Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

martina26
11. črc 2009

Ahojda,
tak výlet byl fajn ale toho lidstva co na Kuksu bylo.

Holky chci se zeptat kdo jste na UM už dáváte příkrmy? Já zítra poprvé zkusím mrkvičku tak jsem zvědavá.

klarves
autor
13. črc 2009

Ahojky,
no jo vlastně, ten synflorix by měl být i na ty ouška, ne? Aspoň to říkají v rádiu, když je na to reklama.
Marti, já zatím dávám jen rýžovou nemléčnou kaši a přidávám jí večer do Nutroše a dávám z flašky. Malý chutná a na skleničky jsem zatím přiznám se nějak nenašla odvahu. Asi začnu až od toho šestýho měsíce.
Ale co mě dostalo, když jsem v nějaký skleničce od ukon. 4. měsíce viděla jahody? Není to trošku brzo zrovna na jahody? Vždyť vyvolávají hodně alergií, jak obsahujou hodně histaminu, ten je na sebe váže, proto se obecně považujou za alergizující, ne? A oni je dají do příkrmů pro čtyřměsíční mimina? Sem docela koukala 😲
Tak dej pak vědět, jak Kristýnce mrkvička chutnala 😉

janeyzelvicka
13. črc 2009

Ahojte holky, my jsme měli fajn víkend, včera jsme byli na horách a předevčírem malou odlifrovali k babičce a s manžou si udělali volný den - k výročí svatby 😵

Ad píchání náušnic v šesti letech - deni, třeba ta kámoška nemyslí píchání, ale taky nastřelení, a to vůbec nebolí, není problém ani v šesti, ani v šedesáti 😅

marti hodně úspěchů s mrkvičkou 😅
klarves, já si myslím, že ty skleničky si člověk musí hlídat sám, oni tam napíšou od ukončeného 4. měsíce a přitom to ještě není moc vhodné. Můj názor je, že takový příkrm bych prostě nekoupila, nebo koupila až pro starší dítě. Taky jsem viděla na jedné skleničce ovoce s tvarohem od půl roku nebo tak a taky je tvaroh do roka nevhodný...

denisa31
13. črc 2009

Ahojky,
tak já zatím zkušeností s příkrmy nepřispěju, ale začneme tak za měsíc a už se na to moc těším. Ty skleničky si fakt člověk musí hlídat, číst složení atd, někde dají i sůl a cukr, fakt děs. Ale plánuju je kupovat, si říkám, že vařit ty mikroporce asi ze začátku nemá smysl, uvidím co řekne doktorka.

Jahody vůbec. Ale to mi dostala i naše máma, že je Jolance přiveze ze zahrádky 😠 😠

Jinak se vám musim pochlubit, že jsem se konečně objednala k holiči, no po půl roce 😝 😝
Malou mam načančanou a sama už potřebuju kompletní údržbu, ale s tim kojenim to nějak zatím nešlo skloubit, tak se teď už moc těšim🙂

janeyzelvicka
13. črc 2009

Přesně tak, jednou jsem obrátila nějakou skleničku a tam tím malilinkatým písmem bylo napsáno, že tam je sůl a dokonce i nějaké koření. My kupovali příkrmy jen od alnatury a teď začli dělat i babylove (z dm), stojí jako ostatní, ale jsou bio a bez soli a různých svinstev, pokud to teda jde 😅 Ale samozřejmě věk jsem taky posunovala.

martina26
13. črc 2009

Ahoj holky.

máte pravdu ty skleničky s příkrmy, taky k nim nemám důvěru. Ani Tomikovi jsem je nekupovala. Radši jsem poctiě vařila. Jinak náš úspěch s mrkvičkou v pohodě. Kristýnka otevírala pusu jak vlaštovka jak moc ji chutnala, dneska si ji dala taky. Zatím budu dávat jen zeleninku jinak mlíko. Doktorka říkala že po tádnu můžu přidat ovoce, tak uvidíme.

denisa31
13. črc 2009

Marti já tady právě psala, že je asi dávat budu, ale ještě nejsem stopro rozhodnutá, jen si prostě budu hlídat co koupím. Hodně lidí se shodne v tom,že pokud nemáš zeleninu z vlastní zahrádky, tak ta sklenička je mnohdy lepší (nebo přinejmenším stejné kvality) než když vaříš z koupené zeleniny. Někteří doktoři dokonce doporučují do roka dávat jen skleničky, ale to bych se z toho asi zbláznila, takže asi zvolím nějakou zlatou střední cestu.

Janey ta alnatura je taky z dm? na tu všichni pějou chválu 🙂

janeyzelvicka
13. črc 2009

Jj, alnatura je z dm.

Když jsem malé nedávala skleničky, občas jsem koupila bio zeleninu, občas normální, brambory máme domácí.

Blbý je, že každý doktor doporučuje něco jiného, pak jim věřit....

denisa31
13. črc 2009

janyey, takže ty dáváš převážně skleničky? Já to asi budu střídat, aby pak neodmítala domácí.
Uvidíme jaká bude nakonec realita, přece jen ještě jsme ani nezačaly....

janeyzelvicka
13. črc 2009

Když jsme začínali přikrmovat, tak vařené nechtěla, dávali jsme skleničky. ale poslední dobou vzala naše jídlo na milost, takže vaříme. Skleničky dáváme na cesty.

klarves
autor
13. črc 2009

Holky, já určitě začnu se skleničkama. Jako vařit to, pak jí to nebude chutnat a celý to vyhodit 😝 Navíc přesně, taky jsem hodně slyšela, že pokud fakt nemáš vlastní zeleninu a nehlídáš si, čím jí hnojíš atd., tak je lepší kupovat skleničky, než vařit z kupovaný zeleniny (teda asi krom bio) kvůli obsahu dusičnanů. V těch skleničkách je to hodně hlídaný, jsou na to přísný normy, co se týče kvality surovin. Ale chce to fakt hlídat obsah, protože teda např. ty jahody mě fakt dostaly 😲 Příkrmy od babylove se taky vyrábí v bio kvalitě, cenově super (hlavně v Německu) a prý jsou dobrý. Tu alnaturu neznám, určitě po ní kouknu, až u nás budou skleničky aktuální 😉
Holky co jste na pokračovací UM, byl u Vás problém přejít z jedničky na dvojku? Já přemýšlím, že dojedu do půl roku jedničku Nutrilon a přejdu na dvojku Hero Baby Lactum. Tady na to všichni pějou samou chválu a navíc je o polovinu levnější než Nutroš. A když ještě začnou příkrmy, tak to už se fakt finančně moc nedá 😒

martina26
13. črc 2009

Ná doktorka řekla že můžem být dál na Nutrilonu 1 takže u toho zůstanu.Ještě k těm skleničkám. Jasně že to musí být hlídané ale člověk to musí radši číst co vše tam dávají. Já mám zahrádku takže zeleninu mám napěstovanou ale na dovču do Jeseníků tak skleničku koupím. Také jsem přemýšlela o té z Dm babylove.

janeyzelvicka
13. črc 2009

Klarves, i pokud by ses rozhodla vařit, zas takové množství, co bys vyhodila, to není, když uděláš třeba jeden brambor s trochou mrkve... No a já stejně dojíždím po malé, takže příkrmy tvoří nyní podstatnou část mé stravy 😀

denisa31
16. črc 2009

Klarves, prostě si uděláš k obědu příkrm a malé dáš lžičku dvě ochutnat 😀 😀 😀 Malá si to stejně rozhodne sama, co bude jíst a co ne. Můžeš kupovat bio zeleninu, vařit celý dopoledne a pak to stejně vyhodíš, když ti to bude odmítat ☹

klarves
autor
16. črc 2009

Deni 😀 😀 😀
Ze začátku vyzkouším určitě skleničky a pak budeme zkoušet něco uklohnit samy 😉
Holky, já jsem dneska šťastná jak blecha 😵 Byly jsme u ortopedky a Vikinka má nožičky v pořádku, takže jsme se zbavily tý hnusný peřiny 😵 😵 😵 Už budem dávat na noc jen široký balení, ale přes den jsou nožičky volnýýý 🙂 🙂 🙂
Mám fakt ohromnou radost, malá ji měla 4 měsíce 😝 Už to bylo dlouhý.

martina26
16. črc 2009

Ahoj holky,

Klarves tak moc gratuluju, to bude úleva viď.

jonuska
16. črc 2009

ahojte holky mužu se k vám přidat??,mám doma pulroční holčičku.a je to moje vysněná.otěhotněla jsem teda nechtěně ale jsem moc ráda,,jsem z ní ulně hotová 😀

janeyzelvicka
17. črc 2009

Klarves, tak to je fajn 😵 😵

ahoj jonusko 🙂

denisa31
17. črc 2009

Klarves tak to je supeer 😀 😀 😀 Taky už se těšim až se koncem léta doufejme zbavíme i těch plen, už aby to bylo. A co naušničky? My už to máme krásný

jonuska tak do třetice holčička, tak to ti moc přeju, že vám to vyšlo. Jste o dva týdny starší a koukám, že malá už sedí, když máte sporťák, to je teda šikula, my jsme s těma plenama pořád takový neohrabaný 😒

janeyzelvicka
17. črc 2009

deni, Kris začla sedět tak v osmi měsících, máte ještě moře času. Užívej si, že je zatím málo pohyblivá 🙂 já bych si někdy tak přála, aby nelezla... jenže ona už zkouší i chodit 😀

jonuska
17. črc 2009

ahojky tak děkuji za přivítání 🙂
deniso my ještě nesedíme sami...mám to v pololehu..to se muže.je to jako v sedačce.ale brzy sedět budem snaží s a zvedá se... 😉
chtěla bych se zeptat jak jste holky na tom s hexa očkováním..my jsme ještě neočkovaní kvuli tbc na ramínku.pořád to hnisá...to je už dlouho co 😖

janeyzelvicka
17. črc 2009

Jonus, my jedem přesně podle plánu.
Ale musím říct, že ti celkem závidím (samozřejmě ne to, že to malé hnisá, ale že máte hexu odloženu). Já jsem zastánce toho, aby se celý očkovací kalendář nějak přeházel, protože mi přijde, že očkování malých miminek je až moc.

misicka85
17. črc 2009

Ahojky holky!!

Dlouho jsem tu nebyla tak vás musím jít pozdravit 😀 My se máme fajn, většinu času teď jsem na chatě buď u nás nebo u rodičů, když je hezky tak proč sedět ve městě,že? 😝

My jsme s příkrmy začli když bylo Aduš 5,5m, dostává večer mléčnou kaši, ta jí šmakuje, sní už plný taíř 😲 Před týdnem jsme začli se zeleninkou, no ze začátku se moc netvářila ale jí to. Vařím z normální zeleniny, kupuju v Tescu, ne vyloženě BIO, moc tomu nevěřím, prostě si vyberu hezké čerstvé kousky a ne moc velké. Skleničky taky nekupuju,jsou šíleně drahý 😠 Máme zahrádku takže za chvilku budu mít zeleninku vlastní. 😉 U těch skleniček tam se to složení musí fakt hlídat,protože výrobci moc nedodržují která potravina je jak vhodná pro určitý měsíc, taky jsem koukala že třeba byla sklenička s rajčaty pro 6.m. mimi 😠 I když Adélka už ochutnala třeba i ty jahody, Petr mi je donesl tak jsem snědla asi 2kg takže něco dostala v mlíčku a neosypala se a pak jsem jedla bílý jogurt a nakrájela jsem si jahody do něho tak se mi po tom sápala, no dala jsme jí ochutnat asi 3 lžičky a dobrý 😉

Zrovna tu mám doma řemeslníky, nechali jsme si zasklít lodžii tak se těším až to bude hotové 😀

denisa31
17. črc 2009

misicka mě právě tenhle postup úplně nesedí, chci začít klasicky zelenina- ovoce- kaše. Nakoupim skleničky a budu to prostřídávat s vařeným podle jak budu stíhat. Našla jsem na netu skleničky za dobrou cenu,tak vám to sem taky hodim

http://www.lekarnadomu.cz/skupina/deti-a-detska...

jonuska my máme už taky všechny tři za sebou, zrovna včera jsme byly 😝 , ale znám plno lidí, kteří taky začli kolem půl roku a v poho. Taky jsem to chtěla odložit s tím, že má rýmu, ale doktorka se nedala obalamutit. Ještě budeme dávat na ty pneumokoky a pak už bude s očkováním chvíli klid.

janey já se právě celkem těšim až bude trochu akčnější a bude s ní větší sranda, no uvidíme, třeba ještě budu vzpomínat na spící mimčo 😀

janeyzelvicka
17. črc 2009

Jo, to zas jo, sranda je, až přijde tatka a uvidí tady ten bordel, asi ho urve 😀

misicka85
17. črc 2009

Já jsem chtěla taky začít zelenina-ovoce-kaše, jenže jsem furt čekala až nám nějaká zeleninka vyroste vlastní a to se ještě načekám,tak jsem začla tou kaší. Adélce chutná a zeleninku mi baští normálně takže to neřeším 😉

Očkování my máme za sebou 3 hexa, poslední 4 dostane v roce.

Ve sporťáku vozím od dubna, malá v korbě už nechtěla být, měla tam málo místa a řvala, tak jsem jí šoupla do sporťáku a je klid 🙂

klarves
autor
17. črc 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že řešíte sporťáky, já pro něj zrovna dneska poslala manžela (měli jsme ho u našich), protože malá posledních pár dní v korbě strašně řve. Vzpírá se nožíčkama, jakoby staví mosty a řve jak pavián. Takže naše procházky probíhají stylem, že v jedný ruce nesu malou a ve druhý vezu kočár 😠 Do korby se sice zatím vejde, ale taky jako jonuska a misicka vsázím na to, že tam víc uvídí a bude klidnější. Taky jde dát do pololehu, tak jí tam snad dát už můžu, ne?
Jonusko, my máme teprve druhou hexu, měly jsme odklad, kvůli váze. Já si myslím, že to nevadí, když je to píchlí dýl 😉
Misicko, my taky už dáváme kaše, sice jen nemléčný rýžový bez příchutě a rozmíchávám to do Nutroše (na kterým malá je), ale ty skleničky se zeleninkou atd. chci právě dát až od toho ukon. 6 měsíce. Zatím na váze přibírá kontinuálně, tak mi to zatím přijde zbytečný. Ale Deni, Ty kojíš, že? Tak to je jasný, že chceš začít se zeleninkou, když většina kaší je mléčná. Ale jsou i nemléčný, který by šly rozdělat s mateřským mlíčkem, tak ty by už šly, ne?
Já skleničky hodlám kupovat opět v Německu. V DM ty od babylove v Bio kvalitě vychází na polovinu, co tady. Jako většina věcí 😠

klarves
autor
17. črc 2009

Jo Denisko, zapomněla jsem Ti odpovědět na ty naušničky. Tak jedno ouško super, druhý je začervenalý a malinko hnisá, ale včera jsem jí to večer zapomněla namazat framykoinem a ráno to bylo lepší 😲 Takže už budu jen lihovat, ten framykoin je fakt na prd.
Jo a po druhý hexe měla malá teploty. První bez reakce, tak jsem myslela, že i ta druhá bude ok a ono ne 😲 Ale zvládla to dobře, měla přes 38 a dokonce se i smála. Jen byla trošku mrzutější a ospalejší a tu noc po se budila a pofňukávala, ale nurofen sirup to spravil, ráno už měla míň, večer se to zase zvedlo, ale dala jsem jí na noc zase nurofen a prospala jí celou, takže dobrý. Další ráno a den už pohoda.

jonuska
17. črc 2009

holky mám teda třetí dítě ale když ještě kojíme čím začneme??myslím že zeleninou co?a možná přesnidávky?
a naušničky nemáme...ještě kvuli tomu očkování.a nechali jste nastřelit nebo píchat???????
tak á si navařím a zamrazím...co pujde.i přesnidávky jsem si dělávala...někde jsem měla receptík.stejně musím vařit každj den..a jak to máte s čajíkem?my teda zatím nedáváme ,kojíme osto6 😀 ,stejně ho pořád plive..nejede jí
my jsme narozeni 19.1.jste tu taky někdo tak????ještě vás všechny neznám...až si udělám přehled trochu 😉

jonuska
17. črc 2009

mrkla jsem vám na fotečky.krásný holky....všechny... 😉
Denis vidím že už naušničky máte...byli jste píchat??vy jste od nás kousek že?? 🙂 a vy Jolanku my Johanku 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru