Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

garfie
8. čer 2009

miskastehlikova: add botičky. Myslím že v Praze to vůůůbec nebude problém! 🙂 Botičky mají ve všech dětskejch obchodech, já jsem většinou nadšená v HM, na půl roku tam mají krásný botičky-růžovošedý, taková jemná růžová, hodily se úplně ke všemu a stály cca 250, měly jsme s nima děsný úspěch!

surynka44
8. čer 2009

klarves myslím, že se nemusíš ničeho bát. U nás je to to samé 😉 a jak píše janey pokud to umyješ a "tam" to vypadá normálně buď v klidu 😀

martina26
8. čer 2009

Holky tak u nás je to taky s pokaděním to samé, to ještě kakáme jednou za tři dny tak si to dovedete představit. Já to vytírám ubrouskem a pak ještě myju, ale zrovna te´d řeším takový probém. Máme tam takové drobné pupínky jako puchýřky. Mažu rybylkou ale nějak to nepomáhá.připadne mi to jiné než opruzenina. 😒

jola2
8. čer 2009

Čauvec tak mi máme taky 4měsíční holčičku. Naušničky jsme píchali ve 3měsících a hned jsme v ordinaci dostali i hexu. Měli jsme to bez problému jen jsem čistila lihem a dávala mastičku (oftalmoframikoin) do týdne bylo po mazání 😉

atreides
8. čer 2009

marti my to měli taky a v době, kdy hodně srajdila a pomohl nám na to Tea Tree 😉

garfie
8. čer 2009

Naušnice malé píchl dr. mezi druhou a třetí hexou, najednou to odmítl, prý aby ji moc netrápil. Bylo to v poho, mazali jsme lihem, framykoin moc nedoporučoval, že se to pak v té dírce zanáší. A co se týká nastřelování, je dobrý pak ty nastřelený naušničky vyměnit, ty dírky jsou totiž menší-moje neteř (16) má teď problém a normální naušnice se jí do ucha nevejdou....

klarves
autor
9. čer 2009

Ahoj holky,
tak to jste mě docela uklidnily. No je fakt, že my jako mimča, to určitě taky měly až za ušima 😀 a nikdy z toho nic nebylo, tak by se asi nemělo nic stát.
Marti, tak to vůbec netuším, co by to mohlo být. A zkoušela si se na to zeptat dr.?

vojtisek2007
9. čer 2009

ahoj všem, máme taky skoro roční princeznu - občas teda zlobí víc než oba moji dva kluci dohromady....ale co, je naše 😀. Náušnice nám píchli rovnou při prouštění z porodnice, pak už bych se asi neodhodlala
A jenom k těm pupínkům co vypadají jako puchýřky a ne jako klasická opruzenina - nám pomáhá potřit to takovou fou fialovou vodičkou - krásně to zasychá a na noc přes to máznu framykoin - tak nám to poradila naše dětská - Eli už to trápilo asi 3x a vyždycky to zabralo 😉

klarves
autor
9. čer 2009

Ahoj holky,
teda dneska to tu moc nefrčí 😕
Ahoj vojtisku, tak to je krásný, to aspoň bude mít Vaše princezna dva velký bráchy, co jí budou hlídat 😉 Aspoň si na ní nikdo nebude dovolovat 😉
Chtěla jsem se zeptat, dáváte princezničkám nějaký čajíky na pití? Od víkendu zase mají být vedra, když jsem se ptala mudry, jestli něco mám dávat, řekla, že buď převařenou kojeneckou vodu nebo dětský čaje. Vodu mi plive a dneska jsem jí na zkoušku uvařila dětský čajík od Lerosu a udělala kočka takovej ksichtík a samozřejmě mi to všechno vyplivala ven 😝 Takže tohle neprošlo 😀 Asi budu muset počkat do ukon. 6. měsíce na ty ovocný čajíky, ty jí už snad chutnat budou. Tyhle bylinkový si teda asi vypiju sama 😀

janeyzelvicka
9. čer 2009

klarves,
já se řídila tím, že když se ještě tak v 8 - 9 měsících kojí, čaje netřeba. Když jí bylo asi 8 měsíců, zkoušela jsem taky čaj, ale vyprdla se mi na to, na vodu taky. Až poslední dobou to bere na milost.
Ovocné čaje jsem nezkoušela, podle mé zkušenosti ovocný bez cukru chutná celkem děsně a s cukrem jí to dávat nebudu...

klarves
autor
9. čer 2009

janeyzelvicka,
já čaje nesladím vůbec, takže mě to ani nepřijde 😉 Ale ty dětský teda nevim, ty jsem sama fakt nezkoušela 😉 No já jí to teda sladit taky rozhodně nebudu. Leda tak kapičkama Sab simplex, ty jsou, jak jsem zjistila, hodně sladký 😉 U nás je ale právě problém ten, že já už nekojím ☹ Měla jsem málo mlíka, navíc malá byla líná sát, tak jsem ho musela odstříkávat a dávat jí ho alternativně plus teda dokrmovat UM, no a nakonec po veškerý snaze to udržet co nejdýl, došlo úplně ☹ Jsme na Nutrilonu a tam se musejí dodržovat odstupy mezi dávkama, takže když se fakt nají hodně, tak třeba vydrží 4 hodinky a při vedrech v létě mi to přijde moc, aby nebyla dehydratovaná. Tak nevim, co jí budu dávat, když mi to plive 😒

janeyzelvicka
9. čer 2009

Když je nekojená, tak to nevím, odkdy se doporučuje dávat i něco k pití... a s tím, že zatím nechce - zkoušej různé varianty. A třeba jak bude mít opravdu žízeň, dá si, aspoň u nás to tak je, pak vypije i vodu...

Já právě myslela normální dospělácké čaje, některé mi neslazené přišly fakt děsné, ale to je věc zvyku. Ty dětské nevím. Sab jsme taky používali na prdy a já ho tajně upíjela (mňam... což mi připomíná, že tu někde máme nevyužitý zbytek 😀 😀 )

atreides
9. čer 2009

klarves ty ovocný Niny moc nejedou, páč jsou spíš kyselý, ale nasládlý je třeba Roibos a ten může pít neomezeně

martina26
9. čer 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem měla celý den lítáni po Pardubicích, připravujeme se na kolaudaci, takže sháním papíry. Hrozný ty úřady 😒

Klarves, vyrážku máme pořád, mažu bepanthenem, rybylkou, pořád přebaluju. No zítra asi zajdu k mudr. ale zdá se mi to teď jako opruzenina. Teda před tím jsem s tím problémy neměla. Já jsem vždycky tak nervní, když jí něco je.

Ad čajíky. Dáváme fenyklový spokojené bříško a pije ho. Taky jsem zkoušela převařenou vodu ale tu plivala, takže zůstaneme u fenyklu. 🙂

Atreides děkuju za tip, už nevím čím bych mazala. To Tea Tree je v nějaké masti nebo je to vodička?

Holky chci se zeptat, dáváte v těhleh teplech šatky a necháváte holé nožky? Já to pořád řeším a taky se bojím ji zatím nechat v krátkým rukávu, ale asi bych už mohla ne? Fakt nevím. máme tolik šatiček a zatím je měla jen asi třikrát. Tak abychom je unosily.

atreides
9. čer 2009

marti je to olejíček 😉

klarves
autor
9. čer 2009

Ahoj marti,
tak to věřím, ty úřady jsou fakt peklo.
Mně doktorka řekla, oblíkat malou jako sebe. Takže když je fakt teplo, tak jí klidně dám šatičky bez punčošek, ale ponožky jsem teda ještě taky nesundala.
Tak já ještě zkusím ten fenyklový, schválně jsem zkusila koupit ten od Lerosu, protože krom bylinek tam má být i jablíčko, tak jsem si říkala, že by jí to mohlo chutnat a prd prd velebnosti. Takže si ho vypiju sama, páč mě chutná 😎 😀

klarves
autor
9. čer 2009

Jo atreides,
a ten roibos se může od kolika měsíců?

janeyzelvicka
9. čer 2009

Marti, já už jsem teď hodněkrát nechávala holé nožky, i ruce, namazala opalovákem, aby se nespálila. Malá je hrozně horkokrevná a strašně se potí... Dneska měla kraťasy a tričko, šatů moc nemáme, ale pokud by byl hyc, určo bych je dala na co nejmenší vrstvu...

klarves 🙂 kamarádka si koupila taky pro sebe celou krabičku dětského fenyklového čaje, protože jí hrozně chutnal (jednou ho dávala naší malé a zkusila) 😅

atreides
9. čer 2009

klarves můžeš jí ho klidně dát už te´d, páč roibos neobsahuje kofein 😉

jancici
9. čer 2009

Ahoj,nám je šest týdnů a dneska jsem se právě u dr. domlouvala na naušničky a pichne je malé po Hexa.Už ted se bojím,jak bude brečet.
Chtěla jsem se taky zeptat,od kdy jste dávali malé čaj?

atreides
9. čer 2009

janci já jsem do půl roku jen kojila a čas jsem začala dávat se zaváděním příkrmů

jinak náušničky nám taky pichali až po hexe, není to tak hrozný, jak se zprvu zdá, Niny plakala, ale hned usla a po probuzení o ničem nevěděla. Okolí jsem čistila lihem a jinak jsem dávala Framikoin a protáčela, za týden to měla hezký

martina26
10. čer 2009

Ahoj holky, tak naše princezna vstává pravidelně v pět hodin ráno a pak zabere až v sedm

Atreides zkusím ten olejíček už jsem z toho nervózní

Jancici - já jsem se taky píchnutí hrozně bála a v čekárně jsem trpěla. malá brečela, ale když mi ji sestřička přinesla tak už spala a když jsme přijeli domů tak už se i smála. Natírala jsem lihem a první den použila framikoin, protáčíme a je to v pohodě. Dneska je to týden co nám je píchly.

klarves
autor
10. čer 2009

Dobré ránko,
teda Marti, to se moc nevyspíš, co? Naše malá se teda taky budí kolem páté na krmení, ale pak ještě spinká tak do sedmi, osmi. Jak kdy. Dneska ale teda vstávala po šestý a je vzhůru do teď 😕 Řechtá se tu jak prdlá a zkoumá, co umí vydávat za zvuky. Je to prča, ale občas je fakt hodně hlasitá 😅 😀
Tak ten roibos zkusím, ten by jí chutnat mohl. Jinak teda už nevim, asi bude kočka pěkně zmlsaná 😉
My jdeme zítra k dr., tak se jí taky na ty naušničky zeptám, radši už je vezmu s sebou. Už je tu mám naložený v lihu. Měly by být 24h, je to tak?
A necháte nebo nechaly jste očkovat na pneumokoky? Mně dr. říkala, že je teď něco jinýho než prevenar, a píchá se buď teď, v sedmi měsících nebo v roce a podle toho je i počet injekcí. Teď by byly asi čtyři. Tak nevim,jestli to nenechat až na těch 7m? To už budou jen tři. Zase toho do ní nechci cpát zbytečně moc 😒 .

martina26
10. čer 2009

klarves jojo já mám holt doma ranní ptáče, ale vzhledem k tomu, že vozím Tomika do školky tak mi to vstávání zas aý tak nevadí, alespoň se v klidu vypravíme. Fakt je ten, že někdy jsem po poledni mrtvá, ale pak to ze mne zase spadne. Jinak náušničky mají být naložené den dopředu. Já na nich měla ještě navázané provázky, ty jsem nechala koukat ven z lahvičky. Doktorka si je pak za ten provázek vytáhla.

Ad Prevenar. Já jsem s malou ve studii na výzkum nové vakcíny na Meningokok typu B. Takže v rámci této studie, máme Prevenar a meningokok zdarma.Doktorka nám to nabídla před 3 měsícem věku. Prý je to naprosto bezpečné. No chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem do toho šla. Máme za sebou první návštěvu a první injekce. Tři najednou, takže reakce večer mazec, já si nadávala a brečela zároveń jak mi ji bylo líto, ale druhý den už to bylo úplně v pohodě. ještě nás to čeka dvakrát. Prý ale už to může být bez reakce. ´Kéž by. Na jednu stranu jsem ráda že je chráněná, na druhou je mi jí líto.

denisa31
10. čer 2009

Ahojky, tak naše malá vstává ve čtyři na jídlo, pak zabere tak na hoďku na dvě,takže taky celkem mazec, ale už jsem si celkem zvykla, kdybych měla doma dvě, bylo by to horší. A dopolední spaní jedině v kočáru, jinak nezabere, takže ji mám teď na chodbě🙂

Prevenar budeme dávat až v těch sedmi měsících, doktorka říkala, že pokud nechodíme mezi děti, na plavčo a tak a nemáme staršího sourozence, který by třeba ze školky něco přitáh, tak není kam spěchat.j Ale holky bacha na pobývání v hypermarketech, jsem slyšela, že ta havěť žije v tom bordelu v klimatizaci☹

A ještě by mě zajímalo, oblékáte ty vaše slečny vyloženě holčičkovsky nebo spíš neutrálně, aby se to dalo použít na další mimčo, event. kluka? Já si teda hodlám svoje první mimčo (možná poslední, kdo ví) náležitě vychutnat, takže jí parádím, ale v mém okolí panují spíš opačné názory a to nejen od starší generace...

klarves
autor
10. čer 2009

Ahoj Denisko,
já se taky přikláním spíš až k těm 7m. Na plavčo budeme chodit až od září, takže to bude tak akorád.
Tak my Vikču oblíkáme vyloženě holčičkovsky, je to moje vytoužená kočička, strašně jsem si holčičku přála, takže si to fakt užívám 😉
Když mi tchyně předala zelený manžestrový lacláče (mimochodem fakt příšerný) se slovy, že prostě neodolala (doteď nechápu čemu 😀 ), tak jí manžel sdělil, že jediný přípustný barvy jsou bílá, růžová a fialková, maximálně pěkná zářivá žlutá, ale ne nic vyblitýho (jeho slova 😉 ) 😀 😀 😀 Taky to tak má, prostě je to holčička, tak jí tak oblíkáme. Samo má i pár neutrálních oblečků, ale víc jich je těch holčičkovských. No co, jako hračky jí taky nebudu kupovat auta, ale panenky, ne?

martina26
10. čer 2009

Tak u nás převládají barvičky růžová bílá a fialková a sem tam béžová. máme vyloženě holčičkovské věci. Ale ne kraječky. 🙂

klarves
autor
10. čer 2009

Marti 🙂 ,
tak kraječky u nás teda taky ne. Vono zase vocať pocať 😀 😀 😀
Ale přiznám se, že jsem dlouho nic vyloženě s kraječkama v Tescu nebo tak ani neviděla. Leda tak u vietnamců, ty příšerný krajkový zářivě růžový šaty, co jsou snad z dederonu či co 😝 😀

denisa31
10. čer 2009

když vidim ty mimi věci co visí venku u Vietnamců, tak nechápu, že to někdo svýmu dítěti může oblíct

martina26
10. čer 2009

no jáu vietnamcům na malou nekupuju vůbec,je to takový kýčový. Hodně chodím do Tesca nebo CaA

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru