Konečně těhotná po léčbě Clostilbegytem

petul.a
22. led 2008

Holky, sestřičky "poclostilky", ahoj v novém tématu 🙂 Tady můžeme rozebírat své "trampoty" bez toho, že bychom aktuálním clostilkám způsobily smutek 😉 Tak šup šup do debaty!!!

gaba3
11. únor 2008

ahoj holky 🙂
Peťo, to je super, náš malej to má taky rád,po návratu domů pěkně spinká, asi je to uhoupává 🙂 😉 a jak poznáš, že tě tahal za pupeční sňůru nebo si jen děláš srandu? 😉 já to totiž ještě nezporovala 😕

petul.a
autor
11. únor 2008

Gabi, já to četla na dopísku, který zasílají každý den z rodiny.cz. Oni tam popisovali takové ty pocity, jako že tě v břiše škubne, až máš pocit, že to musí být i vidět (a taky kolikrát je). Tak si představuju, že prcek tahá za šňůru a myslí si: "Matko, tak co bude?" 😀

gaba3
11. únor 2008

Petí 😀 tak to schválně budu pozorovat 🙂 já mám furt samé boule, hlavně když vystrkuje prdelku nebo si protahuje nožičky 🙂 😉

fabiana
11. únor 2008

Ahojky)
No ja cítim väčšinou presúvanie sa z jednej strany na druhú a tiež veľakrát také šklbnutie, presne ako sa tu popisuje... že by to fakt prckovia ťahali za pupočnú šnúru? 😀 Inak kopančeky pomenej, skoro žiadne, asi preto, že si malý lebedí na placente, keďže je vzadu a riťku má smerom k pupku... 🙂

gaba3
11. únor 2008

fabiana, tak to míváš aspoň klidné spaní ne? 🙂 my jsme hlavičkou dolů, na levém boku a nad pupíkem ted cítím zádíčka a prdelku a vpravo cipísek pěkně kope 😀 vždycky ho “tahám“ za nožičku a hrozně se mu to líbí, no prostě hravé dítě 😀

fabiana
11. únor 2008

No jo, spalo by sa mi dobre, keby mi môj starší "cipísek" neochorel a ja od nej... Takže malinká je už v poriadku, ale ja sa hlavne po nociach strašne drhnem, mám taký suchý, dráždivý kašeľ a niekedy aj záha ma páli... 😖

gaba3
11. únor 2008

Fabi: tak ať jste brzo zdravý!!! a na kašel v těhu asi nic moc nemůžeš vid? 😕

fabiana
11. únor 2008

Ani nie, Gabi. Keby som nebola tehu, tak by som si už dávno nasadila nejaký Stopgrip alebo Paralen, ale teraz je to fakt obmedzené. Môžu sa len homeopatiká, niektoré bylinkové preparáty, ktoré vôbec nezaberajú, no čo už? Hádam to už prejde...
Vy ako? Ste ok?

petul.a
autor
12. únor 2008

Ahojky, bříškandy 🙂

Fabi, tak ať je ti brzo líp 😉 Co třeba zkusit Panadol? Ten se v těhu může, aspoň občas, ne? Ale on asi bude spíš na teplotu než na kašel.

fabiana
12. únor 2008

Baby, keď sme už pri tých liekoch, beriete aj nejaké vitamíny? Mne sa podarí dať si tabletku len raz za čas, niežeby som zabúdala, ale miminko to skrátka nechce...

gaba3
12. únor 2008

Fabi: paralen se může, ale na kašel asi fakt nepomůže ☹ hlavně, at už je líp!! 😉 já musím zaklepat, s nemocema v těhu naprosto ok, o vánocích byli kolem mě nemocný skoro všichni a já nic 🙂 ale zase si s petulkou užíváme ekzému, vid Peto? 😠
jinak baby vitaminy neberu, nesnesu je kvůli tomu ekzému, ale láduju se vápníkem v tabletách a pak mám ještě léky na alergii (ze kterých teda moc nadšená nejsem, ale bohužel musím). a jak to myslíš, že miminko nechce?

petul.a
autor
12. únor 2008

Gabi, ano, ano, spoluekzematičko 😉

Jinak já vitamíny beru tak jednou za týden. Mám pocit, že do sebe dostávám dost zeleniny a ovoce, tak si nedávám tabletky denně. Akorát jsem netušila, že ekzematikům bývá zakázáno ovoce a syrová zelenina 😅 Mně to teda nezakázali a nic mi to ani nedělá, tak to vesele baštím. Akorát citrusům se snažím vyhýbat, to si dám tak jednu mandarinku za 14 dní. Ale zato - jak si ji v tu chvíli vychutnám!!! 😀

fabiana
12. únor 2008

No ekzém mám aj ja... 😠 Odkedy sa Kristínka narodila, strašne sa mi vyhodili ruky, také svrbivé chrastičky, ktoré sa potom premenili na také malé vodnaté pupáčiky... predtým som také nič nemala... Ale našťastie to už nie je také hrozné, ako v tom čase. Takže tiež patrím do klubu ekzematikov. A teraz sa mi vyhodilo okolo úst také červené, asi z citrónového čaju... no hrúza a des. 😀
Jak to myslím, že miminko nechce? No tak, že mama spapá a do 5 minút je vonku rovnakou cestou ako bol vitamín dostaný do tela...
Inak, na kašeľ som si spravila cibuľový sirup, papám asi 3 deň a fakt pomáha.

petul.a
autor
12. únor 2008

Fabi, vítej do klubu 😉 Hele, když miminko nechce ty umělé vitamíny, tak je s klidem vyhoď. Myslím do koše, ne tou cestou, kterou jsou vyhazovány po pozření 😀

Vidíš, cibulový sirup je výborný nápad. Teď mě napadlo, že se ještě dělá jitrocelový, ten by v těhu taky neměl škodit 😉

gaba3
12. únor 2008

Peto 🙂 🙂 ovoce závidím, já neměla ovoce ani nepamatuju, ale už začínám snášet zeleninu nejen vařenou 🙂
Fabi: aha 😀
a tak koukám, že má ekzém snad každý druhý 😠 to je pech, jak já se bojím, že ho bude mít i ten náš malej chlapeček ☹

lenkab.
13. únor 2008

ahoj holky jak se máte? Už jsem tu dlouho nebyla 🙂 Já se mám dobře,v pátek mě čekají první těhu odběry krve a dálší kontrola u dr.,srdíčko bylo minulý týden na UZ a mrnous měřil 13,5mm. Tak snad bude vše i nadále v pořádku.

petul.a
autor
13. únor 2008

Leni, to už máte obra, co? 😲 Jasně, že i příště bude vše v pohodě 😉 To je fajn, že se máte oba dobře.

lenkab.
13. únor 2008

petul.a no zase tak velký obr to není vždyt má jen málo přes centimetr ale odpovídá to stáří těhotenství 🙂 Snad máš pravdu a zbytek těhotenství bude poklidný jako to je ted 🙂

gaba3
14. únor 2008

lenkab. jééé 13,5 to je super, taková malinkatá prďolka ještě , to je krásný 🙂 🙂 🙂 to ten náš má asi 43cm - petí, to je pořádnej kousek 😀 a i váhově, už se nemůžu ani otočit z boku na bok 😅

petul.a
autor
14. únor 2008

Leni, já samozřejmě myslela obra v uvozovkách 😀 Když ten náš měl takovouhle míru, říkali jsme mu Paleček 😉

Gabi, no Vojtíšek už je vlastně miminko téměř připravené na příchod mezi nás 🙂 A to otáčení z boku na bok už pomalu začíná dělat problémy i mně. Taky jsem si objednala kojicí polštář, abych si mohla podpírat břuch, až ještě povyroste 😉

gaba3
14. únor 2008

Peťo: no a pěkně divoké miminko 😀 jsem si myslela, že když bude větší, tak nebude mít moc místa a nebude tak hyperaktivní a ono ani náhodou, místo nemísto a to jsou tlaky 😝 😀 jinak vítej mezi pomalu špatně spící 😉 no a to mě vůbec nenapadlo s tím kojícím polštářem teda, já používám klasickej.... dobrej tip 🙂 😉

petul.a
autor
14. únor 2008

Gabi, mě to samotnou taky nenapadlo, s tím polštářem, to mě poučila kámoška. A myslím, že to píšou i někde na netu. Já už ho mám asi na poště - manža volal se slovy "zase tu máš avízo" 😀

gaba3
14. únor 2008

😀 chudáci chlapi co? můj manža taky nechápe, furt samé balíčky 😀 no a taky těch peněz, ale to je potřeba, na první se musí že? a to druhé zase hodně zdědí, takže to pak nebude takovej záhul třeba 😉
no a holky, co dělají bříška, nezlobí? 🙂
Peťulko: přihod do albíčka taky nějakou fotečku pupíka, at vidíme, jak rostete hm? 😉 jinak koukám, že ste pořídili klokanku, taky o ní uvažujeme, vyšla vás draho? na výlety je to asi fajn vid? my se furt nemůžeme rozhoupat, nevíme jakou.....

petul.a
autor
15. únor 2008

Gabi, já tu klokanku koupila na Sbazaru za 500. Jinak stojí kolem 2000. Moje kámoška ji měla taky a užili ji strašně moc - ona teda je z Prahy, takže při ježdění MHD, do nákupního centra atd. to využila fakt hodně. Když jsme se sešly u McDonalds, tak malou i v té klokance prostě položila na stůl, jen to trošku povolila a Lucinka spokojeně pokračovala ve spánku. Lucinku mám v albu, tak můžeš vidět, že jí klokanka rozhodně neubrala na kráse 😀 Jinak fotečky sem dodám asi až budu mít doma přístup na net, zatím ho nemám, fotky jsou na CD, ale tady v práci se mi prostě zasekla zdířka a ne a ne se otevřít. K práci CD bohužel nepotřebuju a volat na IT kvůli tomu, že mi nejde otevřít na fotky... 😀

gaba3
15. únor 2008

Peťo, tak to je super cena! 🙂 já právě přemýšlala, jestli má cenu do toho investovat tolik peněz a abychom to vůbec využili....chceme v léte cestovat s prckem po čechách a je pravda, že s kočárem se všude nedostaneš že? takže asi taky mrknu po bazárkách - díky 🙂 😉 a jaká je nosnost? nebo to máte nějak na měsíce? jinak Lucinka je krásná 🙂 🙂 na ty fotečky v pohodě 😉 i když já bych IT pěkně hnala i kvůli fotkách, protože u nás ve firmě byli hrozně líní a prděli na nás 😀

petul.a
autor
15. únor 2008

Gabi, u nás jsou IT takoví, že jim řekneš problém a oni ti řeknou, ať zkusíš restartovat. No teda mně to už neříkají, protože jednou jsem jim na tuhle větu odpověděla: "To to mám zkoušet po osmý?" 😀

To nosítko má nosnost myslím jen do 9 kilo, dělají se i do 12, ale to si už dost dobře nedovedu představit tahat. Když si vezmeš, že budeš mít ještě další věci pro prcka... Kámoška měla vždycky vlastně jeden baťoh vepředu a druhý vzadu 😀 Taky jsem si říkala, že náš prcek bude mít víc jak těch 9 kilo až někdy v zimě a to ho radši dám do kočárku. Ještě poreferuju, až ho rozbalím. Jinak na těch bazárkách se jich prodává docela dost. Já zatím koupila takhle přes internetový bazar odsávačku na mlíko a taky chůvičky. Oboje je v super stavu a přišlo to rychle, tak doufám, že i s ostatními obchody budu mít takové zkušenosti 😉

gaba3
15. únor 2008

Petí: tak do jde do 9kg, chceme to hlavně na léto a jak píšeš - takového dvanáctikiláče tahat uf 😝 a s tím batohem vpředu to taky musí být sranda 😀 tak díky za tip, určitě po tom začnu brousit 🙂 po bazárkách jsem koupila jen pár kousků oblečení, jinak jsme kupovali vše nové, tak snad budu mít dobré zkušenosti jako ty 😉

petul.a
autor
15. únor 2008

Já myslím, že když si vybereš to nosítko třeba od Chicca, tak by na tom snad nemělo být nic nějak extra zničené 😉

gaba3
15. únor 2008

jojo na chicco jsem se právě koukala, že vypadají pěkně.... 😉

kacka2
20. bře 2008

ahoj holky,
tak se přidávám do vašeho klubu, po půl roce clostilu se konečně zadařilo, už jsme měli vypsane doporučení do CAR, manžel měl špatné sperma, ale když vytušil co by musel protrpět v tom centru, tak se tak snažil že to vyšlo 😀
Podle doktorky je vše v pořádku a vypadá jak má, i když já jsem viděla jen černou kouli uprostřed dutiny 😵
Teď bojuju doma s virozou, takže piju čaj a ležim.
Mějte se všichni moc hezky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru