Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

atreides
11. čer 2009

jééééé holky děkuji 😅
jsem musela taky mrknout k vám do albíček a máte teda rozkošný princezny 😵 😵 😵

atreides
11. čer 2009

a taky mi příjde, že holky jsou všechny do tátů

aji jak vám jde nočníkování?

aja123
11. čer 2009

atreides, ale stojí to za houby, sem tam se jí to povede, když má suchou plinku, tak ji posadím, ale jinak tam prostě neposedí a můžu se snažit jak chci 😅 No jo je holt tvrdohlavá po mě, tu jen tak suchým rohlíkem neopiju 🙂 A co vy, už jste to taky zkoušeli? Nebo teprve uvažujete.

atreides
11. čer 2009

mě niny na nočníku děsně řvala a nechtěl tam sedět, teď máme hrací nočník tuleně a ten se jí moc líbí a docela se nám poslední dobou daří, když ji dám po probuzení

denisa31
11. čer 2009

klarves máme široký balení a pleny budeme mít do půlky srpna, pak už to snad bude úplně ok, ale zase to neni nic tak strašnýho, takže peřina už nám snad nehrozí. Dávám dvě pleny a tím pádem už jsme na velikosti 74🙂
Ten Honey Bunny neznám, ale ráda se přiučím. Znám jen Stop na Lochotíně, jsem tam už prodala pár kousků.

atreides fakt krásný album, úplně profesionální, malá má fakt háro🙂

atreides
11. čer 2009

deni děkuji, Jolanka je krásňoučká, ta pusinka 😵

janeyzelvicka
11. čer 2009

klarves: já dělám v Brně bc. žurnalistiku a mezinárodní vztahy 🙂

martina26
11. čer 2009

Uf tak kolaudace čističky je za mnou. V pohodě, já nevím proč mám z těch úřadů nervy.

Holky taky jsem koukala k vám do albíček a máte moc krásné dětinky.

Ad kyčle. My je máme úplně v pohodě, jsem ráda a od 6tého rýdne máme pouze pampersku. 🙂

denisa31
11. čer 2009

Marti vidíš jak jsi to s úřadama pěkně skoulela🙂 Já byla včera žádat o RP a taky za pět minut hotovo, mile překvapili.
Koukala jsem, jak to malé pěkně sluší s náušničkama. Jak to snášela, jak dlouho to měla zalepený a měli jste čepici? Už abysme to to taky měly za sebou

sluninka
11. čer 2009

ahojte holky...taky se k vám přidáváme
Naše Natálka má 4,5měsíce..naušničky máme nastřelený, uplně super,žádná péče,žádná krev ani hnis..jen doporučuji 😉
jinak koncem července jdem mýmu bráchovi na svatbu a Naty bude mít tyhle šatičky
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

klarves
autor
11. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsme zpět ze čtyřměsíční, máme 5700g a 62cm. A píchlá první hexa. Řev teda neskutečnej, ale v náručí už neplakala a venku se smála, takže dobrý. Uvidíme, jestli nás nějaká reakce mine nebo ne. Jo a náušničky prý až po druhý hexe 😕 , to je něco, jak na to má každý dr. jiný názor.
Takže tu za chvíli asi budeme jediný bez naušnic 😀
Deni, je to na Slovanský, jak zatáčí dvojka, vedle toho jsou nějaký lovecký potřeby. Do stopu se taky chystám s taškou odrostlých věciček 😉 Tady nevykupují, jen prodávají, dovoz VB, ale fakt hezký věci. A těch šatiček tam 😵 😵 😵
Marti, já ti řeknu, proč máš nervy z úřadů, protože to ve většině případů o nervy fakt je 😀 😉
Ty kyčle to je fakt něco. Marti to je super, že to máte ok. My už snad taky za 5 týdnů budeme bez peřiny. Jinak už se fakt po... 😠 Malý to už teď vadí, protože jí to překáží v pohybu. Dokuď byla škvrně malilinkatý, tak jí to moc neštvalo, narozdíl ode mě. Teď už je to fakt horší ☹
Jo a taky jsem zkoukla ty vaše holčičky a jedna teda hezčí než druhá 😵 😵 😵 Jsou to kočky krásný 😵
Atreides, taky máme podobnou vlasatici 😀 Můj táta jí ty vlasy vyloženě závidí, páč on už jich teda tolik nemá 😀

denisa31
11. čer 2009

je fakt, že každá dr. říká něco jinýho, mě dětská řekla, že je můžeme píchnout hned, když kojím, tak že je to ok a když jsem nás objednávala, tak na ORL řekli ať počkám min. 3 týdny po první hexe.
Klarves tak to máme skoro stejně starý holky, my jsme 3.2. 🙂 ale malá je trochu macatější 6,6 a 62. Ale jsme oproti vám úplní plešouni

denisa31
11. čer 2009

sluninko vítej, ty šatičky jsou jak pro nevěstu, nádhera🙂

sluninka
11. čer 2009

my taky když obvolávali dr kvůli uším kdo nám je nastřelí tak každej tvrdil něco jinýho..takže jsme čekali až jí budou 3měs a nechali je nastřelit

klar... my měly na 4měs. 64,5cm a 6,58kg 😅

denis...no snad se v tom nebude nějak cejtit špatně, berem náhradní šatičky,kdyby tyhle nevyhovovaly

martina26
11. čer 2009

Deniso náušničkx maá snášela dobře, sice řev byla přirozeně neskutečnej ale když mi ji sestřička přinesla tak jen brekla, jakoby si chtěla postěžovat a ihned usnula, večer jsme to doma odmočily. Měla to zalepené jak mám v albíčku, potíraly lihem a protáčely. Framikoin jsem použila jen jednou. Druhý den ráno to měla takové rudé tak jsem to radši natřela a pak už jen lihovala a bylo to OK. Já jsem z toho tady týden nespala a jsem ráda, že je to za náma. Jinak nám hned doktorka říkala po první HEXE a vzhledem k tomu že už ji máme i s první dávkou Prevenaru a Menoingokoku B to jak jsme v té studii tak s píchnutím ve třech měsících problém neměla. Co doktor to opravdu jiný názor. jo a taky byla ten den po píchnutí extrémně spavá.

Sluninko vítej, šatičky jsou úžasný, to bude princezna.

Holky máme všechny moc krásné dětinky.

denisa31
11. čer 2009

holky jsem měla dneska nějakou nákupní horečku a objednala zase malé haldu oblečků, růžových samozřejmě a narazila jsem na nádherný bodýčka, mrkněte
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19652878&tab=0

Marti díky za info, snad to bude u nás taky ok

sluninka
11. čer 2009

deni..tak tyhle bodýčka máme už doma taky 😀 z MMB 😀

teď jsem vyhrála pár věcí na MMA, to je závislot hrůza...naštěstí ale Naty teď vyrostla a já jak jsem proházela skříň,tak tam toho opravdu moc nemá,tak ji dělám zásoby 🙂

marti..no holčičky jsou prostě princezny 😵

mirjanka
11. čer 2009

Ahoj holky, můžu se přidat??? Tak vy jste si holčičku přáli a já taky třikrát - a mám ji teď napotřetí, nemůžu se udržet a kupuji jí šatičky ...ona si je potvůrka nadzvedává, jsem nejštastnější na světě a po ultrazvukovém vyšetřením jsem skákala radostí
Ke kyčlím ....měli jsme na na šesti týdnech vpořádku - údajně, šli jsme k jinému ortopedovi a zjistil nám v levé nožce jiný úhel a nasadil nám třmínky na 6 týdnů 😠 ten předchozí ortoped tvrdil, že je v pohodě, jenže i já vidím, že má asymetrické faldíky na nožkách

misicka85
11. čer 2009

Ahojky, konečně mám časík zase písnout. Dneska tu byla kámoška tak jsme se šly projít, no domů jsem s malou dorazila až kolem 16h, takže rychle nakojit, nachystat večeři, okoupat malou, znova kojo a dát malou spinkat, od 19h je tuhá jak poleno 😀 Já jsem zkoukla Ordinaci, u toho šlapala na rotopedu, pak jsem hodila sprchu a sedla k pc 😀 Zítra asi pojedem na chatičku, má být krásný víkend tak co sedět doma ve městě že?

Široké balení jsem musela dávat cca do necelých 4 měsíců, ale dávala jsem to fakt poctivě, takže teď má nožky krásné. je ale fakt že malé to balení vůbec nevadilo, asi jen ten první den byla z toho taková protivná, ale zvykla si a pak už pohoda. Tu peřinku jsem prý jako dítě taky nosila, nevím teda přesně do kdy, mylsím do 11-ti měsíců 😝 Takže jsem se modlila ať jí Adélka taky nemá.

No na Brumlu už jsem si zakázala chodit, protože jsem si tam vždycky hodila rezervačku a pak postupně přihazovala další a další věcičky a pak jsem se nestačila divit jak ty peníze rychle mizí 😖 Oblečků má Adélka víc než my s manželem dohromady 😕 Takže teď si dávám pohov, uvidíme na jak dlouho 😒

mirunda
12. čer 2009

Holky a kde jste nechaly nastřelit naušničky?To běžně na dětským nedělají, ne?A to se v ouškách musí nechat ty co se nastřelí nebo se hned můžou vyndat a dát tam třeba zlatý, aby jim to nehnisalo..?

klarves
autor
12. čer 2009

Dobré ránko holky,
miru, teda, další ranní ptáče 😅 Já myslím, že to asi hned vyndat nemůžeš. Chvíli tam ty nastřelený budeš muset nechat, než to vyměníš.
No tak to koukam, na ty váhy a míry 😉 Sluni, Natálka je teda dlouhán 🙂 No Vikča má přitom tak napuclý tvářičky, že by nikdo neřekl, že měla chvílema fakt problémy s přibíráním a přibírala třeba jen 100g týdně, minimum je prý 150g 😕 Teď už přibrala 700g za měsíc, což vychází na 175g týdně, takže dobrý. A navíc v tý peřině vypadá jak soudeček, přitom je to fakt drobek 😉
Deni, bodíčka bomba 😵 😵 😵
Mirjanka a prosím tě, jaký jste měly nález, jestli víš, že jste hned dostaly třmínky? Já to moc nechápu, někdo dává peřinu, jiný jen široký balení, další třemy...nám dokonce ten blbec ve fakultce hrozil trakční léčbou, jestli víte, co to je, je to závěs, takže vám dítě v podstatě visí někdy i 2 měsíce na ortopedii, pak na 5 až 6 týdnů sádry a pak třmeny 😖 Tak jsem ho velice rychle poslala do...páč jsem si nechala ukázat rentgen a vzhledem k tomu, že jsem měla načteno z netu, jsem věděla, že po třech týdnech nošení peřiny a našem nálezu je to fakt hovadina. Co za tři týdny čekal, zázrak? Změnila jsem doktora, ten samo nechal peřinu, kontrola až za 6 týdnů a už jí máme spíš preventivně, nález už je v podstatě v normě, jen ještě nemáme jadýrka.
Misicko, tak to teda bledá závist, že ti Adélka spinká už v sedm. V. jeden čas taky usínala do osmi, teď teda kolikrát nespí ještě ani v deset 😠 Ale zas jí ještě v těch deset nakrmím a pak spí v kuse do pěti, dneska teda až do šesti 🙂
Jo a naše reakce na očkování úplně v pohodě, večer byla jen mrzutější, ale ráno už se řechtala a teploty nás taky minuly. Tak teď už asi nic nehrozí ne, když se to neprojevilo do teď?

janeyzelvicka
12. čer 2009

Dobré ránko,
tak Kristýnka opět ještě spí 🙂 Ona má takový zvláštní spánkový režáim, večer usne tak v 10, půl 11, párkrát se v noci probudí, ale ne moc, a ráno chrní třeba do 10 😀 Ovšem přes den kolikrát nespí vůbec...

mirundo, my náušničky nemáme, ale co jsem bylá já na nastřelení, tak ty náušnice jsem si musela v uchu nechat myslím měsíc, nebo dokonce 6 týdnů? Abych nekecala...

misicka85
12. čer 2009

Janeyzelvicka - a nevíš kde v OV nastřelují mimískům? Protože bych Adélce chtěla nechat radši nastřelit ale nevím kde 😒 Taky myslím že ty nastřelené se nechávají ten měsíc a pak až se můžou vyměnit. někteří dr tu nastřelovací pistoli už mají taky, ae moje dr teda jenom píchá 😠

janeyzelvicka
12. čer 2009

Misicka to fakt nevím, já si to nechávala nastřelovat u mojí dětské mudry a to jsem tu ještě nebydlela.
Zkus se poohlídnout na netu, někde třeba budou mít..

denisa31
12. čer 2009

klarves kamarádky malá měla 1a na obou a dostaly peřinu, protože jednu nožku vytáčela víc do strany, my měli 2a a spraví to plenky navíc, tak si vyber. Chodíš na ortopedii do fakultky?

Holky včera jsem na tom MMB nechala taky ranec, ale nakoukla jsem tam premiérově. Akorát nevíte když chci od jednoho člověka víc věcí, tak to musím vypsat do tý zprávy nebo je na to nějaký fígl?

jo a včera se nám přihodilo co tady psala klarves, malá se pokadila po osmi dnech - no už jsem byla nervózní, že nekadí - no a měla to úplně všude. Ale už je zase čisťoučké voňavé miminko🙂

klarves
autor
12. čer 2009

deni, do fakultky právě už ne, narazila jsem tam na hrozný hovado doktora, co nás chtěl právě po třech týdnech, co jsme měly peřinu a nález se nezměnil, hned poslat na závěs 😠 Navíc mi tam hodně vadil ten přístup, nikdo ti nic neřekne, mají toho hodně, tak je to tam jak na běžícím pásu. Našla jsem si jinou doktorku, vyžádala si konzultaci, první návštěvu jsem si musela zaplatit, protože to byla duplicitní kontrola a pojišťovna to neproplatí. Další kontrola už normálně zdarma. Přístup se nedá srovnat, je skvělá, uklidní, vysvětlí a na malou je vždycky hrozně miloučká. S FN nemám vůbec dobrý zkušenosti ani z porodu, asi jsem měla smůlu a vždycky zrovna narazila na blbej přístup.
Co se týče nálezu, měly jsme IIc a IIa v šesti týdnech, teď máme IIa a Ia. Je to asi na zvážení každýho doktora, jakou pomůcku zvolí, jestli stačí široký balení nebo rovnou třmeny. Ale na IIc už by asi široký balení bylo málo. Teď máme to co vy, ale dr. nechala ještě peřinu, nejdřív teda mluvila o širokým balení, ale pak to změnila ještě na peřinu. Ono se to od 3 měsíců už hodnotí zase trošku jinak, IIa po 3.měsících věku je spíš už IIb. No je to děs, ať už je to za náma.
Ty bláho, po osmi dnech??? Tak tohle já vůbec neznám, malá kadí i dvakrát denně 😅

sluninka
12. čer 2009

ahojte holky

deni..já jsem to teda psala vždycky po jednom jak blbec,ale jestli zjistíš že je na to fígl,tak mi to prosim napiš 😀 😀

klar...my kajdíme 3x a víckrát denně, občas to je fakt už moc 😀

miru..my jsme naušnice nechaly nastřelit u dětský dr, řekla ať je tam necháme 6týdnů a pak vyměníme za nějaký zlatý....

denisa31
12. čer 2009

já plně kojím a doktorka říkala, že jednou týdně je ok, zase jí nemusím tak často čistit pipku, ale teď už to bylo tak na hraně

klarves: jo jak na běžícím pásu, tři miimina na jednou a na co se nezeptám, to nevím

sluninko: já než na to přijdu tak budu bankrot!!!

martina26
14. čer 2009

Ahoj holky,

od pátku nám nešl net a teď odjela chlápek od kterého internet máme a dal to do kupy. No a nezapomněl nám říci, že nás počítač je už dědeček. To víme. Uvažujeme o koupi Notebooku, ale nejdřív na něj musíme našetřit. No ale jsem ráda že je internet v provozu, nebyla to jejich chyba, ale byla chyba v našem PC v síťové kartě, tak nám musel dát novou. No holt opravdu náš PC už má lecos za sebou. Máme ještě takovou tu klasickou bednu. Ale zjistila jsem že jsem na koníkovi závislák, jak jste mi holky chyběly.

Dneska jsme měli príma den ale pokazila mi ho tchýně, která přijela o půl sedmé večer a děsně se divila že Kristýnka zase spí. Jako bych to dělala naschvál. Podotýkám, že jsem celý víkend čekala že přijedou. Přirozeně že bude zvědavá na fasádu. No a včera nic a dneska dopolko taky nic tak jsem se sebrali a jeli na výlet do Častolovic na zámek a pak jsme si ještě vyšlápli na Potštejn. Paráda. Tomik nadšenej, Kristýnka nechtěla být vůbec v kočáru, takže jsme ji nosili a ona vše pozorovala. Nejvíc se jí líbila zvířátka v Častolovicích. No a v pět jsme dozrazili dom a volal chlápek z toho internetu že se ná´m na to jede podívat. No a já šla vykoupat malou a v tom telefon ve čtvrt na sedm že tchýně jede. Fakt jsem myslela že se mi to zdá. Nic prti tomu, že jede na návštěvu, ale má přijet hergot normálně a ne o půl sedmý. Tak mi to tak zkazilo nálad z celého dne. No a ve finále si rejpla, že kristýnka chodí nějak brzy spát. To mne doďála tak jsem jí řekla že ji přece nebudu budit. Když by to udělala poprvé tak neřeknu, ale ona tak přijela už po třetí. To fakt nechápu.

Deni taktéž jsme měli dny kdy malá kadila jen jednou za 8 dní a já z toho byla opravdu na nervy. Teď sse to urovnalo a kakáme jednou za dva dny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru