Neschopenka ve 4. tt. Jaké jsou vaše názory?

bassetlady
1. pro 2011

Ahoj všem,
moc Vás tu zdravím a chtěla bych Vás poprosit o rady a názory. Vezmu to trošku obšírněji. V srpnu 2010 (ve 30 letech) mi odoperovali endometrickou cystu 7cm na levém vaječníku, bohužel byla nutna ressekce jak vaječníku tak vejcovodu. Hormonální léčbu jsem odmítla, bylo mi dopuručeno co nejrychlejší otěhotnění, že prý mám maximálně 2 roky jinak budu litovat. No chlap nebyl, tak jsem to neřešila. Ale ejhle obejvil se úžasňák a letos v září jsme se začali snažit. Já jsem byla velký realista s tím,že se to jen tak nepovede a skončíme na IVF. Přítel se naopak bil v prsa, že to zvládneme 🙂 no a dopadlo to tak, že poslední MS 22/10/11, od půlky listopadu mi začalo být tak nějak všelijak neustálé migrény, nakonec jsem jedno rano omdlela v metru. A nez jsem se rozkoukala měla jsem 8 dní zpozdění, tak jsem si 27/11 udělala test a ani jsem nemrkla a byly tam // 🙂 tak se snažím tomu nějak nepodléhat, ale asi to tak je 🙂 ale teď se dostávám k jádru pudla . 5/12 jdu na gyn. - byla jsem stejně objednaná na kontrolu, tak to spojim a uvidíme co mi doktor poví. chtěla bych ho rovnou požádat aby mě nechal doma, mám neustále migreny ( na ktere mi nezabira nic z povolenych léků) , celodenní nevolnosti a kolísavý tlak. a do toho velmi stresove zaměstnání,kde musim fungovat i 14 hodin denně jinak mě odepíšou a hodně létám po Evropě. a nemůžu si dovolit zustat treba jeden den ležet a nejít do prace. nechci ze sebe dlat chuděru, ale citím že bych měla odpočívat a ne se honit za nějakými body do firemní soutěže. jaké jsou Vaše názory a zkušenosti ?? děkuji mnohokrát

tkanicka
1. pro 2011

doma zůstávají nastávající maminky z naprosté pohodlnosti, tak proč bys nemohla ty 😉 Jenom se připrav, že je to dlouhá doba a poleze ti to na mozek... já musela zůstat doma 3,5 měsíce před porodem a bylo to už pak nekonečný.

monivo
1. pro 2011

@bassetlady Já bych to vůbec neřešila. Pokud Tě netíží finanční situace a neschopenka by nějak extrémně nenarušila rodinný rozpočet, šla bych na rizikové. Doktor Ti to rozhodně vymlouvat nebude. Akorát si budeš muset zvyknout, že budeš mít stanovené vycházky (ale třeba se dohodneš s doktorem jinak). Pokud se necítíš na to, chodit do práce, jezdit hromadnou dopravou atd., tak vůbec neváhej. Ze začátku se možná budeš nudit, ale zvykneš si. Budeš pak po internetu koukat na výbavičku, kočárky apod. a ono to uteče. Já jsem byla taky na rizikovém, byla jsem těhu po IVF a i přesto jsem porodila v 28tt. Takže za mě - neschopenka 🙂 Přeji hodně štěstí.

ajina17
1. pro 2011

Pokud je doktor normální a ví jakou máte práci nebo mu to i sama povíte. Tak Vás doma určitě nechá, a když ne gynekolog, tak si skočte k obvoďákovi. Když čekala moje mamka, tak dělala s cínem a olovem což je moc nebezpečné pro vývoj plodu. Ale pan gynekolog jí řekl, že jí doma prostě nenechá, tak skočila k obvoďákovi a ihned napsal neschopenku. Prostě někteří doktoři jsou divní a nechápaví,ale nebojte určitě Vám vyhoví 😉 Držím palečky 🙂

ined77
1. pro 2011

@bassetlady 🙂 ..ahoj 🙂 ,
tak zprvu moc gratuluji 😵 .
a k tvé otázce...neřešila bych to a zůstala doma.nebudu to rozvádět, všechna proto už jsi napsala 😉 .
přeji hodně štěstí a ať krásně rostete 🙂 .

pavlanatlinka
1. pro 2011

já byla od začátku těhu doma protože v tom zaměstnání co jsem měla jsem nemohla bejt kvůli mimču by mu to uškodilo a vycházky jsem měla od 8ráno do 8 do večera takže pohoda a kontrola ani jednou nepřišla...

brusinka.pusinka
1. pro 2011

@bassetlady já zůstala doma měla jsem nevolnosti se kterými jsme skončila v nemocnici a tlak nízký až mrtvolný a těžkou práci fyzickou na 3 směnny a tak mi sám gynekolog bez otálení vypsal nemocenku v 6 tt a nelituji toho ....bylo mi opravdu pěkně hnusně ale po 4 měsíci to bylo lepší.... ale do práce jsme nenastoupila makala jsem pak přes počítač , ve skladu 😉 a to mi bylo35 let 😉

bassetlady
autor
1. pro 2011

děkuji moc, no v práci to asi moc nekousnou, ale to mě netíží a naštěstí ani finance. Přítel není sice milionář, ale pro moje pohodlí a hlavně pro prckovo by se rozkrájel 🙂 , stanovené vycházky mě nijak netíží, budu ráda že si lehnu s knížkou doma. a hafani mají procházky jak určím já 🙂
jen nevím co mi na to řekne doktor ☹ aby se necukal, že je moc brzo a že se můe ještě cokoliv stát.

bassetlady
autor
1. pro 2011

@ined77 děkuji za gratulaci, pořád tomu nějak úplně nevěřím a proto to nechci ani nijak pokoušet a prostě si udělat pohodlí a klídeček.

jmisa
1. pro 2011

@bassetlady no kdyby se něco stalo, tak neschopenku ukončí, to bych neřešila.

Já teda byla doma ještě před testem, ale my jsme byli na IVF. A těhu byla super doba, vycházky jsem měla dle potřeby a vůbec jsem se nenudila.

arianka
1. pro 2011

@bassetlady : zůstala jsem doma od 3.měsíce a nelituji toho a neřekla bych, že to leze na mozek 😀 To záleží jak si to kdo udělá a zařídí, jestli někdo stráví 3/4 roku ležením na gauči, pojídáním čokolády a zíráním na TV, tak to asi na mozek vleze 😀 Já byla na rizikovém, špatný tlak x práce = věčně lítání po světě, takže to nešlo dohromady. Takže za mne říkám ano, proč ne. Je to krásný stav, je to jiný stav a pokud máš tu možnost si jej užít i jinak, než se honit do práce, není na tom nic špatného. Jen je pravda, že se možná dr cukat bude, protože je opravdu ještě hodně brzo, ale tak uvidíš 🙂
Mimochodem, pokud by jsi z jakéhokoli důvodu byla na rizikovém, tak máš vycházky volně stanovené bez omezení.

caricia1
2. pro 2011

@bassetlady Ahoj,jednoznačně ti radím,zůstan doma.Já jsem na PN od samého začátku,jsem po IVF a nic bych nepokoušela.Nestojí to za to.🙂 A Moc gratuluji.

jasekd
2. pro 2011

@bassetlady Ja sama jsem delala temer do porodu zamestnani narocne fyzicky i psychicky, bylo mi zle priserne, brala jsem Utrogestan, ale bylo mi to povoleno s tim, ze miminko je OK a ja taky, prezila jsem, byla jsem rada, ze muzu delat, tehotenstvi i porod v poradku. Pokud bych ale mela litat po Evrope, tak zustanu doma. I vzhledem k anamneze a problemum, ktere jsi pred otehotnenim mela, a myslim,ze tady doktor nebude delat problem 🙂 Nektere holky jsou doma s mensimi nebo zadnymi problemy 😝 Akorat ty vychazky, znama byla na PN a od 8 do 8 ji rozhodne nedali, u nas uz nechteji davat takhle na cely den, ale dve hodiny dopo a dve odpo mela, docela na palici, ale pokud je cloveku zle, v pohode to pro sebe a pro miminko vydrzi 🙂

megy
2. pro 2011

@tkanicka omlouvám se, ale budu trošku reagovat na tvou první větu - zůstáváme na nemocenské z naprosté pohodlnosti?? nevím, co máš za zaměstnání ty, ale věř, že na nemocenskou se chodí od začátku těhu, pokud není jiná volba.Maminky pracující v rizikovém prostředí, práce s chemikáliemi, fyzicky náročná práce , nebo i jeřábnice a mohla bych jmenovat dále, dětské sestřičky, které se setkávají s infekcí denně, sestřičky na ARO či JIP i oddělení, kde se natahají, dále ženy, které mají po umělém oplodnění, Já pracovala první tři měsíce a teď se biju do hlavy, že jsem nešla od začátku na nemocenskou a to dělám na ambulanci, kde fluktuace lidí přesahuje denně 50. Stres, nervy v háji. stojí mi to za to??
Myslím, že létání po Evropě není zrovna to pravé a záleží i na rozhodnutí lékaře. pokud zaměstnavatel neumožní přemístění na jiné pracoviště, kde by mohla pracovat bez létání tak bych rozhodně o nemocenské neváhala 😉

jinak tazatelce gratuluji k těhulkování 😉

megy
2. pro 2011

@caricia1 naprosto s tebou souhlasím 🙂 🙂

petrunka01
2. pro 2011

@bassetlady já byla od začátku doma obě těhotenství.Měla jsem nějaké zdravotní problémy.Z pohodlnosti jsem doma nebyla,tenhle názor mě trochu naštval.Dost jsem si to užila,nenudila se a rychle to utíkalo.Vycházky jsem měla nejdřív 4 hodiny,apk celodenné,i když vím,že je dr moc dávat nechtěj.Pokud máš náročný zaměstnání s lítáním po Evropě,není co řešit.

bufina
2. pro 2011

@megy No najdou se takové co si vyzvednou těhu průkazku a už je v práci nikdo neuvidí, pár takových znám a žádnou těžkou práci nedělaly.... Já sem přišla k doktorce že mám pozitivní těhu test, tak mně vzala krev, udělala ultrazvuk atd. a další dotaz byl jestli chcu neschopenku.... Ale pracovala sem až do mateřské.

@bassetlady V tvém případě bych neváhala, po takových zdravotních peripetiích máš nárok nato být v klidu aby se mimču nebo tobě něco nestalo... Navíc píšeš že hodně lítáš letadlem, to bys stejně za pár měsíců stejně nemohla. Myslím že od šestého měsíce se to už nedoporučuje.

megy
2. pro 2011

@bufina s jedním souhlasím, jsou některé, které toho zneužívají - lépe řečeno neuvědomují si, že jsou jistá pravidla na nemocenské. ale napsat, že jsou na nemocenské z naprosté pohodlnosti - upřímně, tohle mě uráží 😠 😔 , a myslím, že nejsem sama

ronyx
2. pro 2011

@bassetlady Určitě bych ve tvé situaci zůstala doma.Pokud hodně cestuješ a máš stresovou práci a navíc i 14h denně,tak bych rozhodně nastoupila nemocenskou. Myslím,že každý soudný lékař,kterému popíšeš svou situaci tě nechá doma. Já sama jsem doma od 2 měsíce těhotenství,jelikož jsem měla dost náročnou práci a sám zaměstnavatel mi doporučil do práce nechodit a pokud bych přece jen chtěla,tak mi musela má gynekoložka potvrdit papír na kterém bylo vypsáno co všechno má práce obnáší a že s tím doktorka souhlasí.Jenže žádný doktor si tohle nevezme na triko a já musela z práce odejít i když jsem nechtěla.Užívej si těhotenství a na práci nemysli,miminko je důležitější a nestojí za to riskovat a pak se tlouct do hlavy,že jsi něco zanedbala. 😉

jop
2. pro 2011

@bassetlady když si srovnáš, co je pro tebe důležitější - jestli práce, nebo donosit zdravé dítě, tak asi nemáš co řešit. Mně gynekolog hned v 5tt nabídl, že jestli chci, tak mi klidně napíše neschopenku (měla jsem stresovou práci), protože práce v tomto určitě není na prvním místě. Já jsem ji teda nepotřebovala (stresové věci jsem v práci přehodila na jiné kolegy), takže jsem odmítla a pracovala až do 34tt, ale tento přístup gynekologa se mi líbí, přece dítě je důležitější než cokoli jiného. Druhá věc je, že to některé ženy zneužívají, ale takové lituju, protože být zdravá a muset být pořád doma s výjimkou vycházek, tak to by mě pěkně lezlo na mozek 😀

tkanicka
2. pro 2011

@megy já to taky co se týče tazatelky myslela v dobrém... protože zrovna ona je případ, který by narozdíl od jiných měl být doma v klidu, stejně jako ty, co jsi vypsala. Ale z mého okolí znám spoustu maminek, který se nechali uznat jenom proto, aby si mohli těhotenství užít a neotravovat se v kanceláři. Asi to vyznělo bohužel tak, že jí házím do jednoho pytle s těmito... ale myšleno to bylo opačně... že když můžou být na neschopence některý ženský jen tak, tak proč zrovna jí, v její situaci, by to mělo přijít hloupý

caricia1
2. pro 2011

@megy Děkuji,i já s tebou 😉 Myslím,ne nemyslím,jsem přesvědčená,že v takovém případě co píše tazatelka neni co řešit a do práce už bych nešla..Já pracuji ve zdravotnictví v domově pro seniory,máme z 85 procent ležící klienty kteří vyžadují 24 hodinovou péči a samozřejmě nemluvím o tom ,,tahání,,.Šla jsem na PN už od začátku hormonální stimulace a protože se díkybohu zadařilo,tak jsem i zůstala..Každý to má podle svého,jak se každý cítí a co dělá ale já si tenhle názor zastávam.Zůstat v klidu. 😉

jasekd
2. pro 2011

@megy ja jsem to tedy pochopila tak ze @tkanicka to mysli dobre, mozna vypustila slovo "nektere", ale neni treba se certit 😉 Znam spoustu holek, co skutecne zustaly doma jen proto, aby si v klidu nakoupily a vypraly oblecky, pripravily byt a uzivaly si briska, a nemyslim tim zakladatelku diskuse, tam bych rekla, ze je jasna indikace k PN! Ale moje znama, ucitelka na ZS, si myslim, ze klido chodit pri fyziologickem tehotenstvi mohla, porod v srpnu, akorat by ji to vyslo. Takze takovych holek neni zrovna malo. Ja sama pracuju jako zubni lekarka a naposled jsem byla v praci v patek a v pondeli jsem rodila. Spatne mi bylo 5 mesicu a dalo se to. Nikomu to necpu, nedelam hrdinku, ja byla rada, ze muzu delat, jen jsem myslela, ze trochu zvolnim a naopak toho bylo cim bliz k porodu vic a vic, nejhorsi byly extrakce a strach, kdo me do toho bricha prasti nebo kopne 😝 Infekci jsme ohrozeni taky dost. Kdybych si jen rekla, PNku dostanu raz dva 🙂 Neprislo mi to nutny, ale kdybych mela litat letadlem po sluzebkach , delat s chemikaliemi, tahat lezici pacienty... a neslo by me prelozit jinam, beru ji hned

hojda
2. pro 2011

Těhotná může služební cesty odmítnout, uvidíš co ti řekne tvůj dr.

romca13
2. pro 2011

@bassetlady vůbec bych to neřešila a prostě zůstala doma,,,, já mám taky dost psychycky náročnou práci, od 7 tt celé dny zvracím, navíc mám šílené závratě, takže bych do práce asi ani nedojela a i kdyby, tak bych tam byla prd platná,,,, normálně jsem to doktrovi řekla,,, navíc jsem teda začala špinit, takže mě okamžitě nechal doma,,,, vycházky mám sice celý den, ale stejně je nevyužiju, max na nějakou krátkou procházku po sídlišti, bo navíc se fakt necítím,,, včera jsem teda mimořádně vyrazila do města,ale to mi zrovna bylo trochu lépe. Chtěla jsem kvůli penezům chodit do práce co nejdýl,ale jak doktor tak i v práci mi říkali, že bych si měla ujasnit ,co je přednější,, takže když už to fakt nešlo, tak jsem to přes koleno nelámala a zůstala doma,,, teď jsem doma 4. týden.... doktor mi sám řekl, že doby, kdy těhule makaly na poli až do porodu jsou už naštěstí pryč a že je to opravdu jiný stav, i když některá ani neví, že je těhuje,, a takovým holkám teda upřímně závidím 🙂 uvidím, jak mi bude po novým roce, chtěla bych se aspoň na nějakou dobu do práce vrátit,,,,,

romca13
2. pro 2011

@bassetlady a ještě jedna věc, pokud ti dr nebude chtí PN napsat, tak bych šla k obvoďákovi, nebo změnila doktora,,, myslím, že v dnešní době, když je spousta rizikových těhu, všude plno stresu, protivných lidí, spěchu je to naprosto běžné... a pokud se opravdu necítíš dobře, jen by ses trápila a ubližovala miminku,, a to ti za to přece nestojí,,,, jen musíš počítat s tím, že ne všichni doktoři jsou ochotni napsat delší vycházky, někdo napíše 4 hodiny a basta :( ale pokud je člověku fakt zle, tak jako bývá mě, tak ani to by mě neodradilo, bo jsem v takových chvílích raáda že ležím a nemusím nikam chodit,,,

bufina
2. pro 2011

@megy No já myslím že to bylo myšlené na ty ostatní, že jsou doma z naprosté pohodlnosti, né na ty co mají těžkou práci, kterou v těhotenství dělat nemůžou nebo zdravotní problémy....

hhranolka
2. pro 2011

já byla doma hned, jak byl videt vacek, jeste ani nebylo srdicko - lekar me nechal doma sam od sebe, ani jsem se neptala (myslim, ze to bylo kvuli zdravotni indikaci + rekl mi, ze napise neschopenku ihned po tom, co se me zeptal na moji práci) jo a psali mi to na pohotovosti, lekar, ktery me nikdy predtim nevidel(den pred tim jsem slabe krvacela a muj dr. mel dovcu) pry neschopenky vubec nepisou(sestra dlouho hledala formular a pak se 3 radily, co maji kam vyplnit), tak nevim, cim jsem si zaslouzila vyjimku 😀

jo a abych dodala, doma se vubec nenudim - a to jsem na nemocenske uz 6 mesicu,... strasne to uteklo!

klarka1
2. pro 2011

@bassetlady nevím proč by jsi nemohla zůstat doma na neschopence, o to víc, když k tomu máš důvody (zdravotní) myslím, že gynekolog se sám zeptá na obtíže a pak neschopnost navrhne 😉
a samozřejmě moc moc gratuluji a přeji pohodové těhulkování a zdravé miminko 🙂

salomee
3. pro 2011

...o co jde? Proč by nemohly nastávající maminky zůstat doma co nejdéle, v dnešní době tolik rizik všude kolem, když je tak důležité odpočívat a tak nějak víc o sebe pečovat... a co jiného je důležité, než to malé. Práce neuteče, pracovat pak budem až do důchodu🙂.

marinka
3. pro 2011

Taky jsem zůstala doma po IVF hned, po ET už jsem se do prác nevrátila a rozhoně jsem nelitovala 😉 Důvodem byla má práce a také to, že u mě bylo zvýšené riziko potratu na začátku těhu.. No, i kdybych nezůstala hned, musela bych na ni nastoupit od 7 tt kvůli silným nevolnostem, každý den jsem zvracela. Bylo to skvělých 9 měsíců, vůbec jsem se nenudila a velice ráda na to vzpomínám 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru