Konečně těhotná po léčbě Clostilbegytem

petul.a
22. led 2008

Holky, sestřičky "poclostilky", ahoj v novém tématu 🙂 Tady můžeme rozebírat své "trampoty" bez toho, že bychom aktuálním clostilkám způsobily smutek 😉 Tak šup šup do debaty!!!

petul.a
autor
2. kvě 2008

Fabi, taky jsem si všimla, že hodně miminek se rodí v měcíci před vypočteným termínem. Možná je to tím, že ne každá máme pravidelný cyklus, takže ty výpočty nejsou až tak přesné. Ale zase se přece určuje termín i podle pohybů... No, asi budou vědci muset přepsat tabulky 😀 Jinak stav na českých květnovkách se opět změnil, už máme těch miminek 15. Já dneska vyrazila do města dokoupit pár drobností, co budu potřebovat do porodnice, chci mít tašku už radši připravenou. Tak jsem manžovi říkala, že tu budeme mít připravené hned tři - jednu pro mě, jednu potom pro mimi a další s věcmi, co povezeme na chatu, kam pojedeme rovnou z porodnice 😀 Asi na to dám visačky, abychom pak ve spěchu nečapli tu nesprávnou 😀

fabiana
3. kvě 2008

Peťul, vy ste teda dobrodruhovia, hneď z pôrodnice na chatu... Koľko tam bude ľudí? Nebojíš sa? Veď budeš mať aj bolesti... ak budeš rodiť klasicky, tak to šitie bude hrozné, budeš vidieť všetkých svätých a ak budeš mať cisársky, tak to bude detto... 😖
My sme tiež strávili dopoludnie v meste, dokúpili sme kozmetiku do nemocky pre mňa aj mimi, takže hneď ako budem mať viac času, tiež si pobalím už veci, nech to mám všetko pripravené... 😉

petul.a
autor
3. kvě 2008

Fabi, já píšu na chatu, ale on je to rodinný domek, kde naši tráví třičtvrtě roku 😉 Budou tam jen mí rodiče, manžel a pokud já budu chtít, tak se přijde mrknout kamarádka. Mamina už se teď těší, jak budeme spolu koupat atd. a říkala, že ona bude vařit, dělat všecko okolo a já budu jen odpočívat a starat se o miminko. S tím ona mi taky poradí. Takže pro mě je to určitě lepší než být doma. Navíc, tam si můžu lehnout i na zahradu, pokud bude hezky... 🙂 Už se těším. Prcek už tam má připravenou postýlku, teď jen dovezeme přebalovák s vaničkou, nějaké oblečení atd. a hotovo. Taky už tam máme kočárek, takže může mimísek spinkat i na zahradě. A vzali jsme tam ještě jeden starý kočár, aby třeba za deště mohl spinkat na balkoně 😉

fabiana
3. kvě 2008

Jééé, Peťul, tak to bude paráda... 🙂 Super, že ti má kto pomôcť, ja budem zase na všetko sama... 😖 Dúfam, že aspoň moje väčšie miminko bude poslúchať, ale pri jej temperamente neviem, neviem...

petul.a
autor
4. kvě 2008

Fabi, já si myslíms, že Kristínka bude z miminka chvíli vykulená a pak ho začne považovat za panenku 😅 Zlobit určitě nebude, spíš bych řekla, že bude chtít prcka nosit a všelijak jinak "pomáhat" 😉 Přeju pevné nervy.

fabiana
4. kvě 2008

Peťul, tak to si viem živo predstaviť, bude to sranda. 😀 Potom podám hlásenie... 😉

gaba3
5. kvě 2008

ahoj holky, jdu jen nakouknout a pozdraivt vás 🙂 malej se kroutí, tak budu muset za ním a je to takovej chováček, takže nemám moc času na koníka.....tak se nezlobte.
a jak se cítíte, fabi, petulko už za chviličku co? určitě jste natěšené 😵 doufám, že dáte vědět, až budou drobátka na světě 😉

fabiana
5. kvě 2008

Ahoj Gabi, no jasné, nezlobíme sa, veď vieme, čo to všetko obnáša, mať takého malého chováčeka doma... 😉 A ako? Poslúcha? Zvykli ste si na seba?
My sa máme fajn, že Peťul? Dáme vedieť, až mimísci vylezú. 😀

gaba3
5. kvě 2008

fabi: to jsem ráda, že se máte fajn 🙂 a vojtíšek je hodnej, sice začátky byly horší, dost nás trápili prdíci, ale už je to mnohem lepší a jak už líp vidíme, tak pozoruje a je hodnější a zvykli jsme si na sebe už snad taky 🙂
na miminka se moc těšíme a budeme na vás myslet 🙂 hrozně to letí že? za chvilku je budete mazílkovat 🙂
fabi: pak mi musíš napsat, co na malá bude říkat na brášku 😉 určitě se taky těší vid? 😉

petul.a
autor
5. kvě 2008

Ano, máme se fajn. Akorát já se včera trošku lekla - objevil se mi takový narůžovělý výtok, ale jen opravdu hodně malinko a jen jednou. Je fakt, že jsem celý víkend docela makala. Tak jsem psala tady do poradny porodní babičky a ona psala, že to nic není a že to bude z přetažení. Tak jsem na dnešek naordinovala línej den, a to jak sobě, tak manžovi - byl darovat krev, tak je se mnou doma 😉 A Gabi, jasně, že dáme vědět!!! Já teda mám číslo na tři holčiny, co taky chodí na koníka, a v mobilu mám web'n'walk, tak bych možná mohla napsat i sama 😉

juliet
5. kvě 2008

Ahojky Peťulko, vidím, že se máte dobře a už se ti to blíží ....

juliet
5. kvě 2008

Jé a Fabi, tobě vlastně taky🙂

Holky, to to letí, to je hrůza.

gucci
5. kvě 2008

Ahoj holky, můžu se jen zeptat, po jak dlouhé době jste s Clostilem otěhotněly? Díky moc

fabiana
5. kvě 2008

Gabi, no jasné, napíšem, ako Kristínka prijala bračeka... Sama som zvedavá... zatiaľ to nejako nevníma, vie, že v brušku je miminko a že k nám príde, bude spať v jej detskej postieľke, bude papať mliečko, bude pomáhať prebaľovať, ale ono skutočnosť bude asi úplne iná. Hlavne, aby bol Matýsek zdravý a prišiel na svet šťastlivo...
Peťul, to krvácanie bude fakt len z preťaženia, pekne oddychuj. A vlastne, už ste spolu s miminkom dlhú dobu, možno sa o pár dní vypýta na svet... ono je to už na spadnutie, no nie? 😉 Veru, letí to až hrúza. 😀
Juliet, ahoj. Ako sa ti darí? Čo dvojčiatka? 😉

ilijanka
5. kvě 2008

petul.a- ja som mala taký naružovelý výtok tesne predtým, ako mi odtiekla plodová voda, držím palce

petul.a
autor
5. kvě 2008

Jé, ahojky, Julietka, jak se daří?

Fabi, no termín mám 25. 5., tak bych ještě aspoň týden chtěla vydržet 😉 A přestalo to, ani zátka nezačala odcházet, voda už vůbec ne, tak to asi bylo fakt jen z přetížení. Dneska jsme si s manžou udělali oddychový den a musela jsem slíbit, že se nebudu přetěžovat 😅

Gucci, já brala clostil 6 cyklů a pak se povedlo ještě zhruba po dalším půl roce. Ale každý to má jinak, někomu se povede po prvním nebo druhém cyklu. Fabiance myslím po třetím, jestli se nepletu.

gucci
6. kvě 2008

holky díky 😉

fabiana
6. kvě 2008

Peťul, presne, nám sa v oboch prípadoch podarilo na tretí cyklus... 🙂 Gucci, už som to tu písala. 😉

gucci
6. kvě 2008

fabi: a předtím jste se jak dlouho snažili?

fabiana
6. kvě 2008

No musím priznať, že keď sme sa rozhodli, že sa nebudeme nijako chrániť a keby sme sa potom neobrátili na pomoc lekára, tak by sme možno stále nemali deti. Ono tomu predchádzalo liečenie asi 1 rok, ja mám PCO a okrem toho som mala pred prvým zvýšený prolaktín a nejaké gynekologické problémy, ale akonáhle sme začali s Clostilom, tak sa na tretí cyklus zadarilo. Pri druhom to už bolo ok, keď sme sa rozhodli, že chceme, tak sme si išli pre Clostil a zase pomohol.

gucci
6. kvě 2008

fabi. díky moc a držím palečky

fabiana
6. kvě 2008

Nemáš za čo... 😉 Nech sa vám skoro zadarí, aj ja držím palce.

petul.a
autor
6. kvě 2008

Tak, kočky, mám pocit, že my do termínu nevydržíme. Zátka (narůžovělá) odchází vesele dál. Plaváčkovi jsem domlouvala, ať vydrží aspoň do neděle, to bude konec 38tt, takže "dopečené" miminko. A v pátek mám jít ke kadeřnici 😀 Tak jestli se nechce za svou maminku stydět, tak musí vydržet!!! No, ale radši jdu dopřipravit mimískovi tašku do porodnice. Svoji už připravenou mám, do té miminkovské ještě něcho chybí a dovedu si představit, jak by to dopadlo, nechat to na manžovi...

fabiana
6. kvě 2008

Peťul, ale to je super, že už sa Plaváček chystá von... 😉 Ono ten výtok nemusí znamenať, že hneď porodíš... Niekto vydrží po odchode zátky aj 3 týždne, niekto porodí ešte v ten deň. Je to vysoko individuálne, moc ti držím palčeky!!! A miminko má určite peknú maminku... 🙂 Ja som radšej išla ku kaderníčke skôr, aby som nemusela utekať do pôrodnice s alobalom na hlave, xi xi.
Ja som si tiež dnes zabalila tašku, aj veci pre miminko. Vošlo sa mi to do jednej tašky, tak som rada, že nebudem zbytočne vláčiť kopu vecí...

petul.a
autor
6. kvě 2008

Fabianka, já uvidím zítra na kontrole. Do té doby snad vydržím vcelku 😉 Mám jít i na UZV, jestli se Plaváček otočil nebo ne. Jo, a s alobalem na hlavě bych teda taky do porodky utíkala nerada, taky se chystám zrovna na melíry. Teď se mi právě doprala várka prádla, ve které je i poslední věc pro mimíska, co ještě vypraná nebyla. A musím si vyprat župan, to jsem si vzpomněla až teď 😉 Jo, a na dnešek jsem byla domluvená s kámoškou, že půjdeme plavčit... no, tak už jsem jí psala, že to vidím spíš na dorta než na bazén 😅

fabiana
6. kvě 2008

😀 Peťuli, veru, radšej si dopraj nejaké kalórie... 🙂 A čo berieš pre mimino? Ja nič moc - 3 košieľky, 2 čiapky, svetrík, rukavičky, 3 páry ponožtičiek, 4 plienky látkové plus 2 osušky a jednorazové plus kozmetiku... Nič viac. Ale myslím, že to stačí...

fabiana
6. kvě 2008

Aha, a ešte 2 dupiny, pre istotu... Inak u nás balia miminá do periniek erárnych, nožičky sú len v plienke zabalené...

petul.a
autor
6. kvě 2008

Fabi, já vlastně to samé, akorát na odchod z porodky ještě takový overálek (až uschne, tak ho nafotím 😅). Totiž moje sestra má krámek s dětským oblečením, tak ten overálek jsem vzala u ní, chtěla jsem mít do porodky něco od ní. Ona jinak má spíš věcičky od velikosti 68, tak prý nás potom bude zásobit 😀 Jinak ale zkusím ještě zavolat do porodky a zeptat se, co všechno tam dávají jako erární, kdyžtak toho povezeme méně 😉

fabiana
6. kvě 2008

No mne potom prinesie manžel, čo budeme potrebovať, teda dúfam... 😉 A ešte mám tenšiu dečku, keby bolo v izbe chladnejšie.

petul.a
autor
6. kvě 2008

Já jsem teď právě psala na regiony, je tam plno holek, co rodily ve stejné porodce, tak mi určitě poradí. Jinak mně to taky doveze potom manžel, oni to v té porodnici nemají na sále kam dát, tak sami upozorňují, aby to pak někdo dovezl, že se to dá rovnou do pokoje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru