Od kdy je vidět bříško?

marci
9. únor 2008

ahoj holky, mám takový dotázek 😉 Právě jsem zjistila, že jsem těhotná - jsem samozřejmě strašně šťastná (o mimčo jsme se snažili skoro 2 roky). Akorát že jsem 1. února nastoupila do nové práce (brala jsem to jako změnu, která přispěje k tomu se trochu odreagovat od našeho snažení) - mám 3 měsíční zkušební dobu. Myslíte, že dokážu do konce dubna své těhu utajit? (samozřejmě za předpokladu, že mě nebudou sužovat nějaké velké těhu nevolnosti) 😉

lisounek
9. únor 2008

marci: v pohode neboj nic, ja budu pomalu koncit treti mesic tj. prvni trimestr a skoro zadne bricho nemam, temer teda ne urcite viditelne pod vecmi....asi je to hodne individualni, podle toho jak budes bastit a tak. A taky jak Ti bude to je jasne...ja jeste nosim normalne svoje veci jako predtim, ale nektere holky uz v tehle dobe kupuji tehu kalhoty a tak...takze osobne si ale myslim, ze ikdyby trochu povyrostlo, tak ze to nikdo nepozna... 🙂

katrin
9. únor 2008

marci, ja ťa nepoteším, moje brucho bolo vidieť už v 9tt, v 10tt som musela začať nosiť tehu nohavice 🤐 - máme ale dvojičky, takže, pokiaľ nečakáš dve, tak to môže niekto, kto ťa nepozná spozorovať aj v 6. mesiaci 😉

eva4444
9. únor 2008

gratulujem 😵
mne zacali byt ca 18-19tt byt vsetky veci male tak som presla na tehu 😉 ono zalezi aj od toho aku mas 'povodnu postavu' 😉

sylvka
9. únor 2008

Já bych řekla že je to individuální,já jsem oplácaná.takže to na mě určo jen tak vidět nebude.Ale docela mě překvapilo,že v 8 tt je děloha dvojnásobná 🙂 a kde děláš?Jo a velká gratulace 🙂

zulok
9. únor 2008

Marcii, gratulujeeeeeeeeeeeeeeem. no, ono je to individualne, mne vykuklo brusko hadam hned, bola som stihlejsia a v 5tt so bola akasi nafuknuta a v 8tt som nezapla moje gate ani zdaleka, odvtedy som nosila tehu gate. skus si kupit vacsie nohavice a volnejsie veci v pase a bluzky so strihom, co brusko zakryju. teraz je este zima, tak svetriky zakryju. Drziim palce a nech sa mimiskovi dari.

zuzanat
9. únor 2008

ja som zacala nosit tehu veci az v piatom mesiaci, dovtedy som nosila volnejsie. dlho na mne nebolo nic vidiet. v praci som to povedala az na zaciatku 4mesiaca a to boli vsetci v soku 😀

bellablonde
9. únor 2008

congrats 🙂
na mne to niektori ludia zacali pozorovat az tak v piatom mesiaci...
skor som sa musela prve mesiace premahat kazde rano odohnat neskutocnu unavu, vstat a dokazat sa rozhybat... plus este venovat zvysenu pozornost sminkam,aby na mne nebolo vidno mrtvolnu bledost... 😅

kacka.va
9. únor 2008

dost divný dotaz, ale... jak roste maminám břicho je dost individuální, záleží na postavě, na šířce pánve a podobně. mně začalo pořádně růst až v 7. měsíci, do té doby to spíš vypadalo jako špek na břiše. Mám mimčo na zadní straně, takže asi se nejdřív roztahovalo tam. I když možná je to u nás rodové. Mamka říkala, že jí začalo růst v září a já jsem listopadová, takže taky někdy v 7. měsíci.

marci
autor
9. únor 2008

Holky díky moc za odpovědi. Jen jsem chtěla vědět jak na to jsou ostatní 😉
Kacka.va - proč dost divný dotaz??

marci
autor
9. únor 2008

Jinak pracuji v kanceláři u PC (takže nijak zvlášť fyzicky namáhavá práce to není)

kacka.va
9. únor 2008

protože je snad jasný, že je to individuální a záleží na plno věcech 🙂

lisounek
9. únor 2008

marci bud v pohode a proste to nech, jak to je... 😉

sylvka
9. únor 2008

marci,já myslim že to bude O.K 😉

kacka.va
9. únor 2008

holky, jedna odbočka. co jsem zaslechla, tak se dříve stávalo, že někdo nastoupil do práce už těhotný, zaměstnavateli to nepřiznal a pak podle nějakého pravidla zaměstnavatel neměl povinnost platit mateřskou, pokud to měl v nějakých svých podmínkách ve smlouvách zahrnuté.

avanka
9. únor 2008

Gratulujem......mne brusko zacalo byt vidno v 17 tyzdni, tiez som trocha pri sebe....ale este stale nosim veci, ktore som mala pred tehu, nepribrala som este nic

lisounek
9. únor 2008

ale jak by ten zamestnavatel mohl vedet, ze uz to vedela? to je tvrzeni proti tvrzeni, proste rekne, ze se to dozvedela az treba ve 3 mesici, to ji nemuze ohrozit. Navic materskou dostane kazda, ktera mela v poslednich 2 letech pracovni pomer minimalne 3 mesice a mela placenou nemocenskou, coz marci urcite mela treba v predchozim zamestnani ...

kacka.va
9. únor 2008

lisounku: to samo vím. Jen mně zajímalo, jestli třeba někdo nezná z okolí takový případ 🙂

lisounek
9. únor 2008

ja o tom neslysela, ale verim, ze mozne je fakt vsechno 🙂

honzulka
9. únor 2008

Marci-souhlasím s lis...Jednak to na tobě opravdu nemusí klidně do 4-5 měsíce nikdo poznat a taky jsem slyšela,že po výpovědi je člověk ještě 3 měsíce v ochrané lhůtě u předcházejícího zaměstnavatele.. 😉

marci
autor
9. únor 2008

Kacka.va- tak tohle je zcela určitě blbost 😉

honzulka
9. únor 2008

Ono je to asi všude jiný.Já myslím,že jde hlavně o to,že kdyby se ti marci něco v těhu stalo v práci,nese zodpovědnost zaměstnavatel.Já bych si tím zatím hlavu nelámala a pokud máš dobrýho doktora,zeptala bych se jeho.Vůbec ti nepřeji nic špatnýho,ale každá z nás se bála prvních tří měsíců,aby bylo vše v pořádku a některé skončili na neschopence a mají postaráno...Fakt bych se zeptala doktora.. 😉

lenkabu
9. únor 2008

marci: do konce dubna úplně v klidu 😉 Snad jen jestli jsi hodně štíhlá,tak by to mohlo být poznat dřív,ael správný oblečení to spraví. Na mně to začalo být vidět v 6. měsíci tak aby to poznali i cizí lidi.

lisounek
9. únor 2008

honzul: tak pokud nebude mit marci zadne problemy, tak v poho muze chodit do prace, to ji asi ukaze cas, protoze kdyby neco, stejne by musela byt doma tak jako tak....nechala bych tomu cas....ja se ani nemusela dr. ptat, protoze jsem problemy mela uz od zacatku a tak jsem doma porad ... ale u me je to jine, ja nejsem zamestnana, takze mam jiny problemek nez marci, ale to uz je na jinou debatu 😉

honzulka
9. únor 2008

Já bych to lis právě taky teď neřešila,marci je na začátku a až podle toho bych něco řešila..Taky asi záleží co dělá... 😉

lisounek
9. únor 2008

prave psala ze je u pc 😉 , tak to ma v poho

honzulka
9. únor 2008

No tak to je každopádně v pohodě!!!!Netajila bych to někde v nemocnici...

lisounek
9. únor 2008

no to je jasne, nekde pri nejakem riziku ....

anngie
9. únor 2008

ahoj marci, na mě je to pořádně vidět až teď, no...od poloviny 6.měsíce, do tý doby jsem vypadala spíš jako přežraná. Akorát jak píše kacka nevím jestli ti to bude něco platné to tajit, zaměstnavatel si dokáže spočítat že už jsi nastoupila těhotná ☹ zkus se juknout na téma paragrafy tam by ti někdo mohl poradit ale moc tomu nevěřím, jak řiká kačka.

m311293
9. únor 2008

marci gartuluji, ale nedostala si taky smlouvu na dobu určitou, a nepříjde ti nefér takhle to zaměstnavateli tajit? a mimochodem pdle nového zákoníka práce není ochraná lhůta 3 měsíce, aani nikdy nebyla byla jen 30 dnů a já bych řekla že je to určitě méně. Já byla ve stejné situaci nastupoval jsem do práce když jsem byla v pátém týdnů, ale já to opravdu nevěděla. Když jsem se to dozvěděla, hned jsem to řekla, (ale já byla na rizikovém), a pracovní poměr jsem skončila dohodou. Dělala jsem tam jen jeden měsíc a pak celé těhostenství jsem neschopenku. Poradila bych ti , zůstaň tam jeden měsíc, pak na neschopenku a v práci to řekni až budeš na neschopence.

caira
9. únor 2008

maci neboj, utajis to v pohode.. ja otehotnela taky hned po nastupu do prace a nebylo to na me poznat az do 16tt 😉 nez jsem to v praci rekla .a i tak bych to lehce dal schovala pod volnejsim topem alespon dalsich par tydnu...

A abych pravdu rekla, ja mela tehu nevolnosti tak desne, ze jsem si musela vymyslet, ze mam problemy se zanetem zaludku 😀 no v praci jsem lhala jak kdyz tiskne,ale pak jsem jim to vysvetlila tak, ze jsem nechtela nic rikat, kvuli tomu dokud nebudu mit za sebou prvni trimestr..vsechny ty reci o smule atd 😉 takze nikdo ani netusil, ze to bylo kvuli zkusebce 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru