Konečně těhotná po léčbě Clostilbegytem

petul.a
22. led 2008

Holky, sestřičky "poclostilky", ahoj v novém tématu 🙂 Tady můžeme rozebírat své "trampoty" bez toho, že bychom aktuálním clostilkám způsobily smutek 😉 Tak šup šup do debaty!!!

juliet
6. kvě 2008

ahojky holky 🙂 No nám se daří dobře, jen mě dneska na kontrole trošku vystrašila paní doktorka. Jedno mimi je hodně dole a hlavičkou, tak musím jen ležet aby se mu nechtělo ven. Příští týden mám jít do nemocnice na kontrolu a kdyby to nebylo dobré, tak tam už asi budu muset zůstat. To bych nerada, tak snad to bude OK.

petul.a
autor
6. kvě 2008

Julietka, tfuj tfuj tfuj pro štěstí!!!

petul.a
autor
6. kvě 2008

Tak jsem zjistila, že mám připraveno věcí až moc, u nás dávají dokonce i poporodní vložky 😅 Pro prcka prý taky nemusím mít nic, akorát oblečení na cestu domů. Takže paráda 🙂

petul.a
autor
7. kvě 2008

Nazdárek, kočky, tak se hlásím po poradně a po návštěvě u ségry.

Holky, všechno je jinak. Bude císař. Z několika důvodů - jednak Plaváček se neotočil, jednak je velkej (3600 gramů podle UZV), k tomu moje úzká pánev a taky to, že je to první děcko 😝 Takže jsem se domluvila v porodce, že půjdu v pátek ještě na ultrazvuk k nim, pak taky k nim do poradny a dají mi termín. Holt opravdu všechno musím mít s bonusem. Vlastně tohle se dvěma bonusy - kvasinky!!! Nikdy jsem na ně netrpěla, takže kdy jindy se mi mají objevit než teď, že...

fabiana
8. kvě 2008

Peťul, ja som si už myslela, že Plaváček je na svete, keď si sa neozývala... 😀
Neboj, keď bude cisarák, bude cisarák... aspoň sa nebudeš trápiť tlačením, to je dosť zaberák... no cisársky neviem aký je, lebo som to nezažila... ale hlavne, že na jeho konci bude Plaváček. Držím palčeky. Ja tiež idem do poradne v piatok, tak som zvedavá, čo sa za tie 2 týždne zmenilo... Dúfam, že do 2 t. bude krpec na svete.

petul.a
autor
8. kvě 2008

Fafi, obě moje sestry měly děti císařem, tak jen prostě pokračuju v rodinné tradici 😅 Taky díky nim vím, že je to celkem v pohodě. Kámoška taky rodila císařem a říkala totéž. Jsem docela v klídku - budu vědět, kdy přijde prcek na svět, manža bude vědět, odkdy si má vzít dovolenou... má to prostě svoje výhody. I když nepopírám, že mě mrzí, že si neprožiju normální porod, těšila jsem se na to. Když vidím u nás na květnovkách kočky, jak přenášejí a jak z toho jsou chuděry nervózní, tak si říkám, že císař je fakt lepší.

Ty budeš mít bobíska určitě v termínu, o to se neboj. I vzhledem k tomu, že je to druhé mimi. Jé, to bude krásné, až ho uvidí Kristínka, viď? 😵 Tříletá princezna a malý princ 😅

petul.a
autor
9. kvě 2008

Jé, Fabianka, koukám, že jsem tě nechtíc přejmenovala. Tak pardon 😅

Holky, musím se s vámi podělit o dnešní zážitky. Měla jsem jet do porodky JEN na ultrazvuk. Takže tedy: v 9.30 jsme byli na místě, ale na UZV jsem se dostala tak nějak po 10. Pak nás poslali na monitor. Tam jsme čekali znovu, pak mi ho natáčeli místo 20 minut 40, protože to chvíli natáčelo moje srdce místo Plaváčkova. No, a pak nás poslali ještě na poradnu. Tam jsme čekali 2 HODINY jen na to, než mě sestra zapsala. A čeká se tam ve stoje 😠 V 1 se sestra zvedla, vzala si od nás průkazky a řekla, že jde na oběd, protože by jí ho jinak nedali. A nechala nás tam stát, i když tam viděla těhule s bříškama (mimochodem taky hladový, protože od těch půl desáté jsme tam byly všechny). Mezitím odešel doktor k neodkladnému případu. Měl se vrátit ve 13.15, ale sestra řekla, že to má poradu (je to primář), takže vůbec neví, jak to bude. Objednat na jindy nešlo - prostě neobjednávají. No, tak mě teda pak vzala ta sestra přednostně. Jenže potom tam zas nebyl ten doktor, takže na řadu jsem šla kolem druhé hodiny. Jo, a doktorka na UZV mi řekla, že mimi nemá 3600 gramů, ale 3080, a jaký prý je můj názor na toho císaře. Nakonec se taky přiklonila k tomu, že teda jo (mimi je prý štíhlé, ale má velkou hlavičku). A pan primář byl názoru zcela opačného - že prý bych normální porod koncem pánevním zvládla atd. Nakonec jsme teda domluvili termín 19. 5. (na manžův svátek 😅), s tím, že bych 16. nastoupila s předoperačníma vyšetřeníma, pustili by mě na víkend domů a v ponděli by to udělali. JENŽE: Naměřili mi vyšší tlak. Třikrát po sobě. Aby ne, když tam člověk trčí od rána, je hladovej, nasranej... a ještě si chytře dá kafe, že... Ale pan doktor byl neoblomný a řekl, že mám přijet na přeměření, buďto dneska večer nebo zítra dopoledne. Já pak ještě volala té naší známé doktorce a ona řekla, ať jedu zítra, nechám si natočit znovu monitor a ať mi změří tlak tam, že jak ty maminy leží 20 minut v klídku na monitoru, tak pak mívají tlak pěkný. No, holky, takže kdybych se od zítra neozývala, tak jsem ve špitále 😠 Pěkně mě to vykolejilo. Až teď jsem se trošku uklidnila, ale přijde mi, že ten dnešní dne se mi snad jen zdál.

fabiana
9. kvě 2008

Peťul, ja som si ani nevšimla, že si ma premenovala... 🙂
No vidím, že si mala deň blbec, veľmi mierne povedané. Dúfam, že aspoň zajtra ti všetko pekne spravia, tak ako to má byť a že aj tlak bude v pohode. A hlavne nech ti vyberú taký spôsob pôrodu, ktorý vám bude obom najviac vyhovovať a držkaj sa!!! A samo, ozvi sa čo najskôr. 😉

lavazzza
9. kvě 2008

Ahoj holky nemohla bych se k vám přidat?Koukám že je to tady samá těhulka 😵 tak to vám asi pomohl co? 😉

petul.a
autor
10. kvě 2008

Lavazzza, jasně, že se můžeš přidat, vítám tě tu!!!

Jinak, jak vidíte, jsem po přeměření tlaku a po monitoru zpátky doma. Oboje naprosto vzorové - tlak 120/80 Dneska mi ho totiž měřili nahoře v pododnici při tom monitoru. Byla tam skvělá sestřička, hezky všechno v klídku, povídala si s námi... taky říkala, že včera jsem to určitě měla po tom děsným zážitku. Když jí manža řekl, o kterou sestru dole na ambulanci šlo, tak prý že se ani nediví. Ptala se, na kdy máme plánovaného toho císaře, a když jsem řekla, že na 19., tak se rozzářila a řekla, že to má zrovna službu. Manžovi řekla, jak to bude - že mu miminko ukážou, až ho ponesou na umytí a na novorozenecký. Tak z toho byl až dojatý. No, dostane do ruky foťák a bude dokumentovat 🙂

lavazzza
10. kvě 2008

ahoj Petul děkuju 🙂

tři měsíce jsem brala Clostilbegit a nic,teď mi doktor řekl ať ho vysadím,tak jsem zvědavá co to se mnou udělá,škoda že nezabral ☹

Koukám že se ti to blíží,budu držet palečky 😉

petul.a
autor
10. kvě 2008

Lavazzza, díky. Nám se taky zadařilo až když jsem Clostil už nebrala 😉

lavazzza
10. kvě 2008

a jak dlouho jste se snažili?nebo kolikátý měsíc po vysazení?Já už ani nedoufám ☹

petul.a
autor
10. kvě 2008

Lavazzza, nevěš hlavu 😉 My se snažili dva roky. Teda řešit jsme to začali zhruba po roce. 6 cyklů jsem brala Clostil, pak se povedlo po dalším půl roce. Mezitím jsem pila bylinky, měla jsem Feminan, pak Femigard a při jeho braní se to akorát povedlo. Měla jsem jít na laparku, už mi stlali postel v nemocnici 😅 No, a teď mi ji tam budou stlát na císaře 😉

dicinka1
14. kvě 2008

ajojte...mozem sa vas na nieco opytat?kolko cyklov ste brali clostylbegyt kym ste otehotneli?

nela00
14. kvě 2008

ahojte dievcata 🙂
ake ste mali vysledky po clostile?

dicinka1
14. kvě 2008

ja som prvy cyklus nemala ziadne foliki,,,vraj..no neviem..zmenila som dokyho,tak uvidime co vycaruje...

petul.a
autor
14. kvě 2008

Dicinka, Nela, moji odpověď vlasgtnš máte o pár příspěvků výš 😉

No, dámy, a já mám pocit, že Plaváček možná do pondělka nevydrží. Tlak ráno u obvoďáka 140/90, odpoledne v poradně necelých 140/85, bříško klesá a od rána mě tlačí v kříži. Ale co, předoperační mám hotový, melíry na hlavě taky 😅, tak můžem 😉

zuzulik
14. kvě 2008

bambulky, boleli Vas prsia po clostile?? lebo mna bolia sialenie a to uz asi tyzden...mrcha by "nemala" dojst zajtra ... hm??

petul.a
autor
14. kvě 2008

Zuzulik, ono to u mě bylo jak kdy. Já mám dojem, že jsem si spíš namlouvala, že bolí. Ale když jsem opravdu otěhulkovala, tak nebolely... Takže na tenhle příznak bych až tak nedala. MOC ti držím palečky, ať mrcha nedorazí. Taky nesnášíš nezvaný návštěvy? 😀 A co teplotu, měříš?

zuzulik
14. kvě 2008

jo merim , kuk :
http://www.fertilityfriend.com/home/18ff5c
vis ta bolest prsou se ale neda srovnat s temi v minulych cyklech,na druhou stranu mi klesla teplotka... uvidime jak se to vyvine zitra 😉
dekuji za palecky! 🙂

fabiana
14. kvě 2008

Ahoj Peťul!
No ja mám brucho veľmi nízko už pár dní a stále nič... žiadny pôrod sa nekoná, len čakám a čakám, kedy sa to rozbehne... niežeby som po tomto zážitku tak túžila. 😅 Juj, a som nejaká nakapatá, sople, hrdlo, priedušky, tak sa hnevám... akoby to nemohlo počkať. 😠 Tak sa ideme trochu vyhriať s malou von na slniečko, v rámci prechádzky.
Dúfam, že u vás je všetko ok... a keď nevydrží Plaváček do pondelka, tak príde skôr. 😀 Určite sa už tešíte po toľkých rokoch čakania. 😀

Mňa prsia po Clostile neboleli, ja som nemala takmer žiadne vedľajšie účinky. Čo sa týka otehuľkovania, už sa nebudem opakovať. 😅 Tak všetkým držím aspoň palce, nech sa čo najskôr zadarí a všetko dobre prebiehalo.

petul.a
autor
14. kvě 2008

Zuzi, ale to je super grafík 😉 Tak držím pěstičky 🙂

ariadna
14. kvě 2008

ahojky nela a dicinka mne sa podarilo s clostilom na ten 3 cyklus a potom som mala mat 3mes pauzu a potom laparka a manzel bral aj permen asi 3mesiace.dnes som si volala o tie vysledky z krvi a potvrdili mi to som hned skolabovala od radosti a revala dojata.zuzulik s tymi prsiami po clostile tak boleli ma s nim aj bez neho aj teraz ma bolia 😉 myslim ze to individualne aj ja som sa tak pozorovala stale ale tento posledny cyklus som sa na to vykaslala uz som ani neverila ziadnym priznakom este aj vlozky som si nakupila tak mozno aj preto sa to stalo.psychika je svina.drzim palce vsetkym snazilkam a tehulkam vela zdravicka a stastne porody 😉

petul.a
autor
14. kvě 2008

Ariadna, tak to gratulujeme k těhulkovství 😉 Užij si to a ať je tvé miminko zdravé 🙂

petul.a
autor
15. kvě 2008

Fabinka, jasně, že se těšíme, straaašně!!! Já nejdřív Plaváčkovi domlouvala, jak mi začala odcházet zátka, že musí vydržet aspoň do 11. 5., to by bylo 14 dní před termínem, tak aby byl už "dopečený". Pak, když se teda zjitilo, že půjdeme na toho císaře, tak jsem mu zas domouvala, aby vydržel než budou hotová předoperační vyšetření. A taky než si maminka stihne nechat udělat ty melíry, aby se za ni nemusel stydět. Vydržel, vše máme hotovo, tak teď už může. Zkrátka vychované dítě už teď - poslouchá maminku od prenatálního věku 😀 😀 😀

Teda to nastydnutí ti nezávidím. Takhle pár dnů před porodem... Ale ty máš termín až týden po mně, tak to určitě do té doby vyléčíš a do porodky půjdeš zdravá jako rybička 🙂 Jé, já už vidím tu tvoji princeznu, až prvně miminko uvidí, to bude nádhera 😵 Pak ji musíš s mimískem vyfotit, ať vidíme velkou ségru 😉

fabiana
15. kvě 2008

Ariadna, gratulujem k tehuľkovaniu, dávajte si pozor!
Peťul, to ty máš naprosto ideálne dítko, keď takto počúva maminku! Ja tiež malému dohováram... práve som prišla od doktora, som chorá, dal mi penicilín, mám priedušky zapálené, sople, tak som radšej išla a dobre som spravila... takže teraz dohováram krpcovi, nech tam ešte v brušku pár dní vydrží, aby som sa stihla aspoň trošku preliečiť... lebo rodiť takáto chorá, neviem neviem... Ale bojím sa, lebo u nás to je už na spadnutie... No zajtra idem do poradne, teda ak sa niečo medzitým nestane a uvidíme, ako ďalej. Už minule mi doktorka hovorila, že tam už prídem budúci týždeň ležať a spustí mi to... bojim bojim.
No jasne, veľkú sestričku s malým bračekom vyfotím... máme kopec Kristínkiných fotiek, ale mne sa s tým nechce moc robiť, lebo všetky mám v inom formáte a kým to naformátujem, tak prejde kopa času... ale sľubujem, že pak dám pár fotiek do albumu. 🙂

zuzulik
15. kvě 2008

ariadna gratulujem 😵
petul.a, moj dnesny grafik : http://www.fertilityfriend.com/home/18ff5c

fabiana
15. kvě 2008

Pekné teplotky, Zuzulik! Kedy dostávaš mrchu obvykle?

ariadna
15. kvě 2008

dakujem vam babenky dnes to ideme oznamit rodicom aj oni asi skolabuju 😀 to mi je moc luto fabianka ze si takto ochorela ku koncu len hlavne vela oddychuj a prajem rychle uzdravenie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru