Nevím či chci druhé dítě. Co by jste delali vy?

expa
5. říj 2007

Už pár dnů mi nebylo dobře, dneska jsem si dělala těhotenský test... okamžitě se II čárky. Mám dvouleté dítě, což by druhé dítě nemělo být problém, ale je na mě hodně vázané... nevím - zvládnu druhé dítě? dokážu dát dost lásky oběma? a hlavně s přítelem nám to zrovna neklapalo a já se rozodovala,zda ve vztahu zůstat nebo raději odejít, a teď tohle?
Ráno byl u toho,když jsem si dělala test, připadalo mi,že snad ani nemá radost, jen řekl,super-konečně se to povedlo. Zeptala jsem se ho jestli si chce dítě nechat, on řekl,že určitě, že přece čekám jeho syna (?) /moje první dítě, není jeho, ale už sme spolu přes 2,5roku/. Pracuje od nevidím do nevidím, doma je všechno na mě. Ještě ke všemu bydlíme v podnájmu,kam se s dalším dítětem nevejdeme.
Ste podobné situaci, jak byste to vyřešili??

musko
5. říj 2007

Ahoj!
Určite to nie je jednoduché, ale myslím, že máš veľké šťastie 😉 . A snáď aj priateľ sa spamatá a bude Ti viac pomáhať. Synček určite bračeka alebo sestričku zvládne a Ty určite budeš vedieť podeliť lásku rovnako, uvidíš, ako Ti malý bude s miminkom pomáhať 😉 . Rada by som Ti pomohla, ak by som mohla, napíš do IP .

adamko05
5. říj 2007

... expa...ahoj! 🙂
Máš dosť vážne rozhodnutia pred sebou, a asi sa musíš rozhodnúť iba ty sama, čo a ako (ja neviem, asi v akejkoľvek situácii by som si ale dieťa nechala), musíš poriešiť aj vzťah s partnerom a teda ako spomínaš, to bývanie tiež...
Asi musíte s partnerom o tom vážnejšie prehovoriť, ako si to predstavuje ďalej ty a ako on, aby ste to vedeli nejako "zladiť"...
... asi som ti veľmi neporadila, teda vôbec, ale veéééľmi Ti držím palce, teda Vám všetkým, trom, teda možno štyrom 🙂...
... isto sa rozhodneš správne 😉

zouzi
5. říj 2007

expa,

nie som v podobnej situacii, ale vyjadrim len svoj nazor.
Prave preto, ze je prve dieta na tebe zavisle, potrebuje aj niekoho ineho... A zalezi na tebe, ako ho na braceka alebo sestricku budes pripravovat... Stale mu musis ukazovat, ze lubis aj jeho a prichod surodenca na tom nic nezmeni... Ked ide o peniaze - pri jednom dietati sa zvezie aj to druhe, aj ked uz to nebude az take pohodlne, ale ja by som to riskla... Ked sa na to pozries len tak, ze ked vyrastu, nebudu sami, ak by sa Vam nieco stalo, jeden druheho podrzi... Ja by som velmi chcela dve deti...
No a co sa tyka partnera, mozno prave spolocne dietatko Vam pomoze najst k sebe cestu... Ale je to tvoje rozhodnutie, len nekonaj unahlene, lebo by si to raz mohla lutovat... A to by Vas vztah uplne polozilo...

expa
autor
5. říj 2007

To právě nechci,aby dítě náš vztah slepovalo, ikdyž na druhou stranu už od začátku jsem věděla,že bude chtít mít i svoje dítě.
Teď asi na to všechno koukám všelijak a jsem strašně zmatená...
Jak tak nad tím přemýšlím,jak je to když prcka ještě kojím (nenechá si mlíčko od maminky vzít-hihi), a teď do toho bude druhé? Zase ho nechci honem odnaučovat od prsa, měla bych pak pocit,že kvůli tomu druhému mimi, se on musí něčeho vzdát.

betka1
5. říj 2007

Ako pise zouzi, tvoj syn si urcite na braceka alebo sestricku zvykne, ak ho na to pripravis a obom budes davat na javo, ze ich lubis rovnako. To urcite zvladnes.
Davas otazku "Druhé dítě? ano - ne", ale ono uz je. A podla toho, co pises sa zda, ze obaja ste vedeli, co robite.
Problem by som videla len v Tvojom vztahu s priatelom, ale ten si musite vyriesit vy dvaja a hlavne tak, aby ani jedno dieta tym netrpelo.

expa
autor
5. říj 2007

betka1, víš, ale zase když už bychom se měli rozejít, tak radši budu s jedním dítětem než se dvěma,hlavně bych to sama finančně nezvládla se starat o dvě děti

betka1
5. říj 2007

expa, tak to potom zavisi od Tvojho pohladu na potrat. Podla mna si uz dvojnasobnou matkou a lasky mozes mat v sebe kolko chces.
Co myslis, ze Tvoje deti budu potrebovat viac? Materialne zabezpecenie alebo lasku svojej matky a surodenca? (V lepsom pripade aj lasku otca)

Druhe dieta Ta zrejme ekonomicky ohrozi, ale ked Ta raz niekto obere o cast Tvojho majetku, budes pre neho na sude ziadat trest smrti?

expa
autor
5. říj 2007

betka1, to určitě ne. Ale skončit se dvěma dětma na ulici bez koruny?? můžu mít v sobě lásky sebevíc, ale takovej je prostě život a bohužel český zákony...
Neříkám,že chci jít na potrat, jen je to jedna z možností, o který bohužel taky musím uvažovat...

adamko05
5. říj 2007

... ste sa troška rozpísali 🙂 dievčatá... tak teraz troška ja 😉

... ak môžem byť odvážna, expa, to o tom kojení mne (je to môj názor iba) príde ako DOSŤ "LACNA" výhovorka, pretože dvojročné dieťa podľa môjho názoru kojenie už vôbec nepotrebuje, isto mu bude stačiť pohľadenie a pritúlenie sa maminky aj bez "cukania" prsníka... výživu to pren už nemá žiadnu, tak v tomto by som JA isto problém nevidela, že by sa nebodaj muselo niečoho ono vzdať pre súrodenca...

... možno ten finančný tam je (podľa toho, čo píšeš, určite), ale to dieťatko Ti to isto vynahradí a radšej sa uskromniť na nejaký čas, ako si dokonca života vyčítať, že si si to dala vziať...

... isto nemáš ľahké rozhodnutie, ale isto by som skôr asi hľadala pomoc u rodičov, známych (teda ak je to s partnerom už také beznádejné), či by nepomohli s bývaním (viem, dve deti súd DVE) a potom by sa už dalo snáď zvládnúť...

... a ked spomínaš české zákony, sú podobné ako slovenské, takže pokiaľ ide o to, mala by si nárok na výživné na obe deti a to je tiež nejaký príjem, takže hádam už bude stačiť iba koooopec lásky, ktorú deti isto potrebuju najviac zo všetkého (aj ked viem, že z tej sa nenajedia 🙂)...

.... ale podotýkam, je to môj názor iba a ide o to, že keby som bola v takej situácii, možno by som uvažovala inak, ale som si istá, že potrat by medzi možnosťami nebol!

lenchita
5. říj 2007

expa...a co antikoncepce? možná že ti selhala, to nepíšeš, ale pokud ne, tak tuhle otázku sis měla možná klást ještě před otěhotněním...a pokud přítel reagoval slovy "konečně se to povedlo", skoro to vypadá, že jste se o mimi snažili...

není to lehké, to je mi jasné, ale já osobně bych na potrat nešla...

expa
autor
5. říj 2007

adamko05, o tom kojení to není žádná výmluva, jen jsem to vzpomenula, protože nevím,jak se to pak řeší.
Po finanční stránce to opravdu není sranda, alimenty biolog. otec syna neplatí, a mě to už celkem stálo skoro 20tis a hoodně moc nervů, ale spravedlnost je v nedohlednu.
Bohužel na přátele se obrátit nemůžu, protože už žádní nejsou-všichni mě odsoudili to,že jsem si nechala syna,respektive za jakých okolností...
Musím se opravdu spolehnout jen a jen na sebe, popřípadě jen přítele

gedren
5. říj 2007

Uz jsi matka, takze vis, co to je materska laska. Umis si predstavit, ze bys zabila svoje prvni dite kvuli kojeni, problemum s partnerem ci penezum? Predpokladam, ze ani nahodou. A jaky rozdil je mezi tim prvnim a tim druhym? Az se narodi, budes je milovat obe stejne a zivot bez obou si nebudes umet predstavit.

Jak pisou ostatni, vypada to, ze vite, co jste delali, tak bych se k tomu snazila postavit celem. At uz to znamena pokusit se dat vztah nejak do poradku, nebo se odhodlat partnera opustit a poprosit o pomoc rodice, pratele, stat... i pokud nebudete spolu, to dite je i jeho, amate nemu i nejake povinnosti (financni - i jine, ale tohle je pro Tebe asi ted dulezite).

My za Tebe nemuzeme rozhodnout ani Te soudit, jen si opravdu zkus predstavit, jake by to bylo, kdybys mela deti v opacnem poradi a to, ktere bys chtela zabit, by bylo to Tvoje stavajici.

expa
autor
5. říj 2007

lenchita, já anikoncepci brát nemůžu, ale kondom sme samozřejmě používali,ale dopadlo to jak o dopadlo...já neříkám,že se druhému dítěti bráním...jen nevím,jestli zrovna teď je ta vhodná doba, když nemáme,pořádně kde bydlet a zrovna nám to ve vztahu moc dobře neklape...
Dítě sme zatím neplánovali,jen sme se spíše dělali na toto téma "srandičky"

A potrat? skoro každého to napadne,když dítě není zrovna plánované...já ani nikdy neřekla,že bych měla odvahu na potrat jít...

expa
autor
5. říj 2007

Já si chtěla jen popovídat, poradit,jak byste tuto situaci třeba řešii Vy, ale připadá mi,že mě tu jen všichni odsuzujete?
Bohužel já už nemám nikoho na koho se obrátit, a stát? přes dva roky se soudím o spravedlnost s otcem dítěte a nic se neděje, jen to,že poslouchám,jen samé vyhrožování-to mi opravdu jako moc velká pomoc nepřipadá.
Bohužel musím taky podotknout,že jsem se několikrát ocitla v situaci,že já sama jsem neměla,co jís a kde spát - a nikdo mi nepomohl. Nedej bože,že bych se v této situaci ocila znova? jak mám pak vysvětlit malím dětěm,že nemáme,kde spát a co jíst??
Možná mám jen strach, co bude a nechci být sobecká a už vůbec nechci,aby tím trpěli děti.
Chtěla jsem si s někým asi jen promluvit, bohužel opět jsem se spletla v lidech...
Mějte se tu hezky a přeju Všem hodně štěstí, a Váš dokonalý život...

luciferova
5. říj 2007

chcem sa spytat, ste s priatelom 2 a pol roka a tvoje dieta ma dva roky - to ste sa zoznamili ked si bola tehulka? tym padom je to aj jeho syn, aj ked nie biologicky... mas zapeklitu situaciu, s potratom by som nenarabala, pretoze to nemusi zostat bez nasledkov a ked budes chciet mat druhe dieta, mozno to nebude take lahke

katka432
5. říj 2007

expa,ja uz keby som bola tehotna,uz by som si to nedala vziat v ziadnom pripade,ani zasvet...mozno to vyznie hnusne,ale nadtym si mala rozmyslat skor,predtym ked si otehotnela.
ja by som si teda poriadne vycitala kazdy kazducky den keby som si dala dieta vziat.tot moj nazor

adamko05
5. říj 2007

... expa...
... podľa mna ťa nikto neodsudzuje a každá sme tu napísali iba svoj názor!!
... ale ak takto prudko reaguješ aj v živote.... hmmm
... napriek tomu ti držím palce a želám veľa úspechov!
Drž sa!!

luciferova
5. říj 2007

katka suhlas...tato tema je uz trosku mimo, lebo to dieta tam uz je🙂 drzim palce, nech ste spokojni

bielanevesta
5. říj 2007

Expa je to ozaj nezávideniahodná situácia ☹ Śtát by mal pomáhať a vyprdne sa na človeka.
Snáď sa to medzi tebou a priateľom spraví, držím palčeky 😵 😵 😵

macik
5. říj 2007

no jasně, litovat se-to ti pomůže....když se matka s dítětem obrátí na sociální odbor, že nemá kde bydlet, tak se oni snaží pomoct-zrovna včera to říkali v telce v souvislosti s těmi posledními případy bezdomovců s dětmi...

nebylo by nejlepší to nejprve důkladně probrat s přítelem? třeba po dítěti touží a bude ochoten udělat změny k oboustranné spokojenosti...

ilonap
5. říj 2007

expo,pročetla jsem vaši diskusi a nevidím tady nikoho, kdo by tě odsuzoval, spíš se ti holky snažily poradit, jak by to třeba řešily ony. 😉
Určitě jsi ve velmi složité situaci a budeš se muset rozhodnout. Ale věř, že ať se rozhodneš jakkoli, nikdo tady není od toho, aby druhé soudil. Jsme tu všechny proto, abychom si vzájemně poradily a případně podpořily 😉

katka432
5. říj 2007

expo,nikto ta neodsudzuje,len nato tiez mame kazda svoj nazor.kedze nezijeme tvoj zivot nemozme to riesit zateba iba piseme co si myslime,a ved myslim,ze to si chcela,tada ak sa nemylim,poznat co si myslia aj ine matky...kazdopadne silno drzim prsty,nech sa rozhodnes spravne a neh to dobre dopadne 😉

zanett
5. říj 2007

Katka432, rikas, ze o sve situaci mela expo premyslet pred tim, nez otehotnela. Ale fakt je za a) tehotna uz je, takze takove reci coby kdyby, ty jsou zbytecne... a za b) kolikrat se stava, ze holky radi, at si nikdo nelame hlavu s necim, co jeste nenastalo (v tomto pripade by bylo byvalo expo porazeno, at si pred otehotnenim nedela hlavu s tim, co by bylo kdyby byla tehotna. Ted tehotna je a zase ji je porazeno, ze o tom vsem mela premyslet driv... ☹ ) Zkratka a dobre; kazdy poradi, zkritizuje ci polituje (podle povahy), ale vesmes jsou vsichni radi, ze se jich ta situace netyka (krute, ale bohuzel pravdive).

Expo, ja bych byla proto si situaci poradne promyslet a probrat to s pritelem a JA OSOBNE (tzn. nemusi to byt reseni vhodne pro tebe) bych v pripade jakychkoliv pochybnosti o tom, ze si dite necham, sla na potrat (nedelalo by se mi to lehce a asi bych na to cely zivot horce vzpominala, ale pokud mas obavy o zakladni peci - jak sama rikas: co jist a kde spat, pak neni na miste, riskovat takovou situaci s dvema detmi - i s jednim ditetem je to problem....a ja vim, o cem mluvim, i kdyz jsem bezdetna, protoze ja jsem se pred peti lety dostala do situace, kdy jsem v zahranici zustala na ulic - doslova a do pismene! Trvalo to sice 'jenom' nekoli dni, ale byl to tak strasny zazitek, ze uz bych to nikdy v celem zivote nechtela zazit, natoz s detmi...je to moje nocni mura a asi navzdy bude. Takze do jiste miry chapu tvoje obavy z budoucnosti...i kdyz me tu asi mnoha smahem odsoudi 🙄

expa
autor
5. říj 2007

ale já tady nepsala,že chci jít na potrat!!!! a že mě to napadlo?já se za to nestydím, napadlo mě to i u prvního dítěte, ipřesto,že byl počat znásilněním,a když ON zjistil,že jsem těhotná,jeho reakce byla,že mě zmlátil-a protože jsem se i přesto dítě rozhodla nechat,mě všichni kamarádi odsoudili a obrátili se ke mě zády.
Co se týká sociálky,když jsem se tam byla ptát na bydlení,tak mi řekli,že nic nemají-to bylo všechno.
Druhé dítě? ano- ne = to znamená,že kdyby kdokoliv z Vás napsal,že by druhé dítě teď nebylo vhodné,popřemýšlela bych o tom, ale to neznamená,že hned zítra poběžím na potrat!!!
Svoje dítě miluju nadevše,a je to jediný,co v životě mám - ale bohužel i přesto vím,že kdyby se nenarodil,tak by v životě kvůli mě neusel trpět-ale to přece neznamená,že ho nemiluju nebo,že ho půjdu zabít-miluju ho a udělám i nemožné,aby byl šťastný!!!
Co se týká přítele, on ví,že si ho nesmírně vážím,protože si nás vzal k sobě, ale i přesto s odstupem času vidím,jak dává a dával najevo,že není jeho.A nechci,aby druhé mimi miloval víc,než synčeka-z toho mám strach.
Já si opravdu chtěla jen popovídat, možná se konečně s někým spřátelit, nic víc...
Bohužel,já si tohle všechno beru moc k srdci, a Vaše slova mě mrzí...

ilonap
5. říj 2007

Asi jsem magor, nebo co, ale nějak jsem se nedopátrala, jestli to dítě bylo chtěné. Expa v prvním příspěvku komentuje přítele "super-konečně se povedlo", to znamená, že se snažili. A pak dále se dočítám, že selhala guma. Tak jak to vlastně je? 😒

adamko05
5. říj 2007

... nejako sa tu ten príbeh zamotáva... a nie iba ten, či dieťa áno - nie... 😉

expa
autor
5. říj 2007

zanett, děkuju! upřímě děkuju- to je přesně to,co jsem potřebovala slyšet a jsem ráda,že alespoň někdo mě tady pochopil.
Do té špatné situace,jsem se dostala,ještě když jsem byla sama,bez dítěte...ale nedej bože,že bych se do té situace dostala s dítětem nebo s dětma...
Tajně věřím v to,že přítel pozná, to štěstí čekat-těšit se - a mít svoje vlastní dítě,že se opravdu všechno zlepší k dobrému, ale vždycky je tu otázka, co když ne?...

bielanevesta
5. říj 2007

Ilonap, veď Expa nenapísala, že sa snažili 😒 Alebo som to zle pochopila? A keďže nemože antiko tak logicky z toho vychádza buď nesexovať alebo guma. Tak čo z toho? To druhé dieťatko už je raz na ceste tak nemá zmysel riešiť čo by bolo KEBY 😠

katka432
5. říj 2007

zanet tak to teda som rada,ze sa ma to netyka,a na utost je tiez neskoro a ajtak je houby platna,treba to riesit a nelutovat sa alebo ju.a neviem,ale myslim si,ze keby si mala deti rozpravala by si trosku inak o potrate.podotykam ze to je zasa len moj nazor
expa,si silna zena,a nikto nema pravo ta odsudzovat.uz len to ze mas to prve dieta z takej situacie akej je tak klobuk dole.nepoznam tvojho priatela,ale coak ich bude mat rovnako rad...

mikca
5. říj 2007

expo. celé jsem si to tady pročetla a jak píše ilonap nevidím tu nikoho kdo by tě tu odsuzoval, tvoje téma jsi založila jako otázku, tak se ti tu snaží na ní odpovědět....nevim co se ti nezdá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru