Neschopenka ve 4. tt. Jaké jsou vaše názory?

bassetlady
1. pro 2011

Ahoj všem,
moc Vás tu zdravím a chtěla bych Vás poprosit o rady a názory. Vezmu to trošku obšírněji. V srpnu 2010 (ve 30 letech) mi odoperovali endometrickou cystu 7cm na levém vaječníku, bohužel byla nutna ressekce jak vaječníku tak vejcovodu. Hormonální léčbu jsem odmítla, bylo mi dopuručeno co nejrychlejší otěhotnění, že prý mám maximálně 2 roky jinak budu litovat. No chlap nebyl, tak jsem to neřešila. Ale ejhle obejvil se úžasňák a letos v září jsme se začali snažit. Já jsem byla velký realista s tím,že se to jen tak nepovede a skončíme na IVF. Přítel se naopak bil v prsa, že to zvládneme 🙂 no a dopadlo to tak, že poslední MS 22/10/11, od půlky listopadu mi začalo být tak nějak všelijak neustálé migrény, nakonec jsem jedno rano omdlela v metru. A nez jsem se rozkoukala měla jsem 8 dní zpozdění, tak jsem si 27/11 udělala test a ani jsem nemrkla a byly tam // 🙂 tak se snažím tomu nějak nepodléhat, ale asi to tak je 🙂 ale teď se dostávám k jádru pudla . 5/12 jdu na gyn. - byla jsem stejně objednaná na kontrolu, tak to spojim a uvidíme co mi doktor poví. chtěla bych ho rovnou požádat aby mě nechal doma, mám neustále migreny ( na ktere mi nezabira nic z povolenych léků) , celodenní nevolnosti a kolísavý tlak. a do toho velmi stresove zaměstnání,kde musim fungovat i 14 hodin denně jinak mě odepíšou a hodně létám po Evropě. a nemůžu si dovolit zustat treba jeden den ležet a nejít do prace. nechci ze sebe dlat chuděru, ale citím že bych měla odpočívat a ne se honit za nějakými body do firemní soutěže. jaké jsou Vaše názory a zkušenosti ?? děkuji mnohokrát

petrajavor
4. pro 2011

@jasekd tak jaké budou dávky snad ví každý... 😝 Jinak když sem spočítala kolik dostanu od státu za to,že budu necelých 6měsíců doma tak sem málem omdlela....ještě že si platím pojištění,bych totiž asi děti mít ani nemohla 😖

petrajavor
4. pro 2011

@camelinka jinak mě by to blbé nebylo 😀 se veřejně přiznám a nebude,mám indikaci na PN a i kdybych ji neměla,od školy jsem v práci nikdy jsem na PN nebyla a jiné dávky jsem taky nebrala,všechno sem státu platila a důchodu se fakt nedožiju,takže si to vyberu těch pár týdnů v těhu...navíc náš stát to nezrujnuje,kde nic není ani smrt nebere 😀

lidasedlakova
4. pro 2011

mě doktorka nabídla neschopenku hnedka od začátku,ale jejikož mi bylo a je dobře a v práci si můžu říct o práci která je pro mě lehká a nijak náročná tak jsem neschopenku odmítla...ale jinak doktory v dnešní době chápu,nikdo si nevezme na triko že někdo potratí tím že musel chodit do práce a doktor mu odmítl napsat neschopenku...a v dnešní době se hodně málo maminkám poštěstí aby jim bylo dobře,práce jim vyhovovala apod...a jinak bych si nedovedla představit "kynout" 9 měsíců doma když to pak člověk budete mít 3 roky...

tkanicka
4. pro 2011

@petrajavor no ale tohle je právě důvod, proč jsem proti těm pohodlným... taky jsem neměla chuť každému na potkání vyprávět, proč jsem musela zůstat doma

petrajavor
4. pro 2011

@tkanicka mě se v práci šéfová jestli chci zůstat doma i když to nebylo technicky proveditelné,řekla jsem že ne...teď sem řekla,že 15-20 ledna zůstanu doma. Manžel už to říká veřejně,ale na otázky proč zásadně neodpovídáme. Protože chci....nikomu do našeho strachu a bolesti nic není.

romca13
4. pro 2011

@petrajavor souhlasím s tebou, že do toho co prožíváte nikomu nic není,,,a souhlasím s tím, že je jen na každé ženě aby si sama srovnala, zda v práci zůstane nebo ne,,,,
jak už jsem psala, mám hodně psychicky náročnou práci,,,, nicméně jsem v níc chtěla zůstat co nejdéle,,, a snažila se o to, dokonce jsem si domluvila s vedoucím, že budu dělat práci méně ěnáročnou, což jsem byla velmi ráda, že mi vyhověli, nohužel jsem to vydržela pouze 2 týdny... už poslední dny jsem myslela , že nedojedu z práce domů,,,, jsem doma 5 týdnů, pořád zvracím, nejen ráno a mám dost silné závratě, ty jsou ale způsobeny ještě i něčím jiným než jen těhu,,, neschopenka mi byla doporučena jak ze strany dr. tak i v práci,,,,nicméně bych byla hrozně ráda, kdyby se mi konečně udělalo líp, abych mohla po novém roce do práce,,, jsem si říkala, žekdyž už jsem doma, tak přes vánoce to hrotit ještě nebudu, ale pokud mi bude líp, tak bych se do práce ráda vrátila,,,,,

malinka_02
4. pro 2011

@bassetlady taky moc gratuluji!! Já mám hodně podobné roblémy jako ty.. Už 5 let válčím s urologickými problémy, vypadá to že řešením by pr mě bylo rozšířením močové trubice, jenže před porodem je lepší ji nedělat protože pak po porodu se vše povolí a po rozšířené trubici bych mohla skončit s inkontinencí. Do toho sme se s mm začli snažit o miminko před rokem a tím jsme spustili jednu velkou infekci, skoro po každím snažení zánět a ATB když doléčím i dlouhodobými ATB tak jen co po pauza se zasnažíme je to zpět, po sexu mi bakterie vniknou do močové trubice a je to.. Nic nepomáhá.. Jen možná ta operace. Ideální by pro mě bylo otěhotnět.. Ale nedsaří se.Ještě sem brala asi 7x ATb letos a ted mi napsali jako clonu ATB kdy mám brát 1 tabletu za 2 dny aby se případná infekce potlačila hned v začátku.. Do toho mi na gyndě zjistili že neovuluji asi vůbec nebo jen velmi zřídka, tak nás odkázali do CAR na IVF. No a do toho pracuji v dost stresové práci ale co je hlavní nemám vůbec žádný zástup, při všech zánětech sem vždy 1-2 dny pracovala z domu a pak letěla do práce, na neschopence sem nikdy nebyla. A řeším přesně totež.. pokud nenastoupím na PN tak toho mužu litovat, ale pokud naatoupím budou poi mě chtít práci z domova pořád mi někdo bude volat a nevydrží den beze mě. Pak bych musela s pravdou ven a v tu chvíli by za mě okamžitě museli vzít náhradu, jenže se pořád bojím co kdyby to nedopadlo.. Vrátila bych se se zklopenýma ušima do práce kde by mě hned vyhodili protože nechtějí někoho kdo otěhotní a už by měli nádradu.. Tak sama nevím co s tím..

malinka_02
4. pro 2011

Ještě jsem tady na MK četla, že od nového roku se prý neschopenka bude dávat tak že vycházky budou snad jen 2 hodiny neomezené už neexistujou, takže jkdo to zvažuje měl by rychle ana PN do konce roku

romca13
4. pro 2011

@malinka_02 já myslím, že to není schválené,,, zatím stále o vycházkách rozhoduje lékař,,, a spousta holek má vycházky neomezené

malinka_02
4. pro 2011

@romca13 no holky tady na MK psali že to tak od ledna nebude..

tina74
5. pro 2011

@lidasedlakova No jo, v tom je taky rozdíl. Já třeba doma být 3 roky v žádném případě nemůžu☹ Teď je pro mě svým způsobem oběť, že druhou polovinu těhotenství strávím na NP a první jsem mohla pracovat jen napůl. Svou práci mám moc ráda a doteď jsem jí hodně žila. A kdybych mohla pracovat plnohodnotně a bez rizik pro miminko, budu pracovat až do porodu. Jenže teď je nejdůležitější, abych miminko odnosila. Loni se nám dokonce rýsovala varianta, že budeme muset mít náhradní matku, když to nevyjde s operací dělohy, takže jsem hrozně vděčná za to, že se všechno podařilo. Nicméně doma budu všeho všudy 11 měsíců, včetně mateřské dovolené. Pak se budeme v péči o dítě muset střídat s manželem a mojí mámou. S miminkem budu i tak trávit hodně času, ale už budu nahraditelná. Proto se to teď snažím snášet statečně🙂, a zatímco jsem se v první polovině těhotenství neschopence zuby nehty bránila, i když to možná nebylo rozumné, teď už to prostě nejde jinak... A těch pár měsíců do porodu se prostě budu muset nějak zabavit...

tina74
5. pro 2011

@petrajavor Já to mám s vysvětlováním jednodušší: Je mi už 37, takže říkám kvůli věku a anamnéze...

tina74
5. pro 2011

@romca13 U mě nastal dost velký zlom po 12 týdnu, tak Ti pak třeba taky bude výrazně líp.

romca13
5. pro 2011

@tina74 ani nevíš, jak moc bych si to přála 🙂 hlavně taky abych si to těu konečně začala užívat, zatím je to pěkný peklíčko....

tina74
5. pro 2011

@romca13 Já jsem naštěstí neměla skoro žádné nevolnosti (celkem asi jen 4 příhody), zato ale pořádnou utrogestanovou mlhu☹ Na začátku jsem párkrát taky měla pocit, že omdlím... Pak se to ale fakt najednou zlomilo, začalo mi to zase normálně myslet a přestala jsem spát 12 hod i více. Teď už mi ale zase začínají nové komplikace - viz výše.

lucista
8. pro 2011

No musím taky reagovat na tu "pohodlnost" - ono ne každý na potkání vykládá jaké má nebo nemá nějaké problémy, třeba už jen z pověrčivosti, já osobně jsem pro PN byť i z té pohodlnosti...moje první těhu probíhalo vcelu pohodově...cca v 6 týdnu jsem prozvracela víkend a bylo mi fajn, do cca 14 týdne, byla jsme po 2 týdenní dovolené u moře odpočatá v práci 2 dny a ten 3 hned ráno se mi udělalo tak zle, že jsem téměř omdlela klientovi u přepočítávání pěněz evidentně jsem bledla před očima dle výrazu klienta i kolegyně která ně ma viděla od vedlejšího stolu, takže jsem tak tak doběhla dozadu do zázemí a pak už jsem nebyla schopná vstát ze země kam jsem si musela lehnout- když mě viděla šéfka hned mě odlifrovala domů s tím ať ale někomu zavolám a´ť mě vyzvedne, že vlastním autem mě odjet nenechá což bych teda fakt nedala, hned ten den sjem se rozhodla jít k dr a nechat si napsat PN..ten bez váhání napsal byť s vycházkami pouhé 4 hodiny denně...pak mi bylo docela fajn..a možná jsme zůstala doma z "pohodlnosti" do práce kde jsem denně měla na kontě přes 150 klientů, zodpovědnost za miliony a ředitele kterej jako prioritu měl plnění plánu..prostě stres stres stres..do 29. týdne ok a pak z ničeho nic - docela akutní riziko předčasného porodu striktní klid na lůžku - doktora jsme poslouchala na slovo a ustáli jsme to nakonec až do 35 týdne...bylo mi řečeno, že kdybych chodila do práce a nepslouchala rodili by jsme mnohem dívě což mohlo znamenat velké problémy pro dceru, ta naštěstí byla v naprostém pořádku a zdravá...byla to POHODLNOST? Za mě rozhodně ne, prostě vnitřní pocit být v klidu a pohodě bez stresu...a už od porodu vím, že další těhu bude opět automaticky rizikové takže znovu PN...v téhle chvíli jsme cca v 9 týdnu a je mi tak zle že jsme ráda že si udělám kolem sebe a malé a zbytek obstarává můj skvělý manžel...a od ledna rozhodně nastupuju zase PN..ať si každý říká co chce jak chce..i když si někdo bude myslet, že z pohodlnosti..nemám nikomu důvod se zodpovídat ze svých důvodů... 🙂

bassetlady
autor
12. pro 2011

vsechny vás zdravím,a děkuji za gratulace a názory, ani jsem netušila, že tady rozpoutám takovou smršť. Tak jen novinky, doktor potvrdil těhu, už jsem slyšela i srdíčko ( no mazec pocit 🙂 ) na neschopenku se neptal a rovnou psal. S tím, že ani on sám nevěřil, že mi podaří otěhotnět takhle rychle a hladce. Že prý někdo nahoře mě má asi rád a s tím on si to nehodlá rozházet 🙂 takže jsem doma, no v práci to úplně nekousli snažili se mě zlanařit abych makala z domu, ale vzhledem k tomu, že spím cca 15 hodin denně by to stejně nemělo význam 🙂 tak snad si ten jiný stav užiju i jinak než spící 🙂

michaela_2
12. pro 2011

@lucista ahoj, tak tvůj případ jak ho popisuješ určitě není tou ,,pohodlností'' kterou tady pár holek naznačilo. Jak sama píšeš, bylo ti zle, pak ses bála aby se něco nepokazilo, to je úplně normální. Každé těhotenství je jiné a určitě si každá budoucí maminka zaslouží klid a těch posledních pár měsíců před porodem odpočinek bez zbytečného stresu. Ale i mě udivil názor jedné mojí známé, která mi v nedávné době popisovala, jak ,,ukecala'' svou doktorku aby jí napsala nemocenskou už ve třetím měsíci - přitom se cítila dobře, netrpěla ani těhotenskými nevolnostmi jak sama přiznala, pracovala jako fakturantka v jednom velkoobchodě, kde sice podle svých vlastních slov neměla žádnou honičku, ale proč téhle možnosti nevyužít. Že na nemocenské dostane jen o něco méně než při klasické výplatě a alespoň si těch sedm měsíců užije jak bude chtít.
Každý ať si to zařídí jak mu vyhovuje, mě se prostě tenhle přístup maličko příčí, ale to je o tom jaký kdo je. Samozřejmě že zrovna tahle známá potom plynule v rozhovoru přešla k tomu, jak příšerně jí rozčiluje, že nebude mít nárok na porodné, a to je maličko úsměvné pro mě 🙂

bassetlady
autor
12. pro 2011

@michaela_2 njn každý jsme jiný, já bych klidně chodila do práce, trosku mi chybí ten hukot okolo, a to že si za celý den okecám tak maximálně s hafanama, ale žížala má přednost 🙂

romca13
17. pro 2011

ahojky holk,y,, od ledna se mají změnit podímnky pro neschopenky,,,, bude povoleno dávat pouze 6 h denně vycházek a to v rozmezí od 7-19h, byl oto ve čtvrtek ve zprávách, budou se prá hradit i pokuty za to, když nebudeš mít funkční zvonek apodobně,,,, mě by spíš zajímalo, jestli budou přehodnocovat i neschopenky, které jsou již vystavené z roku 2011 - mám vycházky od 8-20h, tak jestli mi je zkrátí ne těch 6 hodin? Já je teda ani při nejmenším nemám šanci využít,, je mi pořád zle,takže stejně jen ležím a jdu max k Mudr. nebo do obchodu,,, ale zajímalo by mě to jak to nakonec bude,,,,

salomee
17. pro 2011

Teeda, to jsou noviny. Romco, určitě se Ti pak udělá líp..a pak buď furt doma.. J8 teď dost přemýšlím nad tím, jaký by to bylo na neschopence a došla jsme na to, že zlatá ještě ta s vycházkama, kdy nemusí člověk ležet. Pokud půjdu po svátcích já (což mi hrozí), tak na tu "ležící" kvůli zkracujícímu se čípku. Daleko od rodiny, manžela či milého, co by pomohl nemaje.. to by bylo psycho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru