Nechtěné těhotenství - jak to říct otci?

mysudka
26. říj 2017

Ahoj holky,
jsem nejspíše těhotná a to beru HA. Poprvé za celý život jsem cítila ovulaci a pak šup, menstruace nikde, zato se dostavila bolest prsou. Udělala jsem si test a byly tam 2 čárky. No, super. Máte nějaké tipy, jak to doma oznámit příteli? Vůbec jsme to neplánovali, on je na děti takový "upjatý", potřebuje na takové věci čas, dohodli jsme se, že až za rok a teď tohle.. Vůbec nevím, jak mu to mám říct.. :/

annasmyckova
26. říj 2017

nic není úplně na 100% spolehlivá antikocepce (krom úplné abstinence), takže se s tím trochu musí počítat když je sex...Jestli je to ten pravý chlap, tak vás podrží (i pro vás je to překvapení a musíte se s tím nějak srovnat -a ženská toho ponese víc -těhotenství, porod, ...tohle chlap nemusí)..Tak bych mu to řekla naprosto otevřeně, stalo se a je zodpovědné se k tomu nějak postavit...

ariadna12
26. říj 2017

Asi bych mu opatrne rekla, o co jde a jak k tomu doslo (chlapi tomu tak nerozumi, HA neni spolehliva treba jen pri prujmu). V obdobne situaci jsem byla pred x lety s expritelem. Rekla jsem mu, ze jsem nedostala menstruaci a podle vseho muzu byt tehotna. No, nadseny fakt nebyl, spis bezradny a pak vztekly. Pomalu chtel resit interupci. Nakonec to vyresila priroda sama, ja dostala o mesic pozdeji menstruaci a pak vyresila expritele🙂. Dost to ukaze, jaky doopravdy je a co od nej muzes cekat. Je treba cekat jakoukoli reakci. Jestli je to fakt chlap, ustoji to.

slukacka
26. říj 2017

Zdravím, jsem ve stejné situaci, jen už trochu dál. Už jen když jsem viděla ty dvě čárky, tak jsem se rozbrečela co jen budu dělat. No co asi? šla jsem k doktorce, ta mi to potvrdila. Pak přijde čas to říct příteli a to co nejdřív. Já jsem plakala, on plakal, takhle jsem to rozhodně neplánovali, dítě byla vzdálená budoucnost. Byl jednoznačně pro interrupci. Já nevěděla co chci. Obě varianty byly hrozný až děsivý. Ale rozleželo se mi to v hlavě. Prostě to musím zvládnout ať už sama nebo s partnerem. Interrupci bych si v životě neodpustila, jsem přecitlivělá a tohle by mě dodělalo. Takže teď jsem ve 13. týdnu těhotenství, přítel se s tím smiřuje jen pomalu, hodně mi pomáhají přátelé a maminka. s těmi o tom můžu mluvit. Přítel je skvělej člověk, jsme spolu už asi 14 let, takže to vypadá, že to zvládneme spolu. Takže Tobě přeji pevné nervy.... prostě to musíš vyklopit a hlavně se v tom nepitvat sama.

mysudka
autor
26. říj 2017

@slukacka Taky jsem to takto nechtěla, s přítelem jsem teprve 2 roky a jedno dítě z předchozího vztahu už mám. Což jako nijak nevadí 🙂 Já se k Dr. dostnu až ve středu, ale počítám, že mi to potvrdí, menstruaci nemám a bolí mě prsa a ty 2 čárky to potvrdily. Vůbec nevím, jak bude reagovat, dítě jsme chtěli, ale až za rok.. Jsem z toho nešťastná, ani já to takto nechtěla. Chtěla jsem se těšit společně s ním, společně očekávat příchod/nepříchod menstruace, sledovat, zda se objeví ty 2 čárky a ne je najít někde na tajnačku na záchodě.. Ach joooo.. Jako na potrat taky nechci, ale.. vůbec se mi to teď prostě nehodí a nějak jsem se s tím ani já nesrovnala..

jaanicce
26. říj 2017

Jsem ve stejne situaci- otehotnela jsem pres antikoncepci, ex pritel to rozdychal az ted. Deti nikdy nechtel, ackoliv je mu 35 a sam sebe povazuje za profesionalniho pubertaka. Ze zacatku mi neverel a myslel si, ze jsem to udelala schvalne. Prvni dva mesice byly fakt peklo, obvinovani a vycitky. Ja jsem to s nim chtela probrat, ale komunikace nebyla mozna. Navic mi pri prvni navsteve doktorka rekla, ze nic nevidi a i krev byla negativni. O mesic pozdeji se zjistilo, ze jsem v 9tt a to jsem na potrat uz jit odmitla. Vsechno se to zacalo lamat az na 1.screeningu, kde byl ex se mnou a nejak ho to vzalo. Najednou ho chytlo hnizdeni a zacal byt zase hystericky, ze to nezvladneme. Ted jsem ve 22tt v pondeli jdeme na druhy velky screening a ex se strasne tesi. Hledame si ted k sobe cestu a zacina byt cim dal vstricnejsi, snazi se a uplne se zmenil.. Takze asi tak..

jaanicce
26. říj 2017

Jo a k tomu jak mu to rict- myslim si, ze spravny postup neni. Proste si v klidu sednete a vysvetli mu co se stalo, ale zalezi hlavne na nem jak bude reagovat.. Od toho se to vsechno odviji..

robin92
26. říj 2017

@mysudka Verim ze to neni nijak prijemne takhle situace, ale nejak se to vyresit musi. Co si s nim sednout a promluvit si znovu o detech a co by delal kdyby jsi ted prisla, ze jsi tehotna, ze i pres antikonceplci se to muze stat. Vsechno nemusi byt tak horke a treba se to v dobre obrati. Preju hodne stesti a pevne nervy. 🙂

slukacka
26. říj 2017

@mysudka Tak v tomto případě bude mít tatínek určitě radost. Když jste děti plánovali. Určitě se lekne, nebude vědět jak reagovat, takže reakci bych hodnotila až po nějakém čase. Takže vlastně podle mě jen přijdete o to vzrůšo jestli to teď vyjde nebo nevyjde jak píšeš, což zase nechápu já 🙂 Můj přítel se s tím smiřuje až teď když vidí všechny ty fotky z ultrazvuků a mě jak chodím po vyšetřeních.

smikri
26. říj 2017

Dostala jsem se do podobné situace,akorát jsem ji řešila s manželem.Jedno dite doma mame a druhé jsme rezolutně nechtěli a nepočítali jsme s nim.Nicmene příroda je mocná čarodějka a stalo se.Kdyz jsem zjistila,ze jsem těhotná,půl dne jsem brecela a přemýšlela jsem nad tím,jak to manželovi oznamim,protože vždycky říkal,ze dvě deti jen přes jeho mrtvolu.No a když jsem mu to řekla,postavil se k tomu jako chlap a řekl,ze je rad,ze se zadarilo.Ze bude mít syn parťáka a ze je možná dobře,ze jsem otěhotněla “omylem”,protože “dobrovolně a sami od sebe”bychom do toho nikdy nesli.Takze se neboj,třeba i Tebe přítel překvapí tak svoji reakci😉Hlavně hlavu vzhůru!

mysudka
autor
26. říj 2017

@smikri No já to taky hodně sama obrečela.. Takto jsem to nechtěla a nějak se s tím pořád nemůžu sžít. Stále tajně doufám, že byl test falešně pozitivní a že doktor řekne, že nic 🙂 Těhotná se prostě necítím.

tynka9
27. říj 2017

Píšeš, že jste dítě plánovali tak za rok, chápu, že se to těhotenství nemusí zrovna hodit, ale rok není zas až tak dlouhá doba - to kdybyste mluvili třeba o 5-10 letech, tak by to bylo horší.
Možná nakonec oba zjistíte, že to takhle bylo lepší. Snad se k tomu tvůj přítel postaví čelem. A myslím, že až uvidíš to malé na ultrazvuku, jak roste, jak mu bije srdíčko, až začneš cítit pohyby, tak se s tím smíříš také poměrně rychle.
Navíc znám pár lidí (a sama mezi ně s mužem patřím), kteří čekali “až”, a pak neplánovaně čekali ještě další dlouhé měsíce i roky než se zadařilo nebo se zatím nezadařilo vůbec. Potom během toho dlouhého čekání, kdy se k tomu ještě přidávají myšlenky typu - jsme oba v pořádku, proč to nejde, když jsme zdraví, hm tak kdo další z okolí je zase v tom - tak si člověk říká, jestli by nejaka taková nehoda, která se třeba úplně nehodí, nebyla lepší.

savlupa
27. říj 2017

Vedle mne tu ted zvatla ta taaa ta ta ta jedno krasne neplanovane miminko. Otehotnela jsem v deviti mesicich prvniho prcka a malem me svihlo. Smirovala jsem se s tim pomalu, ale je to nejuzasnejsi a nejkrasnejsi dite a nehoda pod sluncem. 🙂 A starsi ma partaka, druhe se proste vyresilo za nas a i kdyz je to zahul, jsem za to rada. A jak nekdo pise vyse...ted nebo za rok, je to jedno, hlavne, ze to je. 🙂

babbota
27. říj 2017

Rok uteče jako voda, takže pokud jste miminko plánovali, věřím že bude přítel rád.
Byla jsem v podobné situaci loni před prázdninami. Začala jsem rozprodávat věci po klucích a po dvou dnech praní, žehlení a vkládání věcí na bazarek jsem si uvědomila, že jsem nedostala MS. Šla jsem si pro test a // naběhly okamžitě. Začala jsem brečet, třetí dítě opravdu nebylo v plánu (i když jsem si v koutku duše strašně přála holčičku). Bála jsem se reakce manžela. Byl v práci a já to.nevydržela a zavolala mu. Jeho první reakce byla:"Fakt? Hmmm" Přijel až večer a byl to on, kdo měl radost a uklidňoval mě, že zo zvládneme. Nakonec se nám povedla ta holčička a je to naše téměř osmiměsíční zlatíčko. Takže hlavu vzhůru! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru