Od kdy je vidět bříško?

marci
9. únor 2008

ahoj holky, mám takový dotázek 😉 Právě jsem zjistila, že jsem těhotná - jsem samozřejmě strašně šťastná (o mimčo jsme se snažili skoro 2 roky). Akorát že jsem 1. února nastoupila do nové práce (brala jsem to jako změnu, která přispěje k tomu se trochu odreagovat od našeho snažení) - mám 3 měsíční zkušební dobu. Myslíte, že dokážu do konce dubna své těhu utajit? (samozřejmě za předpokladu, že mě nebudou sužovat nějaké velké těhu nevolnosti) 😉

holly1
9. črc 2008

blovitc, co to je lonová kost?

sandrika
9. črc 2008

holly panva
a mne bolo vidieťbruško až v 5 mesiaci aj to som vyzerala ako na začiatku 3 😀

andela1
9. črc 2008

ahojte baby! 🙂 vcera som bola na ultrazvuku som v 14tt+6dni malinke ma 8,6cm co zevraj zodpoveda velkosti aku by malo mat v tomto tt.to je v poriadku,len mi pan doktor povedal ze nevyzeram ako tehotna,ale ako bab ktora drzi dietu. 😀 tak sme sa aj zasmaili,ale trosku ma to mrzi,ze nevidietna mne ze som tehul.sem tam mam take nafucene brusko ako ked sa dobre najes,a mozno ze aj z toho.ale rano vobec nemam brucho.nechapem.mam 50kg a 170cm.takze som palicka.od kedy som tehotna som nepribrala ani deka.viem ze je to individualne,ale chcela by som uz take malinke vystupene brusko.myslite si ze do toho 17tt uz budem mat nejake to brusko a priberem?papam inac pravidelne,mozno menej alemam ranajky,obed aj veceru a popri tom este nejake tie slan,sladke a ovocie.

muriel293
9. črc 2008

andela1: no drahá,ja by som ti milerada darovala zo svojho bruška a boli by sme obidve ideálne! 😀 ja idem na kontrolu zajtra,som zvedavá čo povie mne,možno aj odpadne keď ma zbadá a začne znovu rátať či sa nepomýlil xixi

andela1
9. črc 2008

muriel si zlata taketo ponuky som uz dostala aj teraz aj ked som nebola tehul. 😉 keby sa tak dalo hned by som sa citila lepsie.bala som sa ze babatko nebude rast tak ako ma tym ze nepriberam,ale nastastie je vsetko vporiadku je dost velke.mozno vsetko co zjem prijima babo a mne nenecha ani deka navyse,ale zase radsej nech pribera to malinke ako ja.len vies tak by som si hladkala take vacsie brusko.urcite pride aj to len ja som taka nedockava 😉 🙂

sandrika
9. črc 2008

andela ja somv 17 tt teda tiež bruško nemala veď pozri album

montinka
9. črc 2008

ahoj sandrika ako sa mate? maly pekne rastie?

llllucka
9. črc 2008

andela:já jsem taky v 16tt bříško neměla.Vyskočilo až tak v 19tt.Ale od té doby pěkně roste🙂

sandrika
9. črc 2008

monti ano už má 5300g a 62 cm ujde to najhoršie mame za sebou, už sme len stále anemický čiže nam zvýšili dávku železa a v moči ma stále dákie nemocničné bacile no a cvičíme vojtovku, ale to je už nič proti tomu čo mame za sebou....

kili
9. črc 2008

tak mne v 16tt ho v robote nevideli a o dva týždne neskôr už konečne, že je ho vidieť (bola som na rizikovom, tak som tam bola len pre papiere). A aj podľa fotiek vtedy riadne vyskočilo. Ale ja teda som si myslela, že je ho už vidno v 8tt, v 10tt mi už neboli dobré ani jedny rifle, nosila som okolo pása, nie bedrové, a v 14tt keď som bola v Ikei, tak som sa tak pišne nosila a pritom si asi všetci naokolo mysleli, že som sa moc naobedovala 😀

montinka
9. črc 2008

aha tak to je dobre to by sa vsetko dalo. jej pekne pribera ci to je malo ta vaha ked si napisala ze to najhorsie mate za sebou?

sandrika
9. črc 2008

dobre váhuma akurát však pozri album ako už vyzeráa akolo 20,00 hod pridám pekné foto z dneska 😵

montinka
9. črc 2008

ved som sa divala zlaty je a ako uz dviha hlavicku.🙂

lestep
9. črc 2008

ahojky.
u každého je to individuální. Já měla před těhu vychrtlé břicho, úplně splasklé.Vážila jsem 51 kg a měřím 168 cm. Od 8 tt jsem začla mít problémy něco dopnout. Musela jsem se pořádně nadechnout,abych ten knoflík dopnula.Teď jsem 15 tt. Jsem ráda, že je léto. Nosím jedny plátěné kalhoty pod pupíkem a je to v pohodě..
Kdo mě znal, tak věděl, jaký jsem měla břicho, že na mě vždycky oblečení jen stálo, tak si toho hned všimne..Některý holky, ale těhu nejsou a mají pořádný špek vpřede, tak by se to s tím klidně mohlo zaměnit.. 🙂

muriel293
9. črc 2008

a ja už sa neviem dočkať rána kedy zistím kolko vážim!!!! 😠

sasenka
10. črc 2008

ja som mala vždy nadváhu, a pri dcere som nemala brucho hadam do 6 mesiaca. teda mala, ked som bola vyzlečená bolo vidno tak po 4 mesiaci, ale normálne som zapla svoje oblečenie - teda to volnejšieho strihu. Viem že som bola chorá a moj Dr. akosi prepočul že som tehu - a písal mi ATB a ja na neho že - Ale ja som tehotná, v 6. mes - a on ma chytil vyvalený za brucho, že - a kde to máte??? 😀
No a pri synovi som mala bruško tak o 2 mesiace skor, asi od 4. mesiaca sa mi už viditelne dvíhalo.
Mam kolegynu čo sme s rozdielom 1 deň mali termín aj rodili a ona už dlho nosila tehu-veci, ked ja som ešte nosila normálne - je to individuálne.
Ale jasne že štíhlym ženám to vidno ovela skor. Moja mama vždy sa bála, že aká budem pribrataá, ked mam k tomu sklony, ale v tehotenstve som práveže vždy schudla zo zadku aj u bokov - proste sa mi tá váha "presťahovala" a po porode som vždy vážila menej ako pri otehotnení 😀 😀 😀

muriel293
10. črc 2008

sasenka: mamu mi prosím ťa ani nespomínaj! tá mne každý deň volá a kontroluje koľko a čo jem! a dokola mi opakuje že sa nemusím prejedať a jesť za dvoch a nech nepriberem! to ona si predstavuje že budem ako ona-0 kilov na svadbe a 2 pred pôrodom! ibaže akosi zabúda,že ja som iná stavba hm,a lezie mi s tým strašne na nervy. Pritom jem normálne akurát čo,zabijem sa keď mám už teraz také kozy aké ona ani nemala ani nebude?! 😠 😠 inak vážim o kilo viac a bábo má 14mm.

deathy
11. črc 2008

Ahoj holky, no tak já jsem zjistila asi před dvěma dny že jsem těhu...a musím říct, že až teď mi to asi zpětně zapadá, protože sem už nějakou dobu taková jako nafouklá..což normálně nebývám. Pořád jsem si říkala že to bude žaludek nebo že jsem něco snědla, ale břicho je pořád vkuse nafouklý..tak to tím asi nebude 🙂 Doktor má dovolenou, takže ani nevím v kolikátym týdnu jsem, a du tam až 30...ale asi úplný začátek. Asi bych byla ráda za menší bříško, protože musím ještě dodělat jeden rok SŠ, a nedovedu si představit jak by to klapalo s velkým.. 😀

lulanek
11. črc 2008

Mno tak to se neboj 😀 😀 u mě bylo bříško vidět až ke konci 5 měsíce a všichni se mi smáli,že mi tu těhotenskou průkazku dali omylem... 😝 😝

dagina
11. črc 2008

Ani mě se bříško né a né pořádně ukázat... 😒 , ale asi opravdu až tak kolem 5. měsíce vykoukne pořádně. Už se těším 😵 .

lulanek
11. črc 2008

Ono taky záleží na tom jakou postavu máte před těhotenstvím....Na někom to není vidět dlouho a na někom už je to vidět ve třetím měsíci,což teda čučím 😝 😝

dagina
11. črc 2008

To jako když je mamina štíhlejší, tak je pupek vidět dřív a naopak ?!

lulanek
11. črc 2008

Přesně tak...ale možná to tak neplatí u každýho 😝 Já mám bříško i ted malinký,většina si myslí že jsem tak v 6.měsíci,ale doktor mi řekl,že je to tím že jsem přibrala jen 8 kilo.A to bříško není schovaný pod velkou vrstvou tuku.Takže asi taky záleží na tom jak člověk přibere 😅 😅

milhaus
11. črc 2008

pupok som mala od 4.mesiaca ale brucho až od skoro 7.mesiaca

dagina
11. črc 2008

Jj, já mám zatím takový pupíček, pomalu ale jistě roste 😵 .

milhaus
11. črc 2008

lulanek, ked som otehotnela mala som 48, potom 46 a dotiahla som to na 52 a teraz mam 49

lulanek
11. črc 2008

Juuu tak to ti závidím taky by se mi líbilo přibrat tak maličko...hlavně se mi začali dělat strie a to je teprve děs a hrůza 😠 😠

dagina
11. črc 2008

Mil, však jsem koukala jak jsi krásně štíhlounká 😉 . Těch 52 jsi měla jako kdy????? Snad né před porodem.... 😕

muriel293
12. črc 2008

ja mám taký plavkový vrch-tankini-viete čo to je,že? no a dneska som si ich dala a konečne som si nepripadala tučná ale tehotná,kukalo mi z nich také bruško hehe-aj ke´d je to normálne mať bruško už teraz??? 😅

adrioska
13. črc 2008

U mna asi neplati pravidlo, ze u chudej zeny skor vidiet brusko... 😅 😒 , okolie mi ho zacalo vidiet teraz v 6. mesiaci, ale je to aj tym, ze som v 1. trimestri schudla 5 kil a doteraz som pribrala 7 a dlho som nosila svoje povodne veci...teraz sa normalne tesia, ze mi nejake brusko vidia 😀 , lebo teraz zacalo vystupovat...
...a ja som si vzdy myslela, ze ked budem tehotna, tak budem ako take slonica... 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru