do práce a jsem tam do teď....takže myslím, že sem to hezky vychytala. Jinka moje kámoška ta jezdila autem snad do toho 8 měsíce, ale to neměla teda jako náplň práce, ale prostě ráda řídí.
Jj jsem vdaná. Brali sme se minulý rok v dubnu, ale brali sme se po víc jak 7letech vztahu 🙂 Jak ty jsi na tom? Jsi vdaná nebo plánujete?

eliss2
2. únor 2012

@nettaa jj hned po skole pekne do prace.. byla jsem lina jit delat VS a rikala jsem si ze si ji dodelam dalkove.. no a pak jsem byla jeste linejsi :D.. a jezdit autem nijak neni asi riskantni vic nez neco jineho.. ale D1 hopsa uz tak a dost často dobrzduju a i se bojim.. prodala jsem i motorku nebot jsem se na ni bala jezdit, po tom co vidim na silnicich. Ja jsem s pritelem tri roky, svatba byla planovana na letošní květen, ale uvidíme jak to bude.

nettaa
2. únor 2012

@eliss2 Jo tak s tou leností to znám🙂 Já už bych teď taky nešla asi dálkově nic studovat. K tomu ježdění autem po D1 je asi o "hubu"....co sem slyšela, tak asi nejhorší dálnice v ČR. Jéé...svatba v květnu kdy všechno kvete, to je krásný 🙂 A chtěla bys, aby už bříško šlo vidět nebo ještě ne?

helcas
2. únor 2012

@nettaa jee to bych nevydrzela do 21. 🙂 kdy ti vysel test? me toho 21.1. a uz ted mi prijde, ze cekam vecnost...trpelivost neni moje silan stranka 🙂

helcas
2. únor 2012

@eliss2 ctyri dohody jsou super... a ted jsem v knihkupectvi koukala, ze existuje i pata dohoda a jeste nejaky dalsi dil

darazv
2. únor 2012

Ahoj holky možem sa pridat som 9 den po KET a už na 6 den som kusok špinila -hnedy vytok ale iba jeden den tak som sa zlakla a urobila testík a bol tam duch ,tak som potom skusila na 8 den a duch bol silnejší a dnes som už mala hotovú dialnicu je to moj 4 transfer tak dufam že uspešny mám za sebou 1 ET a teraz tretí KETík,takže tehulkám gratulujem a snažilkám odkazujem nádej umiera posledná a ja už začinam verit že vo mne rastie zázrak menom dieta

eliss2
2. únor 2012

@helcas jj uz ma predstaveni i pata dohoda, ja ji mam jen v počitači v psne verzy, Čtyři dohody mam na CD, da se stahnout i na ulozto..ale zive predstaveni je naproto dokonale, byla jsem dvakrat. A pak je nejaka knizka o tech Toltecich, ale to nevim.

helcas
2. únor 2012

@eliss2 ja to jako predstaveni nevidela, ale musi to byt dokonale... ale knizka me totalne nadchla a hodne mi dala

eliss2
2. únor 2012

@darazv Ahojky, tak to moc gratuluju a drzim co se dá :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru