• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nejsem z těhotenství šťastná

29. dubna 2011 
autor
@blandik
diky za povzbuzení....ja jen mám vsuvku, ja prave cetla, ze ten odber plodove vody neni zas tak presny?!
26. dub 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fangi
as si me odhalila :slight_smile: bohužel nevim jak sama sebe "oklamat" a ta vysetreni tak neprozivat, verm zkousela jsem to .......myslet na neco jineho, pekneho ...ale stejne do minuty valim na WC to rozdychat, posledne me tama nejaka stara pani kopala do dveri ..at uz vypadnu :slight_smile:
26. dub 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka Tak pokud jsem tě odhalila, tak to je dobrá zpráva, protože to znamená že to miminko chceš, ale problém je někde jinde :slight_smile: Já dítě ještě nemám, takže o vyšetřeních ti nic neřeknu, ale každý má nějakou fobii, je to normální, jen musíš zkusit najít způsob, jak to zvládnout, a taky by bylo dobré, aby tam někdo chodil s tebou a pomohl ti :wink: Určitě to zvládneš a není toho zase tolik !! :wink:
26. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bee9
dekuji za zpravicku, fandim ti a smekam :slight_smile: me by tu ruku museli zlomit...abych jim ji dala k napichnuti.... hrbet ruky.
26. dub 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka - ten screening je více nepřesný, nevím, jestli plodovka může být taky nepřesná, tuším, že to tak je, ale určitě méně než ten první screening tuším v 10 týdnu nebo 12...Ale jde o to, že řešit problémy je nejlepší, až nastanou a ne se zabývat hypotetickými strašáky...Já jsem byla přesvědčená, že cukry mít dobré nebudu, a byly ok. Porodu jsem se bála, ale spíše před těhotenstvím, v těhotenství to prostě hormony vytěsnily, do porodnice jsem jela v klidu, balila se doma až mi odtekla plodovka o půlnoci, manžel zelený...Ale kdybych se měla dopředu zabývat všemi možná a co kdyby, tak bych se asi zbláznila. POdle mě si najeĎ na nějaké fotky mimnek, čím sladší, tím lepší, pomůže ti to nastartovat se na to, naladit. Myslím, že je to jen počáteční šok, překvapení, možná i závan nové zodpovědnsoti a taky to, že dosavadní život nenávratně končí a už nebude nikdy stejný, dloho se pořádně nevyspíš...ale co tak lidí říkají, že je to záhul, ale nikdy by už neměnili. Bude to dobré.
26. dub 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka nejdřív - držím palce, at to všechno zvládneš a ve finále si užiješ maminkování...
K těm vyšetřením - pokud to jde, stačí se bát až když je to akutní....neřeš odběr plodové vody, protože za a)nemusíš na něj, kvůli věku tě dneska nikdo nemůže nutit, za b)nebude třeba - indikuje se při podezření na nějkaé vady a ty budeš mít zdravé mimčo a za c) i kdyby do tebe hučel kdokokliv cokoliv, můžeš to odmítnout.
To, jestli je mimčo v pořádku se zjistí naprosto bezbolestným testem - kolem 10-13.týdne - kombinací utz a odběru krve (vím,bojíš,ale přežiješ). To je momentálně nejprůkaznější vyšetření, lékař dá do pc vsledky z krve, utz plus údje o tobě, a úspěšnost je blížící se jistotě.
Tak klid, nikdo ti nebude dělat nic, co nechceš a to, jestli je prcek ok se dozvíš bez jakýchkoliv drastických úkonů.
26. dub 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berenika39
ahoj :slight_smile:, ted me prave doslo, ze tu polovicní uspessnost na odhaleni vr vady je u triple testu,ci jak. to je prave ten odber krve, si myslim. musim si to nekde vyhledat.
jinak dekuji, dekuji :slight_smile:
26. dub 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka Jj, tripple testy se dělají v 16tt a ty vycházejí často falešně pozitivně, já bych to příště už odmítla, kvůli tomu mě pak dohnali na plodovku, která nevychází falešně, nebolí a ani není nijak nebezpečná, lepší je NT screening ve 12tt, který ne všude platí pojišťovna, ale je přesnější.
Test na cukrovku už příště taky nepodstoupím, byl to hnus ta glukoza, ale já mám zas fobie ze sirupů a podobných sajrajtů, to bych si zas radši nechala dát kapačku do žíly, než abych vypila lžíci sirupu.. :grinning:
Takže neboj, zvládneš to! :wink:
26. dub 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka : neboj, u me se ze zacatku taky stridaly stavy radosti a pak absolutni paniky co jak bude, ale mas cas se na to pripravit, proto trva tehu tak dlouho, ony te nakonec ty hormony premuzou a az na tebe na utz zamava tak z toho taky budes hotova :wink:. ony ty hormony taky udelaji svoje tak uvidis :wink: . a vysetreni se neboj, ono to neni zas tak hrozny, brali mi doted asi jednou krev, jednou test na cukrovku, jinak zadna tragedie, to zvladnes :wink:
27. dub 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucie777
diky za rady, jen nevim zda na to me vymrcovani MUDr. pristoupi, jeste jsme se ani nevidely.
27. dub 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@camelinka
ahoj, kez mas pravdu....a nebudou chtit na me "honit" body.....no, zatim stejne ani nevim na cem jsem.
27. dub 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janashka jasny, to chce klidek, ono se to vyvrbi :wink:
27. dub 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
janashka: taky jsem měla na začátku těhotenství děsný depky, popadla mě taková beznaděj, měla jsem fakt hnusný myšlenky, který tu radši ani nebudu psát :frowning2:...týkaly se jak miminka, tak toho, jestli máme vůbec pevný vztah s přítelem atd. Vůbec jsem nevěděla, co se se mnou děje, uvažovala jsem i o psychologovi...pak se to kolem 15 tt změnilo a ted je to už v pohodě..na ty první týdny jen vzpomínám a jsem ráda, že jsem je nějak překonala..chce to vydržet!! Sice už máme jednoho syna, ale stejně při tomto druhým těhotenství jsem cítila větší beznaděj, jako že to nezvládnu a že nejsem stavěná na děti a takový všelijaký blbosti se mi honily hlavou. Přítel moje stavy naštěstí vydržel a podržel mě.
Tak držím pěsti, at je líp!! :slight_smile:
29. dub 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek