Na ultrazvuk na začátku 8. týdne

evorka
24. říj 2017

Dobrý den všem,
tak jsem se od prvního pozitivního testu přesunula ke Clearblue, a od něj plynule do ordinace, kde mi bylo logicky řečeno, že ještě není nic vidět. Je fakt, že tuhle návštěvu jsem si mohla odpustit, ale jako správná hysterka jsem volala hned a sestra mi holt dala ten samý den termín. Doktor mě logicky poslal domů s tím, že nevidí vůbec NIC, ani náznak, ale že sliznice je na 12 mm, což je prý dobré. Hodnotu HCG nevím, krev mi nebrali zatím, dneškem začínám podle periody šestý týden, čili podle počtů, které se teď nově učím, 5tt+0 🙂. Kromě silně pozitivních x testů, vynechané periody a neurčitých pocitů nemám nic v ruce zatím 🙂.
Dnes jsem se objednala tedy na nové vyšetření, tak jsem dostala termín přesně za dva týdny, podle toho počítání tedy 7tt+0.
Kdo už má prcky...bude vidět? 🙂 Nebo je ještě v tuhle dobu reálné, že ne a že mě ještě čeká čekání?
V případě bolestí bych šla hned, jistě, ale mě momentálně není vůbec nic, semtam mě malinko píchne v břichu, zbytek si spíše namlouvám :D.
Plus ještě, je smysluplné chtít jít na krev na HCG nebo se prostě tímhle nemám zabývat, když to neřešil doktor, tak prostě neřešit rovněž? Že by to bylo první dítě, to je z mých dotazů asi jasně vidět :D.

Děkuji vám.

pasteta
24. říj 2017

Já jsem šla při prvním těhotentví taky hned na začátku a akorát mě doktor vystresoval,že vidí malý a prázdný váček, a že at radši počítám s tou horší variantou. Při dalším jsem k němu šla až v osmém týdnu a už viděl i srdíčko.Chce to vydržet a jít později, protože hned na začátku se stejně nic nedozvíš.

lucie_91
24. říj 2017

Já jsem se nechala objednat až na 8.tt, aby bylo vidět/nevidět i srdíčko. Je to lepší.

tynka9
24. říj 2017

Počkej a neřeš to. Pokud nejsi nějak riziková, tak odběr krve není nutný. Chovej se jako kdybys těhotná byla (co se týká např. alkoholu, kouření, zvedání břemen... )
V 8. tt by mohlo být vidět i srdíčko.

andelka
24. říj 2017

8tt je ideální. Kdybych neměla problémy, šla bych též tak. Takhle jsem byla na konci 5 tt a jdu zase za týden. A vím že tam nic moc nebude. V 8tt už jsem měla vždycky vidět miminko a bit srdíčko.

evorka
autor
24. říj 2017

O rizikovosti nevím, možná věk, je mi přes třicet. Ale tohle doktor ví a nic neřešil, prostě, že za dva týdny, klidně i za tři. Cigaretám a alkoholu neholduju, naštěstí. Já nechci nic podcenit, ale zase nechci vyšilovat a hlídat každé píchnutí (což stejně asi dělám). Minulý týden mi bylo dva dny slušně zle, v břiše jak na skřipci, ale teď, ticho po pěšině.

vendelinka08
24. říj 2017

Nevysiluj..bud v klidu...a bud rada ze je to fajn. Pockej az za dva tydny...nema cenu nic resit pokud bude vse v poradku. Jsou veci ktere nemame ve sve moci...proto nema cenu nicna zacatku tehu hrotit. Bud stastna....to snad staci.

beruda
25. říj 2017

Hlavně klid. Já byla v 5+1 na ultrazvuku v centru asistované reprodukce, kde mají hodně dobré ultrazvuky a mimčo mělo 2 milimetry a v tom bylo vidět tepání srdíčka. Takže jestli má horší ultrazvuk, opravdu nemusí být nic vidět. Buď v klidu a užívej, za 14 dní už uvidíš i srdíčko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru