Od kdy je vidět bříško?

marci
9. únor 2008

ahoj holky, mám takový dotázek 😉 Právě jsem zjistila, že jsem těhotná - jsem samozřejmě strašně šťastná (o mimčo jsme se snažili skoro 2 roky). Akorát že jsem 1. února nastoupila do nové práce (brala jsem to jako změnu, která přispěje k tomu se trochu odreagovat od našeho snažení) - mám 3 měsíční zkušební dobu. Myslíte, že dokážu do konce dubna své těhu utajit? (samozřejmě za předpokladu, že mě nebudou sužovat nějaké velké těhu nevolnosti) 😉

lienockaa
8. bře 2008

no mne nebolo vidieť bruško poriadne dlho a ešte aj teraz, keď už som pomaly v termíne, tak oblečiem normál svoju zimnú dlhšiu vetrovku, ktorú som nosila pred tehu.. 🙂 vôbec som nekupovala nový kabát kvôli brušku.. 😅 a všetko je ok, bábätko normálne veľké, aj vody plodovej dosť..

weroni
8. bře 2008

neroriso: tak to ano 🙂 akoze popravde ja som mala hrozne chuducke brucho - skor lavor dovnutra pred tehu takze my s manzelom sme urcite "vydutie" videli uz v 7 tt ale tak nejak normalnejsie az okolo 20-teho tyzdna 😀
ale v porovnani s ostatnymi tehulkami ktore zacinaju siedmy mesiac mam prdibrusko 😅 tak ale zase na moju vychrtlu postavu som nemohla cakat nejaky velky balon - ten mozno pride pred porodom 😉

vejinka
8. bře 2008

no mne videlo hned ale aj tak mam najvacsie vecer a rano skoro nic

neroriso
8. bře 2008

weroni ved prave kazde tehulkovanie je indi vidi 🙂 nikde nie je napisane ze musi trcat vtedy a vtedY🙂 moze byt uplne malinke ale mimi bude ok🙂

rova
8. bře 2008

O mém těhotenství ve škole se dozvěděli až v mém 6. měsíci, ač jsem tam chodila povětšinou denně.. takže bych v tom neviděla takový problém..pokud budeš mít těhotenství bezproblémové..já jsem v tom naštěstí měla velké štěstí..

anamor
8. bře 2008

na mne to vidno od piateho mesiaca a to teda som mala fajn ploche brusko.... cize nemalo sa kde stratit. Myslim si ze to zavisi od typu postavy, ale vhodnym oblecenim sa to utajit urcite da /za predpokladu, ze ta neprezradia napriklad nevolnosti... nie samotne brusko/

weroni
8. bře 2008

neroriso: ved ano - a dokonca mi aj doky povedala ze je to mimco vacsie 😀 takze velkost bruska na velkost mimi nema vplyv co je sranda vsak 🙂

neroriso
8. bře 2008

weorni ved prave normalne ze nepriama umera u teba🙂

kaciska
8. bře 2008

ahojky marci-tak já jsem v 5 měsíci a bříško mám větší než kterákoli co za týden jde rodit,takže je to opravdu individuální....někdo prostě břicho nemá ani v 6 měsíci(což teda nevím kam to miminko ty maminky chovali 😵 )
a někomu je vidět hned 😀 takže uvidíš za začátku sama jak poroste a jak se budeš cítit,já měla od 6 týdne takové nevolnosti že jsem musela na nechopenku... 😒 nic příjemného.ale řikám každý to prožívá jinak a každě těhu je jiné...jinak držím pěsti at ti to výjde a at se ti narodí krásné a zdravé mimi,a to přeju samozřejmě všem těhulkám a snažilkám at se brzy zadaří....měj te se 😵 😵

kaciska
8. bře 2008

opr.-schovali 😅

kotenko
8. bře 2008

No mne ho bolo vidno - VIDNO asi od 4 mesiaca... ale inak, ked som si dala volnejsie tricko, tak brusko mi nebolo dlllho vidno... vela mi robilo oblecenie.
Ale ked som oblecenie nemala, tak mi bolo jasne vidiet brusko asi v 3 mesiaci, najma ked som si lahla na chrbat, tak som si vsimla, ze uz nie som "plocha". ja som vychrtlinka, drahusik ma vola vypitvana spagetka, lebo pred a po tehu mam stale 46-47 kg a 166cm 😀

luuciee83
8. bře 2008

tak mě bylo pravé těhu bříško vidět až cca od 21tt - do té doby jsem měla jen dva "špeky" a kdo nevěděl o mém těhulkování, tak si myslel, že jsem jen přibrala pár kilo... 😅 za to na konci těhu jsem měl bříško pěkné 110cm!! 😝 😀

lada82
8. bře 2008

mne poradne vyskocilo az v 7. mesici, do te doby to bylo poznat vicemene jen v prilehavem obleceni

miksa
10. bře 2008

ahoj já si myslím že je to u každé jinak já jsem v 17 týdnu a bříško není vidět vůbec kamarádka v 17 týdnu už měla viditelné bříško, záleží na postavě a každé z nás je to u každé jiné těžko to takhle říct určitě kdy bude vidět.

shela
10. bře 2008

miksa...mas pravdu napriklad mne zacalo byt vidiet brusko odtakeho 20tt...kamoska co je dost vysoka nemala ani naznak..a v 9 mesiaci ked si dala mikinu nebolo nic vidiet..malicka mala 3500kg...co sm si myslela ze co to porodi za maleho zajacika...a este zalezi aj na tom ako sa malinke ulozi v brusku..kamoska ju mala dost dnu takze preto to brusko nebolo skoro vobec vidiet

many
10. bře 2008

taky si myslím,že jde vidět kolem toho 17t. a dál,protože zezačátku je to mimi stejně malý,tak z toho nemůže být velký bříško 😉 to už je tím,že se těhulka cpe a roste jí z jídla 😀 😀 😀 😀

marse
10. bře 2008

Ahojte. pri prvej dcerke mi zacalo rast brusko tak poriadne okolo 6 mesiaca, do vtedy som bola skor len tak dobre napapana 😅 a teraz pri druhej vyzeram uz v 24tt ako pred porodom s prvou dcerkou 😀 brusko mi bolo vidno uz od 10tt, som bola vecne napuchnuta 🙂

stankatt
10. bře 2008

Tak ja som v 20tt a nic.. Vyzeram jak lepsie napapana, ale este stale nosim rovnake veci ako pred tehu 😉

dukie
10. bře 2008

Dnes je ochr. lhůta, myslím, 7 dní... byla tam změna od 1.1.2008. Ale koho to zajímá, tak si to ještě raději ověřte...

A jinak... moje kamarádka asi před 5 lety nastoupila do zaměstnání, měla zkušebku 3 měsíce. Druhý měsíc se dozvěděla, že je těhu (dlouho nemohla najít práci, takže si s manželem tehdy řekli, že zkusí mimi... a buďto práce bude a mimi třeba počká... nebo práce nebude a půjde na mateřskou a odbydou si tak děti...). No a tam ocenili její "upřímnost" a nechali si ji tam, dokonce jí šéf nějaký penízky před nástupem na mateřskou přidal - mimořádnou odměnou, aby jí zvýšil průměr.🙂
Takže... všechno je jen o lidech. 🙂 Pravdou sice je, že takovéto věci se málokdy dějí, ale dějí se. 😵 To píšu ovšem jen tak "na okraj", na povzbuzení. 🙂

nikoleta164
11. bře 2008

som v 16tt a moje brusko je trosku vacsie, ale aj tak sa nim pysim 🙂 ved ono poriadne porastie. moja velkost 36 mi je uz mala, takze usilovne lovim na nete nejake tie tehotenske vecicky. ceny su vsak nehorazne.

mywiel
11. bře 2008

Mne bolo vidiet od toho 18tt. ale teraz od 21tt. je to vyrazny rozdiel a to mam len +2kg... 😀

evka1310
11. bře 2008

Ja som v 15 tt a nohavice co mi boli tesne pred tehu su mi teraz volne. Celodenne nevolnosit su "fajn" dieta... 😒 A to cakam dvojicky... 🙂 🙂 . Ale mojmu sefovi to oznamim az ked sa to nebude dat nijako zakryt. hadam tak niekedy v aprili -maji.
Zmluva mi konci v juny/july a je mi jasne ze mi ju nepredlzi (no a do jula sa to asi skryvat dat nebude). 😀 Moj sef proste nie je VELKY charakter a je mi jasne ze by mi zo zivota urobil peklo aby ma vystval ak by vedel ze som tehu. Uz som ho videla vystvat par ludi, ktory sa stali zatazov "pre firmu". Nie je to nic prijemne.
Kazde tehu je ine ale aj kazdy sef je iny 😀

penelope10
11. bře 2008

no od kedy je vidiet je to individualne, stihle baby prvorodicky... strasne neskoro to je vidiet poriadne , t.j. aj cez iblecko, na mne asi az v 6 mes. 😀
ale naznaky vidno uricte uz v 3 al. 4 - tom. 😉

claudinka
11. bře 2008

ja som nafuknuta uz mesiac a to som prvorodicka 🙂 a uz asi to pojde len dalej takto.. 😀
ja nie som privelmi stihla, taka priemerna postava, ale oproti mojej kamaratke, ktore je ten isty tyzden ako ja, to na mne vobec nevidia.. ona vyzera, jak v nejakom piatom - siestom mesiaci, takze je to urcite individualne 😉

vejinka
15. bře 2008

no mne bolo vidiet hned na zaciatku ..ale co ja viem ci to ma nieco z tym ze tam uz bolo babo 😉

neroriso
15. bře 2008

mne brusko vykuklo cca v tom 14 tyzdni.. 🙂

blovitc120
15. bře 2008

mne zatial moc nevidno, pozrite ak chcete 😉

mikulka
7. dub 2008

Holky, já jsem ve 14 tt a ráno mám úplně ploché bříško 😒 . Jsem od přírody štíhlá a vysoká, navíc jsem první měsíce dost zvracela a zhubla 3,5 kg. Trochu jsem se znepokojovala, že mám bříško spíš menší 😕 , než třeba před 14 dny. jsem si říkala, sakra, břicho by se mi mělo zvětšovat a ne zmenšovat! Ale asi je to snad v poho, co myslíte?

mien
7. dub 2008

mikulka to je v poho, ja som síce nebola veľmi štíhla, bola som tak akurát mala som 55 kg a neriam 163 cm a mne bruško vyskočilo iba v piatom mesiaci, tak ešte máš čas, neboj potom budeš mať problémy, že máš veĺké bruško

sandrika
7. dub 2008

Mne až od 7 mesiaca 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru