Nevím či chci druhé dítě. Co by jste delali vy?

expa
5. říj 2007

Už pár dnů mi nebylo dobře, dneska jsem si dělala těhotenský test... okamžitě se II čárky. Mám dvouleté dítě, což by druhé dítě nemělo být problém, ale je na mě hodně vázané... nevím - zvládnu druhé dítě? dokážu dát dost lásky oběma? a hlavně s přítelem nám to zrovna neklapalo a já se rozodovala,zda ve vztahu zůstat nebo raději odejít, a teď tohle?
Ráno byl u toho,když jsem si dělala test, připadalo mi,že snad ani nemá radost, jen řekl,super-konečně se to povedlo. Zeptala jsem se ho jestli si chce dítě nechat, on řekl,že určitě, že přece čekám jeho syna (?) /moje první dítě, není jeho, ale už sme spolu přes 2,5roku/. Pracuje od nevidím do nevidím, doma je všechno na mě. Ještě ke všemu bydlíme v podnájmu,kam se s dalším dítětem nevejdeme.
Ste podobné situaci, jak byste to vyřešili??

jejke
5. říj 2007

preco myslis bubatko?
Ty nepoznas nikoho kto takto potratil???
😎

bubatko
5. říj 2007

nepoznam, fakt nie, ja len ze su snad aj bezbolestnejsie metody, ako odstavit dieta zo dna na den... navyse, v sucasnosti sa strasne vela pise, ze to vobec nevadi (kojenie v tehu) a tak, takze mi je to cudne, kde ten gynekolog nabral taku strasnu istotu, ze je to zle 🤐

jejke
5. říj 2007

No asi gynekolog s dlhorocnou praxou v nemocke zazil aj vela potratov, nie len porodov si myslim...o pricinach potratov vie hadam viac ako my... 😉
Ked so bola v 29 tyzdni v nemocnici a hrozil mi predcasny porod, s tou istou diagnozou tam bola aj zena v 26 tyzdni tehotenstva...krvacala a hrozil jej predcasny porod...(alebo potrat? v tomto tyzdni by asi dieta sancu prezit nemalo 😒 )
Lekari jej povedali ze MUSI PRESTAT KOJIT,ak o to dalsie dieta nechce prist....
do 26 tyzdna to vobec nevadilo...
Teda to nechapem ani ja... 😖

kristynaw
5. říj 2007

nechapu,jak uz po sestinedeli mohla byt zase tehotna...vzdyt prece menses nenastane nejakou dobu,tim padem ani ovulace a jeste se rika,ze po porodu a v sestinedeli a kojeni je to ta nejlepsi antikoncepce ne?? 😲

kristulatko
6. říj 2007

ahoj expa, jsi teda v nezavidenihodne situaci, a mrzi me, co se Ti stalo pri poceti prvniho ditete.
Jinak musim souhlasit s verusky, ze jde predevsim o to, jake problemy mate s partnerem a proc jsi nedavno uvazovala, ze od nej odejdes. Miminko si myslim vyresis sama, podle toho, jak to budes citit. Dulezite je, jak se k tomu postavi partner, protoze on je za ne zodpovedny stejne jako ty. Cili, kdyz si ho nechate a zustanete spolu, budete se muset snazit, oba.
Dalsi dulezita vec, kterou si musite s partnerem ujasnit, je to, ze neni mozne, aby delal mezi detmi nejake rozdily. A ze by ses mela pripravit i na situaci, kdy on ty rozdily zacne delat a pak to budes muset resit, protoze Tve prvni dite si to nezaslouzi - nemuze to nijak ovlivnit. Neber to prosim nijak zle, Tveho partnera (ani Tebe) neznam, jen mam podobny pripad v rodine: mama, dve deti, dva ruzni otcove, nezije ani s jednim. Prvni dite se narodilo jsete kdyz byla na SS, takze pubertalni omyl, ale stalo se. Po letech si nasla pritele, laska az za hrob, svatba, a druhe dite. Obe mu rikaly tati, mely stejne prijmenu, jenomze pak z nejakeho duvodu zacal uprednostnovat "svou" dceru, pak byla zena problem, zahybal, asi se jeste nevyradil (a byl to takovy mamin mazanek, furt ji meli v baraku) a nakonec byl rozvod. Ta prvni prisla o tatu uz podruhe a taky o babicku, ta druha za tatou jezdi a je v pohode. Jen ta starsi to snasi blbe(ted je ji 13 let, puberta, nikomu neveri, ma pocit, ze ji vsichni opustili, hada se s mamou, apod.)
to nemel byt katastrofalni scenar, jen jsem Ti chtela otevrene napsat, co vsechno (jeste, bohuzel) Te muze v teto situaci potkat 😒
preji hodne stesti, at to dobre vyresite a jste vsichni stastni. A nemej strach, i druhe dite budes mit rada stejne jako prvni 🙂

jejke
6. říj 2007

Kristinaw,
ano hovori sa to a predsa sa stane 😉 pripad ze medzi surodencami je vekovy rozdiel 10 mesiacov, budu chodit do jednej triedy az pojdu do skoly... 😀

bielanevesta
6. říj 2007

BTW ovulácia može prebehnúť aj keď nie je MS 😉

bielanevesta
6. říj 2007

alebo žena otehotnie ešte pre prvou MS po porode 😉

sue
6. říj 2007

Kristynaw, žena môže dos´tať menštruáciu aj hneď po šestonedelí, aj ak ju nedostane môže mať ale plodné dni aj počas kojenia, 100% záruku nedá nik, menšia pravdepodobnosť otehotnenia by mala byť ak sa kojí 8-10x za deň, ak sa kojí menej, pravdepodobnosť otehotnenia veľmi stúpa pri pravidelnom pohlavnom styku...

jejke
6. říj 2007

Ano, velmi velmi vystizne,sue 😉
A este som chcela povedat, ze kojenim sa maternica stahuje...dostava sa tak do povodneho stavu, po porode je asi trojnasobne zvacsena, takze "ma co robit" aby sa naspat stiahla...
Ja som to po prvom babenku necitila, ale pri druhom boli tie stahy maternice pocas kojenia riadne bolestive... 😝
Asi aj preto hrozi potrat ak nahodou tehotna zena koji, resp.
dojciaca zena otehotnie 😅

s.arik
6. říj 2007

expo,
přeji ti hodně štěstí a klidu 😉
není-li váš vztah s přítelem v pořádku a ty si s ním přesto zůstávala a počala, je to sice tvoje HLOUPOST, ale já jsem udělala STEJNOU chybu 😀 proto tě absolutně chápu a v nejmenším neodsuzuji - přerušit vztah jen proto, že není ideální, to nedokáže každý 😔 já to zvládla až "pozdě" ☹ ale dítě za to stojí 🙂 🙂 🙂

já bych to řešila takto: dítě si rozhodně nechat. Možná to vztah posílí, nebo aspoň nezhorší, uvidíš. Kdyby byla situace neúnosná, máš přece rodiče....jít k nim asi vyžaduje "zašlapat hrdost", ale jistě tě nevyhodí na ulici!!! A že jsou daleko je jenom chabá překážka...kdyby se tvůj vztah rozpadl, nic tě přece na místě nedrží - přátelé prý už nemáš, práci asi taky ne.
Fakt, buď klidná a počkej - bude-li chlap dobrý táta, super, bude-li to s ním nadále peklo - sbal se co nejdříve.

Hodně síly.

kacka.va
7. říj 2007

Holky, já měla spolužáka a ten byl od 9,5 měsíce starší než jeho brácha. Takže rodiče podle mě nepočkali ani na konec šestinedělí

koni.klec
7. říj 2007

Expo, ja ti dam mozna podnet jinej, ale taky moznej. Dite je sice zivot, ale ty jsi svobodna bytost a muzes si delat v zivote co chces. Ty budes ta, ktera za to ponese odpovednost a starosti. Nevybralas dobre otce sveho prvniho ditete a je mozne, zes vybrala spatne i otce druheho. Jestli te to stresuje a nevis kudy kam, je mozne, ze potrat je nejlepsi reseni. Ciste intiuitivne, pokud si uz ted myslis jako tahotna, ze tvuj pritel neni ten pravy, tak nebude ani s ditetem. A jestli jsi slevila z vyberu proto, ze uz mas jedno nemanzelske dite, se dvema se to bude delat jeste hur. Proste, bud budes mit sakra stesti na supr chlapa, nebo budes zase muset udelat sileny kopromisy. Ja ti radim jedno, zvaz to sama, kasli na diskuse a poslechni svou intuici. Jestli to dite chces treba ze strachu, ze uz jine nebude, jdi do toho, jestli mas milion pochybnosti a jen ti prijde blby zabit zarodek, kasli na to. Nejsme tu proto, abychom zili pro sve deti a jim se obetovali. Oni naplnuji zivot nas a my jejich, oboustranne, ne jen jednim smerem. Neni pro dite nic horsiho nez nestasny rodic, ktery prosvihl svuj vlastni zivot.

Zij a smej se na svet. A jestli se rozhodnes pro potrat, tak z toho nemej spatny svedomi. Tys to dite zplodila a ty rozhodnujes ted o jeho osude. Jakmile se narodi, tak on bude rozhodovat uz vetsinu zivota o tvem.

chrobaak
8. říj 2007

koni.klec, keby si hovorila o nejakom kontrakte a odskoceni od zmluvy, dala by som ti za pravdu. clovek predsa musi sledovat svoje zaujmy... ale tu ide o ludsky zivot, a v tom mas pravdu, ze hned o dva. a snad aj o tri - pretoze toho muza by sme tiez mali brat do uvahy, je predsa nastavajucim otcom...
a kalkulovat takto s ludskymi zivotmi a osudmi sa mne osobne zda byt absolutne cynicke.
ja sa neprihovaram za nic. expa si naozaj musi zvazit veci sama, ako slobodny clovek. ale takto ako ty by som rozhodne neuvazovala.
verim v to, ze nic nie je nahoda. aj v to, ze clovek za svoje ciny a rozhodnutia berie na seba aj zodpovednost. a ak si nevybrala expa spravnych otcov svojich deti a pre seba spravnych partnerov, nemusi to smola. ja to vnimam ako nevyzretost. a clovek rastie a dozrieva cely zivot a z takychto /a inych/ veci ma moznost sa poucit. tak jej drzim palce. aby objavovala, v com urobila chyby a aby sa neutapala v nich ani "vo svojom osude", ale aby mala dost sil ist dalej a byt stastna a yvhnut sa v buducnosti dalsim "omylom".

koni.klec
8. říj 2007

Ja jen chtela dat trochu jinej pohled na vec. Expa si dite urcite necha, chtela jen uklidnit, ze to zvladne, ale na druhe strane tim chci rict, ze nemame pravo ji kdokoliv odsuzovat, kdyby se rozhodla jinak. Na potrat jsou samozrejme ruzne nazory. Ale za ty "omyly" ponese asi odpovednost jen ona, jeji partneri budou davno v tahu. Vis, myslim jen, ze kdyz je tehotna a uz tusi, ze partner nebude oporou, navic bude rozlisovat mezi pokrevnim a nepokrevnim ditetem, tak se zene do maleru. Po porodu se to stezi zmeni. Ale jestli se rozhodne byt treba potencialne svobodna matka dvou deti, tak je rozhodne odvazna a budiz ji prano, at to vsechno zvladne a nikdy nelituje. Kdo v teto situaci neni asi tezko muze posuzovat. My treba jeste zadne dite nemame a nebo mame, ale mame k nemu taky odpovedneho partnera, to se nam to keca.... nesud, dokud nezazijes... chci rict, ani nerad. Ja jsem to chtela jen nazorove vyvazit. Taky bych v jeji situaci nechtela jit na potrat, ale jak by to dopadlo, sud Buh. Tak jen tak.

kajule
8. říj 2007

Tak jsem to tady trochu pročetla a zaujal mě příspěvěk koni.klec, ale musím říct, že naprosto souhlasím s tím, co napsala chrobaak. 😉

chrobaak
8. říj 2007

koni.klec, mas pravdu, nikto z nas by nemal sudit. 😉 ale ja som nemala pocit, ze ju tu niekto vyslovene sudil.
a mas pravdu aj v tom, ze pokial sa rozhodne byt slobodnou matkou, bude to velmi tazke. ale myslim, ze aj baby maju pravdu, ze to dietatko za to moze stat a vie vela svojej mame vynahradit, kedze mnohe nieco podobne prezili... /avsak ta mama musi byt pripravena, ze nebude mat na ruziach ustlane a nesmie sa uzatvarat zatrpknuto pred svetom/
nuz, a ja osobne si myslim, ze ludia sa malokedy menia. ale ked Boh da, aj motyka vystreli.... 😀 mozno jej partner predsalen svoje spravanie a svoj vztah k nej prehodnoti, aj ked na to by som sa urcite nespoliehala... ale tiez nemam rada, ked sa ludom "upiera moznost zmeny k lepsiemu" 🙂

zanett
8. říj 2007

koniklec, nepsala nahodou expa, ze prvni dite bylo pocato pri znasilneni? ☹ Tak jakypak ze si vybrala spatnyho otce???? 😲 Leda by si vybrala spantyho nasilnika (sorry za cerny humor)...jinak naprosty souhlas se vsim....kazdy si hraje na mravokarce a odsuzuje potraty (specialne zaslouzile matky, ktere nemaji ani polovicni problemy jako expa), ale v expine situaci nikdo nebyl, tak nac soudit a odsuzovat???? 🙄 😝

betka1
8. říj 2007

Tiez zdielam ten isty nazor ako chrobaak.

Okienko pre koni.klec:
"Nejsme tu proto, abychom zili pro sve deti a jim se obetovali."
- Moja mama aj otec stale davaju najavo mne aj mojim surodencom, ze su tu prave preto. Ja som im za to velmi vdacna a pre to iste chcem zit raz aj ja.

"... jestli mas milion pochybnosti a jen ti prijde blby ZABIT ZARODEK, kasli na to."
"Dite je sice ZIVOT, ale ty jsi svobodna bytost a muzes si delat v zivote co chces."
- Zabit zarodok alebo zivot? (Ale to je uz do inej temy, sem sa to nehodi)

jankamanikova
8. říj 2007

expa - mas moj obdiv a posielam TI kopec energie.
Precitala som si zbezne diskusiu, lebo nemam vela casu.
Mame dve male deti.
Janik ma dva a pol roka a Matusko ma jeden rok. Ked sa Matusko narodil, Janik mal sotva rok a pol.
Zijeme v podnajmoch, stahujeme sa hore-dole kvoli manzelovej praci. Nemame nic, len seba navzajom a deti. Deti milujeme a velmi sme ich chceli.
Neboj sa toho, ze tomu druhemu nedas dost lasky.
Ked som cakala Matuska, Janik mal 10 mesiacov a ja som si hovorila, ze sa to neda - milovat obe deti naraz. Ked sa vsak Matusko narodil, myslela som, ze zomriem od pocitu lasky, ktory ma naplnil. Da sa to. Rozdas tym detom vsetko, co mas a oplati sa. Janik ma Matuska rad, neziarli na neho (ked tak ziarlil na mna, ked som kojila a tak). Maju dobry vztah a da sa to. Trochu si utiahneme s manzelom opasky, ale stoji to za to. Mame sa velmi radi a mame sa dobre. Nepotrebujeme k zivotu nic. Tebe prajem kopec odvahy a pokoja v srdci. Podla toho, co pises, si neuveritelna zena a sklanam sa pred Tebou. Davaj na seba pozor, opatruj sa a drzte sa!!!!

mysteria
8. říj 2007

expa, obdivuju Tě a chápu Tě... při představě,že čekám druhé dítě mě běhá mráz po zádech, i přesto,že chci mít velkou rodinu a hodně dětí, ale... v tuhle chvíli se na další dítě ani trochu necítím-a jestli máš ty samé pocity,tak tě naprosto chápu. jak už tady holky psali, je opravdu hodně důležité,jak se zachová partner, ikdyž to dopředu nikdy vědět nemůžeš...může být celý z této "nové" situace nadšený a chovat se jak andílek, ale jak to bude dál?... určitě po předchozí zkušenosti,musíš mít strach ze všeho,co příjde...
I kdyby ses rozhodla pro potrat,není to něco za co by ses musela stydět, plno ženských se takto rozhodlo,ať už museli nebo chtěli, v některých situacích je to opravdu to nelepší řešení (ikdyž to zní tak hrozně, a určitě to není vůbec jednoduché). Ale jestli se na to necítíš,je asi lepší jít na potarat,než to pak tomu malonkému stvořeníčku dávat najevo,že právě ono můžete za to,že nejsi šťastná...
každopádně držím pěstičky a budu na Tebe myslet,ať už se rozhodneš jakkoliv...za jakékoliv rozhodntí, buď na sebe hrdá!!! ať si každý říká,co chce...

sisi7
8. říj 2007

Zavadila som o túto diskusiu a pridám aj svoj názor a ten bude určite podstatne iný, ako ten, ktorý by som písala tak pred piatimi rokmi. Žiť v manželstve, mať oporu v mužovi, finančné zabezpečenie, aj ja by som mala plnú hubu rečí o tom, ako sa dá takáto situácia riešiť a ako bude dosť lásky pre obidve deti. Teraz som na všetko sama a som šťastná, že mám len jedno dieťa, lebo by som to finančne neutiahla. A to moje dieťa nie je náročné, nechodí v značkovom oblečení, dokáže si privyrobiť na brigádach. Dieťa totiž nebude mať vždy len dva tri roky, keď mu stačia dvoje tepláky a jedny rifle, ale v tých 16-18 rokoch sú to už iné páky. Som zamestnaná a rada by som mala aj druhé zamestnanie, bohužiaľ, je to nemožné v oblasti, kde ľudia nemajú ani to prvé.ˇÁno aj moji rodičia mi roky dávajú najavo, že žijú len pre mňa a pomáhajú mi, ale tiež mohla veľmi ľahko nastať situácia, že by už bol len jeden z nich a tiež by potreboval moju pomoc. Takúto situáciu treba zvážiť zo všetkých strán. Dieťatko nebude len bábika v perinke, bude tu aj o desať, dvadsať rokov a stále bude potrebovať našu lásku ale aj peniaze. Ktorá matka rozmýšľa o tom, či môže dieťaťu kúpiť zimné topánky a bundy a zostane jej aj na stravu, vie o čom píšem. Veľa šťastia pri rozhodovaní, ktoré bude pre teba to najsprávnejšie.

koni.klec
8. říj 2007

Vzdyt rikam, ze nazory na potraty jsou ruzne, tim je v zasade vse predurcene. Ale ja se pridavam ciste racionalne k sisi a to jsem ja sama dite emocionalniho i financniho blahobytu. Proste si dovedu predstavit, ze se dvema detmi a bez chlapa je zivot jiny, nez v bezne rodine. Ja znam takovou jen jedinou, a tam sice zena vychovala uplne sama dve deti a dala jim VS vzdelani, ale zcela naukor sebe. Proste je jine nemit prachy a byt na to dva a byt sam jako kul v plote a jeste trpet existencnim nedostatkem.

Pokud jde o to znasilneni, ja jsem to spis pochopila jako, ze slo o zcela nevhodny vyber partnera, ne o prepadeni v lese. Ale tim samozrejme neomlouvam okolnosti. Vysledkem bylo rozhodnuti dite si nechat, tak k tomu asi byl dobry duvod. Proste, co te nezabije, to te posili, akorat nekdy az tak, ze clovek uplne zkameni...... 😔

expa
autor
9. říj 2007

Všem děkuji za názory a příspěvky...

sisi7
9. říj 2007

ešte som včera zabudla dodať, že mám za sebou jeden pôrod - diaťaťa vysnívaného splodeného z lásky a na interupcii som nikdy nebola a našťastie ani v situácii, kedy by som o nej mala uvažovať.

expa
autor
12. říj 2007

Tak naše situace se nějak vyřešila sama, pan doktor mi po prohlídce řekl,že jsem ve 13tt těhotenství,takže bude miminko. I přesto,že se na dalí mimi moc necítím, musím se s tím jednoduše smířit...
Teď se jen bojím,jak to vyřešíme s bydlením a hypotékou...

expa
autor
12. říj 2007

Co by bylo kdyby a co bude když... raději neřeším a nechávám tomu volný průběh, musím jen věřit,že to všechno dobře dopadne a já nakonec nezůstan sama se dvěma dětma...

expa
autor
12. říj 2007

Co se týká kojení při těhotenství, prý mám kojit dál jak si malej řekne...hormony se s tím trošku poperou,budou se mísit jedny přes drhé, ale kojení při těhu nevadí...

musko
12. říj 2007

expa, časom sa všetko utasie - neboj. Teraz sa opatruj, venuj sa malému a sebe - aby ste boli zdraví.... Držím Ti palce!

katalines
12. říj 2007

Držím palečky, určitě to zvládneš a budete šťastný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru