Nechat si dítě nebo ne? Je mi 17

helcaify
30. lis 2012

Ahoj potřebovala bych od vás nějaké názory nebo aspoň radu prosím. Nevěděla jsem kam napsat a tenhle web mi přišel perfektní pro můj dotaz. Mám ,,přítele", se kterým jsme se v únoru rozešli ale stále spolu spíme. I přes veškerou antikoncepční ochranu jsem v týdnu zjistila, že jsem těhotná. Ihned jsme si o tom promluvili a on navrhl interupci. Bohužel mám cistu, a když na interupci půjdu už nikdy nebudu moct mít dítě. Dítě bychom si nechali ale problém je,že mi je 17 a jemu 20 na vysoké. S rodiči nežiji už dva roky. Bydlím s babičkou. Nemám tedy moc koho požádat o radu. O dítko se dokáži postarat i po finanční stránce a přítel souhlasil s tím,že když si to tedy nechám bude mi bude pomáhat co jen to půjde. Nikdy mě nenechal v průseru, a tak vím,že se na něj mohu 100% spolehnout. Jeho rodiče nám mohou pomoct ale jak jim říct, že jejich syn zbouchnul sedmnáctku? A jak se rozhodnout abych toho v budoucnu nelitovala? 😒 Moc díky za vaše odpovědi 🙂

eficenka
30. lis 2012

Tak pokud se můžeš o dítě finančně postarat, tak si ho nechej, proč by mělo umřít kvůli "blbosti" vás dvou?
Myslím že není pravda, že když máš cystu, tak nebudeš moc mít děti, cysta se budto upraví a zmizí sama, nebo se dá laparoskopicky vyjmout...
Moje spolužačka na střední taky měla v 17ti miminko, a bylo to pro ni tak krásné, že v 19 další a ted ve 22 další, je z ní mamina na celý uvazek a je štastná!!!
a jestli i otec dítěte Ti chce pomoct, tak nad čím přemýšlíš? mít dítě je dar, tak si toho važ!
a jeho rodičům může být jedno s kým má dítě - už je dospělý ( teda možná ho živí) ale i tak až se mim narodí, budou pyšní prarodiče, to mi věř 🙂

verciiik
30. lis 2012

Ahoj, myslím, že v budoucnu bys spíš litovala toho, že sis dítě nechala vzít a připravila se případně o možnost mít "jiné, další" děti, než toho, že si mimčo necháš. Pokud jak píšeš o vás bude aspoň jakž takž postaráno, přítel se na tebe nevyprdne, tak bych si dítě nechala, nějak to dopadne. Lepší být třeba ze začátku trochu " v nouzi" s penězi nebo tak, než si celý život rvát vlasy, že sis to nechala vzít. Takže já radím, říct to rodičům, říct to i babičce, abys věděla, do čeho jdeš - jestli budeš mít kde s malym bydlet, co jíst atd, a pokud to nebude vážně krize, tak bych do toho šla. 🙂

ajina17
30. lis 2012

Nebuď hloupá a miminko si nech.Je to, to nejlepší a nejhezčí co jsem kdy zažila 🙂 Interrupci si budeš jakorát vyčítat dokonce života...Za to ti to přeci nestojí. A hlavně pokud se o malé dokážeš posarat tak není co řešit 😉 .Přeji hodně štěstí 🙂

monikabie
30. lis 2012

Pokud někdy dítě chceš a víš že když podstoupíš interrupci a pak nebudeš moct mít děti tak si to dítě nech, pokud ho uživíš tak neuvažuj. Jednou by jsi toho mohla hodně litovat

mafeska
30. lis 2012

Přítel za tebou stojí, finančně to taky zvládneš tak proč si miminko nenechat? Později bys toho litovala zvlášť pokud ti řekli že kvůli cystě už neotěhotníš. Přeji ti hodně štěstí.

maudn
30. lis 2012

V budoucnu by tě čekalo více bolesti, smutku a výčitek z interupce, než pár výčitek a lamentování, že si třeba uděláš vejšku později nebo probdělé noci s mimčem, když kámošky jdou na diskotéku. Udělej, co ti říká srdce, za mě si dítě nech, dokud ho nemáš v náručí, tak nevíš jaké je to štěstí!

rory_g
30. lis 2012

Asi by ses měla zastavit u gyndr a probrat to s ním, přijde mi divné, že bys kvůli cystě nemohla mít děti, já měla cyst několik...Pokud se na to oba cítíte, Ty i přítel, mimčo si nechte, i kdybyste něměli být spolu. Přeju hodně štěstí 😉

anetka1701
30. lis 2012

Věř tomu, že pokud si miminko necháš, nikdy litovat nebudeš. I v těch nejhorších situacích, problémech a životních strastech tě jeho úsměv, pusa a obejmutí postaví na nohy a pomůže ti překonat všechno na světě :o) Podle stylu příspěvku bych odhadla, že už jsi celkem vyspělá a víš, co od života chceš, proto bych se nebála toho, že mateřství nezvládneš. Jenom bych popřemýšlela o tatínkovi - pokud na to budeš sama, bude to poměrně těžké... Pokud spolu stále spíte, něco vás k sobě táhne... Nestálo by za to si promluvit a zkusit vztah zase postavit na nohy?? Mimču se bude v úplný rodině žít přeci jenom líp :o)

denousek
30. lis 2012

když víš že je na přítele spolehnutí,neváhej.nechej si ho...

barusinecka
30. lis 2012

Mít dítě je to nejkrásnější co může žena mít.Já vím,je to pro Vás těžké když jsi mlaďounká(ale zase není ti 15),ale já bych si miminko nechala a ještě když po finanční stránce není problém,tak bych asi neváhala.Je spoustu maminek které měly miminko v 17 letech,ještě když víš,že kdyby sis ho dala pryč tak by jsi do budoucna už nemohla mít....to by mě asi zabilo.Všechno se dá zvládnout a uvidíš že budeš tou nejšťastnější mámou na celém světě.Držím ti moc palečky 😀 😀 😀

zuza01
30. lis 2012

Na nikoho v životě se nemůžeš na 100% spolehnout... Pokud hrozí, že už nebudeš moct mít nikdy dítě, pak bych si ho určitě na tvém místě nechala.

kettynka1234
30. lis 2012

Ahojky, děťátko si nech ( nikdy toho nebudeš litovat) ba naopak. Jednou by jsi určitě litovala, že jsis ho nechala vzít. Kolem sebe máš plno lidí na které se můžeš spolehnout. A je tu nějaká šance, že by jste s expřítelem udělali rodinku, která může bezvadně fungovat.

bureska
30. lis 2012

Jak rikaji holky, miminko si urcite nech! Vloni jsem resila podobnou situaci, manzel me opustil kdyz jsem otehotnela. Jeho rodina me posilala na interupci, chvili jsem o tom i uvazovala. Byt na miminko sama a uzivit jej z materske neni snadny. Ale za jeho usmev mi to stoji. Pozdeji by sis vycitala, zes na interupci sla. Ver mi. Neni nic krasnejsiho, nez kdyz te tve vlastni dite vzbudi s usmevem na tvaricce. Preju hodne moc stesticka 😉

svoba
30. lis 2012

A přes cystu nelze určitě otěhotnět? Nemít dítě je pro ženu velmi frustrující. Na druhou stranu - jen láska dítěti nestačí. Bohužel. Nechci radit. My o dítě bojovali, já bych na potrat nešla. Ale jsi dost dospělá na sex, tak musíš zvážit všechna pro a proti a zvážit důsledky a rozhodnout se sama. Hodně zdaru!

sarka11
30. lis 2012

Pokud se o dítě můžeš postarat, tak bych si ho být tebou nechala 🙂 A i kdyby ses nakonec rozhodla, že ne, tak si myslím, že cysta ti nebude bránit v dalším těhotenství, to ti řekl doktor? Já měla cyst několik, z toho dvě asi 5cm, to mi píchli nějakou injekci a cysta pak zmizela a jednu obří mi vzali laparoskopicky, a teď mám dvě děti 🙂

marecek4
30. lis 2012

jak už tu zaznělo-aby jsi nelitovala toho že by jsi dítko neměla-ale je to i na druhou stranu,až uvidíš jak holky třeba ve 22 ještě lítaj po diskotékách a ty jsi doma s prckem,jinak jak píše se dokážeš o dítě postarat-tak bych asi nic neřešila a řešit přítelovy rodiče už vůbec ne-je to na něm,aby jim to podal správným způsobem-ale aby jim to nějak podal-v tomto neporadíme,nevíme jací jsou

spíš mě zaráží jiný věta-píšeš že jste se rozešli a nadále spolu spali-a teď to je jak?

a s cystou by to neměl být taky problém,švagrová měla cystu velikou jako kokosový ořech v deseti a má tři kluky,já jich taky několik měla-tam pokud nenadělá nějakou paseku jako srůsty nebo že by Ti brali kvůli ní případně vaječník,tak nic asi jinýho nehrozí,dokonce mi u kluka dr tvrdil že nejsme těhotná,že mám jen cystu,testu nevěřil,ani na UTZ nic nebylo vidět a koukněme se ta cysta už bude mít 18 let 🙂-teda to mimi co se za ni pěkně schovávalo

držím pěsti a úspěch při každém rozhodnutí

ange_de_la_morte
30. lis 2012

Myslím že sis docela odpověděla sama, když takhle uvažuješ .... určitě mít dítě v 17 není žádný med, ale na druhou stranu jít na potrat a přípoadně ještě nemoct mít dalčí dítě ? Tak toho bys určitě litovala víc. Píšeš že i po finanční stránce byste to nějak zvládli tím líp. Mě by v 18 nenapadlo že bych mohla mít dítě, a to ani za 5 let, o dva roky později jsem se zasnoubila a začala po miminku toužit, o rok později se vdala a začali jsme chtít miminko oba .... chci tím říct že i když si teď třeba neumíš představit jak budeš mít dítě v tomhle věku tak se to v tobě může obrátit ani nevíš jak rychle

katerinanov
30. lis 2012

Taky jsem měla cystu, byla jsem na laparoskopii a mám krásného syna.

atevi78
30. lis 2012

Jak napsala bureska, ten úsměv, když se malý probudí a uvidí Tě je ta nejkrásnější věc na světě. Může Ti být mizerně, ale jak na Tebe koukne ten uzlíček s úsměvem na tváři, je všechno zlé pryč. Byla jsem také v situaci jak popsala bureska, i to, že mě posílali na interupci, včetně tehdejšího přítele. I přes velký nátlak jsem si malého nechala a jsem moc ráda, že ho mám. Někdy je to těžké, ale zvládáme to a neměnila bych.
Přeju ti šťastné rozhodnutí a hodně sil a štěstí 🙂

lynks
30. lis 2012

No a ja přikládám vlastní zkušenost - teď je mi 39 a když si představím, že už jsem mohla mít 23 leté dítě, tak je mi to strašně líto, že jsem to udělala. Dítě, které už bylo počaté, navždy zůstává s tebou, ve tvém srdci a mysli.

ruda
30. lis 2012

Dítě bych si nechala, abych nemusela v budoucnu litovat. Jen docela nechápu, proč jste se rozešli, když je na něj spolehnutí, a spíte spolu???

amabilis
30. lis 2012

Z tvého příspěvku přímo čiší, že ve skrytu duše po miminku toužíš. Poslouchej své instinkty. Zvládla to spousta i mladších holek, tak to zvládneš taky. Ale samozřejmě to nejtěžší rozhodnutí je na tobě. Přeju ti, ať se rozhodneš tak, abys toho nelitovala.

mufinka26
30. lis 2012

Já bych si mimčo nechala, sama sem otěhotněla v 16 letech a nelituji svého rozhodnutí 🙂 mám pro mě dokonalou dcerušku, kterou bych za nic na světě nevymněnila 😉

natalie77
30. lis 2012

@helcaify myslím, že cysta není důvodem neplodnosti.... 😉 .
Osobně...pokud bych měla finanční zázemí, chlapa, který mi pomůže, je chytrý a vím, že se na něj můžu spolehnout....tak bych se raději uskromnila a dítě měla v 17.....i když si myslíš, že život máš před sebou...tak věř, že Ti nic neuteče...
Kdybych se mohla rozhodnout, tak bych raději rodila v 17ti, než pobíhala po doktorech, že skoro ve 40ti člověk chce a nemůže...
Držím pěsti, ať se rozhodneš co nejlépe a nikdy toho nelituješ.
Hodně štěstí.

kristynaw
30. lis 2012

holky, nenechte se zase napalit ;)

monyliny
30. lis 2012

Souhlasím s holkama.Sice je to tvůj život,tvé rozhodnutí,ale interupci si budeš vyčítat do konce života.Dítě je práce a velká zodpovědnost,ale je to největší a nejkrásnější dar,kterého se ti ze z hora dostane. 🙂 Jdi do toho,zvládneš to 😉

zamilovanadonej
30. lis 2012

Já být tebou bych na potrat nešla, ani kdybych na dítě byla sama. Pokud máš kde bydlet a z mateřské resp. rodičáku dítě uživíš není podle mně co řešit. Dítě budeš milovat mnohem více než chlapa a pokud je co k čemu, i když spolu nebudete tak se k tomu postaví čelem.

claire90
30. lis 2012

Pokud ti dr. řekl, že bys po interupci už miminko nemohla mít a určitě ne přirozeně a víš, že byste pod mostem neskončili a bylo o Vás i jinak postaráno, tak si maličké nechej. Moje teta byla taky v mládí na potratu, teď se blíží pomalu 40, miminko by si moc přála, ale bohužel už ji není přáno...

andy80
30. lis 2012

Holky, že na takový špeky skáčete, si zase někdo dělá srandu

michaela.s90
30. lis 2012

Záleží na tom, na co se cítíš. Pokud si umíš představit mít teď miminko, tak bych neváhala. A navíc, když i taťka miminka nevidí jedinou cestu v interupci, ale připouští si i tu možnost si miminko nechat... Určitě dej na sebe, na co se cítíš a čeho chceš dosáhnout, ale pokud jde o školu atd., tak to se dá i s děťátkem. Přeju ať se rozhodneš správně a nikdy své volby nelituješ 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru