Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

klarves
autor
10. čer 2009

Tak nějak 😉 Já bych se asi i trochu bála těch materiálů. A už vůbec nechápu, jak tam někdo může koupit svýmu dítěti hračky. To ať se pak nediví, když vidí ve zprávách, že čoika opět přišla na to, že ta a ta hračka od nich je plná ftalátů a podobnýho svinstva. Ikdyž ono dneska si člověk nemůže být jistý ani v normoš obchodě 😒
My jedem ve věcech z Tesca, CA, HM 😉

martina26
10. čer 2009

V HM mají pěkný věci s Kitynkou, to je teď asi hit. Neodolala jsem a pořídila jedno tričko s leginkama ale velikost 74, přeci jen těch malých věcí máme dost.

klarves
autor
10. čer 2009

Jo jo, to je 😀 My s ní pro změnu máme čepičku 😉 A když u nás byla pouť, tak tam dokonce prodávaly ty staniolový balonky Kity. Samo jsem ho koupila (spíš teda asi sobě, páč Viky z toho ještě nemá rozum 😀 ) Přivázala jsem ho na kočár, no ale asi blbě, protože najednou byl fuč. Hrozně mě to pak mrzelo, no jak malá 😀 😀 😀

atreides
10. čer 2009

koukám, že jste se tu bavili o Prevenaru, my teď půjdeme na přeočkování, ale dávám tu zlepšenou vakcínu Priorix, mělo by to být proti více kmenům

marti, tak ať olejíček zabere 😉

atreides
10. čer 2009

jo a nechali jsme očkovat až po roce, aby toho neměla chudina moc, mi to přišlo jako dobrý kompromis

atreides
10. čer 2009

jinak včera bylo zrovna o tom oblečení pro děti v Černých ovcích skrz hořlavost a nejhůř vyšly oblečky od NY a Cherokee 😲

atreides
10. čer 2009

už mi hrabe asi z vedra, ta vakcína se jmenuje Synflorix 😀

denisa31
10. čer 2009

a sakra, těch máme hafo☹ a který vyšly nejlíp?

atreides
10. čer 2009

oni vesměs doporučovali obleční z bavly, že rychle shoří, ale paradoxně zanechá nejmíň škody, ale ty s příměsemi se na dítěti taví a odpadávají 😒
např. líp než zmíněné značky dopala zn. Frog 😕 ale i tak tam nejlepší hodnocení bylo střední, takže nic moc

denisa31
10. čer 2009

my začli s hexou hned ve 3 měsících, takže toho nebude taky mít moc najednou, když to dáme až v 7 měs. Aspoň budu klidnější když budem pak chodit mezi děti.

Jinak u vietnamců bych taky nekoupila nic, ale ty věci z Teska mi přijdou ok, máme Cherokee i ty obyč Teskácký

atreides
10. čer 2009

deni já to myslela tak, že po roce je míň přeočkování a pokud prý mimi netrpí na častá nachlazení, tak to stačí, ale chápu tě - pro klid duše

klarves
autor
10. čer 2009

Tak mi zrovna cherokee máme taky hodně. Ale tak zase, kdy to na tom dítěti asi tak chytne, že jo a když náhodou, tak mám pocit, že je to blbý vždycky, to by to asi muselo být z azbestu. Ale je fakt, že ty příměsy se seškvaří a nataví na kůži. Ale zase, to bysme nesměly nic, takhle nemůžem přemýšlet, že bude lepší mít oblečení jen z bavlny pro případ, že nám dítě chytne 😅 To už je trošku přehnaný 😉
Já váhám mězi sedmým měsícem a rokem, ale zase, když budem chodit na to plavčo... domluvím se zítra s dr., co bude lepší. Nám ve 3 měsících ještě hexu nedali, protože jsme byly na hraně s váhou. Tak se to odložilo snad už teda na zítra, ať to má chuděrka už za sebou. Trošku se bojím tý reakce 😒

klarves
autor
10. čer 2009

Ježíš my 😅 Já píšu jak debil, no snad je to taky jen z toho horka 😀

misicka85
10. čer 2009

Ahoj holky, můžem se přidat? Mám skoro půlroční princeznu Adélku. Koukám že řešíte náučničky, tak ty my ještě nemáme, koncem června jdem na 3. hexu, tak jí je nechám dát pak, chtěla jsem je nechat nastřelit, tak uvidíme. Prevenar jsem očkovat nenechala a zatím ho dávat ani nebudu, když tak až po roce. Adélka je zdravoučké otužilé mimi, ještě neměla ani rýmu, v porovnání s malou mojí kamarádky, ta je chuděra nemocná každých 14 dní, to je úspěch. Jo oblečení, tak to je moje závislost pořád něco kupuju 😎 Od vietnamců ale nee, vězšinou z bazárků na netu, vede teda MMB, pak brumla, laclik, mipet, memi, no je to fakt mor 😀

atreides
10. čer 2009

jj je to mor, to nestíháme ani unosit 😅

klarves
autor
10. čer 2009

Ahoj misicko, jasně, že můžete 😉
Holky, koukněte schválně na tohle. Já se teda nechci nikoho dotknout, ale tohle mi už teda přijde trošku nevkusný a hlavně se to fakt na svatbu nehodí 😕
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Malá dneska nějak hezky spí i přes den, to se často mimo kočár nestává, tak se trochu nudim a zabrousila sem se pokochat svatebníma fotkama 😉 Ale tohle je teda trošku divný 😒

martina26
10. čer 2009

Klarves no zvláštní vkus

A taky vede MMB.

Za chvilku jdu s holkama z bývalé práce na pizu, tak se těším.Manžel bude hlídat 😉

jola2
10. čer 2009

Já holky jsem si nakoupila kupu šatiček v bazárku (brumla) měli tam 50% slevy tak šatičky vyšli cca 50 Kč ale fakt nááááááádherné úplně jako nové (takové malé mimčo to moc neponičí 😀 ). Taky máme barvičky růžové, fialkové a bílé. Ono je to i jednodušší to oblíkat bo to k sobě ladí 😀 .
Moje první holčička je jak kluk : dres, tričko, kopačky, auta, pistole a kopačák 😒 , tak si to teď užívám a když někde něco vidím pěkného tak to kupuji (a ani nepřemýšlím že už to nikdo neviužije)

surynka44
10. čer 2009

Ahojky, tak jsem sem zase koukla a pěkně jste se rozjely 😉 klarves: zbytečně se neděs, třeba nebude mít malá žádnou reakci. Terezka neměla, ale měla na prevenar. Každé mimi je jiné...ale třeba zrovna vám to výjde 😅 jinak mi taky nakupujeme na MMB a taky v Tescu. Já jsem úplný blázen, nejraději bych malé koupila všechno 🙂 jinak bazárek Brumla neznám, takže tam hodím očkem. Jinak jsem koukla i na ty svatební fotky, no opravdu zvláštní vkus přesně jak píše martina26.

martina26
11. čer 2009

Ahoj holky,

tak dneska mne čeká kolaudace čističky, já to papírování a úřady fakt miluju.A ke všemu manža doma samozřejmě není, tak to budu muset s těma úředníkama zkoulet sama. Ach jo. Ty bazárky jak jste tady psaly neznám, tak taky mrknu. No nic letím do školky ať to vše stihneme. 😉

denisa31
11. čer 2009

ahojky, taky jsem včera letmo projela ten bazárek brumla a šatičky fakt dobrý a za pár korun, tak dík za tip, ale já je zatím nedávám, na ležičím mimču se mi to moc nelíbí a taky pořád máme abdukční pleny, takže abych jí rvala do punčošek do fakt ne a holý nohy jsem zatím nenechávala. Ale laclik znam, tam jsem objednávala když byla hodně malinká, na ty větší už takový výběr nemají. Se těšim až bude běhat a budu jí parádit se vším všudy.

mirunda
11. čer 2009

Ahojky.. smím k vám?Taky chci probírat naušničky a šatičky 😀 Mám 3-měsíční holčičku, naše první miminko...moc moc jsme si holčičku přáli, už jen pro to, že přítel je ze 4 kluků 😀 tak se nám to splnilo...

janeyzelvicka
11. čer 2009

Ahojte 🙂
světe div se, malá ještě chrní 🙂 to je k vzteku - když se člověk potřebuje učit, to oka nezamhouří.. a dneska, když mám den po zkoušce, princezna si vyspává 😀 😀
Ad očkování - my jsme nedávali nic navíc. Ani meningokoka, ani pneumokoka. Uvidím, až bude starší, ale spíš do toho asi nepůjdem.
Ad oblečení - já právě moc nemusím růžovou, takže malá je oblíkaná tak nějak neutrálně a má i modré věci. Občas si ji spletou s chlapečkem 😀

aja123
11. čer 2009

atreides: tak si pročítám tuhle diskuzi a mám taky holčičku narozenou 3.5.2008 😵
To je náhoda 🙂

atreides
11. čer 2009

aja, tak to gratuluju, v kolik hodin? 🙂

aja123
11. čer 2009

atreides 19:36, 3700g a 52cm 😉
A jaký je váš čas?

klarves
autor
11. čer 2009

Ahoj holky,
tak brumlu taky neznám, tak ho taky zkouknu. U nás v Plzni je jeden bazárek a tam hrozně ráda chodím. Honey Bunny se jmenuje, neznáš ho Deni? Mají tam nádherný věci, skoro netknutý a za krásný ceny a odpadá poštovný, oproti internetovým bazárkům. Taky jsem teda hodně, než se malá narodila, nakupovala na MMB, teď spíš v tomhle kameným nebo v těch obchodech, o kterých jme se tu bavily. Můžu si to ošahat a spíš trefím velikost 😉 My právě máme tu frejkovku, takže tam je problém, že ty kalhoty nebo sukýnky musí být hodně pružný, aby se přes to dostaly. To z netu neodhadnu ☹
Vy denisko máte široký balení? My přímo peřinu, od 6-ti týdnů věku ☹ Kontrolu máme až za 5 týdnů, tak už nám jí snad sundají. Dohromady jí malá bude mít 4měsíce. To je fakt strašný 😠 Já punčocháčky dávám pod to 😉
Marti držím palce na kolaudaci 😉
Sury, no uvidíme, za chvíli k dr. razíme, tak jsem zvědavá teda 😕
Mirundo, my si taky holčičku strašně přáli 😵 A taky je naše prvorozená 😉
Janeyzelvicka, a co studuješ za VŠ? Já mám Bc. a silně uvažuju, že bych si podala na příští rok přihlášku a ty dva roky si dodělala 😉 .

atreides
11. čer 2009

aji 1.15hod, 3650 a 51cm 🙂

aja123
11. čer 2009

atreides, tak to jste o kousek starší 🙂 Dívala jsem se k tobě do alba, malá je moc pěkná a máte krásné společné fotky. A taky jsem si všimla, že malá už chodí, tak to je moc šikovná, to já mám takového malého peciválka 🙂

mirunda
11. čer 2009

Astreides - a já si vždycky myslela, jak je naše Lili vlasatá 😀 Ale na tu vaší princeznu teda nemááá 😀 Ta je krásná.. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru