Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

jaja.m
24. srp 2011

@su_nnet :Ty už mi dělali,tak sem konečně zjistila jaká,že jsem krevní skupina🙂.To já taky,bylo mi ještě víc zle v tý čekárně než normálně a jakmile mi ukázala srdíčko,tak to ze mě spadlo..aspoň nachvíli tedy

su_nnet
24. srp 2011

@jaja.m Čím jdou týdny nahoru jsem klidnější ale ze začátku kolem toho 5 týdne jsem byla nemožná,pořád jsem se hlídala a četla kde co,už jsem se trochu uklidnila a přestala to číst...pořád si říkám že tím stejně nic neovlivním. 🙂

jaja.m
24. srp 2011

@su_nnet :To ne nu .co se má stát se stane.Tak mi jdem na procházku,je tam pěkný vedro.Aspoň,taky na pár dní poznáváme co je to léto 😎

su_nnet
24. srp 2011

@jaja.m To tě obdivuju...já do tohoto počasí nemůžu teď ani vystrčit nos 😒

jaja.m
24. srp 2011

@su_nnet :Já si sebou beru studenou láhev vody a furt se osvěžuju

su_nnet
24. srp 2011

@jaja.m Tak hezkou procházku 🙂

jaja.m
24. srp 2011

@su_nnet :Děkujem,zatím se měj 🙂

kkattkka
24. srp 2011

Tak, ted nevim, Udelala jsem desnou pitomost. Volala mi manzelova babicka (nesnasime se) a ze je deda na zemi, at ji prijdu pomoct ho zvednout.

Deda je sice kost a kuze, ale neco prece jen vazi a hlavne po hodinovym teroru uz nespolupracoval a skoro zapasil. Tak jsem ho nekolikrat zvedla nad zem, nez se mu podarilo se postavit na nohy. Pak ho jeste dotahnout z loznice do kuchyne. Ta "babicka" mi s nim nepomohla, jen ho mlatila, tak jsem ji odstrcila. To je pripad sam o sobe, ale o tom nechci psat. Jak jsem se s nim tahala, tak mi uplne busilo srdce a boli mi bricho a jeste mi pichlo v krizi, ze se ted sotva hybu ☹ Ale nemam zaludek na to, necat dedu lezet na zemi.

Ted se tu pochopitelne strachuju. Na KO jdu az za 14 dni. K tomu vsemu se uz treti den necitim tehotna, ale ja nemela zadne priznaky ani pred tim. A nikdo z rodiny krom moji mami nevi, ze cekam.

mahuj
24. srp 2011

@kixi čekat se doporučuje až půl roku kvůli povolené děloze, za ten půlrok by se měla dát úplně do pořádku.. dříve je větší riziko samovolného potratu, ale kamarádka otěhotněla prakticky hned (ani ne do dvou měsíců) a má krásného chlapečka a Dr. jí v podstatě podpořil. ..

mahuj
24. srp 2011

a je po kontrole.. dle odhadu Dr. jsem těhu 5+1tt (dá se to těžko odhadnout vzhledem k problémům s MS), na kontrolu jdu za 14dní. Dr. říkal, že je vše v naprostém pořádku, přesvědčoval mě, že bude vše dobré.. chtěla bych být tak pozitivní jako on.. kontrola mne neuklidnila, jak jsem si myslela, ale možná se bojím ještě víc.. nechci se ale nervovat, to mi nepomůže... na ultrazvuku je vidět malý váček s (jak říká Dr.) fazolkou 🙂 ..

blanches
24. srp 2011

@jaja.m jejda, tak to je mazec, to musí být hrozné, ale zase lepší, ať je mimi v pořádku a člověk vydrží, že mu je zle, neboj určo to bude v pohodě a prcka krásně donosíš, mám také šťíhlounkou kamarádku co zvládla donosit 2 děti 🙂
Já jsem také nervní, to mám kontrolu až 3.10. to mi přijde nekonečné, ještě jdu v pátek na odběry, ale na polikliniku tam mi UTZ dělat nebudou.
@waerva tak na tebe budu moc myslet, at to oprvdu už vyjde.
@kixi to určitě, na UTZ bych trvala i kdyby ho náhodou nechtěli udělat

blanches
24. srp 2011

@kixi jo jinak mě v nemocnici řekli 3 až 4 měsíce, můj doktor říkal, že to bylo fizyologické, tak že není potřeba tak dlouho čekat, tak jsme to nechali na druhou MS po zákroku a hned se povedlo 😉 😉 Já to nechala na tom tělu, že samo pozná až to zvládne 😅 , je pravda, že jsem se nemohla dočkat až se budeme moci zase snažit. 😉
@kkattkka já myslím, že to tělo zvládne, pokud je vše jak má, tak se prcek udrží, držim pěsti

jituska86
24. srp 2011

Ahojky holky dneska bych podle utz mela byz 6tt a taky se hrozne bojim dneska sme to tedy oznamily tchyni mela hroznou radost..tak doufam ze bude vse v poradku na kontrolu jdu az z a2tydny je to hrozne nekonecni porad se bojim abch neco nepokazila nebo aby se neco nepovedlo mam porad hrozny strach. Chjo ale rikam si prsa me boli brisko taky tak snad je vse vporadku........zeptam se na blbou otazku ale jak poznam ze sem treba o mimi prisla????
A jeste se zeptam omezujete se nak v jidle ci piti nebo tak na ja mam hrozny chute na to co bych nemela...hihi

jituska86
24. srp 2011

@kkattkka Ja myslim ze by to melo byt v poradku.... 😎

brufinka3
25. srp 2011

Ahoj, normalne neverim, co so mnou toto leto dokazu spravit komare. Vzdy som mala "sladku" krv a pre komare som bola oblubenou destinaciou, ale stipance mi zmizli ani nie do hodinky, takze ziadny velky deal som s tym nerobila. Teraz? Rano sa zobudim a mam 40 stipancov, nedokazem sa prestat skrabat....je to des. Nemate podobny problem? Na nete som citala, ze je to koli vyssej telesnej teplote. Uz som rozmyslala, ci nemam nejaku koznu chorobu, ale manzel a iba raduje, ze vdaka mne cela stvrt moze pokojne spat, bo komare su iba na mne 🙂

lisicka
25. srp 2011

@brufinka3: Ahojky, já jsem na tom stejně... komářích štípanců mám hafo moc a škrábu se skoro neustále.. a to vedle mě leží muž a ten skoro žádné štípance nemá!!

@ll: Jinak jsem se Vás všeh holky chtěla zeptat jak zvládáte psychiku? Cvičí s Vámi nějak hormony? Semnou to totiž dost "mlátí" - jsem na zabití... protivná, náladová, občas i vzteklá jak opice... ale nemůžu si pomoct to zastavit.. Trpím a semnou i muž, protože je chudák první na ráně kdo to vždycky odnese.. Bojím se aby to semnou zvládnul.. Jak to zvládáte, máte nějaký recept jak to zvládnout? nebo je lepší se někam uklidit a počkat až to přejde...

kixi
autor
25. srp 2011

@blanches dekuji moc a uklidneni, UTZ se dozadovat budu, ale podle me by me nenechali tyden cekat a pak jej neudelali, podle me se take jisti....jinak uvidim jak na tom fyzicky budu a uvidime kdy to pak zase budeme zkouset...samozrejme bych nejradsi hned 😀

su_nnet
25. srp 2011

@lisicka Ahoj,tak semnou to taky mlátí,musím si dávat bacha protože jsem teda ač nemam jediný důvod někdy pěkně protivná,začnu brečet z ničeho nic,muj přijde z práce uvidím ho ve dveřích a natahuju 😀 ...naštěstí se tomu směje a bere to tak že to k tomu patří 🙂 🙂 a prý doufá že mi to už nezůstane 😀
Recept na to nemám...bohužel 🙂

nemo1985
25. srp 2011

Ahojky holky,snažíme se první měsíc o druhe mimi, tak dnes jsem 16DC, pobolívání v podbříšku, natekla trochu prsa, zvetšené bradavky.
Mám 28denní cyklus, takže dnes by plodné dny měli končit. A hlen mám hustý,takže už je asi po dnech co?
Občas mě v tom podbříšku škubne,může to být že se vazy napínají a děloha připravuje? děkuji za odpovědi

lisicka
25. srp 2011

@su_nnet: taky natahuju.. ale to mi asi až tak moc nevadí.. spíš mi vadí to, že jsem bezdůvodně podrážděná a vzteklá.. takže stačí jedna špatná otázka od muže a já jsem hned ve vrtuli - mám ohýnek u zadku 😀 Není to jednoduchý ani pro mě ani pro něj, protože já to nedokážu zastavit nebo ovlivnit.. Jsem celkem zoufalá, a doufám, že mě to přejde postupem času.. protože jestli ne, nejsem si jistá jestli to "přežijeme"..

jituska86
26. srp 2011

krasny den preju

terioza1
27. srp 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nbyla, tak snad asi nebudu ani docitat, protoze v tom budu mit gulas jako vzdycky...
Jak se dari tehulky moje?
Ja uz mam fotecku, jsme o 5dni mladsi nez jsem myslela, srdicko tluce 🙂

kwikwi
27. srp 2011

@terioza1 Ahoj.Tak nam tu fotecku ukaz.Ja mam v albu uz taky fotecku se srdickem a taky jsme podle UTZ mladsi jak podle PM.Tak to snad dozeneme 🙂

terioza1
27. srp 2011

Tak jsem tady... 23.8.2011 jsem v 6tt+5 (podle ms 7tt+3) meril(a) 7,8mm a srdicko mi krasne tlouklo... 🙂))

terioza1
27. srp 2011

jo a puvdne jsem mela u sebe nejspis jeste 2sourozence .-D Zustal(a) jsem ale sam(a) 😀

terioza1
27. srp 2011

@kwikwi kolik mate cm?

kwikwi
27. srp 2011
kwikwi
27. srp 2011

Mame 11,1cm a jsme dle UTZ 7+2

terioza1
27. srp 2011

@kwikwi tak to jsi podle utz uplne stejne na den..... 🙂))

kwikwi
27. srp 2011

No a podle MS jsem 8+1

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru