Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

zdeniii
5. zář 2011

@rosny Vítej mezi těhulema!! 🙂

verusa.j
5. zář 2011

AHoj holky, zdravím po nějaké době, začala mi práce, tak jsem se musela přizpůsobit jinému tempu 🙂 Přešla jsem na ranní zvracení a pak je mi celý den docela dobře, akorát večer teda divně a pořád brkám 🙂 Někdy mě píchne v podbříšku nebo tam mám tkaové pnutí, docela se bojím,na velký UT jdu až 20.9. mě asi klepne.
Jinak nafouklá jsem taky jak balon, přibrat jsem myslím ještě nepřibrala,možná nějaké deko, ale na naši váze to nepoznám. Už aby byl první trimestr za náma, bylo nám dobře a mohli jsme si to pořádně užívat!

zdeniii
5. zář 2011

@verusa.j ta bolest bříška může být tím, ajk roste děloha... ničeho bych se nebála, uvidíš že bude všechno v pohodě!!! Já jdu na ultrazvuk 13 a už se nemůžu dočat až toho drobka uvidím 🙂) jen je škoda, že to druhé si už člověk nemůže tak užít... třebas ultrazvuky s partnerem a tak, prostě někdo musí hlídat malou...

To mi povídej už se taky těším až bude první za mnou 🙂 pak to bude bájo, ten prostředek je nejlepší 🙂 a ke konci už to chce mít člověk zas za sebou 🙂))

xavera
6. zář 2011

@zdeniii moje řeč, holky...to ubíhání času je děs. začínám se klepat kvůli screeningu. 😝 Nejradši bych ho měla už za sebou a pak ještě triple test.

terioza1
6. zář 2011

Ja nevim ,ale ja jsem asi nejaka divna.. ja nejak vubec asi nechapu, co to je za nervy screening, nejak z toho nervy nemam..... nejsem divna? 😖 prijde mi to bejt normalni vysetreni... ze by se melo neco pokazit? To nemam vubec na pameti....

xavera
6. zář 2011

@terioza1 nedivím se ti 🙂 koukám, že ti je 22...mě je 34...to je riziko T21... 1:470. Což je podle mne docela hodně. No ale nesmím na to myslet.

terioza1
6. zář 2011

@xavera neboj se, bude vsechno ok.... 🙂 jj 22 mi je... a zjistuju, ze se mi zacinaj zdar norni mury o tom, jak nemuzu protlacit raminka... a ze je se mnou konec.. ve 23letech 😀

terioza1
6. zář 2011

ani psat z toho neumim....

--> zdat nocni mury...

xavera
6. zář 2011

@terioza1 ...to mě se včera zdálo, že kojím a mlíko teče všude kolem pusinky, malý neumí pít a já nevím co s tím...a jsem v hrozné panice 😀

terioza1
6. zář 2011

@xavera cekas prvni miminko? Porodu se nebojis?

xavera
6. zář 2011

@terioza1 jj první, porodu se samozřejmě bojím, ale více o to mimi, aby bylo zdravé.

terioza1
6. zář 2011

@xavera ja mam hruzu, ze hlavicku vytlacim, ale dal ne.... kamaradce prestaly stahy prave kdyz mela hlavicku venku, tak rychle na cisare musela... lepsi tohle vsechno nevedet, fakt...

fifca
6. zář 2011

ahoj holka...můžete mi říct, co to je ten velký ultrazvuk? já jsem asi nějak mimo...zatim jsem byla jen na krevních testech a 13. jdu do těhotenský poradny...takže jsem asi ztracená 🙂

xavera
6. zář 2011

@terioza1 mám více kamarádek, kterým se tohle nebo něco podobného stalo...tak se to rychle řeší císařem. Na tyhle věci ale začnu myslet opravdu, až se dostanu do 3. trimestru. My se o mimi snažili dlouho, a nakonec se zadařilo IVF, tak teď jen doufám, aby se mimi udrželo a byly v pořádku všechny testy.

terioza1
6. zář 2011

@xavera tak moc preju, aby se vsechno delo jak ma.. .-)

terioza1
6. zář 2011

@fifca holka, ja ti nevim 😀 jsem taky ztracena v tomhle..

xavera
6. zář 2011

@fifca taky se v tom moc nevyznám. U mě tomu říkají screening v 1.trimestru. To zahrnuje krevní testy a ultrazvukové vyšetření...tak to je asi ten tvůj velký???

xavera
6. zář 2011

@fifca zde něco ze stránek Gennetu:
Screeningové vyšetření v I. trimestru se provádí ve stáří plodu 11 týdnů + 3 dny až 13 týdnů + 6 dní kdy lze určit stáří těhotenství změřením vzdálenosti mezi temenem a kostrčí plodu (CRL) a stanovit tak termín porodu. Optimální je vyšetření provádět ke konci 12. týdne, tedy při CRL cca 65mm. Při tomto vyšetření můžeme diagnostikovat již některé vrozené orgánové vady a hodnotit tzv. ultrazvukové markery pro onemocnění plodu. Důležitým znakem je výška prosáknutí podkoží na šíji (šíjové projasnění - NT). Výrazné zvětšení NT může znamenat riziko vrozené vady. Lze hodnotit přítomnost a případně změřit velikost nosní kosti (NB). Chybějící nebo krátká nosní kost zvyšuje riziko vrozené chromozomální vady. Kromě těchto standardních známek (markerů) vrozených vad je možno hodnotit i další nadstavbové markery a určit umístění tvořící se placenty. U vícečetného těhotenství se určuje zda se jedná o monochoriální/ bichoriální těhotenství – tedy či plody mají společnou placentu či ne. Součástí toho vyšetření je i biochemické vyšetření krve matky, kde se stanovuje hladina placentárních hormonů a bílkovin, PAPP –A a free βhCG. Na základě těchto vyšetření se stanoví kombinované riziko chromozomální vady pro plod.

tina74
6. zář 2011

@xavera @terioza1 Mně se nezdají hrůzné sny o porodu ani o kojení. Ale před časem jsem měla asi dva nebo tři sny o tom, že jsem miminko nechala nějaké paní na hlídání a v jednom případě bylo celý den nepřebalené a strašně počůrané, v druhé zase jakési namodralé. Tak nevím☹

xavera
6. zář 2011

@tina74 to jsou hrozné obavy co máme...přitom je jasné, že tohle by se ti nikdy nestalo 🙂

tina74
6. zář 2011

@xavera Jsem docela zvědavá, kolik všech těch prohlídek a vyšetření bude. Ve čtvrtek jdu na druhý ultrazvuk, první u svého gynekologa, tak se to asi dovzím. Hlavně, aby bylo všechno v pořádku. Zase se začínám děsit. Ty jsi zatím (do 10. týdne) byla na třech ultrazvucích? A krev Ti brali hned? Co z ní zkoumali? Hormonální profil nebo jen krevní skupinu + RH faktor? A už Ti dali těhotenský průkaz? Musí se pak ještě na nějaká další vyšetření? Myslím, že tam musí být razítko např. od zubaře...

tina74
6. zář 2011

@xavera No, nevím... Nikdy bych si to nemyslela, ale s hlídáním asi budu nakonec lehce paranoidní, což možná ty sny odrážejí. Předběžně jsme doma domluvení, že budu doma do konce mateřské a pak se s manželem nějak vystřídáme + pomůže moje maminka, než budou možné nějaké renomované jesličky nebo miniškolka, ale kdoví, jak to nakonec dopadne. Teď hlavně abych v dubnu zdárně porodila, ostatní se operativně vyřeší...

michaela28
6. zář 2011

Holky screening v 1.trimestru a velký UTZ je něco jiného. Na velký UTZ chodí každá bez ohladu na to, jestli chce nebo nechce podstoupoit screening. Velký utz je zhruba na 12tt a někteří Dr. až po něm dávají těhotenskou průkazku. Jinak těch vyšetření může být hodně, záleží na každé z nás na kolik se cítí. Ten triple test taky dělají každé.

nemo1985
6. zář 2011

Tak jsem zkusila test holky, a negativní a mrcha se už pomalu rozjíždí, takže snažení může pokračovat tento měsíc no 😅

fifca
6. zář 2011

@xavera ale já právě na žádnej ultrazvuk nejdu a to je divný 🙂 aspoň všichni jdou na nějakej a já nic...tak já nevim 🙂

fifca
6. zář 2011

@terioza1 no, začínám si trochu připadat jak lempl 🙂

fifca
6. zář 2011

@michaela28 díky, te´d v tom mám trochu jasno, ale nechápu, že každý doktor posílá na něco jinýho a když se pak bavim s kámoškama, tak jsem úplně mimo...🙂

zdeniii
6. zář 2011

@terioza1 je moc dobře že z toho strach nemáš!! je to jedině dobře. Maminky se zbytečně celé těhotenství jenom strachují a ani se ho neužijí....

ivettk
6. zář 2011

@kixi ahoj kixi ja som sice tehotna prvy krat ale tiež som mala na začiatku bolesti ako by som mala mať menštruaciu a to som už bola v druhom mesiaci.u Dr.mi spravili ultrazvuk kde mi povedala že som tehotna vzala mi krv na testy a to bolo všetko.bolesti zmyzli a uživam si tehotenstvo.držim palce nech ti to vinde.

zdeniii
6. zář 2011

@fifca velký ultrazvuk je ve 20tt 🙂 kde se zkoumá i pohlaví, orgána a tak... Ke komu chodíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru