Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

miran.da
5. srp 2009

Tomasek byl a porad jeste je ze sestricky nadseny, nastesti nezarli, tak je to dobry...
vcera jsme byli na kontrolu s nozickama a domu jsme odesli s perinkou, tak snad to berusce pomuze

janeyzelvicka
6. srp 2009

Ahoj, vítám všecky nové 🙂
a já se pomalu přesouvám z kojenců do batolat 😵

benjik
6. srp 2009

miran.da: my byly na kyčlích dnes,na to,zatím to je ok a to jsem ji moc často na široko nebalila.ale pro jsotu máme balit a za dva měsíce na další kontrolu.přeju tvojí malý hodně štěstíščka a at peřinku dobře snáší.

rehos
6. srp 2009

Ahojky,mohla bych se taky přidat?Máme doma skoro 11 měsíční Mařenku a o osm let staršího Filipa 😉 Maruška je hrozně šikovná a akční,největší radost nám udělla tím že se nám narodila přesně na naše výročí seznámení a dokonce to byl i pátek tak jako v den seznámení,skoro i hodina 🙂

berunka
7. srp 2009

cauky maminky i ja se rada pridam do rad mamimek holcicky,mame doma temer 8 mesicni ELisku.je to diblik ale dela nam jen radost.muzu opravdu rict,ze mam doma hodne ditko.a jak se mate vy ostatni s holcickama?

benjik
14. srp 2009

rehos. tak to jste dostali krásný dárek k výročí 😀

svoja
14. srp 2009

Ahoj holky, omlouvam se, ze vam sem takhle vpadam, ja zas pujdu...mimochodem, krasna diskuze, taky cekame holcicku. Vysnenou🙂
Mela bych dotaz, ktery sice asi uplne nesouvisi s tematem, ale snad me nekdo poradi.
Co se tyka postylky. Je lepsi rozmer: 70/140 nebo 60/120 ???
Diky

benjik
14. srp 2009

my máme 140/70 dítě v ní dýl vydrží než mu je malá,jen je všechno dražší co se týče matrací,povlečení atd a není takový výběr.a třeba mantinel máš spíš jen na klasiku 120/60.zkus se podívat do téma výbava tam na to bude určitě diskuze.jinak dobrý termín porodu 😀

svoja
14. srp 2009

BEN diky....ja dnes objevila prave v akci mantinel, silene levny, na tu vetsi postylku, tak jsem si rikala, ze vlastne co je lepsi....a ten termin...no, meli jsme nejdriv 3.1., ted silvestra...manzel si preje vanocni mimi...tak uvidime🙂

benjik
14. srp 2009

na vánoce radši ne.já jsem 28.12 a vždycky mě štvalo,že se mi dárky,co bych dostala normálně jen k vánocům dělí na vánoční a narozeninový 😒

svoja
14. srp 2009

no, z toho mam taky strach, ale myslim, ze nase holcicka rozhodne ochuzovana nebude, i kdyz je to teda blby kolem tech vanoc no....

benjik
14. srp 2009

já taky nebyla ochuzená,tam jde o ten pocit.ale ona se sama rozhodne,kdy chce ven 😀

misicka85
14. srp 2009

Svoja, já mám Adélku narozenou 23.12. 😖 jsem ji přemlouvala ať vyleze už dřív ale nedala si říct 😀 Ale my to budem slavit už začátkem prosince, protože moje mamka je 30.11., strejda 5.12. a můj manža 7.12.,takže děláme oslavu vždy pro celou rodinu,takže Adélka dostane dárečky k narozeninám začátkem prosince a k vánocům pod stromeček 😀

Postýlku my máme 60x120

sluninka
14. srp 2009

ahojte holky

taky vítám všechny nově příchozí

beru 😀 ahojík 😉

jonus...😀 jsem vůbec nevěděla, že chodíš i sem 😀

misic...už jste byly v poradně kolik malá má??? 😵

my máme taky 120x60 a větší netřeba, to až pak bude přelejzat ty zábrany,tak koupíme normoš dětsko-dospěláckou 😉 postel

blanula
14. srp 2009

Ahoj holky, já se přidávám a to rovnou 2x 🙂

jittuss
14. srp 2009

Ahoj holky,taky mam holčičku 😉

sluninka
14. srp 2009

jitt..jé Ty jsi z Ch.? tam jezdím od tý doby ještě než jsem vůbec byla na světě 😉

martulikk
14. srp 2009

Ahoj holky, měla bych na vás dotaz... Máme (dnes) 3-týdenní holčičku a ve středu jsme na ortopedii dostali Frejkovu peřinku na kyčličky ☹ Nález máme IIa-IIc. Vyčetla jsem, že tímto často trpí holčičky a taky dětičky, které měly málo plodové vody a ppKP - vše náš případ... Prošla si některá z vás s dcerkou tím samým? Jak dlouho jste peřinku nosily? Na další kontrolu jdeme až 23.9. a do té doby si asi dost "užijeme" ☹ Naše maličká to zrovna moc dobře nesnáší... Navíc nám dost blinká, takže spaní na zádech kvůli peřince mě docela děsí, ach jo...

blanula
14. srp 2009

ahoj martulikk moje druhá dcera měla peřinku do půl roku od rána do večera a od večera do rána, takže 24hodin, a asi tak do 8-9měsíců jen na noc,bylo to na nic, peřinka větší než dcera a když jsem ji nastrojila a potom dala peřinu tak krása ta tam.Dcera to zdědila po manželovi ten měl do 2let strojky, taky nás s tím strašily, protože měla i vykloubený kyčel, ale naštěstí se to vše spravilo dcera bude mít v prosinci 2roky a ještě stále chodíme na kontrole, nic by na tom nebylo,a le co mě vadilo že ji neustále dělali rentgeny, ultrazvuk nevadí. Dětská lékařka mi doporučila ať řeknu dr. že si rentgen nepřeju, protože už na něm byla3x a šlo to i bez rentgenu, jen udělal ultrazvuk.
Karolka to brala statečně, vůbec ji nic nevadilo nějaká zátěž mezi nožičkama, ona ji vlastně dostala už v porodnici, takže se s ní velmi dobře vžila, holka naše statečná.Jestli budeš mít ještě nějaký dotaz tak se klidně ptej, já jsem z toho taky byla zdrvená, protože jsme to spíš čekali u první dcery, ale ta byla v pořádku a tak jsme si ani nepřipouštěli že by ta druhá. No jo,ale už je dobrá, jen ty kontroly, to vždy propláče. ☹

martulikk
14. srp 2009

blanula: na té ortopedii byl takový fofr, že jsem pořádně ani nestihla vnímat co se děje, berou to tam jak na běžícím pásu a vůbec neřeší, jak si s tím novopečení rodiče poradí... manžel mi doma říkal, že doktorka o nošení té peřinky řekla "přes den bez úlevy" ani jsem to tam nepostřehla, uf... takže teď doma spekulujeme, jestli to máme teda dávat jen přes den a v noci ne... fakt nevím, budeme tam muset asi zavolat a znovu se poptat, ach jo... jinak ta naše peřinka je taky větší, navíc jak jí musíme křížit vpředu ty pásky, tak jí to často škrtí u krčku ☹ budu muset vymyslet nějaké vycpávky než trošku doroste... nechápu, že pro ty drobátka nevymyslejí něco normálního... jinak v porodnici jsme nic neměly (ani široké balení plen), až teď z té ortopedie, takže malá se docela vzteká - vadí jí ty pásky u krku a taky, když se chce převrátit na bok... takže i když do teď měla spací intervaly v průměru 2 hodinky (někdy méně, někdy déle), tak s peřinkou ze mě bude asi zombie, protože se budí i po půl hodině ☹

miran.da
15. srp 2009

martulikk ahojky, taky mame tu perinku, v porodnici nam rekli ze mame davat siroke baleni plen, v sestinedeli jsme byli na kontrole tak se zjistilo ze jedna striska je dobra a druha jeste ne tak nam p.Dr. dal tu perinku...sestricka nam zduraznila ze je to na 23h. denne, ta jedna hodina je na prebalovani a vykoupani...nastesti to nasa mala zvlada vpohode , i kdyz se ji to taky moc nelibi...a navic ke vsemu nahore vzadu je suchy zip ktery ji taky tlacil, tak jsem tam musela dat kapesnicek, aby to mela lepsi...neda se nic delat, musime to vydrzet...

denisa31
15. srp 2009

martulik ohledně té peřinky, prostě jak píše miranda, musíte to vydržet, rozhodně bych to ze začátku moc nešidila, nechtěla bych si pak vyčítat, že jsem něco zanedbala. Ohledně toho sundavání na noc, tak nám naopak bylo řečeno, že kyčle se rozvolňují v noci, tudíž v noci určitě dávat. S peřinkou teda zkušenost nemám, dávali jsme jen dvě pleny, doteď s tím bojujeme i když už je malé půl roku, musíte vydržet, zdravé kyčle vaší holčičky za to přece stojí

blanula
15. srp 2009

holky opravdu vydržte, protože můj manžel na to vzpomíná do teď, tchýně vypráví jak nemohl pořádně sedět, protože měl strojky a o chození ani nemluvím, držím palečky ať vaše ratolesti dlouho netrpí. Dcera si zvikla velice dobře a když to pak nemusela mívat tak byla hrozně nervózní že ji něco chybí. 😉

misicka85
15. srp 2009

V poradně jsme byly ve středu, na 8-měsíční prohlídce. Malá má 7590g a 70cm 🙂 Doktorce se líbila, je to moje šikulka. Už baští všechno - ovoce,zeleninu, jogurt,kaši, dr. nám to schválila takže mám radost...

Peřinku - malá jí neměla, od 6-ti týdnů nosila široké balení, dávala jsem jí tam 2 plínky a nosila to fakt poctivě 23h denně. ve 4 měsících už měla kyčle ok, ale stejně jsem jí to dávala asi ještě měsíc jenom na noc. Peřinku jsem jako malá nosila já, myslím že do 8 měsíců 24h denně a pak do roka jenom na noc. A nožky mám, se musím pochválit, fakt pěkné! Samochvála sice smrdí ale co!! 😝 Takže bych to určitě nezanedbávala a dávala to poctivě, v dnešní době vidím venku čím dál víc malých dětí s šíleně křivýma nožkama, bych ty rodiče vyfackala občas, chudáci děti....

Taktéž vítám nové příchozí!!!! 😀

martulikk
15. srp 2009

holky děkuju moc za vaše reakce! 🙂 já to vůbec nechci nijak šidit, je pro mě důležité, aby byla malá v pořádku... jenom si s tím prostě nevíme rady, ach jo... v pondělí tam zkusíme ještě zavolat nebo zajít a uvidíme co nám řeknou, protože vyjádření "přes den bez úlevy" mi nic moc neříká... škoda, že mi to nedošlo už v té ordinaci, ale byla jsem tak překvapená, jak jsme vyfasovali to velké balení, že mi to prostě uniklo ☹

blanula
15. srp 2009

marti já si myslím že bez úlevy je pořád jakv noci tak přes den, můj názor tak bych to já pochopila, pak dej vědět.

martulikk
15. srp 2009

blanula: proč tedy doktorka říkala to "přes den"? ☹ já jsem teda tam odsud odcházela s tím, že to ta moje maličká chuděrka bude muset mít pořád, ale manžel mě pak nějak zmátl... zatím jí zvykáme přes den a dnes to asi zkusíme i přes tu noc... to už asi nebudeme spát ani občas tu hodinku... určitě pak dám vědět... no, když už se na té ortopedii budeme dotazovat, tak se aspoň rovnou poptám na jak dlouho nás to nošení čeká... teda to jsou strasti, ach jo...

denisa31
15. srp 2009

misicka gratulace k úspěšné prohlídce, nás čeká kvůli dovče opožděná půlroční, tak jsem zvědavá, jak malá narostla🙂

martulik já třeba už mám povoleno přes den úlevy, aby se malá prokopala, mohla trénovat otáčení a tak, třeba teď když je horko, tak je přes den hodně s holým zadkem, tak jestli to doktorka nemyslela tak nějak, že chtěla prostě jen zdůraznit, že vy prostě přes den zatím dodržovat fakt poctivě a že to budeš dávat v noci, to třeba brala jako samozřejmost, ale za zeptání nic nedáš, taky vždycky vypadnu z ordinace s nic neříkajícím papírem v ruce a na co se nezeptám, to nevim 😝

martulikk
15. srp 2009

denisa: aha, možná proto nám doktorka řekla "bez úlevy" ... problém je, že naše malá dost trpí na břišní koliky, takže to prokopání jí dost chybí ☹ teda až se tam půjdu zeptat, tak budu asi vypadat pěkně hloupě 😅 ale co, hlavně, aby jsme vše dělali jak máme... a až budeme mít druhé dítko, tak budeme mazáci 😀

martulikk
15. srp 2009

holky, ještě bych se chtěla zeptat... je to "krapet" mimo tohle téma, ale drobečka se to týká 😅 děláte některá domácí marmelády? já jsem před porodem ještě stihla domácí jahodovou, milujeme palačinky 🙂 jenže plně kojím a nevím, jestli to malé nebude nějak vadit... u doktorky jsem se samozřejmě nezeptala, protože maličká tam spustila hurónský řev a tak jsem měla v hlavě jen to, jak ji uklidnit 😅 na další kontrolu jdeme až za 3 týdny a volat doktorce kvůli marmeládě mi přijde dost uhozený... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru