Máme oznámit rodině těhotenství v 7. týdnu?

eerryy
8. lis 2013

Maminky, jdu se poradit - jsem v 7. týdnu těhotenství, včera mi dr. potvrdil dutinku, řekl, že je vše ok a 18.11. jdu znova a to už by mělo být srdíčko. Jde mi teď o toto - v neděli slavíme s rodiči manželovy kulaté narozeniny a nevíme, jestli těhotenství oznámit. Přece jenom - ještě není ani srdíčko...Řekla jste to některá tak brzy? díky za rady

beatax
9. srp 2014

@vanilkacka joo to brani veci s rezervou mi dela obcas sakrris velky problem 🙂 presne jak pises, tam z te strany plyne strasssne prehnana starost a ono to nekdy docela leze na mozek... nejak zapomneli ze nejsme deti ale dospeli lide... nj... trebas budu stejny rodic 😀

beatax
10. srp 2014

@vanilkacka tak to manza vcera nadhodil, proc to roznesli po cely vesnici a po celym pribuzenstvu, kdyz jsme je durazne trikrat prosili at pockaji do zari... odpoved byla ve smyslu, ja sem mela tak strasnou radost... a zadna omluva nic.... a tim to haslo... dostalo se to ke vsem mega slepicim, vsude.... no tak na to manze rekl, ze at priste nepocitaji s tim ze jim neco rekneme... ani to s nikym nehlo... proste nezajem.... a mnou zas zmita vztek, proste to chovani nechapu.. nekdo ti neco triktrat odkejve, jako ze nic nerekne, ze chape nase obavy a tvari se u toho tak ze dela ze te desne chape, zavrou se dvere odejdeme (bydlime v jinem meste), a oni to ihned rozhlasi vsude... fakt to beru jako jeden velkej podraz a nemuzu to vydejchat ☹ fakt nemuzu ☹ mozna az bude po tripplech a velkym UTZ tak se trochu uklidnim, ale ted to zase nevydejchavam 😒

vanilkacka
10. srp 2014

@beatax No jo, co na to říct?! Důležitý je, že jim to manžel řekl, třeba si to uvědomí později a příště jim nic neříkejte.

takarazestinusakur
10. srp 2014

@beatax Tohle ti udělala alespoň rodina...mě to rozkecala sousedka po celé ulici. V Japonsku se nosí takové blbé přívěšky na kabelku "jsem v tom", aby vás ve vlaku pustili sednout. Ta sousedka viděla můj přívěšek na kabelce z 50 metrů (má dobré oči a moje blbost, že jsem ho neschovala) nicméně jsem jí řekla, že jsem teprve v 8tt a ona jako matka od 2 dětí měla vědět, že to znamená, moc se o tom nikde nevykecávat...Následující týden už to věděli všichni sousedi v ulici a sousedky nám nabízely rady typu: kam jít rodit, co dělat a co nedělat....

Shodou okolností jsem o dítě v 10 týdnu přišla a zrovna ten den jsem sousedku-žvanilku potkala. Tak jsme ji tu "novinu" za tepla sdělila, plakala (až mi jí bylo líto) každopádně s nikým jiným jsem to neřešila, takže za mnou za týden přišla, že si všechny sousedky myslí, že jsem stále těhotná a zda jim může říct, že jsem o dítě přišla...S křížkem po funuse, jsem jí sdělila, že já jsem své těhu neprokecla, a že tedy nemám chuť chodit dveře od dveří se slovy:" potratila jsem!" "potratila jsem" "potratila jsem!" Takže to roznesla za mě...

Nakonec mi byla neustále nabízená pomoc stylem: jestli si chceš promluvit apod...nevím o čem bych se zrovna se sousedkami chtěla bavit...takové věci se přece na veřejnosti neřeší...Poučila jsem se a teď s druhým těhu už si přívěšek na kabelce pěkně schovávám...lidská blbost totiž nezná mezí...

beatax
10. srp 2014

@takarazestinusakur .... to je teda sila... potreba lidi stale nekde neco slepcit je hrozna... :( koukam, že čekáš miminko .... 🙂 drzim palecky aby to tentokrat vsechno vyslo!!! ja jsem si spis rikala, ze sousedka apod. tam je vetsi riziko toho, ze je vetsi slepice nez rodina, to ta ktera by mela byt nejchapavejsi, nejcitlivejsi .. nic naplat, a presne jak pises i jak pise @vanilkacka , jediny ponauceni je nechat si ty veci pro sebe ... 😔

takarazestinusakur
10. srp 2014

@beatax jo jenže jakou použije sousedka výmluvu? Že měla takovou raaaaaaaaaaadost, že to musela všude vyslepičit? To ne, tohle je u rodiny pochopitelné.... U ní to bylo asi spíše: "Hele ta cizinka, co bydlí v domě č. 11 je těhotná...se nám to tu množí jako kobylky...:D :D :D

jge
10. srp 2014

Nasim jsem to rekla hnedka, ale pak jsme cekali. Nechtela jsem to zakriknout atd. Jenze jedna drbna to na me poznala, pry jsem nepila, a roznesla to a muj bracha se to dozvedel oklikou. Doted se mnou moc nemluvi.

heduskak
10. srp 2014

já jsem to rodině taky řekla hned 🙂 a v práci jsem to řekla vedoucí a druhá vedoucí se to dozvěděla a rozkecala to všude kde se dalo pak jsem chodila a lidi na mě ty jsi těhotná a já jen kývala hlavou protože jsem se pak dozvěděla kdo to rozkecal.. :/ teď jsem 17tt a už to vědí i kamarádi a všichni v okolí 🙂

marketa11112
10. srp 2014

ahoj, ja to rekla radeji hned, mame spolecnou praci a taham tam bezne tezke věci, tak jsem musela. byla jsem v sedmem tydnu. ted jsem ve 13. tydnu a začínáme to rikat postupne znamym -- uz to je na me videt.

ladyhacek
10. srp 2014

My jsme to řekli taky hned (6-7 týden) Protože mi bylo dost špatně a měla jsem ze začátku bolesti břicha a doktor mě hned poslal na neschopenku a v práci ....to se prostě neudrží takže jsme to řekli rodičům a sourozencům,aby se to k nim nedoneslo (kolega s práce je mamky soused) a ať to nikde neříkaj, no pár lidí to už ví. Prostě je to silnější - vždycky to proklouzne tak doufám, že ti nejlepší kamarádi kteří to vědí to dál nerozšíří 🙂

@takarazestinusakur s tím první těhu mě to mrzí , ale že sousedka dostala ponaučení to asi ano - hodně zdraví oběma 🙂

beatax
10. srp 2014

@jge jooo nejlepsi kamosce to chci rict osobne, jestli se to k ni dostane oklikou, tak to me bude dost mrzet... ☹

beatax
10. srp 2014

@takarazestinusakur joo kooor cizince to oni sledujou jak ostrizi, co se kde sustne... 🙂

takarazestinusakur
10. srp 2014

@beatax přesně, takže mi přijde lepší důvod k rozkecání ten od rodiny " mám takovou radost!" 😀
@ladyhacek o tom pochybuju, takže si přívěšek schovávám...zase by to rozkecali... 😀

beatax
12. srp 2014

@takarazestinusakur a do kdy to bude bez privesku 🙂 nez to bude videt ? ja jsem 17 tt a jeste by se to dalo celkem v poho tajit ... vecer jsem sice nafoukla ale rano skoro placata 😀

takarazestinusakur
12. srp 2014

@beatax do ukončení prvního trimestru... 😀

versatilka
26. srp 2014

@eerryy oznamovali jsme to v 8tt, hned po první návštěvě u doktora 🙂 ale pravda je, že srdíčka už byla slyšet. Mamka to věděla hned poté, co vyšel pozitivní test, nedokázala jsem to udržet..

svobodpetika
26. srp 2014

já po zkušenosti jak dopadla moje sestra bych to neřekla ☹ rodina to vykecala všude možně a pak se dost těžko říkalo že to neklaplo ( sestra z toho byla neštastná a já nasraná na rodinu jak se zachovala i když je prosila ať to neříkají), bohužel já až jednou budu první kdo to bude vědět bude zaměstnavatel ( dělám v záření )

radushka1
2. zář 2014

po první špatné zkušenosti jsme to řekli až po 12tt ...

zuzik22
2. zář 2014

Ahoj. Při prvním těhotensvtí a zavalena velkou euforií jsme to rodině řekli, jenže za 2 týdny jsem potratila. PAk všichni věděli, že se snažíme o mimi a neustále otázky typu: Tak co, už se zadařil apod.? Nám už dost otravovali život. ☹ ( I když to rodina nemyslela špatně) Následovné těhotenství jsem oznámila po 12. týdnu a teď čekáme další. Jsem v 5. měsící a některým příbuzným jsme to ještě neřekli.Užívejte si ten krásný zázrak mezi Vámi a vychutnávejte si to. 🙂 ( Oznamte to třeba nejbližší bytosti - mamince, kamarádce, které plně důvěřujete - člověk si pak může s někým povídat a popř., kdyby si potřebovala do nemocnice) Ale to ti samozřejmě nepřeji!!! Přeji krásné těhotenství a zdravé miminko. 🙂

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ctyrlistek87
3. pro 2015

Ahoj holky chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu. Čekáme miminko s tím, že o vánocích to bude devátý týden. Radi bychom dali tento dárek k Vánocům svým příbuzným, ale bojíme se, jestli ještě není příliš brzy. Poraďte prosím.

spajkina
3. pro 2015

@ctyrlistek87 ahoj,jsem na tom stejně,dnes jsem byla u doktora,jsem v 7 týdnu...mám jít na kontrolu 2 dny před vánocemi,prý dostanu průkazku...takže nejlepší dárek pro mamku k vánocům, 🙂 tak za mě-ano,rodině to řeknu,ale jen té nejbližší. 🙂 poprvé jsem potratila a ikdyž to rodina nevěděla,tak se to dozvěděla,protože jsem byla v nemocnici na revizi. podruhé jsem to řekla v 9tt opět jen rodině. takže i ted to řekneme rodině na vánoce s tím,že je to zatím ještě měsíc tajemství 😉

dolda
3. pro 2015

@eerryy nevidím důvod to říkat takhle brzy, navíc Vánoce jsou skvělá příležitost, kdy to sdělit, my jsme dali balíčky a starší dcera držela fotku z utz, byla jsem v 17 tt 🙂

mili89
12. led 2016

My jsme teprve v 6tt, ale některým už jsem to říct "museli" - zejména kvůli práci. ALe vždy zdůrazňuji, že jsem v samém začátku, že ještě nemáme vyhráno. Moje mamča i ségra to věděly hned, vzhledem k tomu, že věděly, že se snažíme, tak si uměly i spočítat, kdy se ptát, jestli tentokrát už jo .... a lhát jim nechci 🙂 taky máme za sebou dva nepodařené pokusy, všechny v raném stádiu. Ale jak už jsem někde na foru četla, jestli to má nebo nemá dopadnou, to oznámení neovlivní.

nupta
20. led 2016

My jsme to oznamovali z praktického důvodu na návštěvě rodičů - bylo mi blbě a nemohla jsem toho moc jíst a také jsem si potřebovala lehnout, protože jsem byla na začátku dost unavená. V práci jsem to řekla jen šéfovi na poč. 3. měsíce, protože jsem se vrátila z neschopenky a musela jsem odříct nějakou práci, kterou za mne nikdo jiný nemohl udělat.

Kolegům jsem to chtěla oznámit cca v 5 měsíci. Ale to jsem netušila, že 2 mé kolegyně, které se mě už téměř půl roku sem tam ptaly, zda jsem těhotná nebo to alespoň plánuji, na to přijdou:

naposledy mně jedna z nich téměř vynadala a ať jí teda řeknu, zda jsem nebo nejsem těhotná, protože jí to říkala ta druhá kolegyně, že prý je to na mně vidět; její intonace mi přišla hrozně útočná, takže jsem jí to řekla, ale poprosila, ať si to nechá pro sebe. Byla jsem docela smutná z její reakce, nebylo to příjemné. Těšila jsem se, že to v práci oznámím já, ne že se mě budou ptát ještě před ukončením prvního trimestru.

ivankamtb
20. led 2016

Já bych počkala..

marki00
7. bře 2016

Myslím, že je úplně jedno, jestli se to oznámí dříve nebo pozděj. Pozdější oznámení stejně vývoj událostí neovlivní. Akorát když se něco nepovede, tak je horší, že to všichni kolem vědí.

konik_mischel
22. bře 2016

ahoj, já jsem v 7 tt a samozřejmě mám nutkání se podělit, ale moc se bojím, že se to pokazí a pak budu muset všem vysvětlovat, jakto že jsem těhotná byla a teď už nejsem... každopádně jsem to řekla nej kámošce, protože vím, že to bude ona, komu budu případně brečet, že to nevyšlo a hlavně, že je natolik soudná, že bude potichu a nebude se zbytečně ptát - ona sama má po potratu, řekla to jen mě, takže vím, že by to pochopila a hlavně nikde nevykládala. Rodině to chceme říct pokud to půjde až po 12 tt.

englerova14
18. kvě 2016

My jsme to u syna řekli v 7tt, když nám potvrdili 💓. Teď u druhého to uděláme stejně. Ale jen nejbližší rodině🙂

saries
18. kvě 2016

No naše to bylo vymodlené po 7 měsících snažení a katastrofalním spermiogramu jsme to oznamila rodině v podstatě hned co mi vyšel pozitivní test 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru