Máte některá zkušenosti s interrupcí?

pissskotka
15. led 2013

Ahojky maminky..měla bych velký dotaz se kterým si nevím rady....zjistila jsem, že čekám druhé mimčo...jelikož prvnímu je necelý rok a půl tak jsem v žádném případě neplánovala mít druhé...za prvé bych to nezvládala fyzicky...ani psychicky a pak možná už ani ne finančně..máme konečně vyhlídnutý nový větší byt a to stojí spoustu peněz, takže si myslím, že bychom to nezvládli. Vím že si teď říkáte, že v tom případě jsme si měli dávat pozor, ale tohle byla opravdu blbá nehoda. Celých 6 let jsme ochranu nepotřebovali...ale teď po těch letech se partner rozhodl, že by chtěl vyzkoušet kondomy..no prostě se to nevydařilo a stalo se co se stalo..(blbé ochrany). Je mi to vážně blbé a trapné ale prostě jsem už jsem si nevěděla rady. Podvědomě jsem se už asi smířila s potratem...ale na druhou stranu když jsem nechtěně viděla ty fotografie, tak jsem byla v šoku...Nicméně bych stejně chtěla poradit pokud s tím některá máte zkušenosti....jaký z toho máte zážitek..do kterého měsíce se tento zákrok může provádět..kolik to stojí a jestli to je nějak riskantní..mám z toho veliký strach, ale nechci tím nějak ublížit našemu prvnímu synovi..vím že bych byla hrozná máma na dvě děti..prosím prosím poraďtě....budu strašně vděčná za všechny vaše příspěvky, názory i zkušenosti...Děkuji 😔

aneta0707
16. led 2013

@pissskotka ja nerikam, ze mi nevadi. ja rikam jak se vivinula situace. kazdy sveho stesti strujce a ja si zaridim zivot jinak. me nejde o to co je ted, ale jak to bude potom. chvilkove se da prezit vsechno. na jare budeme mit dodelany zbytek baraku a proste vim, ze se to zlepsi.
kdyz ale pises, ze je to vic kvuli psychice, tak ti to brat nebudu. nekdo je na deti pripraveny driv a nekdo dyl

misapreis
4. únor 2013

Ahoj, a nezvazovali jste miminko donosit a dat ho k adopci? Osobne si myslim, ze donosit miminko a vzdat se ho pro nekoho, kdo nemuze mit vlastni dite je nadherne. Bohuzel mam 2 velice dobre kamaradky, ktere nemohou mit miminko. Obe tyto zeny a jejich manzele by byli nadhernymi rodici (lepsi nez ja) a tuto sanci nemaji. Dat miminko k adopci neni byt srab, ale je to odavzny a krasny cin. Timto smekam pred vsemi, ktere se takto rozhodli.
Misa

nikollita
4. únor 2013

Já tě soudit nebudu, ani nechci. Pokud na potrat půjdeš, nikdy na to nezapomeneš a zůstane ti šrám. Určitě jsi skvělá máma 🙂 Podívej se svému synovi do očí a představ si, že by nebyl.

rysisi
4. únor 2013

Ahoj ja som bola na interupcii a vôbec sa zato nehambím , nemám sa prečo jednoducho som ešte nebola pripravená. Keď sa žena nato necíti netreba ju do toho nútiť. Teraz som druhý krát tehotná a to dieťatko v sebe milujem skrátka som to tak po prví krát necítila a myslím že som spravila aj dobre s tým čo som bola tehotná po prví krát ma začal biť a som rada že som od neho utiekla keby som si to dieťa nechala tak by som sním trpela asi doteraz. Len toľko k tomu, takže baby neodsudzujte nikoho stačí keď vidím v správach tie týrané deti a ženy, myslím že by pre tie detičky bolo lepšie keby sa vôbec nenarodili ako keď majú takto trpieť.

jihajiha
19. bře 2013

@pissskotka ahoj, můžu se zeptat, jak to dopadlo s tím potratem?

pissskotka
autor
4. dub 2013

Pro všechny co si to třeba budou číst, jsem na žádnou interrupci nakonec nemusela...ale pokud by to okolnosti nedovolily, měla bych stejný názor. Tedy bych se rozhodla úplně stejně..nestydím se za to a přijde mi to naprosto přirozený a normální. 😠

fykyska
16. dub 2013

@pissskotka Já jsem se vrátila 🙂 ps: Nikdo nemá právo tě odsuzovat 🙂 jak už jsem na začátku psala 🙂 Chápu že to tedy vyřešila příroda ? Přeji ti hlavně zdraví a spokojenoost - AHOJ 😉

aneriska
22. zář 2013

@veruska007 Pročítám k tomuto tématu, staré bolesti nikdy neodezní. Tento rok jsem měla 2x zamlklý potrat. A moje 5 letá dcera vždy, když jsem byla chvíli těhotná - VĚDĚLA. Mluvila o dalším miminku, hladila mi bříško. Děti prostě ví. A teď, když to tu čtu, chce se mi plakat.. Život je zázrak a záhada pro člověka.

veruska007
23. zář 2013

@aneriska To mě mrzí. Ale ony to ty děti berou jinak. My se teď dočkali třetího miminka. A náš nejstarší pořád mluví o miminkách, která nám umřely. Naštěstí teď už nijak bolestně. To spíš já pořád vzpomínám. Kryštůfek přišel na svět před rokem. Jakoubek by už měl tři roky. Nikdy nepochopím, proč je některým dětem dovoleno sdílet s námi náš svět a některé vtrhnou do našeho života krátce a náhle jako blesk a stejně tak rychle zmizí... a po pár letech má člověk pocit, zda to nebyl jen ošklivý sen. Držím palce, ať se vašeho třetího miminka také ve zdraví a lásce dočkáte. Neboj, holkám ta zkušenost určitě přinese do života něco dobrého.

dafffy
16. led 2014

Ahoj, abych se podělila ze svojí nejhorší můrou, ted tomu bude pět let co jsem byla na potratu měla jsem velký. Bývalí přítel miminko nechtěl a jeho rodina mě k tomu psychycky dohnala neustálé sms, zvonění u nás atd. No abych se k tomu vrátila po potratu jsem se citila prázná jako bych přišla o duši. Cejtila jsem jako bych měla díru v srdci a žádnéj chlap by jí v životě nezaplnil. Došlo to tak daleko že jsem brala antidepresiva, noční můry neústalá uskost atd. Do ted vím co mi to vzalo za chovala jsem se sobecky a v životě na to nezapomenu. Nikoho soudit nebudu, každá jsme jiná, ale do ted si vzpomínám nikdo se nezaptal jak mi je všichni mně odsoudili a jemu tleskali. Je to vaše rozhodnutí. Modlila jsem se abych mohla být maminkou, a dát svýmu drobečkovi lásky za dva a splnilo se mi to mám krásného zdravého chlapečka. 😀 😀 a do ted na interupci vzpomínám ze smutkem. ☹

majka220990
17. led 2014

@dafffy Přítel je pěkný srab a ta jeho rodina je pěkně vypatlaná, i když... Asi vím jak ti bylo, že ses k tomu rozhodla. Moje mamka by s mimčem souhlasila, ale přítelova mamka nevím jestli by nedělala dusno. Vím jak reagovala na to, že se chceme brát. Asi je hrozné, když to mimi chce jen jeden a není u nikoho zastání. Mrzí mě to, že tě to pořád trápí.Snad aspon ten maličký se ti to trápení snaží trošku ulehčit. Asi jsou věci, na které nejde zapomenout.Prosím drž se a přeji hodně štěstí 🙂

frufrunka
21. led 2014

@pissskotka Já rozhodně nebudu soudit a říkat, že na potrat jít nemáš, je to úplně každého věc a následky, zejména psychické, si maminka pravděpodobně ponese celý život... Jen pro zajímavost si zkus přečíst můj článek v mém blogu, třebas si uvědomíš, jaký zázrak vás vlastně potkal! 🙂 Ať už se rozhodneš jakkoliv, přeji Ti, abys svého rozhodnutí nikdy nemusela litovat. Hodně síly!

pissskotka
autor
22. led 2014

@frufrunka Děkujii ale už jsem tu psala..že to nakonec dopadlo jinak...nikam jsem nakonec nemusela 😉

olapivka
31. led 2014

@schnek Ja to mam hodne podobne, ctvrte dite jsem si nechala vzit, je tomu uz rok, ale bohuzel nejsem s tim vyrovnana, nesmirne toho lituji, byla to nejvetsi chyba v mem zivote.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru