Nejsem z těhotenství šťastná

janashka
26. dub 2011

testy mě stále potvrzují, že jsem těhotná, ale vubec nejsem z toho vesela. Spís na me dolehaji chmury.....zle snasim odbery krve a jina vysetreni a dal se neodvaziji aji pomyslet. Jinak vek na to mam...30cet. Hjo, mela bych byt stastna a prd.
ani nechci pomyslet, ze jsem tehotna, nedovedu si predstavit navic jak to casem oznamuji..rodine, v praci....
mozna doma to potesi,ale me spis se chce bečet ☹

janashka
autor
26. dub 2011

@blandik
diky za povzbuzení....ja jen mám vsuvku, ja prave cetla, ze ten odber plodove vody neni zas tak presny?!

janashka
autor
26. dub 2011

@fangi
as si me odhalila 🙂 bohužel nevim jak sama sebe "oklamat" a ta vysetreni tak neprozivat, verm zkousela jsem to .......myslet na neco jineho, pekneho ...ale stejne do minuty valim na WC to rozdychat, posledne me tama nejaka stara pani kopala do dveri ..at uz vypadnu 🙂

fangi
26. dub 2011

@janashka Tak pokud jsem tě odhalila, tak to je dobrá zpráva, protože to znamená že to miminko chceš, ale problém je někde jinde 🙂 Já dítě ještě nemám, takže o vyšetřeních ti nic neřeknu, ale každý má nějakou fobii, je to normální, jen musíš zkusit najít způsob, jak to zvládnout, a taky by bylo dobré, aby tam někdo chodil s tebou a pomohl ti 😉 Určitě to zvládneš a není toho zase tolik !! 😉

janashka
autor
26. dub 2011

@bee9
dekuji za zpravicku, fandim ti a smekam 🙂 me by tu ruku museli zlomit...abych jim ji dala k napichnuti.... hrbet ruky.

blandik
26. dub 2011

@janashka - ten screening je více nepřesný, nevím, jestli plodovka může být taky nepřesná, tuším, že to tak je, ale určitě méně než ten první screening tuším v 10 týdnu nebo 12...Ale jde o to, že řešit problémy je nejlepší, až nastanou a ne se zabývat hypotetickými strašáky...Já jsem byla přesvědčená, že cukry mít dobré nebudu, a byly ok. Porodu jsem se bála, ale spíše před těhotenstvím, v těhotenství to prostě hormony vytěsnily, do porodnice jsem jela v klidu, balila se doma až mi odtekla plodovka o půlnoci, manžel zelený...Ale kdybych se měla dopředu zabývat všemi možná a co kdyby, tak bych se asi zbláznila. POdle mě si najeĎ na nějaké fotky mimnek, čím sladší, tím lepší, pomůže ti to nastartovat se na to, naladit. Myslím, že je to jen počáteční šok, překvapení, možná i závan nové zodpovědnsoti a taky to, že dosavadní život nenávratně končí a už nebude nikdy stejný, dloho se pořádně nevyspíš...ale co tak lidí říkají, že je to záhul, ale nikdy by už neměnili. Bude to dobré.

berenika39
26. dub 2011

@janashka nejdřív - držím palce, at to všechno zvládneš a ve finále si užiješ maminkování...
K těm vyšetřením - pokud to jde, stačí se bát až když je to akutní....neřeš odběr plodové vody, protože za a)nemusíš na něj, kvůli věku tě dneska nikdo nemůže nutit, za b)nebude třeba - indikuje se při podezření na nějkaé vady a ty budeš mít zdravé mimčo a za c) i kdyby do tebe hučel kdokokliv cokoliv, můžeš to odmítnout.
To, jestli je mimčo v pořádku se zjistí naprosto bezbolestným testem - kolem 10-13.týdne - kombinací utz a odběru krve (vím,bojíš,ale přežiješ). To je momentálně nejprůkaznější vyšetření, lékař dá do pc vsledky z krve, utz plus údje o tobě, a úspěšnost je blížící se jistotě.
Tak klid, nikdo ti nebude dělat nic, co nechceš a to, jestli je prcek ok se dozvíš bez jakýchkoliv drastických úkonů.

janashka
autor
26. dub 2011

@berenika39
ahoj 🙂, ted me prave doslo, ze tu polovicní uspessnost na odhaleni vr vady je u triple testu,ci jak. to je prave ten odber krve, si myslim. musim si to nekde vyhledat.
jinak dekuji, dekuji 🙂

lucie777
26. dub 2011

@janashka Jj, tripple testy se dělají v 16tt a ty vycházejí často falešně pozitivně, já bych to příště už odmítla, kvůli tomu mě pak dohnali na plodovku, která nevychází falešně, nebolí a ani není nijak nebezpečná, lepší je NT screening ve 12tt, který ne všude platí pojišťovna, ale je přesnější.
Test na cukrovku už příště taky nepodstoupím, byl to hnus ta glukoza, ale já mám zas fobie ze sirupů a podobných sajrajtů, to bych si zas radši nechala dát kapačku do žíly, než abych vypila lžíci sirupu.. 😀
Takže neboj, zvládneš to! 😉

camelinka
27. dub 2011

@janashka : neboj, u me se ze zacatku taky stridaly stavy radosti a pak absolutni paniky co jak bude, ale mas cas se na to pripravit, proto trva tehu tak dlouho, ony te nakonec ty hormony premuzou a az na tebe na utz zamava tak z toho taky budes hotova 😉. ony ty hormony taky udelaji svoje tak uvidis 😉 . a vysetreni se neboj, ono to neni zas tak hrozny, brali mi doted asi jednou krev, jednou test na cukrovku, jinak zadna tragedie, to zvladnes 😉

janashka
autor
27. dub 2011

@lucie777
diky za rady, jen nevim zda na to me vymrcovani MUDr. pristoupi, jeste jsme se ani nevidely.

janashka
autor
27. dub 2011

@camelinka
ahoj, kez mas pravdu....a nebudou chtit na me "honit" body.....no, zatim stejne ani nevim na cem jsem.

camelinka
27. dub 2011

@janashka jasny, to chce klidek, ono se to vyvrbi 😉

luca76
29. dub 2011

janashka: taky jsem měla na začátku těhotenství děsný depky, popadla mě taková beznaděj, měla jsem fakt hnusný myšlenky, který tu radši ani nebudu psát ☹...týkaly se jak miminka, tak toho, jestli máme vůbec pevný vztah s přítelem atd. Vůbec jsem nevěděla, co se se mnou děje, uvažovala jsem i o psychologovi...pak se to kolem 15 tt změnilo a ted je to už v pohodě..na ty první týdny jen vzpomínám a jsem ráda, že jsem je nějak překonala..chce to vydržet!! Sice už máme jednoho syna, ale stejně při tomto druhým těhotenství jsem cítila větší beznaděj, jako že to nezvládnu a že nejsem stavěná na děti a takový všelijaký blbosti se mi honily hlavou. Přítel moje stavy naštěstí vydržel a podržel mě.
Tak držím pěsti, at je líp!! 🙂

luciepecenkova
10. čer 2017

Zdravím, vůbec nevím proč to píšu zrovna sem, ale musím slyšet někoho kdo zažil to samé. Tak vás prosím o jakoukoliv podporu. Bojím se že jsem jediná s podobným problémem. Jsem ve čtvrtém měsíci a mám pocit že mi všechno končí, že už nebude sranda mí vrstevníci chodí pařit bude léto plánují různé festivaly a podobně a já už nemůžu nic. Můj přítel je pořád semnou je i chápavý, ale občas se jde opít. Občas jede na párty a já vím, že bych mu to neměla vyčítat, ale štve mě to závidím mu. Nebaví mě sedět se známými, kteří půjdou a baví se. Prostě mě to strašně štve. Jsem vlastně šťastná, že čekám miminko, ale taky mě přijde že jsem to uspěchala a vlastně si teď připadám dost sama. Někdy mám pocit, že to miminko vůbec nechci a jindy jsem opravdu šťastná. Přejde to nebo jsem sobecká ?? Vůbec se v sobě nevyznám.

petruuushkaaa
10. čer 2017

@luciepecenkova Ahoj, jsou to uplne normalni myslenky, mne bude 25 a take si rikam, jak bych kolikrat sla na nejakou party nebo bych delala neco, co uz proste nemuzu.. kamaradky zustaly jen nejake, hodne se zmeni, ale nasla jsem si nove pratele, ktere jsou taky tehotne a nebo maji male deti 🙂 vsak si to vsechno vynahradis, mit miminko bude super ;)

vanea
10. čer 2017

@luciepecenkova Ahoj, kolik ti je? Nebudu kecat, je možné, že se časem s některými přáteli přestaneš tolik stýkat, budete mít zkrátka jiná témata...když jsem ještě neplánovala mimčo, tak mně taky nebavilo sedět s kamarádkama, co řešily domácnost a prsa a plíny a slintání..a i když to neřešily, tak jsme se prostě nějak vzdálily, vždycky musely jít domů dřív, nebo většinou nemohly, nebo tahaly prcky s sebou...Někteří kamarádi ti ale zůstanou, tak aspoň poznáš ty pravé=) někteří možná nebudou na toto připravení....Ale to neznamená, že ti něco utíká...Vstupuješ do další části života, která si pro tebe nachystá daleko krásnější a plnohodnotnější věci a zážitky, než jen nějaké párty a festivaly..to je všechno jen povrchní zábava, která nedává žádný hlubší smysl=) Posouváš se dál, buď za to ráda. Navíc tím rozhodně nekončí žádná zábava ;) až bude prcek na světě, tak můžete chodit posedět klidně s ním, jen to bude venku na zahrádkách třeba, najdete si i nové kamarády, které dáte dohromady s těma staršíma, kteří zůstanou, protože vás mají opravdu rádi, ne proto, že se s váma dobře popíjí =) ale fajn to přece bude pořád...jindy ti malého může pohlídat muž a můžeš vyrazit s holkama na dámskou jízdu =) to že budeš máma ti přece nijak neukončuje život;) řekla bych ale, že spousta nastávajících maminek má občas tady to období, kdy o sobě pochybuje a přemýšlí, jestli to není moc brzy a podobně..ale neboj, ono to zmizí až si to trošku srovnáš v hlavě, případně až se ti prcek narodí =) bude ti všecko úplně jedno, ten človíček bude to nejdůležitější ;) ale nebude to znamenat, že ti všechno skončilo=) bavit se můžeš pořád, jen prostě nějaký čas bude mít prcek přednost..pak se zas postupně zapojíš mezi kamarády =)

luciepecenkova
10. čer 2017

@petruuushkaaa děkuju vážně něco takového potřebuju "slyšet"
Jen doufám, že máš pravdu... Nějak pořád nemůžu uvěřit, že budu máma děsí mě, že ta pohoda a to užívání končí... Pořád se mi střídají nálady. ... Šťastná nešťastná... Nevím co je pravda...

lentilkah
10. čer 2017

@luciepecenkova A proc bys nemohla jet na festak nebo sene jit bavit? Pokud nemas zdravotni problemy, tak v tom nevidim problem. Me teda zatim neni moc dobre, tak mi to doma vyhovuje, ale obcas jdeme s kamarady posedet jako driv a bavim se uplne stejne jako pred tehotenstvim, jen teda bez alkoholu.

luciepecenkova
10. čer 2017

@lentilkah vím mohla bych, ale nebaví mě jak se kolem mě všichni opíjí a baví se a jsou takový celý free a já jsem těhotná... Prostě nevím jak se smířit s tím že jsme v tom sama... Někdy vůbec nechci být těhotná závidím svým vrsevnicim které si mohou užít léto ... Já vím jsem sobec... A je pravda že jindy jsem strašně šťastná že čekám miminko... Ale prostě nevyznám se v sobě... Připadám si sama

vanea
10. čer 2017

@luciepecenkova Najdi si kolem sebe lidi, kteří jsou v očekávání=) uvidíš, že spousta holek se cítí podobně;) a najdeš si holky, se kterýma to můžeš probrat a třeba tě to i uklidní a pomůže🙂

lentilkah
10. čer 2017

@luciepecenkova A s kamaradkama treba na kafco nezajdete? Kamaradstvi prece neni jen o tom, ze se lidi sejdou a opijou. My se treba sejdeme na grilovacku, jasne, ze alkohol k tomu patri, ale opiti neni hlavni prioritou setkani. U vasi "party" mi to tak prijde a pak se nedivim, ze ti to ted, kdyz pit nemuzes, nevyhovuje.

luciepecenkova
10. čer 2017

@lentilkah no asi jo asi jsem si to nikdy neuvědomovala ale už s nimi nemám moc společného... Připadám si už nějak sama... Přítel je pořád semnou ale řekne mi že na párty pojede ať nejsem sobecká,že on může... já nechci být hysterka co mu to zakáže, ale na druhou stranu... Chci mu to zakázat chci abyvh v tom nebyla sama...jsem nějaká strašně litostiva..

lentilkah
10. čer 2017

@luciepecenkova To je hormony, je to normalni. Tak priteli rekni, jak se citis. Je asi opravdu cas posunout se dal a najit si kamarady, se kterymi budete moc travit cas i jinak, nez jen na party.

normalnimatka
10. čer 2017

@luciepecenkova no, myslim, že to rychle automaticky přehodnotíš, až to mrně bude na světě.
jako pozdě bycha honit, pokud nejsi na rodičovství zralá, nemusela jsi do toho jít. jestli to plánovaný nebylo, tak přijmi zodpovědnost a nebuď dopředu negativní.

nevim, kolik ti je, ale já sama jsem docela mladá máma oproti dnešnímu trendu, ale chtěla jsem to tak z mnoha důvodů. jedním bylo i to, že je lepší si dětí "odbýt" v brzkým věku, kdy mám ještě spoustu energie atd. a až děti vyrostou a nebudou na mně nutně závislý, můžu bejt taky já brzo opět nezávislá. když máš děcka po třicítce, ještě v 55 vyváříš na koleje....:D
no a nevim, co máš za kamarády, tak samozřejmě s mateřstvím můžeš získat jiný kamarády a taky nezapomeň na to, že pokud ti není teda zrovna 18 nebo 20, časem se to kolem tebe rozrodí;) taky mám třeba dost dětnejch kamarádek i navzdory našemu cca věku.

no ale jinak těžko radit... pro mě bylo vždycky nějaký "paření" děsně nedospělá záležitost, a to i když mi bylo třeba 15:D takže nejlepší rada asi "dospěj" :D

luciepecenkova
10. čer 2017

@lentilkah... Máš pravdu... Jsem strašně litostiva prijde mi to všechno nějak líto ... Asi si neumím představit co mě čeká... Doufám že si to nějak sedne a že se se vším smířím a nějak vyrovnam... Ale děkuju za odpověď aspoň chvíli mám pocit že mi někdo rozumí...

luciepecenkova
10. čer 2017

@normalnimatka
Máš pravdu... Je mi 26 zachvilku už 27... Bylo to plánovaný moc sem si přála miminko... Ale teď když už čekám jsem z toho nějaká vyděšená... Chci i nechci být máma... Jsem i nejsem dospělá... Mám i nemám zodpovědnost... Jsem schopná se rozbrecet že mi končí sranda a zároveň se dojmout že budu mamka... Nerozumim sama sobě... A jsem z toho nešťastná...

bekyc
10. čer 2017

Ahoj, já otěhotněla neplánovaně v 21. Myslím že s mými nejlepšími kamarády se vztah nezměnil, sice už se nevídáme tak jako dřív, nechodíme pařit a nejezdíme na dovolené, ale aspoň jsem poznala, že to jsou opravdoví kamarádi. Jen se musí o ten vztah trochu pečovat (dávám si třeba pozor, abych pořád nemluvila o miminech 😝 ). Těhotenství ještě jakš takš jde, ale jak se narodí mimi, budeš prvních pár týdnů nebo měsíců celkem ve své bublině, pokud se tím ale nenecháš moc ovlivnit, zvládneš to. Teď je synovi rok a já už zase chodím na koncerty, na pivo, občas i na párty.. Není to tak často jako dřív, ale o to víc si to vždycky užiju. Zaměstnáš muže, babičky. Mně hodně pomáhalo, že jsem to prostě přimula tak, jak to bylo. Věděla jsem, že s tím stejně nic neudělám a tak nemá cenu se trápit.. (třeba když jsem věděla, že všichni mí kamarádi jedou v létě na vodu a já nemohla, nebo na fesťák). Prostě jsem si řekla, že si užiju čas s miminkem a pojedu příště. Ono stejně s miminkem přijdeš na jiné myšlenky, nebudeš mít tolik času řešit ostatní věci, zaměstná tě to. 🙂

normalnimatka
10. čer 2017

@luciepecenkova tak ta rozpolcennost je fakt normální... hlavně o sobě nepochybuj, jak to všecko zvládneš a jestli si na to dost dospělá atd. ty myšlenky zkus sledovat jakoby zpovzdálí, ale nenech se jima převálcovat. jasně, že budeš skvělá máma, ta nejlepší pro svoje dítě, jinak by k tobě nepřišlo.

jinak teda bude to znít až ošklivě,ale zas tak mladá nejsi:D chápej, na to, aby si musela oplakávat budoucí roky bezstarostnýho života. pokud je ti 27, ono se to brzo přehoupne a mohla bys sem třeba psát depky o tom, jak kolem tebe všichni roděj, a ty nemůžeš chodit pařit, protože nemáš s kým, protože ti nejde otěhotnět, nebo si chceš ještě užívat. zkrátka, někdo musí bejt první🙂

a pak taky k těm konkrétním věcem, dá se i leccos zařídit. hodně teda záleží, co máš za dítě, ale kdekdo se umí svým dítětem dost neomezovat. já k nim nepatřim, ale nevadí mi to, prostě to tak je, to dítě mě tady a teď potřebuje pro to a to, tak se z toho neposeru a neberu to zároveň jako bůhví jakou oběť🙂

lentilkah
10. čer 2017

@luciepecenkova Proste mas splin, to se stane. Kdyz jsem v prvnim tehotenstvi (ktere nakonec nedopadlo) nasla pozitivni test, tak jsem ani nemela radost, jen se mi honilo hlavou to co ted tobe. Taky to bylo planovane, ale tyhle pochybnosti prepadnou drive nebo pozdeji temer kazdou. Dneska se z toho vyspis a zitra bude zase lepe.

pavca1982
10. čer 2017

@luciepecenkova Víš Luci ona sranda svým způsobem vlastně končí co si budeme nalhávat,mít dítě je obrovská zodpovědnost a starost.Věř ale, že až se to mimčo narodí v ten moment přestaneš myslet na sebe a začneš myslet hlavně na něj a to, že nemůžeš na párty,nebo fesťák pak nebude tvojí hlavní prioritou. Přesto všechno uvidíš,že se k té zábavě zase vrátíš, mít dítě není konec společenského života.Teď přehoď výhybku...budeš maminka.Hlavu vzhůru!👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru