Máme nebo čekáme mimi - holčičku

klarves
8. čer 2009

Ahoj maminky a těhulky,
zakládám tohle téma, (snad už tu není, nenašla jsem ho 😉 ), protože mám doma čtyřměsíční holčičku, ale kolem sebe jen maminky se samýma chlapečkama, takže nemám s kým probírat čistě holčičkovský témata (naušničky, šatičky atd.)
Tak budu moc ráda, když se tu najdou maminky nebo těhulky, co mají obdobný "problém" a přidáte se 😉
Děkuju 🙂

denisa31
8. čer 2009

náročný období teda jo, na tom něco bude

miskastehlikova
8. čer 2009

marti,mažu lihem a ophalmoseptonexem,jak doporučila mudra.framikoin doma nemám...
ale snad to co nevidět zmyzne

klarves
autor
8. čer 2009

A neni lepší jen lihovat? Já teda sama nemám s framikoinem vůbec dobrou zkušenost, většinou rána po tom mokvá. Líh to spíš vysuší, ne?
Jo a holky, máte naušničky se zapínáním v předu? My kupovali takový krásný, prodavačka nám řekla, že jsou dětský a i pro mimi, ale máma když na to koukla, tak mi řekla, že pro miminka má být zapínání v předu. Tak mám připravený oboje, uvidím, co řekne dr, která to bude píchat.

miskastehlikova
8. čer 2009

klarves: máme zapínaní ve předu a jsou speciálně pro miminka.Nevím co je lepší zda líh nebo framikojn,zatím to hnisá tak uvidím co s tím dál

sayast
8. čer 2009

my mame zapinani vzadu a nikdo s tim problem nemel ani nic nerikal 🙂

my potirali odvarem z repiku a meli mazat masti septonex

martina26
8. čer 2009

my máme zapínání v zadu a ještě ke všemu kroužky, ale s nasazením to bylo v pohodě 🙂

denisa31
8. čer 2009

podle mě je jedno jestli vepředu nebo vzadu, ale podle naší doktorky je nejlepší aby ta náušnička měla háček, zacvaknou to kleštičkama a kdyby si na to malá sahala, tak si ji nesundá. Já původně chtěla s tím rovným koncem, přišlo mi,že jí to tam líp prostrčí, ale prý nejsou dobrý, no a každopádně protáčecí kvůli tomu mazání

martina26
8. čer 2009

Deni jojo taky protáčíme, nejlíp to jde po koupání

miskastehlikova
8. čer 2009

taky protáčíme,3 krát denně🙂

Holky,co máte holčičky kolem půl roka.Scháním pro dcerku nějaké botičky,dají se takhle malinkaté vůbec sehnat?

janeyzelvicka
8. čer 2009

Mirka: určitě dají, asi myslíš jenom takové ty aby mimi na nožkách něco mělo, i když ještě nechodí... nějaké jsem viděla třeba v CaA...

janeyzelvicka
8. čer 2009

Promiň, misko, já už šilhám hlady 😀

miskastehlikova
8. čer 2009

janeyzelvicka:jenom pro pocit,že nějaké má.My máme ve čtvrtek vít.občánků tak nějaké scháním,aby byla malá nejkrásnější😀..V pohodě,jdi papat😀

janeyzelvicka
8. čer 2009

Chápu 🙂 mrkni po obchodech, kde prodávají dětské věci, určitě něco najdeš 🙂

miskastehlikova
8. čer 2009

díky juknu😀

denisa31
8. čer 2009

my máme Cherokee sandálky z takový pevnější látky normálně z Tesca ve vel. od 3 měs, takže určitě i takhle malé v pohodě seženeš

klarves
autor
8. čer 2009

aha, takže by to zapínání v zadu nemělo vadit? Když na ně koukám, tak sice háček nemají, ale zacvakávají se a ten rovný konec netrčí, takže by jí to nemělo tlačit. No uvidím, co řekne dr., kdyžtak dáme ty starý po mně a až bude větší, tak to vyměníme za ty nový 😉
Botičky jsem viděla taky v Tescu od Cherokee, v CA, v HM taky mají dětský věcičky, jen nevím, jestli i boty a jinak v dětských obchůdcích určo taky něco budou mít. A malá určitě nějkrásnější bude, alespoň pro Tebe určitě 😉

surynka44
8. čer 2009

Miska: my měli vítání občánků v sobotu a sehnala jsem v dětském obchodě. Ale jsou i tam jak píšou holky, mám jedny i z Tesca 😉 stačí kouknout a určitě na nějaké natrefíš 😀

meri
8. čer 2009

ahoj, nám bude ve středu 5 měsícu 🙂
náušničky jsme píchali ve 3. měsíci, před hexou, rýchlo se to zahojilo

surynka44
8. čer 2009

Holky já vám fakt závidím, že je máte tak brzy 😝 jenže já se toho píchání bojím tak proto radši počkám na to nastřelení. Je zvláštní, že nám to v porodnici ani nenabídli, tenkrát bych to Terezce nechala, protože i já jsem slyšela,že čím menší tím tu bolest méně vnímají i když u té patičky a TBC to ani u nás tak nevypadalo 😅

janeyzelvicka
8. čer 2009

Já hodlám na náušnice počkat, až je bude chtít sama 🙂 když se jí nebudou líbit, aspoň nebude mít v uších zbytečně dírky, a když je bude chtít, at ví, že za krásu se platí 😅

surynka44
8. čer 2009

janeyzelvicka to jsi moc hezky napsala, hlavně ten konec 😀

klarves
autor
8. čer 2009

Sury, já se toho taky hrozně bojím. Ale to nastřelení asi nedělají u dr., co? Nám to v porodnici taky nenabídli, ale slyšela jsem, že se to někde dělá už v porodce. A mě ani nenapadlo se při těch všech dojmech z miminka na to tam zeptat 😉
Meri vítej 😉

janeyzelvicka
8. čer 2009

klarves, nastřelení určitě u mudry dělají, teda aspoň ta, ke které jsem chodila já v dětství, to dělala. U ní jsem právě byla nechat si nastřelit náušnice (když jsem nebyla nemocná, tak aby aspoń věděla, že existuju, a tak mám šest dírek 😀 ) a není to nic hrozného, přišlo mi to lepší než propichování. Měla tam k tomu svoje náušnice.

surynka44
8. čer 2009

klarves : u nás dr. právě píchá, ale ve vedlejším městě cca 20km nastřelují na ušní ambulanci, no a já tam volala abych nás objednala a oni mi oznámili, že až bude mít malá 8 měsíců. 😒 NO nějak to vydržím, stejně mi nic jiného nezbývá. Já jsem si nechávala nastřelovat asi ve 14 další dirky a to bylo ve zlatnictví a pamatuju si,že to jen píchlo nebo spíše štíplo, určo lepší jak píchání 😲 U nás ještě do jednoho zlatnictví chodí prý jednou týdně zdr. sestra, která to nastřeluje, ale musíš k jiné dr. aby ti našla ty body atd. a navíc prej nastřeluje až větším dětem. Tak už to nějak vydržím 😀

klarves
autor
8. čer 2009

Tak to jo, já myslela, že u dr. to dělaj jen klasicky, jehlou a na nastřelení se musí jinam, do nějakýho salonu například 😀
No ale pochybuju, že naše mudra nastřeluje, ta to možná ani nepíchá, spíš to vidim, že nás někam pošle.
A hláška, aby věděla, že za krásu se platí, mě taky pobavila 😀 😉 To ale pozná i bez píchání náušnic, až bude větší 😉

klarves
autor
8. čer 2009

To by mě zajímalo, proč až v osmi měsících? No šetrnější to rozhodně bude. Aspoň malý pak do tý píchnutý dirky nebudou ještě rvát ty náušnice. Fuj 😝 Mně je píchali asi až ve 13, protože jako maličkatá jsem je měla sice píchnutý, ale v jesličkách chtěly, ať mi je máma vyndá, no a mě ty dirky zarostly. Pak se na to máma už vydlábla a nechala mě rozhodnout se sama. A bolelo to jako sviňa, zlatý propíchnutí pupíku proti uším 😅 Takhle si to aspoň malá nebude pamatovat 😉

janeyzelvicka
8. čer 2009

klarves leda se zeptat, možná vás fakt někam pošle.
Jasně, že to pozná, až bude větší, ale já to prostě nechávám na ní, je to její ucho, takže až toho bude schopná, rozhodne se, jestli dírky chce nebo ne. Vám se náušnice líbí, tak je dáváte svým dětem. Mě se zas líbí dredy a tetování, ale to ještě neznamená, že ji nechám tetovat, protože jí se to líbit nemusí.
Víte, mě hrozně štvalo, že sice jsem byla už dost stará, ale moje mamka mi furt mluvila do toho co si mám oblíct, co na sebe si koupit... i když jsem to nosila já. A já nechci být taková 🙂

klarves
autor
8. čer 2009

Janey, to chápu 😉
Holky, já mám takovej problémek a nevim, jak to napsat, tak to prostě napíšu tak, jak to je. Prostě, když se malá pokajdí, tak to má kolikrát až na buchtě a to nejen na, ale i mezi, jestli mi rozumíte, a já mam fakt strach, aby z toho neměla nějakej zánět. Ikdyž to hned umejem, ale stejně. Když jsem totiž chodila ke konci do porodky do poradny, je tam i dětská gynekologie, tak jsem nevěřila, kolik malinkatejch holčiček tam bylo. A to tam byla i maminka s asi 3 měsíční holčičkou. To je fakt hrůza. Proto z toho mám takovej strach. Myslíte, že z toho může něco mít nebo plaším zbytečně. Já fakt nevim, jak se jí tohle vždycky povede 😅

janeyzelvicka
8. čer 2009

U nás je to to samé... pokud to hned umyješ, tak by z toho snad nemělo nic být, a i kdyby, tak by to nebyla tvá chyba, protože jsi udělala maximum 😉 pokud to "tam" vypadá normálně, tak neboj 🙂
a myslím, že to je u všech stejné, malá jak se potento, tak to je všude 😀

lenka1302
8. čer 2009

Ahoj mám sedmiměsíční holčičku,naušničky nám píchaly ve dvou měsících a potíraly jsme lihem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru