Od kdy je vidět bříško?

marci
9. únor 2008

ahoj holky, mám takový dotázek 😉 Právě jsem zjistila, že jsem těhotná - jsem samozřejmě strašně šťastná (o mimčo jsme se snažili skoro 2 roky). Akorát že jsem 1. února nastoupila do nové práce (brala jsem to jako změnu, která přispěje k tomu se trochu odreagovat od našeho snažení) - mám 3 měsíční zkušební dobu. Myslíte, že dokážu do konce dubna své těhu utajit? (samozřejmě za předpokladu, že mě nebudou sužovat nějaké velké těhu nevolnosti) 😉

vejinka
22. kvě 2008

no zeny dnes som fotila brucho..a nemam pocit ze by sme podrastli..ale mala rastie urcite lebo kope ako o zivot 😅

kalo
23. kvě 2008

K velikosti bříška: mě takové to echt těhotenské narostlo až začínajícím 8 měsícem...do té doby jsem nosila normálně svoje džíny a všechny kalhoty 😀 Ale já měla bříško i mimi menší než je normál 😀 Přibrala jsem hrozně málo a malá měla 2600g 😉

horajda
4. čer 2008

juj aj ja mam male brusko este stale obleciem svoje nohavice ake niektore si zapinam na zicherku a niektore normalne ale ako si vas citam tak je to normalne tak som zase trosku kludnejsia aj keby som uz rada mala male brusko 🙂

vejinka
4. čer 2008

horajda...co tak fotku bruska..porovname 😉

horajda
6. čer 2008

ahoj vejinka, pridam tento vikend v nedelu fotime 😉 ale nic moc teda

talls
7. čer 2008

Tak já jsem na konci 11. tt a břicho už mám....sice zatím vypadá jen jako že tloustnu, kdo neví, že jsem těhotná, asi by v tom těhotenství nehledal, ale já to poznám až až...moje kalhoty jsou mi už těsné ( a to mi skoro padaly, protože jsem před tím dost zhubla), začínám nosit volnější věci...
Nijak extrémě nejím, ale ani mi zkraje nebylo zle, takže jsem nehubla...
Naivně jsem si myslela, že do 5. měsíce budu plochá, a ejhle...kulihrach se vystrkuje skoro od začátku těhu.

holly1
11. čer 2008

Ahojky, tak teď si prohlížím fotky některých holek a začínám trochu stresovat, protože já ještě fakt skoro žádné bříško nemám, dokonce se mi zdá, že je spíš menší než tak před 3 týdny. Fotku sem dát nemůžu, ale fakt není skoro nic vidět, když jsem oblečená vůbec. Bojim bojim, že mimi není v pořádku ☹ ☹ ☹

horajda
11. čer 2008

holly aj ja mam male brusko nosim stale to iste a niekedy vecer ho mam vacsie ale normalne mensie neboj vsetko bude ok,mas asi pevne brusne svalstvo 😉

scharfinka
11. čer 2008

no mi brusko narostlo takove pekne tehotenske az ve 30 tt, do te doby nic moc....lidi ani nepoznali, ze jsem tehu, kdyz jsem mela volne tricko...ted jsem 33 a neskonale se tesim, az bude mimis venku a ja se konecne pohodlene ohnu, nohy a intimni partie si oholim bez takove namahy 😀

holly1
11. čer 2008

holky, no doufám, že to bude ok, zítra jdu do poradny, tak se snad trochu uklildnim. Je mi to jedno, že mám malé bříško, jen aby miminko bylo ok, takhle si nejsem jistá, že se mu dobře daří. Taky čekám na nějaké pohyby, nebo aspoň motýlky, zatím nic 😲

holly1
7. črc 2008

Ahoj, tak se zase hlásím kvůli bříšku. Minulý týden, konkrétně ve čtvrtek, se mi bříško krásně "vylouplo" a ještě k tomu jsem poprvé cítíila pohyby. Super. Ještě v pátek bylo bříško velké, dokonce mi dva lidi nabídli místo k sezení v metru. Včera se ale zase úplně schovalo, takže nemám prakticky žádné, vůbec není nic poznat. Pohyby myslím trochu cítím. Dnes je to stejné, prostě žádné bříško. Je to normální, tj. že jeden den je krásně velké, a pak se schová?? Myslela jsem si, že když už se jednou zvětší, že je to napořád a ne že se bude jeho velikost měnit? ☹

petruci6
7. črc 2008

holly zalezi od toho co zjes 😉 ked si dam melon alebo strukoviny,tak vyzeram ako v 9.mes

holly1
7. črc 2008

no to je jasné, ale já jsem ve čtvrtek a v pátek měla bříško velké hned od rána, i nalačno, pak se samozřejmě s jídlem ještě zvětšilo, kdežto včera a dnes tam není nic moc ani s jídlem ☹

janette4
7. črc 2008

holly1, ono asi záleží aj od toho, ako je tam maličké uložené.Mne keď sa natrepe do boku, z jednej strany nemám nič a z na druhej ako keby som mala hrb.Inak ja som do asi 30tt mala veľmi malé bruško,aj som dovtedy moc nepribrala.Na pohľad bolo vidieť, že nejaké je, ale bolo maličké.A potom mi vyhuplo v priebehu asi dvoch týždňov.Takže neboj, keď cítiš pohyby, je to o.k.Keď bude mať malinké málo miesta, aj bruško sa roztiahne. 😉

holly1
8. črc 2008

janette, díky, snažím se věřit, že je vše ok, prostě mám bříško malé, ale ono se jednou vyloupne 🙂

janette4
8. črc 2008

Určite áno, neboj 😉

muriel293
8. črc 2008

tak aby ste vedeli,na mne to je už teraz vidno! mám brucho aj kozy a aj slepý vidí že som v tom,vrrrrr! keď tu čítam ako máte bruchá až neviem v ktorom mesiaci ide ma šlahnúť! 🙄

dominka11
8. črc 2008

muriel, každy to má inak. Vačšina sa na to teší, ked im vykukne bruško, tak sa z toho teš 😉
Na mne to začína byť vidno, teda ak sa na to niekto zameria, tak zbada. Inak už su mi všetky nohavice malé, musím isť na nákupy, nosím len 1 tehu, čo som si kúpila a inak šaty...

zukab
8. črc 2008

na mne to vidno, len ked mam spodne pradlo alebo obtiahnute tricko. inac teda nic moc. ale predpokladam, ze sa to kazdu chvilu zmeni.
niektore nohavice nosim stale svoje, ziadny problem so zapinanim, ale niektore su mi v pase tesne. zalezi asi od strihu.
v kazdom pripade, ludia co ma poriadne nepoznaju nevedia, ze som tehu.
ale prsia mi narastli hned v prvych mesiacoch, o co som zrovna teda neziadala 😀

cvirko
8. črc 2008

Aj mne už začína vytŕčať, ale to už čakám druhé, vtedy to skôr vyhupne.pri prvom sa mi začalo ukazovať až v piatom mesiaci.

funy
9. črc 2008

ahojte,
zalezi naozaj na tom co zjem.
a brusko je vacsia preto, ze mam tehu nohavice, a kedze je ta guma volna tak aj brusko viac vidiet. ak by som si dala normalne nohavice tak by to tak nebolo vidiet.
tesme sa tomu, ze nam je bruska vidiet. ja som sice na vahe este nepribrala. rano stale vraciam. aj ked je to uz len rano, predtym castejsie, ale brusko m am a stratila som cely driek. som taka obalena.

holly1
9. črc 2008

zukab, tak to jsme na tom stejně. Já myslím, že už mám ale tak dobrých 6 týdnů bříško stejné. Dnes začínám 6. měsíc 🙂

blovitc120
9. črc 2008

V mojom albume síce nie je odfotený aktuálny týždeň, ale ani nie je treba, pretože je úplne rovnaké ako bolo. Už to neriešim. Na sono mi zmerali maličkú a v 29tt bola veľká ako v 30tt a pohyblivá ako čertík, ani sa merať nechcela. Dr. povedal, že sa nemám stresovať veľkosťou brucha, ale uzv nálezom, ktorý je v poriadku. Niektorým ženám jednoducho to bruško vidieť menej a vyjde až v poslednom mesiaci. Alebo ani vtedy. Gravidometriou mám brucho stále len 24-25 cm namiesto 31 cm, čo už 🙂. Hlavne že sa má bábätko dobre 🙂

dnada
9. črc 2008

Ahojky holky... tak mě bylo vidět bříško až někdy v 22tt ,ale těhu kalhoty sem si musela pořídit o pár týdnů dřív.Ne žebych tolik přibrala,ale už v půlce 4tého měsíce se mi trochu rozjela pánev,takže sem se nevešla do normálních kalhot. Jinak mi pak narostlo bříško a to sem měla stejné až do 34tt... pak mi začlo růst a zároveň sedat dolů.Teď už překáží hodně,protže je nízko.
blovitz : já měla bříško až do toho 34tt 26cm ...a teď v 38tt ho mám 31cm taky mnohem menší,protože mám mrňouse hodně v pánvi,díky tomu se mi pánev rozjížděla tak brzo...
a jak už tu bylo mnohokrát řečeno,je to individuální,každá žena má jiné dispozice a jinou postavu 😉 Hlavně že mimčo zdravé a roste jak má 😉

holly1
9. črc 2008

blovitc, myslela jsem na tebe, to je fajn, že je mimi ok. Mám myslím stejné bříško jako ty v mém týdnu, i když minulý týden bylo větší. Co je to gravidometrie?

holly1
9. črc 2008

blovitc, a kolik jsi přibrala? Já mám zatím asi 3 kg

kacenka885
9. črc 2008

ahojte, no mne bolo brusko vidno az 24tt ale celu dobu som ho mala malinke a nikto mi nechcel verit ze mala bude normalne velika, ale pred tyzdnom som bola na merani a ma okolo 3500g ale Dr. mi vysvetlila, že mam male brucho preto, lebo mi ide do krížov a do panvi, to znamena to čo by som mala mat na bruchu mam an zadku 🙂 ale teraz som posledný týžden a musím sa pochválit, že už si to všimnu aj ludia ktorí ma nepoznaju.

holly1
9. črc 2008

kacenka, v kolikátém týdnu jsi? 🙂 🙂

blovitc120
9. črc 2008

Holly, to je meranie od lonovej kosti po vrchol maternice a malo by zhruba zodpovedať tt. Neviem ako v českej, ale v slovenskych tehotenskych knižkách je na jednej strane aj to meranie nakreslené.

blovitc120
9. črc 2008

Holly, neodpovedala som na váhu, sorry. Zatiaľ +7kg

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru