Od kdy je vidět bříško?

marci
9. únor 2008

ahoj holky, mám takový dotázek 😉 Právě jsem zjistila, že jsem těhotná - jsem samozřejmě strašně šťastná (o mimčo jsme se snažili skoro 2 roky). Akorát že jsem 1. února nastoupila do nové práce (brala jsem to jako změnu, která přispěje k tomu se trochu odreagovat od našeho snažení) - mám 3 měsíční zkušební dobu. Myslíte, že dokážu do konce dubna své těhu utajit? (samozřejmě za předpokladu, že mě nebudou sužovat nějaké velké těhu nevolnosti) 😉

lisounek
9. únor 2008

anngie: on si muze spocitat, ze nastoupila tehotna, ale to neznamena, ze o tom vedela ze? 🙂

anngie
9. únor 2008

mě jako přijde nelogický aby tě platil zaměstnavatel mateřskou když jsi u něj nic neodpracovala, já pracovala pro svého zaměstnavatele 4 roky, fakt nevím jak to je, nesetkala jsem se s tím, dej pak vědět jak jsi dopadla 😉

anngie
9. únor 2008

lisounek: to samozřejmě, mě spíš jde o to co jsem popsala výše. Jak řikám, taky mě zajímá co zjistíte 🙂

lisounek
9. únor 2008

tak to spis zalezi na marci co a jak udela, ja tohle mam vyreseno 😉

honzulka
9. únor 2008

Já bych to prostě neříkal,dokud bych neměla jistotu,že je vše O.K.Dost blbě se pak pracuje ,když všichni koukají s lítostí,když by se něco stalo.Udělala bych to jako píše caira...Těžko se dá asi říct ve teřtím měsíci,že nevím,že jsem těhotná...I když i takové jsou mezi náma...Moje známá zjistila,že je těhotná až v pátým měsíci.. 😒

lisounek
9. únor 2008

no prave, taky bych v tom nevidela problem, ja bych byla taky opatrna, kdybych to nemusela rict, kvuli problemum a i tak to vedely prvnich 14 dni asi jen dve kolegyne a ne cela firma...byla jsem klidnejsi, prave pro ten pocit, jak pise honzul a navic myslim, ze se marci jen ptala, zda to na ni bude videt a ne zda ji doporucujeme, aby to rekla nebo ne 😀

honzulka
9. únor 2008

No to jsou ženský....Na jednu otázku odpovídají poněkud ze široka.. 😀 Lis má pravdu!!!!!Takže vidět to na tobě klidně může a nemusí... 😀 😉

hary
9. únor 2008

Ahojda, tak něco podobného mám za sebou. Odešla jsem z práce, výpověď dohodou. Nastoupila jsem do práce nové, ale bylo to jaksi zamotané, prostě pracovala jsem tam na zkoušku, bez pracovní smlouvy, bez ničeho. Nebyla jsem evidovaná na pracáku, nikde. Platila jsem si sama zdravotní. Po třech týdnech, co jsem byla v nové práci jsem zjistila těhu, bylo to rizikové, tak jsem se na nemocenskou vrátila k původnímu zaměstnavateli. Je 6-ti týdenní lhůta ze zákona, kdy se můžeš vrátit na starého zaměstnavatele. Asi je to jiný případ, než ty myslíš, ale já se vrátila na původního zaměstnavatele. A to, že si nový zaměstnavatel může zjistit, že to tajila nevím, ale slyšela jsem, že může zaměstnavatel dělat problémy, ale nejsem právník, nevím. Držím palečky!!!!

aponchie
9. únor 2008

ale jestli nechces aby neco poznali tak se musis hlidat i jinak ne jen bricho ale treba abys nezvracela v praci aby ses neprokecla o menzes nekomu,neodmitala alkohol,nestezovala si na unavu a tak pak jak se to rekne by si nekteri mohli davat dohromady veci chapes jak to myslim

kisska
9. únor 2008

marci - gratulujem. 😀 Neviem ako to funguje u vas v CR, ale u nas sa po novom skusobna doba predlzuje o dobu, kedy by si bola na PNke, takze po navrate by si dostala vypoved v skusobnej dobe bez dovodu...
M311293 - vobec to nepovazujem za nefer, ked pojde vsetko ako ma, marci pre svojho zamestnavatela bude este 3/4 roka odvadzat pracu a ma dost casu za seba najst nahradu, aj ju zaucit a podobne. Mne moj zamestnavatel urobil to, ze aj napriek slubu, ked som na zaciatku nechcela podpisat zmluvu na dobu urcitu, ze NIKDY nie je problem, aby mi po roku dali zmluvu na neurcito. Na matersku som nastupila 2 tyzdne pred skoncenim zmluvy a nikto sa so mnou o tom ani nebavil...
A co sa tyka nastupovania do prace s tehotenstvom, tak si myslim, ze problem je len vtedy, ak sa na to zamestnavatel pri nastupe priamo spyta, alebo ked vyzaduje lekarsku prehliadku, ktora obsahuje aj tehu test. Vtedy netreba vymyslat, ale priznat stav, lebo je mozne, ze praca je v prostredi, ktore nie je vhodne alebo moze byt aj nebezpecne pre babatko...

yasmin07
9. únor 2008

Tak na mě to bylo vidět doslova ,,hned", jsem hubeňour 😉 Břicho už bylo vidět ve 12 tt a v 15 tt už mě někdo pouštěl sednout v buse 😀

kacak
9. únor 2008

Asi je to opravdu individuální, protož já žádný hubeňour nejsem a bylo to na mě vidět už od 8 tt. 🙂 a přesto, že jsem zatím -3 kg od 10tt se bez těhukalhot neobejdu a ty prsa se taky neschovají 😀 ale kamarádka měla takovej pupík jako já teď až tak v 18tt, tak drží palec 😉

mobina
10. únor 2008

Já vypadala do půlky pátého měsíce spíš hodně přežraně než těhotně, ale pak z ničeho nic pěkně poskočilo, takže do konce zkušebky ho určitě maskovat lze 😉

kristi
10. únor 2008

jak komu, mne do 5 skoro nic, jak rika Mobina,v ypadala jsem prezrane a pak uz to slo

fujavice
10. únor 2008

Ahoj.
Budu začínat 14.týden a bříško skoro nemám. Minulý týden jsem byla na kontrole a mrňous měřil 52mm, takže takovej drobek se tam bude ještě chvilku schovávat. Ale určitě je to individuální.
Ale gratuluju

marci
autor
10. únor 2008

Holky díky za odpovědi 🙂 Ono to nějak dopadne, je mi jasné že je to individuální. Já jsem docela štíhlá a malá (152 cm), takže to na mě možná bude vidět dřív - i když Kristi podle fotek taky nebude žádný obr 😉

berynka
10. únor 2008

Ahoj, přesně tak... je to individuální. Někdo vypadá těhotně takřka hned, někdo jen tlustě. Taky hodně dělá vhodné oblečení. Já si vždycky vzpomenu na Postřižiny, jak se tam Vašáryová koupala. Někde v rozhovoru uvedla, že byla v šestém měsící 😕 . U mne bylo těhu vidět až tak od 25. tt 😉 .

werminka
10. únor 2008

Mě začalo viditelně růst bříško až kolem 4-5 měsíce 🙂 Pokud nebudeš nosit příliš obtáhlé věcičky, tak to nikdo nepozná 🙂

loss
10. únor 2008

ozaj je to individualne mne bolo vidiet uz od 3mesiaca ale ja som saz toho tesila teraz mam obvod 105cm a je to velmi milucke 🙂

audreyd
10. únor 2008

pri prvom tehu mi bolo bruško vidno skoro hneď - pribrala som 23kg a obvod brucha pred pôrodom som mala asi 115cm (syn)

teraz, pár dní pred pôrodom. mi bolo bruško vidno skoro až v 5. mesiaci, pribrala som cca 15kg a obvod brucha mám rovných 100cm 😀 (dcéra)

v oboch prípadoch mám len brucho, zo zadu akoby som ani tehu nebola 😀

martina21
11. únor 2008

podla zakona zena nema povinnost okamzite nahlasit ze je tehotna pokial nevykonava pracu ktora je tejto skupine zien zakázaná...aspon ja som nieco take citala na nete,mala som ten isty problem ale nakoniec som nove zamestnanie nezobrala, a brusko vidno naozaj tak od 18tt a to tí zasvetení 😀 okolie to vobec nemusi zpozorovat,je to individualne a to velmi

kharratka
11. únor 2008

aj ja si uz zacinam vsimat, ze su mi nohavice coraz tesnejsie a to som len na "zaciatku" ...kto vie, ako to bude neskor... 😅

e.k.t
11. únor 2008

tak já ještě nyní obléknu oblečení před těhu, jsem 25 tt, vypadám víceméně jen jako tlustá. hodnoty 163cm/106kg v črvnu a 163cm/102kg nyní. Nevolno mi nebylo a moc vidět to není dodneška. Je to tuze individuální. Nikde není povinnost oznamovat zaměstnavateli jináč, a taky zaměstnavatel nemá právo ptát se na to jestli rodinu plánuješ. O tom se mu zmiňovat nemusíš. Pokud se ti nebo mimimu něco stane a zaměstnavatel to nevěděl nenese žádnou odpovědnost. Pokud ti nic není, vědět to nemusí a pracovat můžeš do kdy chceš pokud je ti dobře

marse
11. únor 2008

mne brusko zacalo vykukovat tak v 10tt... 🙂

ale pri prvej dcerke az okolo 20tt dovtedy nic 🙂

pavlina05
11. únor 2008

Ahoj, tak mě bylo vidět bříško až tak v 16 tt. Od té doby jsem začala nosit i těhotenské kalhoty.

sylvka
11. únor 2008

Dobré ráno 🙂

maryshka
11. únor 2008

....v prvom rade by som myslela skor na zdravie a zdravie miminka, praca je druhorada. Ja som sa docitala v knihach, ze sa doporucuje zamestnavatelovi oznamit tehotenstvo niekedy medzi 12-16 tt, ale myslim, ze zalezi
na zamestnavatelovi. Ja osobne som nastupovala do novej prace 1.10.2007 a tehotenstvo som zistila priblizne o mesiac pozdejsie. Zhruba v 8tt som to povedala zamestnavatelovi, hlavne kvoli tomu, aby som mohla byt vo vacsom klude. Sice tiez pracujem za PC cely den, ale su to stresy, telefonaty, ludia, papiere....porady. Od tej doby, co zistil, ze som tehotna, tak na mna berie vacsi ohlad. Ale nie kazdy sa moze stretnut s takymto pristupom. Skor by som si precitala zakonnik prace, co hovori ten o prac. pomere tehotnej zeny. A co sa tyka bruska, tak je skutocne individualne. Staci si prezriet niektore albumy mamiciek a porovnat bruska. Mne osobne zacalo brusko rast asi tak 15-16 tt. Prajem hlavne vela zdravia maminkam a miminkam....

neroriso
8. bře 2008

mne brusino vykukovalo az niekedy v14tt a ani teraz nie je moc velke...to je indi vidi 🙂

weroni
8. bře 2008

xixi ja zacinam siedmy mesiac a v bunde ho stale nie je vidno 😀

neroriso
8. bře 2008

wero v budne nie ale v botiahnutom tricku urco ano 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru