Nevím či chci druhé dítě. Co by jste delali vy?

expa
5. říj 2007

Už pár dnů mi nebylo dobře, dneska jsem si dělala těhotenský test... okamžitě se II čárky. Mám dvouleté dítě, což by druhé dítě nemělo být problém, ale je na mě hodně vázané... nevím - zvládnu druhé dítě? dokážu dát dost lásky oběma? a hlavně s přítelem nám to zrovna neklapalo a já se rozodovala,zda ve vztahu zůstat nebo raději odejít, a teď tohle?
Ráno byl u toho,když jsem si dělala test, připadalo mi,že snad ani nemá radost, jen řekl,super-konečně se to povedlo. Zeptala jsem se ho jestli si chce dítě nechat, on řekl,že určitě, že přece čekám jeho syna (?) /moje první dítě, není jeho, ale už sme spolu přes 2,5roku/. Pracuje od nevidím do nevidím, doma je všechno na mě. Ještě ke všemu bydlíme v podnájmu,kam se s dalším dítětem nevejdeme.
Ste podobné situaci, jak byste to vyřešili??

ilonap
5. říj 2007

biela, když někdo vysloví "super-konečně se to povedlo", automaticky mě napadne, že se asi snažili a teď se to prostě povedlo, hurá! Kdyby praskla guma, asi by tohle nikdo, kdo se proti těhotenství brání, neprones. Ale to je jen můj názor. 😉

chrobaak
5. říj 2007

expa, IP...... 😔

bielanevesta
5. říj 2007

Inolap ale niekedy sa to može myslieť ironicky...v žiadnom prípade netvvrdím, že to tak bolo 😉
Expa tu potrebuje poradiť a nie rozoberať za akých okolností k tomu došlo...
Toť moj názor. HAUK 🙂

expa
autor
5. říj 2007

bielanevesta, děkuju!

expa
autor
5. říj 2007

ilonap, já jsem psala,že sme se dítěti nebránili, ale nesnažili se teď o něj, ale stalo se... a já začala mít z této situace strach...

ilonap
5. říj 2007

biela, já se nechci v žádném případě rýpat v tom,za jakých okolností k tomu došlo. Prostě jsem při pročítání došla k protiřečení. A abych se k tomu taky mohla vyjádřit, chtěla jsem to upřesnit. Protože po snažení bych si to dítě určitě chtěla nechat, ale jestli praskla guma, bylo by rozhodování horší. 😢

expa
autor
5. říj 2007

bielanevesta, to je právě to, co mě na něm zarazilo, nevím,jestli to myslel ironicky nebo vážně... samozřejmě až přijde z práce to probereme, ale než příjde, tak jsem o tom potřebovala s někým mluvit...

bielanevesta
5. říj 2007

Rado sa stalo 😵

expa
autor
5. říj 2007

ilonap, přesně tak a o tom je tady řeč...

m.ajka
5. říj 2007

Zažila jsem podobnej příběh, osobně. Z podivnýho vztahu se zrodila krásná holčička, je to moje štěstí, bohužel mezi mnou a mym partnerem se ta propast prohloubila tak že už bychom ji ani jeden nechtěli přeskakovat. Druhý mimčo bych s nim mít nechtěla ale na potrat bych taky nechtěla, takže vlastně nevim co bych dělala, asi bych taky založila toto téma. Ať se rozhodneš jakkoliv, držim palce a přeju hodně štěstí

mikca
5. říj 2007

no upřímně, nějak se mi to tu nezdá...tolik životních kopanců najednou...nevim ☹ ....

expa
autor
5. říj 2007

m.ajka, děkuju

expa
autor
5. říj 2007

mikca, bohužel, pokuď si je chceš zažít na vlastní kůži prosím, ikdyž bych to nepřála nikomu...
když mi nechceš veřit nemusíš, nemám důvod si cokoliv vymýšlet...

gedren
5. říj 2007

expo, je mi lito, jestli jsem se Te ja nebo nekdo jiny nejak dotkl, nemyslela jsem to tak.

Ono je to asi tim, jak jsi formulovala svuj prvni prispevek. Z toho to vyznelo (trichu prehanim), z hlavni problem je odstaveni a takovy ty bezne otazky "mam dost lasky pro obe?", takove otazky si klade kazda mama, odpoved zni temer vzdy "ano" a uvazovat o potratu za techto okolnosti mi prijde skutecne nemistne. Ze je situace komplikovanejsi a skutecny problem bude nekde jinde, to se tu ukazuje az postupne, mozna i Ty sama se bojis si pripustit, ceho se vlastne nejvic bojis.

Na Tvem miste bych si to nejdriv asi srovnala sama se sebou, pokusila se byt k sobe uprimna a dala si do poradku, jake jsou Tve zivotni priority, jaka rozhodnuti mas ted pred sebou, kterych veci se nejvic bojis a s cim konkretnim potrebujes poradit.

Jiste, odstavit dite neni snadna vec a sama se s ni take potykam, ale prosim nezlob se, skutecne to neni vec takoveho vyznamu, aby cloveka nutila jit na potrat. A tim, ze se Ti ruzne tyhle veci michaji v hlave (je to jasne - v Tve situaci), michaji se i v Tvych prispevkych a proto Ti nektere reakce mozna prijdou neadekvatni.

Preju Ti, at se vsechno nakonec nejak vyresi. Rozhodnuti za Tebe udelat nemuzeme, ale s cim to pujde, s tim se Ti pokusime poradit.

expa
autor
5. říj 2007

gedren, přiznávám, asi jsem to nenapsala dost přesně a nedala jsem důraz na podstatné věci, se kterými jsem chtěla poradit, ... je opravdu hodně otázek,na které si musím odpovědět sama, a asi jsem jen chtěla vědět, jak by danou situaci řešili i jiní.
Já jsem opravdu neřekla,že chci jít na potrat, je to jen myšlenka,která mě napadla-a je daná asi strachem z minulosti.
Ale i přesto se bojím,jak vše budu zvládat, a samozřejmě chci dávat stejnou lásku všem svým dětem,které kdy budu mít...
A to s tím kojením,ste tady asi špatně pochopili, mě jen napadla otázka, jak se to řeší,když je jedno dítě kojené a druhé na cestě?já jsem nechci kvůli těhotenství přestat kojit- a né,že kvůli kojení chci jít na potrat-to je nesmysl

adamko05
5. říj 2007

... no expa, ale tak to vyznelo, že kvôli tomu prvému, ktoré už MAS (aj ked aj druhé už máš) vidíš "problém" hlavne (teda neviem či hlavne, ale AJ) v tom, že ho aj kojíš a nechceš prvé "odstrčiť" pre to druhé...
... prepáč, ale to sú dosť závažné slová, vety, čo tu píšeš, chápem, že si zmätená... ale zasa pomýliť sa a pomýliť je rozdiel 😉

gedren
5. říj 2007

Neboj se, lasky materske budes mit dost. Spis s tim partnerem bude potreba na tom vztahu nejak zapracovat, a nebo najit moznost, jak odejit? (ani rodice s Tebou nemluvi?)

Kojeni, no co, normalne budes kojit, dokud bude chlapecek chtit, kvuli tehotenstvi se odstavovat nemusi, a pak muzes klidne kojit tandemove 🙂 Ja to tak taky planuju, pokud nam dalsi mimi vyjde brzo 🙂 Nejake diskuse jsou tady primo na tohle tema, a moje kamaradka taky uspesne tandemove odkojila deti rok a pul od sebe. Ted tu dvouletou jeste koji a 3.5letej si prijde cucnout tak jednou tejdne ;))

katka432
5. říj 2007

gedren suhlasim s tebou,

expa
autor
5. říj 2007

to ano, kvůli tomu,že jsem těhotná nechci přestat kojit synka, ale nenapsala jsem,že to je hlavní důvod a právě proto půjdu na potrat-to je nesmysl,a nic takového jsem přece nenapsala

musko
5. říj 2007

expa, možeš kojiť, keď si tehotná, ak Ťa to nebude príliš vysiľovať - zvýš si prísun vápnika - ak by si bola veľmi vyčerpaná, poradíš sa so svojím dr. 😉
Držím Ti palce, aby si sa rozhodla správne.....
Inak súhlasím s gedren.

expa
autor
5. říj 2007

musko, děkuju

expa
autor
5. říj 2007

gedren, no já mám rodiče moc daleko...
s tím kojením, jsem to právě nevěděla, já si myslela,že se obě děti takhle kojit nedají, ale jestli jo, tak to je jenom dobře...

ilonap
5. říj 2007

expo a jak se k tomu dále postavil tvůj přítel? 😕

maaja
5. říj 2007

expa,
nemyslim si ze dieta vas vztah napravi ☹ teda urcite to nie je zaruka napravy ... niekedy mam pocit ze dieta vztah dokonca rozhadze !!!

a co pises v akej si situacii - nic prijemne ☹ ja by som asi dost velmi zvazovala interupciu 😖

lienkal
5. říj 2007

expa- držím palečky při rozhodování s přítelem, druhého dítěte se neboj, je to krásný, sice náročný, ale tvoje láska se zdvojnásobí..ale určitě pro výchovu budeš potřebovat nějakou oporu a to nejlépe manžela, ale určitě existuje hodně matek, které zvládají děti samotné..ale já si to osobně moc neumím představit..doufám, že to u vás dobře dopadne, dej vědět 😉

zuky
5. říj 2007

Expa podľa môjho názoru, keď pôjdeš na potrat, tak si tvojho partnera úplne oddiališ. A na tvojom mieste by som už nekojila, lebo organizmus sa potrebuje pripraviť a aj oddýchnuť...a možno aj preto je na teba tak naviazaný, že ho stále kojíš...ja myslím, že sa z toho nenaje, je to iba zlozvyk...

Ale držím ti palce a tiež musím opakovať za ostatnými, musíš si uvedomiť priority...

verusky
5. říj 2007

expa,dulezite je,jak velke problemy s partnerem mate.a take musis zjistit,jak se k vasemu vztahu (a nove situaci) stavi on.ohledne lasky k detem nemusis mit strach a druhe dite naopak muze vyresit prilisne upoutani na matku. ja otehotnela v pul roce verusky a v 11mesicich dostavala kasi na noc a sunar rano a do mesice si zvykla na lahev natolik,ze kdyz jsem den byla pryc,uz prso nechtela.ted mu da pusinku a nenasaje ani ranu.tehotna a s kojenim jsem mela hodne malo sil a nakonec pit nechtela mala.nemusis si delat starosti,priroda si to zaridi.a dva roky-to uz je velky kluk a navic te ceka jeste doba,nez druhe miminko vynosis.
ja myslim,ze kdyz jsi otehotnela,asi se tak melo stat,ale nejtezsi je podivat se realne na vas vztah s partnerem,on ma byt tvou nejvetsi oporou.pokud neni,budto se zmenite a zacnete na sobe pracovat a nebo uvazuj o interrupci,ale to mi prijde jako velice krajni reseni,prece spolu zijete,jina sitauce by byla,kdyby bylo otehotneni naprosty omyl ci ulet.

jejke
5. říj 2007

Ahojky, teda kojit tehotna by si nemala.Mojej kamoske gynekolog zistil tehotenstvo na kontrole po sestonedeli a povedal jej ze musi prestat ESTE V TEN DEN, inac moze potratit.Odstavila tak ani nie dvojmesacne babo zo dna na den...
Inac viem ze sa mi to lahko pise ked v takejto situacii nie som ale skus sa trochu na babatko tesit, predstav si ze je tu tooooooooolko vela zien ktore otehotniet nemozu, a Tebe sa tak dobre dari,no nie? 😉
Dieta ked ma okolo dvoch rokov potrebuje surodenca, ja by som teda jedinacika nechcela....veci sa nevyriesia naraz ale na konci vsetkeho sa obzries a povies si "urobila som dobre"
Potrapis sa ale uvidis ze sa oplati.
Drzim prsteky. 🙂

verusky
5. říj 2007

kojit by se NEMELO,ale nikdo ti to nezakaze.opet si priroda poradi.pokud bude malo sil na miminko,mleko se prestane tvorit.nelam si s tim hlavu,mam kamarady gynekology a vsichni vedeli,ze dal kojim.ne,ze by byli uplne nadseni,ale bez problemu to tolerovali.

bubatko
5. říj 2007

jejke, ten gynekolog asi spadol z oblakov, ze ano? nemam slov 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru