Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

denisa31
19. črc 2009

ahoj holky,

ohledně těch příkrmů, jo jo plně kojím, takže chci začít v ukončených 6 měs. (možná o týden dva dýl, ještě uvidim) tou zeleninou v poledne, další měsíc přidám ovoce dopo a další měsíc večer kaše, myslím, že není kam spěchat, malá má 7,3 kg, takže mlíčko zatím stačí. Začnu rovnou asi s mléčnýma kašema, protože nevim jestli bych odstříkala tolik a už jen při vzpomínce na to jak jsem odstříkávala ze začátku když mi nechtěla sát je mi na nic, no a taky třeba mi to ze začátku nebude jíst, tak bych to vyhodila, to fakt ne 😝

Myslim, že navařený zamražený jídlo bude asi pěknej blivajz, mám v plánu spíš zamrazit syrovou zeleninku a ovoce, pak vždycky kousek vyndat a uvařit z toho čerstý jídlo. A taky nakoupim zásobu skleniček. Chtěla jsem nakoupit po netu ty skleničky v akci, ale dost lidí mě odrazuje, že mi to pak nemusí jíst, takže budeme radši zkoušet a uvidíme u čeho zůstaneme, snad nebude moc vybíravá. Klar ale to abys těch babylove vzala pak metrák, aby se to vyplatilo, ne?? Mě se právě nechce v těhle vedrech malou někam tahat

Ad sporťáky, malá mi vůbec nechce spát doma, ale zato když jí dám do kočáru, tak do pěti minut spí, takže s tímhle problém zatím nemáme. Navíc ta hluboká korba má polohovací opěrku, takže to kdyžtak zvednu a snad mi z toho nevyskočí. když se mi tam začne mrskat, tak dám taky už sporťák,kšíry jsou přece jen jistota

čajík taky zatím nedáváme, ani vodu, prý do 9. měs. stačí kojení,ale tak dlouho to asi nevydržim a tu vodu jí dam

Jolanka je 3.2.

jonuska
19. črc 2009

ahojky my taky zatím nic.a váhu máme taky něco kolem 7,5kila.čajík nechce,tak začneme taky jen zeleninkou..
ono záleží co zarazíš.ale já ted budu s dětma sama.takže na kupovaný mít nebudu.takže zamrazím a pak když někam pojedu nebo budu potřebovat udělat rychlo jen vytáhnu... 😉

atreides
19. črc 2009

ahojky po delší době, nebyla jsem doma 🙂

Niny dostala poslední dávku Synflorixu a zjistili, že má kýlu, tak musí nosit kylní pás, ale naštěstí jí to vůbec nevadí. Poslední dobou se ale děsně vzteká 😒

K těm příkrmům ... my jsme začali zeleninou, že prý je to lepší než začít ovocem, aby si nezvykla na sladkou chuť, ale brzo jsme přešli na ovoce, páč když se měla nučit papat, tak na něčem co jí aspoň trošku chutná ... dneska všechno do ní padá ani nevím kam, kolik toho sní 😅

jinak já taky navařím a zamrazím a když chci na další den, tak si to večer vytáhnu do ledničky, to jídlo je úplně v pohodě a když nemám, tak dám skleničku

janeyzelvicka
20. črc 2009

Ahoj, snad zareaguju na všecko 🙂
klarves, to máš dobré, že můžeš zajíždět do Německa. To si tu já můžu vyprdnout oko 😀
jonusko: my jsme 6.8., Kris už je řádný stařec 😀 ale já mám narozky kousek od tvojí holčičky 🙂 bohužel ne stejný rok 😅
deni, navařené zamražené jídlo zas takový blivajz není, mám kuchařku, ze které vařím pro malou a tam to normálně píšou, zamrazit, pár dnů to vydrží. když bych to rozpočítala, na jednu porci je třeba kousínek kuřecího prsa, kousínek nějaké zeleniny... nedovedu si představit, jak bych to po kouskách dělala.

Jinak koukám, že vaše holky budou zachvíli vážit skoro jako naše Kris 😅

klarves
autor
20. črc 2009

Ahoj holky,
a radily jste se ohledně těch příkrmů s dr.? My jdeme na KO až 20. srpna, to už malá ale bude mít 14dní šest měsíců, tak nevim, jestli počkat nebo prostě sama zkusit nějakou tu zeleninku koupit. Stejně, co mi asi tak řekne jinýho, co už nemam načteno, že jo 😉 Taky si myslím, že začít zeleninou je nejlepší, hodně jsem taky slyšela o bílým jogurtu 😕 Ty ovocný mléčný kaše taky nedam hned, sice dáváme večer tu rýžovou, ale je bez příchutě a nemléčná, navíc prý vhodná na ty zažívací problémy, co malá měla.
Deni, my do toho Německa jezdíme každý měsíc na nákupy, takže vzít si toho víc nebude zas až takový problém. Ikdyž zase neříkám, že rovnou vezmu zásobu na celý měsíc 😉
A co se týče sporťáku, tak to teda dvakrát nezabralo, protože tam zkrátka furt jakoby leží, nemůžu to ještě dát do polohy v sedě a navíc je proti směru jízdy a ne zatím po směru, takže to má úplně ten samý efekt, jako korba. Jinak řečeno, řve tam furt. Tak než bude sedět, budu mít asi z toho nošení hezky vypracovaný svaly na rukou 😀

denisa31
20. črc 2009

Klarves bílý jogurt až od 8.měs, dřív rozhodně ne.Tak to jo, když do Německa jezdíte na nákupy, my zas až tak akční nejsme a abych tam jela pro pár věcí, to fakt ne. Ale chtěla bych se tam ject podívat a něco pokoupit, ale spíš jako výlet spojený s nákupy, když letos nebude žádná dovča. Já byla u doktorky minulý týden a bylo mi řečeno, že můžu začít v ukonč. 6.měs, nebo podle potřeby o pár dní dýl, že si malá řekne. Ale zatím mi (ťuk ťuk) spinká krásně, takže těch pár dní možná ještě počkam. A to o zamražování jídla mi právě rovnou řekla, že to 99 procent dětí vůbec nejí, no uvidim, stejně začátek bude pokus omyl, ale jak psala atreides, těžko mi sní něco co jí nebude chutnat 😒 😒

Jonusko já jsem ti neodpověděla na ty naušničky, byly jsme píchat když bylo malé necelých pět měsíců a zvládla to celkem v pohodě. Už to máme i zahojený a lihuju už jen preventivně. Měli jsme z toho větší vítr než to ve skutečnosti bylo. Chtěla jsem dřív, ale nechtěli nám to píchnout dřív než tři týdny po první hexe, pak jsme měli zase taťku pryč, tak se to pěkně posunulo. Jak tady psaly holky, po tom půl roce už je asi lepší je nastřelit, i ta naše doktorka co nám je píchala říkala, že po půl roce už je píchání náročnější. Mě je píchali v osmi měsících a mít prý ségru, tak má asi klipsy 😝 😝

Atreides a co ten synflorix? Reakce nebyly? S tou kýlou to je mi líto, ale pokud to spraví ten pás a nebude to nic horšího, tak to bude ok. Z čeho to může mít?

janey malá bude mít za 14 dní rok, co?? Jak to prožíváš, co dárečky, už máš??

denisa31
20. črc 2009

a ještě holky vy co mrazíte to jídlo, tak třeba jen zeleninku mixlou s masem? jsem někde četla, že brambory se nemůžou zamrazovat....abych pak ještě nenapáchala víc škody 😨

atreides
20. črc 2009

Synflorix je vlastně Prevenar, jen proti více kmenům, rakce nebyly žádné - Niny neměla vlastně na žádné očkování reakce
pás to snad vyřeší, jinak ji čeká operace, ale na to teď nemyslím

jj jogurt od osmého měsíce
mrazím i brambory - proč se nesmí zamrazovat?

denisa31
20. črc 2009

atreides já právě s těma bramborama nevim, někdo to myslim psal tady v nějaký diskusi, jsem se právě chtěla zeptat vás zkušenějších co je na tom pravdy

klarves
autor
20. črc 2009

Aha, tak to nevim, kde jsem to vzala s těma jogurtama, asi někde tady na koňovi, v nějaký diskuzi to řešily, že jim dr. právě řekla, že je nejlepší začít s jogurtama. Ale v jakým měsíci a jiný podrobnosti, to už nevim. Já bych ho stějně zatím nedala.
Atreides, tak to je super, že Niny neměla žádný reakce na očkování. A to s tou kýlou mě taky mrzí, ale snad se to spraví tím pásem. Je dobře, že na nějaký operace nemyslíš, zbytečně by ses stresovala, zvlášť, když k ní vůbec nemusí dojít.
No tak to by mě taky zajímalo,proč se brambory nesmí mrazit. Nevařený jsou mi jasný, že by zesládly, ale vařený???
A co třeba mražený hranolky, krokety, bramborová těsta, to všechno se přece taky mrazí a normálně prodává? Nebo pro dospělí už to mražení nevadí, jenom pro děti?
Mimochodem Deni, Vikča je 6.2., to jsou holky od sebe kousek 😉

atreides
20. črc 2009

jogurt se má dávat až od 8.m skrz bílkovinu krav. mléka

s těma bramborama si mi nasadila brouka do hlavy

denisa31
20. črc 2009

tak možná ty holky myslely syrový brambory...to mi nedošlo, protože by mě v životě nenapadlo mrazit syrový, , to je asi stejný blud jako s tím jogurtem

atreides
20. črc 2009

mmch s masem jsme začali taky až v osmým měsíci

atreides
20. črc 2009

hmmm, tak se asi fakt nesmí mrazit 😒

http://www.vareni.cz/trendy/zmrazovani-potravin/

jonuska
20. črc 2009

holky tak já vždy mrazila jen zeleninu.jako mix zeleninky.s bramborama mám zkušenost že z nich pak byla hrudkovitá nedobrá kaše.s masenke joo to jde.ale ty bramburky nejsou pak dobrý..... 😝
my máme ramínko ještě hooodně škaredý.takže myslím že naušničky budou až k roku.takže radši asi nastřelíme

janeyzelvicka
20. črc 2009

atreides, s tou kýlou mě to mrzí... snad to bude dobrý.

deni, jojo, zachvíli ji bude rok a tenhle pátek má navíc svátek, upřímně řečeno, vůbec netuším, co ji koupíme, ani co mají koupit další, kteří se ptají (kdyby vás něco napadlo, sem s tím 😉 😉 ). A nějakou mega oslavu nechystáme, my na to nějak nejsme 😅

S jogurtama souhlasím, tak od osmého měsíce, Kris jogurt naprosto zbožňuje, až se divím 🙂
ale brambory v kašičce, normálně vařené, taky mrazím. A co jsem to rozmrazila, i když píšete jiné zkušenosti, přišlo mi to normálně dobré a ani bych nepoznala, že to bylo mražené. Kdyby to bylo blbé, samozřejmě bych to té mojí Opici nedávala, ale nikdy jsem nezaznamenala nic špatného. A taky jsem nikde nečetla, a to jsem si o výživě taky něco prostudovala, že by se brambory neměly mrazit 😕 Ta paní v článku neuvádí žádný důvod, proč ne, takže to nebudu pokládat za relevantní 🙂

klarves
autor
20. črc 2009

Tak asi teda ne, ale je fakt, že tam ještě mohla dopsat proč. To by mě teda fakt zajímalo. 😲 😲 😲
Janey, já taky moc nevím, co kupovat takhle mrňatým dětičkám. Ale viděla jsem v pompu krásnou knížku, na každý stránce bylo jendo zvířátko, když se zmáčkl čuflík, tak to udělalo zvuk, jaký to daný zvířátko vydává a navíc tělíčko toho zvířátka bylo plyšový, napodobenina srsti. Takže si ho malá může i ošahat 😉 Mně to třeba přišlo hezký 😉

atreides
21. črc 2009

dobré ránko

s těma bramborama jsem to našla ve víc odkaz, ale nikde nepsaly důvobd, jen že to nemají rády 😒

janey my jsme malé koupili odrážedlo, babi s dědy tříkolku s vodící tyčí, tak knížka co píše klarves je super, hned se budu po ní shánět, díky za typ 😉 ... potom mi příjde ještě super to hopsadlo ve tvaru zvířátka, od mé sestry dostala panenku, myslím, že by ocenila i malý kočárk, ale už teď ty věci není kam dávat 😝

janeyzelvicka
21. črc 2009

Dobré ráno 🙂
Díky za rady 🙂 u nás je trochu problém, že bydlíme v 1+1, sklep je nepoužitelný, a kdyby někdo koupil odrážedlo, nebo tříkolku, asi bychom se nedostali na záchod 😅

atreides
21. črc 2009

hmmm, tak co nějakou interaktivní hračku?

janeyzelvicka
21. črc 2009

Hmm 🙂 nemáš nějaký tip, odkaz?

atreides
21. črc 2009

tady něco je, ale osobně mám ráda hračky od FP nebo Lamaze 😉

http://www.veselyklaun.cz/interaktivni-hracky/

janeyzelvicka
21. črc 2009

Díky 🙂 pokoukám po tom. Už se těším až bude dost stará na lego a takové věci 🙂

denisa31
25. črc 2009

zdravim holky, nikde nikdo 😢 Mě by se taky jako dárek líbilo to odrážedlo 🙂

sluninka
30. črc 2009

ahojík...kdepak se všichni touláte? 😉

benjik
3. srp 2009

ahojky,můžu se přidat? máme skoro měsíční princeznu Nelinku a musím se pochlubit,že je to dítě za odměnu jak je hodná 😀 občas si říkám,že snad ani není naše 😀

misicka85
3. srp 2009

Ahoj holky, nějak nám to tady vázne ne????!!!!! 🙄

No já mám co mluvit,že?? 😝 Teď jsme s malou skoro pořád na chatě když je hezky, užíváme si sluníčka dokud to jde. Přijeli jsme v neděli, rychle jsem si vyřídila co je třeba a zítra zase frčíme, teda pokud bude hezky.

Benjik, to víš že se můžeš přidat, každá princeznička je zde vítaná 😉 To je fajn že máš hodné dítko, já taky 😀

Jinak u nás nic moc nového, Adélka už pěkně baští zeleninku, dneska jsem jí dělala už i s masíkem, mám tu zavařených 10 skleniček tak jsem zvědavá jak jí budou chutnat. Jinak zdlábne všechno, sem tam jí dám ochutnat něco z mého talíře, strašně jí chutná jogurt, chleba - ten mi ujídala jak jsme grilovali, no prča s ní 😀
Příští týden jdeme na 8-měsíční poradnu tak jsem zvědavá kolik bude vážit.

benjik
4. srp 2009

misicka: tak to máš štěstí,že není vybíravá.snad jí to zůstane

miran.da
4. srp 2009

ahoj holky, muzu se taky pridat? mame doma vysnenou 1.5 mesicni princeznicku Karolínku a skoro 5tiletyho rostaka Tomáška

benjik
4. srp 2009

miran.da: ahojky,tak to máš doma už velkýho ochránce pro Karolínku,vid? jak Tomášek přijal sestřičku,nežárlí?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru